Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2010., 15:29   #641
Ja sam početkom ove školske godine odgovarao fiziku, otvorila me, i ja odgovaram, završim ja s odg, ja već pomalo sretan, mislim si dobit ću najmanje 3 iako sam jednom pročitao, kaže ona 2 ja sav u šoku, ono "aj dobro..:"bio sam ljut bojkotirao sam joj cijeli sat...dođem ja na kraju sata da tražim objašnjenje zašto 2, kaže ona bilo je dosta podpitanja (a njih sam riješio sigurno 80%)...i s vremenom sam joj oprostio jer je simpa (nije nešto zgodna ali ima oko 26-27 godina)... iako mi padne mrak pred oči kad se sjetim tog.
anonimus_94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 11:21   #642
Kako i kome prijaviti profesora

Idem u gimnaziju, trenutno sam 2 razred. Imamo problem s profesorom latinskog jezika, ne samo ja, nego svi koji pohađaju i koji si pohađali gimnaziju od njegova zapslenja. Znam da završetkom 2 razreda više namam latinski i da me on više neće brinuti, ali netko tome treba stati na kraj. Profesoor kao i svaki put na sat dođe nadr**an, zaje**va djecu kako kod njega nitko neće imati pozitivnu i da će svi otići na popravni te da će ih pola srušiti. Ali da bi bilo još bolje to i radi, na polugodištu je samo u mom razredu bilo 12 komada od nas 26, te nas je od tad prozvao "apostolskim razredom". Na satu kad učimo novo gradivo on diktira i ne stignemo pola toga napisati, gradivo je obilno i ne objašnjava ga, nego odmah iduci sat podiže pola učenika i tko ne zna, dobije 1. Po satu zna podjeliti i 4 komada po učeniku, što po mom sudu i sudu razrednice i ukupne pedagogije ne smije. Prije svakog njegovog sata osječamo strah, a poslije imamo traume, učenici su se znali tresti od straha. Jedna je učenica završila kod psihijatra, a mnogi posječuju psihologe. Ujutro kada počne nastava, još ak je zimski period, obožava otovoriti sve prozore, jer je njemu kao vruće, a mi učenici kud se tresemo od straha, sad još i od zime. I kad nas pita dali nam je hladno, kaže da obučemo jakne ili da se šečemo po učionici da se ugrijemo. To su samo neke situacije koje mi trenutno padaju na pamet.
Mnogi su ga već pokušavali prijaviti, i uspjeli su, ali je završilo bezuspješno, jer kada komisija dođe, on se ponaša normalno i sve bude u normalnom redu. A poslije toga, nastavi po svome. I razrednica je pokušavala pričati s njime, ali nama učenicima bude još gore, jer se on još više zainati jer smo ga "izdali".
Ravnateljica ne poduzima ništa, iako su roditelji po ko zna koji put radili peticije, sazivali skupštine i što sve ne, jer se boji da ne izgubi jedinog profesora iz latinskog, a da ne pronađe drugoga. I drugi se profesori žale na tog profesora i na ravnateljicu, jer su svi uvidjeli da treba tome stati na kraj a ravnateljica ništa ne poduzima. Zbog latinskog, 95% drugih predmeta moramo zanemariti da bi nekako jedva izvukli pozitivnu ocjenu na kraju godine, što će nam se na kraju odraziti negativno na ostalim predmetima potrebnim na državnoj maturi. Ocjenjivanje mu je katastrofa, podučavanje još gore, a objašnjavanja ni nema.
U usporedbi s gradivom latinskog jezika drugih velikih gimnazija iz Osijeka, Slavonskog Broda i Požege, gradivo koje mi učimo je na razini fakulteta.

Pitam Vas, kako i kome se obratiti? Što napraviti, i kome prijaviti ovaj slučaj?
Hvala i lijep pozdrav u ime Svih učenika koji su prošli i koji prolaze ovaj teror u nadi za pomoći.
__________________
I See Offline People !
nEphNiO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 15:44   #643
On ne smije ići van propisanog gradiva, ako ide, prijaviti ravnateljici, ona ništa ne poduzima ide se dalje, ministarstvo ili ne znam tko je iznad. Valjda zapisujete nešto od predavanja pa će se lako dokazati da ide van dopuštenog. Koliko vidim ti imaš problema i sa hrvatskim jezikom pa me baš i ne čudi da te i latinski muči. Ruku na srce i moje je razred trebao biti skoro pa "apostolski" samo da je profesor objektivno ocjenjivao. A to da se ne može naučiti i izvući pozitivno su priče za roditelje
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 19:27   #644
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
On ne smije ići van propisanog gradiva, ako ide, prijaviti ravnateljici, ona ništa ne poduzima ide se dalje, ministarstvo ili ne znam tko je iznad. Valjda zapisujete nešto od predavanja pa će se lako dokazati da ide van dopuštenog. Koliko vidim ti imaš problema i sa hrvatskim jezikom pa me baš i ne čudi da te i latinski muči. Ruku na srce i moje je razred trebao biti skoro pa "apostolski" samo da je profesor objektivno ocjenjivao. A to da se ne može naučiti i izvući pozitivno su priče za roditelje
Vidim da me nisi dobro shvatio ili nisi do kraja čitao. Prijavljivali smo ga i ravnateljici, i zvali komisiju, ona mu je bila i na satu, ali tada se on ponaša sukladno s pravilima, i sve je normalno dok oni ne otiđu. Neznam odakle si izvukao da imam problema s hrvatskim jezikom, ali imam, no to ne bi trebao predstavljati problem, jer i učenici koji imaju 5 iz hrvatskog imaju 1 iz latinskog. A to da se ne može naučit, baš i nije problem roditelja, jer učenici 95% vremena troše na učenje latinskog, a opet imaju negativnu ocjenu. To nisu moje riječi, to su riječi izrečene od strane roditelja na skupnom roditeljskom sastanku svih učenika.
__________________
I See Offline People !
nEphNiO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 15:01   #645
Mi smo imali u 3. srednje slićnih problema s profesorom matematike. Tjerao je dvije učenice da mole Oče naš jer su zakasnile par minuta na sat (a on je uvjek kasnio minimalno 10 min osim taj dan), a predavanja su mu se sastojala od prepisivanja riješenih zadataka s nekih papira na ploču, bez objašnjavanja naravno. Vrijeđao je učenike i omalovažavao, a testovi su mu bili na razini PMF-a.
Mi smo imali tu sreću da je razrednica imala vezu u ministarstvu pa je dobio otkaz nakon par komisija. Treba se konstantno žalit i nadat da razrednica ima veću vezu od njega i po mogućnosti nabavit nekakve dokaze (snimke?)
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:25   #646
Quote:
nEphNiO kaže: Pogledaj post
U usporedbi s gradivom latinskog jezika drugih velikih gimnazija iz Osijeka, Slavonskog Broda i Požege, gradivo koje mi učimo je na razini fakulteta.
o moj bože, jel se to opet grnja vratio u nastavu?
__________________
::::ne mogu učiniti ništa veliko.. samo male stvari s velikom ljubavi::::
me3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 20:26   #647
Quote:
nEphNiO kaže: Pogledaj post
(...)

Pitam Vas, kako i kome se obratiti? Što napraviti, i kome prijaviti ovaj slučaj?
Hvala i lijep pozdrav u ime Svih učenika koji su prošli i koji prolaze ovaj teror u nadi za pomoći.
Napravite video dokaz. Nešto smislite, uglavite tu kameru (mobitel negdje), snimite i na konju ste. Kad vide snimku neće ni pitat zašto ste koristili mobitel na satu. Ako pak to nemožete, snimajte zvuk iz prvih klupa.
__________________
The tranquil pride that become the lie.
lico is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 22:47   #648
Quote:
me3000 kaže: Pogledaj post
o moj bože, jel se to opet grnja vratio u nastavu?
hehe, nije on,

Quote:
lico kaže: Pogledaj post
Napravite video dokaz. Nešto smislite, uglavite tu kameru (mobitel negdje), snimite i na konju ste. Kad vide snimku neće ni pitat zašto ste koristili mobitel na satu. Ako pak to nemožete, snimajte zvuk iz prvih klupa.
zamislimo da sam to već napravio, ali kome pokazati tu snimku? razrednica ne može ništa učniti, već je pokušala ali ne vrijedi,. ravnateljica isto, zapravo ona je jedina koja može nešto učiniti, al neće i ne želi jer se "boji" da ako ovome da otkaz da ne nađe drugog profesora.
__________________
I See Offline People !

Zadnje uređivanje Lady_D : 08.03.2011. at 03:50.
nEphNiO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 22:59   #649
Quote:
nEphNiO kaže: Pogledaj post
zamislimo da sam to već napravio, ali kome pokazati tu snimku? razrednica ne može ništa učniti, već je pokušala ali ne vrijedi,. ravnateljica isto, zapravo ona je jedina koja može nešto učiniti, al neće i ne želi jer se "boji" da ako ovome da otkaz da ne nađe drugog profesora.
Komisiji.
Pa neka, bolje neka fuš zamjena nego maltretiranje i strah.
__________________
The tranquil pride that become the lie.
lico is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 03:51   #650
Isse, tolko mladih ljudi na burzi, stalno kukanje i plakanje, pa da se barem jedan ne bi našao ko zamjena...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 17:14   #651
Quote:
nEphNiO kaže: Pogledaj post
zamislimo da sam to već napravio, ali kome pokazati tu snimku? razrednica ne može ništa učniti, već je pokušala ali ne vrijedi,. ravnateljica isto, zapravo ona je jedina koja može nešto učiniti, al neće i ne želi jer se "boji" da ako ovome da otkaz da ne nađe drugog profesora.
Odfakaj ravnateljicu, ona uopče nije bitna. Dokaze treba pokazat komisiji ili ovima u ministarstvu. Razrednica može napravit to da sazove komisiju i prijavit profesora.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 15:23   #652
Maltretiranje

Ovako. Četvrta sam godina... Od osnovne trpim maltretiranja (verbalna) jer često izostajem s nastave zbog operacija (5 puta), tumora na mozgu, ženskih jebeno teških problema i kontrola kod doktora kod kojeg sam nedavno saznala da mi rebra stišću pluća zbog velike skolioze i moram na op. poslije škole da ne bi došlo do komplikacija poput zastoja rada srca ili prestanka disanja. Međutim, profesorica me uhvatila na pik, znači PROFESORICA, zašto ja izostajem, zašto me nema, kako si ja to uzimam za pravo, ovo, ono. Vise ne mogu, pukla sam na zivce, mrzim ju, a ravnateljica joj ništa ne može zato što se one druže intenzivno. Ja se osjećam kao komad inventara koji joj smeta i na kojem izbacuje frustracije, čak mi i daje jedinice jer ne dođem u školu i radim ono što oni taj dan rade u školi. Ne znam što ću više, idem sutra na opet jedan totalno bekoristan razgovor koji neće ništa promijeniti, bit će još gora, i ja hoću nju tužiti jer ću ja zbilja dobiti slom živaca., ali ne znam kamo s tim. Pod pritiskom sam stalno, ali stalno. Niti spavam u komadu 10 sati, već po pola sata-sat, ne mogu jesti, glava me boli, ne ide mi se u školu... Kome da se obratim od nadležnih tijela?
bebaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 16:10   #653
Ovo zvuči komplicirano kao prvo. Znam da ti nije lako jer moja sestra ima skoliozu (iako samo blagi oblik), također je puno izostala iz škole zbog slikanja i to, ali nikad nije bilo problema...
Ja bi ti preporučio da se bolje postaviš prema profesorici. Ako tebi ne smeta što nisi ponekad (periodično) na satu u svezi samog gradiva onda ne bi ni trebalo niti njoj. Reci da ako ima kakvih pitanja za izostanke neka se javi tvojoj razrednici da uvjeri ispričnice. Ako pak, na satu provodi drugačije načine ocjenjivanja za koje si potrebna biti na satu kontinuirano onda uredno traži individualni program. Ako ga već nemaš sada. Po posebnim odredbama učenici također mogu pisati godišnji test, kao zamijenu za pojedinačne, pa možda da i to proučiš.
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 23:14   #654
Kao razred imamo problema sa jednim "neposlušnim" profesorom.
Naime,

Predaje nam 2 predmeta.
Iz teorijskog djela 1 predmeta trebamo imati 48 sati a mi ih imamo 67
dok iz drugog imamo predviđenih 36 a odraženih 58.
Također imamo i vježbe iz oba predmeta..kod prvog je odrađeno 16 sati od predviđenih 32,dok kod drugog odrađeno 20 sati a treba 36

Taj profesor nam je stavio ispit za mjesec dana(12.5 i 5.5)
Usto imamo nam neželi upisivati dobre ocjene,doslovce imamo hrpu neupisanih DOBRIH ocjena..

Dali nam on smije dati ispit ako smo odradili teorijski dio?
Dali je on nama dužan upisati ocjene?
Molim Vas da mi napišete i članke.
Hvala!

Svi kažu da tražimo svoja prava a obaveze ne izvršavamo..
Mi smo svoju obavezu dolaska na nastavu izvršili(naravno i učenja) ali nismo nagrađeni ocjenom,več vrlo vrlo lošim ocjenama iz usmenih i pismenih(koja su btw na računalima) zbog toga jer profesor ima fetiš na loše ocjene..(doslovno)

Sramota..
RaZ0R911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 05:06   #655
a da se obratite razredniku i ravnatelju?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 09:52   #656
Pokušali smo sa razrednikom no on kaže da profesor vježbe mora upisati i da su svake godine problemi sa njim,navodno su mu i plaču skidali..No naravno ne poduzima ništa konkretno,ko da se boji ili kao da nije njegva stvar..

Druga stvar je to što je škola stvarno mala i svi profesori su kučni prijatelji jedan sa drugim i udruženi su,kao i ravnatelj..
RaZ0R911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 09:53   #657
nazovite ministarastvo prosvjete i tražite inspekcijski nadzor na školom
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.