Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2005., 01:15   #41
Re: Re: sto mislite o sljedecem:

Quote:
Shtefitza kaže:
NE mislim nista. Pretpostavljam da je ovaj topik ovdje da se zgrazamo. OK, razumijem, imas kceri koje se priblizavaju toj dobi, pa se bojis sto ce se dogoditi.

Meni je natpis na toj majici samo izraz buntovnistva dvanaestogodisnje djevojcice i isprobavanje granica. Pretpostavljam da ne bih dozvolila svojoj kceri da tako hoda, ali opet tko sam ja da mislim o necijoj tudjoj kceri. Uostalom, cisto sumnjam da pas koji laje i grize. ODnosno da djevojka koja nosi natpis o lizanju misli nuditi usluge. Ali pretpostavljam da joj je priopritet objaviti svijetu da o lizanju razmislja. Mislim kad bih joj bila mama, da bih joj pokusala predloziti drugaciju listu prioriteta. Cak i ako se bavi lizanjem (nije li malo prerano) - prioritet nije razglasiti u javnosti.


Hmh. Pretpostavljam da moj odgovor nije ono sto se ocekuje. Pretpostavljam da je preliberalan i prekonzervativan. I ne da mi se braniti ga niti u jednom smislu.

1. Nije istina da svaki pas koji laje ne grize (iako to možda vrijedi za većinu).
2. Nije istina da svaka cura koja ima minjavu ne želi seks.
3. Isto tako mislim da svaka koja poziva na lizanje... ne želi lizanje. Neke sigurno i da, a neke nisu ni razmišljale dal oće ili ne, neke znaju da ne još, ali jednom oće, možda već i danas? ko zna...ako je neko nahuška....

Zašto ta curica ima takav natpis:
1. modni razlozi koji nemaju veze sa seksom. njoj je to možda cool i to je to. svi imaju slične natpise, i to se njoj sviđa.
2.možda na taj način želi ostaviti dojam da ima koju godinu više, ili bar da iako se kuži kolko (malo) godina ima, da bar okolina primjeti da je "napredna" za svoje godine.
3.možda joj se počinju buditi hormoni, i eto voli peckati muške. Kao što muški stavljaju kilo gela na glavu i pušu kondome po hodniku škole. naivno razmišljanje, bez skrivenih namjera.
4. možda samo želi napaliti muške (vršnjake ili sitno starije) i povlačiti ih za nos. ne želi ono što joj piše na majci.
5. možda želi povlačiti i puno starije od sebe za nos. misli da je to bezopasno. naivna je.
6. napaljena je, ni sama ne zna šta bi. ne zna jel bi htjela lizanje ili ne. dal da se već sad poseksa ili da pričeka. samo zna da je napaljena, da nekako mora ispoljit tu seksualnost. da s majcom uspjeva obratiti pažnju na sebe i sl.... vrlo opasna situacija
7. oće da je jebu....
8. najnaivnija situacija... ni ne kuži šta piše na majci. majca joj je

Ja osobno mislim da je neka srednja varijanta od navedenih
kori.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 01:19   #42
Quote:
IggXy kaže:
Jel ti razumiješ da sa 13-14 godina ona sama može odlučiti hoće li nositi tu majicu ili ne?Pa tad i legalno smije stupiti u S. odnose a da joj mamica odlučuje hoće li nositi majicu na peseke ili medeke?Treba je oblačiti do 18- godine?Uredu za prostituiranje da neče dopustit...ali da sama sa 14 godina nemože uzeti majicu tipa fuck me,lick me?Njezin izbor...

Mene nikad nisu tako gnjavili kao što neke mame rade na ovom forumu....i ispao sam (polu)normalan...
Kod nas s takvom majcom u školu ne bi ušao/la ni s 18!
kori.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 12:51   #43
a playboy zecic i natpis playboy na majici dvogodisnje curice, sta kazete o tome?
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 14:05   #44
Za vikend smo bili na rođendanu jedne curice od 5 god.

Ona i njena najbolja frendica imaju iste haljiince (na bretele, s cvijetićima, ništa nenormalno), iste japanke sa šljokicama, isti "ruž" i "sjenilo" (dječji make-up ...i to postoji )...objašnjavaju jedna drugoj koja boja ide uz koju, kakvva odjeća se danas nosi i sl.

Par dana prije toga svekrva mi priča kako je s tom malenom otišla u jedan dućan po nešto.
A u dućanu teta prodavačica zaskoči malenu rječima: "dođi dušo da ti nešto pokažem što smo dobili".
Slip gaćice sa "kristalićima", tamo gdje bi trebala biti normalna roba ili laštik, ili špaga ili whatever.

I mala ne da je popizdila za njima nego je otkačila rekavši: "joj, jedva ih čekam pokazati mojoj najboljoj prijateljici, i ona mora imat iste".

Svekrva je ispalila na živce jer joj ih (naravno) nije željela kupit ali prodavačica je inzistirala objašnjavajući kako je to normalno i kako tu nema ništa čudno.

Ja mislim da bih joj (prodavačici) opalila takvu šamarčinu jer em kao prvo ruši moj (ili svekrvin, svejedno) autoritet, em me čini konzervom i diktatorom pred djetetom.

Dizaster.
Real-BigMamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 04:46   #45
Taj kapitalizam je stvarn prešao sve granice. Dobrog ukusa već odavno.
Pun je kontradikcija.
Evo jedne: s jedne strane od curica "radi", tj. prezentira ih kao žene, seksualne objekte kao i prave žene. Normalno da tinjedžeri to upijaju kao spužve,oni kojima se tek gradi seksualni identitet.No, kad ti tinejdžeri porastu, ostat će mu iste seksualne preference. Sviđat će mu se žene, ali i "žene"!
I onda će se mnogi čudit. Muškarcima.
A tko je svemu kriv? PA kao i svim zlima u kapitalizmu (ukljućujući i neekonomske, kao što je seksualnost)
kori.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 13:26   #46
Ja bih svojoj 10togodišnjoj djevojčici dozvolila da nosi takvu majicu (ako bi ona to željela)......nakon što bih joj detaljno objasnila što to znači i s njom raspravila što ona misli o natpisu i što taj natpis njoj znači
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 13:42   #47
to je pametan odgovor Ona007 ali mene zanima kako bi ti djetetu od 10 god objasnila sta znaci "do you wonna lick me" i samim time oralni sex...
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 14:46   #48
vraga pametan odgovor! glup je skroz

kako bi joj, molim te, objasnila? i kako dijete od 10 godina može odlučivati o tome želi li li nositi majicu s pozivom na oralni seks (lažno provokativnim ako se mene pita, ali dijete od 10 godina je dijete od 10 godina!)?!?!

nisam roditelj pa ne znam kako je to, osobito u prebubertetskom i pubertetskom razdoblju, ali mislim da je najbolji pristup nekakav normalan, sveobuhvatni odgoj, a ne gašenje situacije po situacije

ja bih, recimo, jako voljela naučiti svoju djecu da misle svojom glavom
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 15:33   #49
Quote:
hana kaže:
to je pametan odgovor Ona007 ali mene zanima kako bi ti djetetu od 10 god objasnila sta znaci "do you wonna lick me" i samim time oralni sex...
smatram da dijete od 10 godina treba seksualno obrazovati, pa današnje klinke su vec od 12 ili 13 seksualno aktivne i rađaju djecu.
prema tome, kako drugi, tako i ti.. ne može se pobjeći od stvarnosti i svakodnevnice.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 15:37   #50
@ Ona007
mislim da u cro ili barem tu kod mene jos uvijek vecina klinaka nije sexualno aktivna sa 12, 13 a pogotovo ne sa 10 dakle malo bi mi bilo cudno, neugodno djetetu od 10 objasnjavat oralni sex, djetetu od 10 treba prvo objasnit neke druge stvari

ono sta bi ja jos dodala je da bi meni sa 20 god bilo neugodno doc na rucak sa starcima u majici "do you want to lick me" pa mi samim time takva majica nije niti za dijete od 10, a ne smatram se konzervativnom niti sexualno ogranicenom
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 15:45   #51
hana.. afro je govorila o americi... slično je i u uk..veliki broj djevojčica od 13, 14 godina već ima djecu.. onda ih država izdržava, da im stanove, sredstva za školovanje itd, neke čak to rade i namjerno da bi dobile stanove i sredstva..


svakodnevno na ulici viđam tinejdžerske parove, a v britanija je na nekoj vrsti uzbune zbog nastale situacije..

sto hoću reći, ne možeš uspoređivati u ovom slučaju... i pošto je stvarnost onakva kakva je.. ne možeš očekivat niti od svog djeteta da bude različito od okoline..stoga.. nema drugog izlaza do obrazovanja..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 15:56   #52
neznam Ona007 malo mi je glupo to stajaliste da posto tvoje dijete zivi u uk ili sad-u (nebitno) i oko nje je masa djece s djecom i maloljetnih parova da ono nemoze bit drukcije, po toj logici ako ja zivim u zemlji gdje je maloljetnicka trudnoca bauk nema sanse da se to dogodi i meni, kuzis sta mislim?
slazem se da je stvar odgoja a da je dio odgoja je svakako obrazovanje ali granice moraju postojat... uzmimo to ovako ako ti dijete odgajas da nije pametno, dobro i neznam sta sve shevit se sa 12 i zatrudit sa 16 i pokusavas joj to utupit na fin nacin - razgovor, rasprave, prijetaljski ali joj dozvolis da nosi majicu "wanna fuck" iz fore a istovrmeno neka druga mama svojoj klinki ne da da nosi takvu majicu i isto joj tupi da nije dobro shevit se sa 12 i zatrudnit sa 16 na neki malo konzervativniji nacin (branjenjem nosenja provokativne robe, dugonocnih izlazaka...) puno je veca sansa da ce se tvoje dijete oglusit o tebe nego njeno zar ne?

joooj sva sam se spetljala, sorry
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 16:17   #53
Nije bash pametno djevojchici od 10 godina dozvoliti da nosi takvu majicu ako se njoj dopada, ali da treba u tu uzrast ili godinu dvije kasnije prichati s njima o sexu mislim da je ispravno. Ustvari u dushi smatram da je prerano, ali chujem non-stop priche onakve kakve Ona opisuje.. Chak shtovishe, o djevojchicama od 15 godina koje se prostituiraju Ako zaista postoi i najmanja moguchnost da se takvo neshto dogodi, onda je bolje da se na vrjeme pojasne neke stvari..

Meni je po malo strah od svea toga..
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 07:44   #54
Quote:
Ona007 kaže:
Ja bih svojoj 10togodišnjoj djevojčici dozvolila da nosi takvu majicu (ako bi ona to željela)......nakon što bih joj detaljno objasnila što to znači i s njom raspravila što ona misli o natpisu i što taj natpis njoj znači
Al nije samo stvar u tome što njoj taj natpis znači!
Bitno je što znači nekim drugim ljudima, npr njenim muškim vršnjacima.
Ili ne daj Bože, još nekim malo starijima i napaljenijima!
kori.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 10:26   #55
Ne bi trebala sigurno to nosit sama navecer negdje. Inace, ne bi se bas slozio s tim. Dob nije prikladna. Treba na pasja kola onoga tko je kupio djevojcici tu majicu. Ak je sama kupila, onda zaplijenit do osamnajste.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 11:18   #56
Quote:
tovariš Ris XXXX kaže:
Al nije samo stvar u tome što njoj taj natpis znači!
Bitno je što znači nekim drugim ljudima, npr njenim muškim vršnjacima.
Ili ne daj Bože, još nekim malo starijima i napaljenijima!
stoga sam i rekla da bih joj podrobno i detaljno objasnila vulgarnost izjave na njenoj majici PRVO a nakon toga je pitala da sama odluči da li želi takvo nešto raditi.. znajući sto ovakve izjave na majici mogu izazvati kod onih koji je čitaju..

ako bih joj oduzela majicu bez objašnjenja tada bih odgovornost skinula sa nje na sebe i ona bi ostala "mala djevojčica koja ništa ne zna"

smatram da dijete od 10 godina treba imati odgovornost za svoje postupke pa bilo to nošenje vulgarne majice ili bilo što drugo..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 11:18   #57
Mislim da je odurno!
Čemu uopće služe takvi napisi, i koja im je svrha. Ma ljudi su predoslovno shvatili demokraciju pa su po putu očito izgubili osnovna moralna načela. A kud bi došli kada bi to postalo normalno. Kako ne priliči vidjeti jednu odraslu ženu tako obučenu još manje priliči djetetu. Grozno!
Martymad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 13:11   #58
Quote:
Ona007 kaže:
stoga sam i rekla da bih joj podrobno i detaljno objasnila vulgarnost izjave na njenoj majici PRVO a nakon toga je pitala da sama odluči da li želi takvo nešto raditi.. znajući sto ovakve izjave na majici mogu izazvati kod onih koji je čitaju..

ako bih joj oduzela majicu bez objašnjenja tada bih odgovornost skinula sa nje na sebe i ona bi ostala "mala djevojčica koja ništa ne zna"
Hm.. ne slažem se s tobom.

Prvo, smatram da nije baš uputno desetogodišnjem djetetu objašnjavati oralni sex SAMO ZATO što je prstom uperila u majicu sa natpisom "wanna lick". Ako se do tada nije pojavila potreba niti interes sa njezine strane da joj do tada to nisam objasnila, bogme joj ne bi niti zbog nekog natpisa na majici (valjda po sredini dućana) objašnjavala kako na toj majici piše kako poziva muškarce da joj ližu njezin spolni organ. Jer, tada je posve očito da želi majicu jer je blještava, jer joj se sviđa boja ili je vidjela nekog drugog da ju nosi pa je hoće ona, a ne zbog sadržaja. Prema tome zašto uopće ulaziti u sadržaj majice? U tom slučaju probamo naći neku drugu koja će joj se svidjeti (sa nekim prikladnijim riječima).

Ako smo pak već prošli drugom prilikom opis oralnog ili bilo kakvog drugog sexa (ali, zaboga, sa 10 godina mislim da je prerano pričati o sexualnim položajima - mnogo je prikladniji zdravstveni i spolni odgoj!), a ona, iako zna značenje tog što joj piše na majici, inzistira da ju kupim i da ju nosi, JA JU I DALJE ZABRANJUJEM jer smatram da ta majica nije za nju i točka!

Zaboga, pa ne mora dijete dobiti baš sve što poželi. Ako ima sve što joj treba, jedna ili dvije zabranjene majice neće od nje napraviti emocionalnog bogalja niti će patiti u školi baš zato što nema TU majicu.

Quote:
Ona007 kaže:

ako bih joj oduzela majicu bez objašnjenja tada bih odgovornost skinula sa nje na sebe i ona bi ostala "mala djevojčica koja ništa ne zna"

smatram da dijete od 10 godina treba imati odgovornost za svoje postupke pa bilo to nošenje vulgarne majice ili bilo što drugo..
Molim te, objasni mi o kakvoj odgovornosti 10ogodišnjeg djeteta pričaš?

Zadnje uređivanje caregiver : 23.08.2005. at 13:59.
caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 15:31   #59
Quote:
caregiver kaže:
Hm.. ne slažem se s tobom.

caregiver - svaka cast na hrabrosti i na snazi
Beni_Gabor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.