Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 12:53   #1
Lepeze, paketi - usporedbe

Bok. Zanima me postoji li negdje usporedba naknada za vođenje računa i dodatnih usluga (tipa mobilno bankarstvo) jer želim promijeniti banku (PBZ), a surfanje po stranicama banaka me baca u očaj. I ako ne postoji, možemo li ovdje napraviti nekakvu listu?

Ispričavam se ako već postoji tema, nisam je vidjela.
tončica rajčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 18:59   #2
Quote:
tončica rajčica kaže: Pogledaj post
Bok. Zanima me postoji li negdje usporedba naknada za vođenje računa i dodatnih usluga (tipa mobilno bankarstvo) jer želim promijeniti banku (PBZ), a surfanje po stranicama banaka me baca u očaj. I ako ne postoji, možemo li ovdje napraviti nekakvu listu?

Ispričavam se ako već postoji tema, nisam je vidjela.
Ako nisi zadovoljna trenutnom bankom, zaba ti ima privlačne pakete pa pogledaj
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:15   #3
U Zakonu o usporedivosti naknada... piše u čl. 8:
Quote:
Usporedba naknada
Članak 8.
(1) Hrvatska narodna banka na svojoj mrežnoj stranici objavljuje usporedbu naknada koje pružatelji platnih usluga naplaćuju potrošačima za usluge navedene u popisu najreprezentativnijih usluga iz članka 5. stavka 9. ovoga Zakona.
(2) Objava usporedbe naknada iz stavka 1. ovoga članka sadržava:
1. jasne i objektivne kriterije na temelju kojih se provodi usporedba naknada
2. ažurne informacije napisane jasno, lako razumljivim riječima, korištenjem pojmova iz popisa najreprezentativnijih usluga iz članka 5. stavka 9. ovoga Zakona te oznaku vremena posljednjeg ažuriranja
3. cjelovit pregled tržišta ili njegova znatna dijela s jasnom naznakom prije prikaza same usporedbe naknada da objava usporedbe naknada nije cjelovit pregled tržišta
4. uputu o načinu prijave netočnih informacija u objavi usporedbe naknada.
(3) Pružatelj platnih usluga dužan je na svojoj mrežnoj stranici osigurati poveznicu s mrežnom stranicom iz stavka 1. ovoga članka.
(4) Hrvatska narodna banka podzakonskim propisom određuje podatke koje su joj pružatelji platnih usluga dužni dostaviti za potrebe objave usporedbe naknada iz stavka 1. ovoga članka te način i rokove za dostavu tih podataka.
Zakon je donešen 20.07.2017 (LINK), ali na stranicama HNB nisam našao takvu usporedbu
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 11:25   #4
Quote:
Članak 37.
Ovaj Zakon stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«, osim članka 5. stavaka od 1. do 8., članka 6., članka 7., članka 8. stavaka 1., 2. i 3., članka 31. stavka 1. točaka od 1. do 9., članka 32. stavka 1. točaka od 1. do 5. ovoga Zakona, koji stupaju na snagu prvoga dana nakon isteka roka od devet mjeseci od dana stupanja na snagu delegiranog akta Europske komisije donesenog na temelju članka 3. stavka 4. Direktive 2014/92/EU i članaka 10. – 14. Uredbe (EU) br. 1093/2010.
Tako da za usporedbu treba još malo pričekati
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.