Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2006., 22:36   #1
Operacija/korekcija odstojećih uški

...prije par dana operisao sam jedno uho koje je bilo poprilicno klempavo.Ovo drugo sasvim o.k
Jucer na prvom previjanju uha vidim da mi je kirurg dosta,pa i skroz "priljepio" uho za glavu,tako da je razlika izmedju dva uha ocigledna.
Doktor je po mom ponasanju vidio da sam nezadovoljan rezultatom i rekao mi da ce se operirano uho za mjesec dva opustiti i malo "vratiti" i biti isto kao i ovo prirodno.

zanima me da li je netko operirao usi i dal da ocekujem vracanje uha u malo prirodniji polozaj.
Ricco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 12:10   #2
hmmm, ja nisam operirala (dobra uheca imam , al moja frendica je
i to obadva sto je cesci slucaj i think... i sjecam se da je nakon skidanja
zavoja fakat izgledalo ko da joj je ljepilom zaljepljeno za glavu no
to se nakon koji mjesec dovelo u red... mora se uheco oporavit
vjerujem da ce se normalizirat
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 02:55   #3
i,jel boljelo,jel si se bojao,kolko traje operacija,jel te uspavaju....?
jura_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 09:31   #4
Ja sam operirao to u trećem razredu osnovne. I operirana su mi oba uha, tak da su sada simetrična. Jesu li se vratila nemam pojma, ali svi mi kažu da su mi super priljepljena uz glavu. Vjeroajtno misle da na ono tipa da su malo više uz glavu nego što je to normalno!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 16:15   #5
Quote:
Ricco kaže:
...prije par dana operisao sam jedno uho koje je bilo poprilicno klempavo.Ovo drugo sasvim o.k
Jucer na prvom previjanju uha vidim da mi je kirurg dosta,pa i skroz "priljepio" uho za glavu,tako da je razlika izmedju dva uha ocigledna.
Doktor je po mom ponasanju vidio da sam nezadovoljan rezultatom i rekao mi da ce se operirano uho za mjesec dva opustiti i malo "vratiti" i biti isto kao i ovo prirodno.

zanima me da li je netko operirao usi i dal da ocekujem vracanje uha u malo prirodniji polozaj.
Ja sam operirao oba uha prije cetiri godine. I danas su mi prilicno pripijena uz glavu, ali kako sam operirao oba, izgladaju simetricno i prilicno dobro.

Doduse, usi su mi nakon operacije izgledale drugacije nego danas, sve je bilo naoteceno i crveno nekih tjedan dana.
Najbolje da pricekas kako ti je doktor rekao pa ces onda vidjeti, mozda stvarno malo otpusti kada povade sve one konce...
Mandragoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 16:38   #6
Koliko košta operacija ušiju?
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 16:42   #7
Quote:
icegirl78 kaže:
Koliko košta operacija ušiju?
ja platio 700€ kod jednog poznatog zagrebackog plasticnog kirurga prije cetiri godine... Cuo sam da se moze proci dosta jeftinije...
Mandragoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 17:01   #8
Quote:
Mandragoran kaže:
ja platio 700€ kod jednog poznatog zagrebackog plasticnog kirurga prije cetiri godine... Cuo sam da se moze proci dosta jeftinije...

A koliko je trajala operacija i koliko dugo si nosio zavoje?
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 17:08   #9
Quote:
icegirl78 kaže:
A koliko je trajala operacija i koliko dugo si nosio zavoje?
Operacija je trajala oko jedan sat (za oba uha)... radi se sa lokalnom anestezijom (to mi je bilo najgore, jer cujes sve sta ti radi - doslovno cujes kako ti se para koza ispod skalpela )

Zavoje sam nosio samo tri dana (operirao sam u petak, u ponedjeljak ujutro sam skinuo zavoje)... Ali i dalje moras paziti na savove, spricati ih nekim sprejom, voditi racuna o koncima i preko noci sam nosio traku kako nebi preklopio usi... sve u svemu ima dosta zafrkancije oko toga... ali se isplati
Mandragoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 17:23   #10
Tnx!
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 17:27   #11
Quote:
icegirl78 kaže:
Tnx!
no problem...
Mandragoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 17:10   #12
Quote:
Mandragoran kaže:
radi se sa lokalnom anestezijom (to mi je bilo najgore, jer cujes sve sta ti radi - doslovno cujes kako ti se para koza ispod skalpela )


Bljaaaaaak. Uzas, sva sam se najezila...

Mene su uspavali...
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 20:34   #13
OTOPLASTIKA ili operacija odstojećih uški..

Ja sam bio na toj operaciji, u lokalnoj anesteziji, koja uopće nije bila tako teska.. Nakon tjedan dana su mi skinuli povoj i save, nakon toga sam jos dva tjedna nosio traku za glavu..
Sve u svemu - jako sam zadovoljan konacnim rezultatom..
Detalje o operaciji sam pronasao na: www.otorinolaringolog.com
tinitus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 21:36   #14
vidli bi procitati i da su manja slova
Anaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 23:09   #15
operacija "klempavih" ušiju

jel bio netko? danas sam platio 200kn konzultacije od 10 min kod jednog od poznatijih kirurga s tim da mi je rekao da mi nemoze napravit onak kako ja hocu. očajan sam jer mislim da kao i za sve u hr treba dobra veza, preporuka... ili ce te oderat i jos unakazit. uglavnom, ako neko zna kod koga ici na podrucju zg-a?
logic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 01:32   #16
Quote:
logic kaže: Pogledaj post
jel bio netko? danas sam platio 200kn konzultacije od 10 min kod jednog od poznatijih kirurga s tim da mi je rekao da mi nemoze napravit onak kako ja hocu. očajan sam jer mislim da kao i za sve u hr treba dobra veza, preporuka... ili ce te oderat i jos unakazit. uglavnom, ako neko zna kod koga ici na podrucju zg-a?
Provjeri kod svoje doktorice opće prakse, mislim da zdravstveno plaća korekciju klempavih ušiju!
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:08   #17
ma da al zelim ic privatno...
logic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:10   #18
Quote:
logic kaže: Pogledaj post
ma da al zelim ic privatno...
a jebiga sad,onda placaj
troje mojih poznanika je to rijesilo u obicnoj bolnici,sa obicnim doktorima,i rezultati su super
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:16   #19
ma nisu problem novci kolko ishod same operacije.
logic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:41   #20
ako spadam u one koji ne plaćaju participaciju...plaća li mi hzzo takvu operaciju?
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.