Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 13:55   #421
Quote:
Brimstone kaže: Pogledaj post
Ma treba ti samo potvrda o redovnom studiranju na kojoj piše da joj je namjena ostvarivanje obveznog i dopunskog zdravstvenog osiguranja te uz to i iskaznice obveznog i dopunskog zdravstenog osiguranja.
Sve to možeš u Zagrebu obaviti iako nisi odavde.
Jel se sigurno može prijaviti u Zagrebu iako nemam boravište u ZG?
Da ne idem bzvz sad u Jukićevu
4lucard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:04   #422
može se
sarče44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 23:09   #423
Di treba otići radi produživanja dopunskog osiguranja?
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 23:21   #424
Za produzivanje zdravstvenog i dopunskog se ide u jukicevu a potvrdom s faxa i iskaznicama. Mene zanima ako nam iskaznica ko iskaznica istekne, do kad se to mora rjesavat? Neke su price bile kao da drzava nema love pa ako zdravstvena i istekne da nema veze.. Ako neko zna?
daisy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 19:28   #425
moze li mi netko brzinski odgovoriti da li cu na faksu dobiti potvrdu odnosno trebam li kupiti/isprintati neki obrazac za zdrastveno?
__________________
..."Život je dobar kad mu dopustiš da to bude. Moraš naučiti pustiti stvarima da jednostavno budu..."
Meonchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 19:16   #426
Mislim da ne trebaš.

Mene zanima da li se jedino u Jukićevoj to produženje može obaviti?
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 22:55   #427
Pozdrav ekipa,

da li možda netko zna što točno znaći ovo: kategorija J, osnova 00169. Za kategoriju sam našao, ali ovu šifru 00169 nemogu naći nigdje objašnjenje pa ako netko zna bio bih mu zahvalan.

Hvala unaprijed
Sebastian_Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 22:34   #428
Zdravo,

ne uspijevam naći slično pitanje u prethodnim postovima, pa se ispričavam ako odgovor već ipak negdje postoji. redovni sam student preddiplomskog studija u inozemstvu (EU), i dalje imam prijavljeno prebivalište u Hrvatskoj, imam li na temelju studentskog statusa pravo na osnovno zdravstveno pri HZZO-u?
Choirgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 10:02   #429
Ovako. Redovni sam student ispod 26 godina (23) i danas sam dobio obavjest o prestanku važenja dopunskog zdravstvenog osiguranja. Imam 15 dana da donesem dokumentaciju kojom bih spriječio prestanak valjanosti police. E sad, kad na pogledam na onom njihovom portalu status o osiguranju stoji mi kategorija F osnova 00123, i koliko sam shvatio, to vrijedi za studente koji su prekinuli studij ili izgubili status redovnog studenta. (radi se o tome da sam je promjenio faks prije četiri godine. E sad mene zanima, pošto je bilo rečeno da će se za redovne studente vršiti obnova osiguranja automatski, a prje te odluke je bio rok za prijavu 31.10. što da radim? Pošto je 31.10. davno prošao, a ja po ovoj obavjesti viiše nemam pravo na osiguranje. Može li se to obaviti iako je prošao taj zakonski rok (31.10.)?
__________________
https://www.last.fm/user/count_bigby
The_count is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 20:56   #430
Quote:
The_count kaže: Pogledaj post
Ovako. Redovni sam student ispod 26 godina (23) i danas sam dobio obavjest o prestanku važenja dopunskog zdravstvenog osiguranja. Imam 15 dana da donesem dokumentaciju kojom bih spriječio prestanak valjanosti police. E sad, kad na pogledam na onom njihovom portalu status o osiguranju stoji mi kategorija F osnova 00123, i koliko sam shvatio, to vrijedi za studente koji su prekinuli studij ili izgubili status redovnog studenta. (radi se o tome da sam je promjenio faks prije četiri godine. E sad mene zanima, pošto je bilo rečeno da će se za redovne studente vršiti obnova osiguranja automatski, a prje te odluke je bio rok za prijavu 31.10. što da radim? Pošto je 31.10. davno prošao, a ja po ovoj obavjesti viiše nemam pravo na osiguranje. Može li se to obaviti iako je prošao taj zakonski rok (31.10.)?
Odnesi im potvrdu o studiranju. Koliko sam skužila, danas ti je stigla obavijest i imaš rok od 15 dana za produžiti?
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:27   #431
Što treba donijeti na HZZO po završetku redovnog školovanja?
Jel postoje neki obrasci i prijavnice / odjavnice ili samo treba donijeti potvrdu o diplomiranju pa oni to automatski srede?
Znači uskoro ću diplomirati i u roku od 90 dana se trebam javit na HZZO.
chica_bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 19:55   #432
Pozdrav, imam pitanje za zdravstveno naime navrsio sam 27. godina, sada sam upisao sestu godinu medicine, te mi pise da imam studentska prava do 30.9.2017 znaci do kraja seste godine, ali me zanima sto je sa zdravstvenom, jer znam da sam upravo izasao iz 8 godina studiranja, jer sam upisao 2008 a diplomirat cu 2017. Danas sam provjerio status status mi je jos J, pise da vrijedi medutim da li cu trebati placati od 30.9 ove godine za tu zadnju godinu ili ce mi se automatski produziti? Hvala
gallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 20:05   #433
Quote:
gallas kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje za zdravstveno naime navrsio sam 27. godina, sada sam upisao sestu godinu medicine, te mi pise da imam studentska prava do 30.9.2017 znaci do kraja seste godine, ali me zanima sto je sa zdravstvenom, jer znam da sam upravo izasao iz 8 godina studiranja, jer sam upisao 2008 a diplomirat cu 2017. Danas sam provjerio status status mi je jos J, pise da vrijedi medutim da li cu trebati placati od 30.9 ove godine za tu zadnju godinu ili ce mi se automatski produziti? Hvala
Sve što trebaš napraviti je u HZZO odnijeti T2 tiskanicu (ispunjenu, naravno) i "na šalteru" regulirati status. Dopunsko plaćaš kao i svi.

Mislim da je T2, davno sam to nosio.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 20:12   #434
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Sve što trebaš napraviti je u HZZO odnijeti T2 tiskanicu (ispunjenu, naravno) i "na šalteru" regulirati status. Dopunsko plaćaš kao i svi.

Mislim da je T2, davno sam to nosio.
Jel molim te mozes mi to samo objasniti, jer ja onda placam osnovno osiguranje ili mi je i dalje besplatno jos godinu dana?
gallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 21:26   #435
Osnovno ne moraš plaćati jer ćeš biti osiguran.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 18:39   #436
Bok, redovni sam student i imam zdravstveno osiguranje. Necu upisati sljedecu godinu studija, odnoso prestajem imati status studenta. Sto se onda dogadja sa mojim zdravstvenim osiguranjem?
pulezan96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 14:25   #437
Quote:
pulezan96 kaže: Pogledaj post
Bok, redovni sam student i imam zdravstveno osiguranje. Necu upisati sljedecu godinu studija, odnoso prestajem imati status studenta. Sto se onda dogadja sa mojim zdravstvenim osiguranjem?

ako ce se prijavit na burzu rada u roku 90 dana imas besplatno osnovno zdravstveno.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:26   #438
Za dopunsko trebamo nositi potvrdu u HZZO ili se isto produžuje automatski?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 14:28   #439
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Za dopunsko trebamo nositi potvrdu u HZZO ili se isto produžuje automatski?
Prošle godine se automatski produžilo, tako bi trebalo i ove.
__________________
'' Od onih, što vole slobodu duha, daha, pokreta, mira. ''
Infinitezimalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 03:33   #440
MOLIM ODGOVOR ŠTO PRIJE !!!

Ekipa ako može molim vas pomoć tko zna i šta prije, puno će značit.

Znači situacija je ovakva... 30.9.2015 prošle godine, san izgubila status redovnog studenta i nisan nastavila studij a nisan se još ni ispisala, ni digla papire, jer san mislila da ću se ipak vratit ove godine. Nisam ni prvu prijavu na biro napravila. Premašila san onaj rok od 30 dana da bi dobila zdravstveno kao nezaposlena, tako da nisan htjela niti ić dole. Prije koji misec, kako me bolilo, otiđen u svoje doktorice, bar da me pogleda, pa makar platila, kad kaže ona meni, pa ti si i dalje uredno osigurana. Ništa, odem na zdravstveno, rekoh pravit ću se glupa, da vidim, da li je moguće da mi je zdravstveno automatski produženo kako nisan digla papire i kako nisan evidentirana ni na birou, možda nekom zabunom. Dođem dole, i pitam ženu na šalteru može li mi provjerit šta je sa mojim osiguranjem, da li mi vrijedi... Pita ona mene ime i prezime i jesam li redoviti student? Kažem ja, jesam. Upiše ona moje podatke i gleda tako u kompjuter, i nakon par minuti pruža mi dva papira, kao sve ok, police, osnovnog i dopunskog di piše da san osigurana kao redovni student do 30.9.2016... Znači osigurana kao red.student i dalje, iako to nisam, nit sam se pojavila dole s nekom potvrdom, niti išta. Na osnovu čega? (I da napomenem, svo to vrijeme nisam koristila nikakve zdravstvene usluge, ni doktora, ni lijekove)...
Sad mi je to isteklo. Na stranici mi stoji ovako: Obvezno osiguranje, Kategorija: J , Osnova: 00169 , Dopunsko: Nema važeću policu.
Zanima me kakve su mi šanse da se sad oden ispisat s faxa i pokušan normalno prijavit kao nezaposlena osoba, ili je moguće da su u međuvremenu skužili da je greška ili da će skužit, da mi nije tribalo bit produženo osiguranje kao studentu, pa da se opet neću moć prijavit kao nezaposlena???
Da li mi možda može pomoć to šta neman roditelje, oboje umrli i šta živin samo s bakon, nezaposlena, bez radnog staža. Na socijalnom su škrti sa ikakvim informacijama, samo kažu, morali ste pazit na rokove. :/

Sad mi je osiguranje stvarno bitno da iman, makar to osnovno, jer moran hitno vadit korijen zuba, a uz to iman i srčanu manu zbog koje bi trebala prije na ponovni pregled u kardiologa i po antibiotik, da se sprijeći moguća infekcija srčanih zalisaka, nakon vađenja. Ne smijen samo otić izvadit, bez toga, a novac neman da to sve platin. :/
NIKEST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.