Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 08:03   #4441
Quote:
zuzi666 kaže: Pogledaj post
ugovor o stanu vrijedi od odredjenog dana i od tog dana imas 2 tjedna vremena prijaviti se u opcini. pretpostavljam da pri prijavi ces i aplicirati za radnu dozvolu.
kod mene je firma prije dobila radnu dozvolu tak da ne znam tocno kak u tvom slucaju to ide ali to kak ti ides je klasican put kojim idu gradjani stare Europe.
Sad je pitanje dali HR spada u tu skupinu ili za nas vrijede druga pravila, jer cemu onda postoje kvote za Hrvate ako mozes poceti odmah raditi. Ugl kod prijave cu aplicirat za radnu, pa cemo vidjeti kaj ce biti.
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:33   #4442
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Pitanje, tko produzuje vizu...ako si dat odkaz a isti produzuju vizu...to je kazneno djelo....
Otkaz sam dao više sporazumno. Dakle radi se o tome da sam još uvijek u firmi, i zadnji radni dan mi je 30.4. no rekli su mi da me neće službeno po ugovoru otpustiti prije 1.3. tako da još uvijek mogu aplicirati za novo produženje vize.
Radi se o tome da mi idu pod ruku i ne žele da me država pošalje van, pošto sam im jasno dao do znanja da želim ostati u državi i tražiti drugi posao.
Otkazni rok je mjesec dana i za svo ovo vrijeme ću dobivati punu plaću i sve je legalno. Nema nikakvih ilegalnih radnji, već mi jednostavno pomažu da se lakše snađem.
Getz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 02:13   #4443
Quote:
Getz kaže: Pogledaj post
Otkaz sam dao više sporazumno. Dakle radi se o tome da sam još uvijek u firmi, i zadnji radni dan mi je 30.4. no rekli su mi da me neće službeno po ugovoru otpustiti prije 1.3. tako da još uvijek mogu aplicirati za novo produženje vize.
Radi se o tome da mi idu pod ruku i ne žele da me država pošalje van, pošto sam im jasno dao do znanja da želim ostati u državi i tražiti drugi posao.
Otkazni rok je mjesec dana i za svo ovo vrijeme ću dobivati punu plaću i sve je legalno. Nema nikakvih ilegalnih radnji, već mi jednostavno pomažu da se lakše snađem.
Hajmo ovako, ti das odkaz a oni ti produzivaju vizu, kako nije kaznjivo...firma je pismeno obavjestila drzavne organe da ti nisi dao okaz i traze produzetak, ti siih pismeno obavjestio da odlazis...da bi odradio taj odkazni rok moraju ti produziti vizu jer je kraci...nemoj da bude nismo znali..idi provjeri...
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:38   #4444
Dobar dan, zelim raditi u Svicarskoj, ali su mi rekli ako imas imalo pameti da ne dolazim tamo, pomagajte 🙄
mare1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:49   #4445
Ti koji su ti to rekli, ili oni nemaju pameti ili su jednostavno ljubomorni sto bi isao ovamo.

Nemamo ti sta pomagat oko odluke ici ili ne. Ako imas opciju da dodjes ovdje, apsolutno je iskoristi.
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:59   #4446
Quote:
mare1234 kaže: Pogledaj post
Dobar dan, zelim raditi u Svicarskoj, ali su mi rekli ako imas imalo pameti da ne dolazim tamo, pomagajte 🙄
Ne prcaj o konju kojeg nisi jahao
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:29   #4447
Ekipa, nešto sam načula da se možda nekaj promijenilo sa 1.1.2018. godine, pa ako netko zna da me nadopuni.

Da više nije dovoljan A1 obrazac za rad u Švicarskoj? Firma nije sigurna koje sve papire treba imati za radnike koji bi trebali u Švicarskoj raditi.
bubily:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:09   #4448
Pozdrav svima, pitanje vezano za kupnju auta. Dakle, dali je istina da se plaća porez na auta koja imaju emisiju CO2 preko 130g/km? I kako to onda ide tj koliko se placa? Ako ima netko informaciju, hvala i dali se plaća onaj billag i na auto ako ga plaćaš za kuću?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:03   #4449
Quote:
bubily:) kaže: Pogledaj post
Ekipa, nešto sam načula da se možda nekaj promijenilo sa 1.1.2018. godine, pa ako netko zna da me nadopuni.

Da više nije dovoljan A1 obrazac za rad u Švicarskoj? Firma nije sigurna koje sve papire treba imati za radnike koji bi trebali u Švicarskoj raditi.
a zasto firma ne pita na opcini?
nemam pojma koji je firma trebala u 2016 obrazac za mene. sve su sami obavili.....
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:08   #4450
Quote:
Hitretz84 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, pitanje vezano za kupnju auta. Dakle, dali je istina da se plaća porez na auta koja imaju emisiju CO2 preko 130g/km? I kako to onda ide tj koliko se placa? Ako ima netko informaciju, hvala i dali se plaća onaj billag i na auto ako ga plaćaš za kuću?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
porez na auto ovisi o kantonu. u bernu se placa po tezini auta i volumenu. kolegica npr placa veci porez za mini nego njen decko za bmw 1.
ja sam ove godine za kia rio platila 364chf. kolega koji se preselio iz lausanne-u u bern je ostao u soku jer mu je ovdje porez duplo veci nego prosle godine u lausanne-i.

ja sam bila platila samo jednom. mislim da se ne placa za auto nego samo za kucu.
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:11   #4451
Pozdrav.. imam polozeno kategorije c. c+e i d kategoriju. Jel ima posla u svicarakoj za mene. Za pocetak dok se ne snadem vozio bi ili kamion ili bus svejedno.. ali vise preferiram bus
perokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:25   #4452
Takvog posla ima jako puno, ali ako vec nisi u u Svicarskoj tj.nemas papire , nazalost ih neces dobiti na temelju tog posla.
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 08:54   #4453
Danisam u svicarskoj i nemam papire.. jel postoji nesto da se papiri mogu rijesit
perokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:48   #4454
Quote:
perokos kaže: Pogledaj post
Danisam u svicarskoj i nemam papire.. jel postoji nesto da se papiri mogu rijesit
Rijesiti..to mi ovako zvuci previse Balkanski, toga ovdje na svu srecu nema....
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 12:16   #4455
Mislio sam neki savjet.. al vidim da ovdje nitko ne zeli doci i pomoci nego odmah svi sprdaju
perokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 12:53   #4456
Nitko te ne sprda,iskreno sam ti rekao da nazalost ne mozes dobiti papire za taj posao.
Uostalom, vec se puno puta pisalo na temi o radnim dozvolama..

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:28   #4457
Quote:
perokos kaže: Pogledaj post
Pozdrav.. imam polozeno kategorije c. c+e i d kategoriju. Jel ima posla u svicarakoj za mene. Za pocetak dok se ne snadem vozio bi ili kamion ili bus svejedno.. ali vise preferiram bus

posla u Svici ima za svakoga, ali meni Svicarci nisu priznali C kategoriju, samo B, C sam morao ponovo polagat
Hrvatska vozacka dozvola.
Frend iz Bosne morao je i B polagat
Blagom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 22:19   #4458
Quote:
Blagom kaže: Pogledaj post
posla u Svici ima za svakoga, ali meni Svicarci nisu priznali C kategoriju, samo B, C sam morao ponovo polagat
Hrvatska vozacka dozvola.
Frend iz Bosne morao je i B polagat
Mora se imati i Cod95
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 22:44   #4459
Imam i kod 95..jel radis kao sofer u svicarskoj ako da jel mozes mi u pm poslat uvijete i sve sto mislis da bitno.. bio bi ti zahvalan
perokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 23:02   #4460
Quote:
perokos kaže: Pogledaj post
Imam i kod 95..jel radis kao sofer u svicarskoj ako da jel mozes mi u pm poslat uvijete i sve sto mislis da bitno.. bio bi ti zahvalan
Vozim gradski bus....vize su ogranicene broj....i rade se samo ako poslodavac dokaze da be trzistu rada nema to sto mu treba.....znaci EU bez HR....stim da su sada Rumune i Bugare malo zavrnili....uglavnom...jos uvijek imaju zlatni rudnik Njemaca tj.Abanaca sa D putovnicama..
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.