Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 23:39   #181
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
vjerovatno si u pravu, to je ipak HDZ-ovac, neka igra je u pitanju..
a da mi još objasniš analizu kojom si došao do toga da je igra u pitanju i gdje si to ipčitao iz mojih postova???

ja definitivno ne mislim da je to njegova igra
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:44   #182
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20180221

zna gdje će biti korisniji.

https://bib.irb.hr/lista-radova?autor=299260

on se bavi demografijom, oduvijek.

malo bode u oči samo jedan objavljeni znanstveni rad u CC časopisu...koliko radova na EFZG moraš imati da bi postao docent
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:44   #183
Quote:
Shirley M kaže: Pogledaj post
Ja kažem: nema šanse. Vi koji tako mislite- jeste gledali njegov nastup? Pa čovjek je to jedva izveo! Jedva! Sav se tresao. On da se planira ubaciti u visoku politiku? Pa ministrica koja za takav "javni" otkaz nije znala ni mogla pretpostaviti se sto puta bolje držala od njega koji je to planirao. Upravo zato i je ona tu gdje je- gđa ministrica, kao i svi takve sorte- premazana svim mastima i zapravo ju nije briga, iz šupljeg u prazno, zadovolji formu, čuvaj poziciju.. Meni je to izgledalo kao čisti iskreni revolt pomiješan sa razočaranjem i očajem.
ma čovjek je puko
možda je požalio danas ali to je očito bilo jače od njega
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 05:36   #184
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Kad bi obitelj za svako dijete svaki mjesec dobivala dodatnih 1000 kn iz proračuna, bitno bi se popravio standard za 2/3 hrvatskih familija, mnoge od njih ne bi se odselile i mnoge od njih imale bi barem jedno dijete više nego što ga imaju sad.

S novcima dobivenim za djecu i s plaćama oba roditelja, moglo bi se živjeti u Hrvatskoj.

Što se roma tiče, oni već sad dobivaju više od toga, tako da bi oni prošli lošije.

Na kraju ostaje pitanje gdje uzeti 10 milijardi kn svake godine, ali to bi se vjerojatno moglo namaknuti preraspodjelom proračuna.

Ne slažem se.
Ne želim zauvijek poklanjati nekome ribu.
Time se stvaraju paraziti kojima je lakže i isplativije živjeti na socijali i dječijem dodatku neg raditi.

Želim da država stvori uvjete tome istome da ulovi ribu. Da se izrazim slikovito.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 05:40   #185
Quote:
_wes_ kaže: Pogledaj post
Što od boldanog nisu ili nemaju Njemačka, Austrija ili Švicarska? TFR tih zemalja 1,4, 1,4 i 1,5, kao i Hrvatska.
Imaju sve, i tome što imaju stvaraju situaciju da se mladi i malo manje mladi stručnjaci useljavaju u njihove zemlje u potrazi za poslom i boljom budućnošću umjesto iseljavaju, kao što je situacija kod nas.
Da su u tih jebenih 27 godina stvorili institucionalni i gospodarski okvir da se u nas živi dobro, a ne samo pljačkali i trpali u svoje džepove, ne bi se našli u tužnoj situaciji da nam se svake godine iseljava xxxxx ljudi u koje smo uložili novac za školovanje a svoje najbolje godine daju nekome drugome.
I rađaju tamo djecu, pa tako i na posredan način održavaju demografsku sliku zemlje u kojoj žive i rade.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 05:45   #186
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Kako nema koristi?

A koja bi bila konkretna korist da je recimo odlučio ne talasati i ostati na poziciji? Pa rekao je da ništa ne može promijeniti. I prije svega zato daje ostavku.

Od ovakve ostavke ima koristi. Napokon se pojavio netko iz vladajućeg sektora koji je odlučio reći kako stvari stoje, te se odlučio na najmoralniji čin u toj situaciji.

Jako korisna i poučna lekcija za sve.

I drugo, čovjekova karijera bi u naredne 3 godine stagnirala jer očito neće moći postići rezultate. Zašto bi žrtvovao potencijalno dobru karijeru? Lik bi se osudio na uhljebništvo i strančarenje.

Kao mladi čovjek mladom čovjeku čestitam na hrabrosti, mislim da je način davanja ostavke bio perfektan.
Nikakva ne bi bila koristt, kao što ni ovako nije korist.
Kao što su naveli forumaši, da je otišao u privatni sektor, ne bih rekao ni riječi.
Recimo nešto slično kao što sam ja napravio prije 3 godine, kad mi je puklo, nisam više mogao trpjeti govnara direktora i kad sam otišao bez ikakve alternative.
Ovako, iz jedne malo manje ugodne državne sinekure vratio se u drugu, savršenu hladovinu i visoka primanja bez neke konkretne odgovornosti do penzije i malo dulje.

Kao malo stariji čovjek ipak na tome čestitam mladom čovjeku, jer je pokazao muda i kičmu, što se u Adezeovca jako teško nalazi.

Konkretno, nikakva egzistencijalna neizvjesnost nije se njemu dogodila tim činom. Nikakva.

Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
...

To najbolje pali za vecinu. To i je uzrok problema.
Slažemo se u svemu.

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 06:27   #187
ja mislim da ga taj dan kad je stigao kući nije dočekao ručak
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 07:58   #188
Ja sam mislila da je možda neka predstava, ali za sada se čini da nije. Pogotovo nakon Plenkovićeve jučerašnje konferencije.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:13   #189
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Iako svi mi to dobro znamo, iako otkriva toplu vodu, čovjek zaslužuje priznanje. Da smo imali više ovakvih, koji ne žele statirati i za to biti dobro plaćeni, ne bismo bili ovdje gdje jesmo. Kao što već davno napisah- svatko tko u Hrvatskoj javno kaže istinu i spreman je za to snositi posljedice, zaslužio je duboko poštovanje. Sa stajališta promatrača, bit će zanimljivo vidjeti kako će se udarac uzvratiti te iz toga iščitati fazu truljenja do koje je sustav dospio.
Za što priznanje?
Zato jer je dao otkaz zbog nezadovoljstva pred tv-om?

Nije ni čudo da nam je tako kada tako olako dijelimo priznanja i heroje.

Heroj je čovjek koji napravi nešto dobro za društvo, ovaj potez (iako s dobrom namjerom) neće napraviti ništa.
Dva dana će se pričati o tome, kasnije pojeo vuk magare.
Osim ako ovaj gospodin ne iskoristi situaciju i okrene ju u svoju korist.

Sustav nije trul od njegovog mandata, trul je oduvijek.
Jedino mijenjanjem zakona i nepristranom kontrolom se može nešto napraviti, ovo drugo je sve samo igrokaz.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:39   #190
Nemamo se čemu čuditi stanju u društvu kad i jedan moralan potez kao davanje otkaza izaziva ružne komentare.
Pljuvanjem samo izlazite u susret vlastima kojima odgovara podjela i defetizam u narodu i osude onih koji učine nekakav dobar potez.
Mi ne možemo znati što je on pokušavao tokom svog rada, ali vjerujem da je pokušavao puno tog dobrog napraviti, ali su mu ruke bile vezane, pa mu je prekipjelo te dao otkaz.
Po govoru tijela se vidi da se skoro rasplakao i da mu je "presica" bila zadnja kap koja je prelila čašu.
U državnim i javnim ustanovama ima sjajnih pojedinaca, ali su im ruke najčešće vezane - blokiraju se njihove ideje i inicijative. Jedino u slučaju dovoljne kritične mase se mogu stvari pokrenuti, ali većina ljudi gleda samo svoje interese, pa provode modus operandi "ne bi se štel mešat" i svojom pasivnošću samo otežavaju onima koji imaju i volje i načina i inicijative za pokretanje dobrih stvari.
Previše pasivnih ljudi sa "ne bi se štel mešat" košta sve nas.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:01   #191
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Udržavnim i javnim ustanovama ima sjajnih pojedinaca, ali su im ruke najčešće vezane - blokiraju se njihove ideje i inicijative. Jeidno u slučaju dovoljne kritične mase se mogu stvari pokrenuti, ali većina ljudi gleda samo svoje interese pa provode modus operandi "ne bi se štel mešat" i svojom pasivnošću samo otežavaju onima koji imaju i volje i načina i inicijative za pokretanje dobrih stvari.

Točno.

Mislim da će se u jednom trenutku stvoriti kritična masa kvalitetnih ljudi, a da bi to bilo tako svatko od nas mora nastojati u svom segmentu biti takav kvalitetan pojedinac.
__________________
Bad times, hard times, this is what people keep saying; but let us live well, and times shall be good. We are the times: Such as we are, such are the times. - St. Augustine
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:25   #192
Strmota je dokaz da u Hrvatskoj postoje ljudi koji znaju, mogu i žele.

U svim profilima i zanimanjima ima ljudi koji bi na temelju dokazanih činjenica i provjerenih mjera mogli raditi i izvesti državu iz kaljuže.

Strmota je isti tako dokaz da hrvatskom narodu takvi ljudi ne trebaju.

nama trebaju plenković, dalićka, murganićka, marić, boras i slična ekipa.

to su ljudi koje hrvati žele da ih zastupaju i predstavljaju.

ako ikome to nije bilo jasno, sada bi stvarno trebalo postati.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:32   #193
koji je problem s maricem, jel te smeta sto je smanjio poreze ili sta je smanjio deficit ili sta u njegovo vrijeme premija na rizik pada iako u ostalim zemljama stagnira? osim ako ne govoris o goranu maricu, to je onda drugo

i ove druge potpisujem al ak ne znas prepoznat kvalitetnog covjeka samo jer ga je postavio hdz onda si dio problema, a ne rjesenja
marcuscato is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:35   #194
Quote:
marcuscato kaže: Pogledaj post
koji je problem s maricem, jel te smeta sto je smanjio poreze ili sta je smanjio deficit ili sta u njegovo vrijeme premija na rizik pada iako u ostalim zemljama stagnira? osim ako ne govoris o goranu maricu, to je onda drugo
govorim o zdravku popotrebineznamkomiglavunosi mariću.

baš ništa njemu ne fali, on se savršeno ubraja u nabrojanu ekipu.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:36   #195
Bila bi šteta da topic o dojmljivoj gesti mladog znanstvenika postane poligon za jeftinu patetiku i demagogiju.

Naime, nema dokaza ni da zna, a pogotovo da može. Doktorat znanosti "Demografija međugeneracijskih obiteljskih veza u Hrvatskoj" nije sam po sebi dokaz da zna model po kojem bi se riješio demografski problem u Hrvatskoj.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:37   #196
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
govorim o zdravku popotrebineznamkomiglavunosi mariću.

baš ništa njemu ne fali, on se savršeno ubraja u nabrojanu ekipu.
onda super, znaci jedino mogu zakljkuciti da su ti onda svi ministri prije njega koji su napucali dug i dizali poreze, te skoro doveli drzavu u bankrot, a poduzetnike proglasavali kriminalcima - bili super

jebate 'popotrebineznamkomiglavunosi ' jaka kritika u pm
marcuscato is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:37   #197
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Strmota je dokaz da u Hrvatskoj postoje ljudi koji znaju, mogu i žele.

U svim profilima i zanimanjima ima ljudi koji bi na temelju dokazanih činjenica i provjerenih mjera mogli raditi i izvesti državu iz kaljuže.

Strmota je isti tao dokaz da hrvatskom narodu takvi ljudi ne trebaju.

nama trebaju plenković, dalićka, murganićka, marić, boras i slična ekipa.

to su ljudi koje hrvati žele da ih zastupaju i predstavljaju.

ako ikome to nije bilo jasno, sada bi stvarno trebalo postati.
Ne slazem se.
Izrazito losi izborni zakoni dovode do toga da je de facto dovoljan iznimno mali broj glasova kako bi dospio na visoke pozicije, a ljudi sa daleko vecim brojem glasova popuše.
Drugo, premala izlaznost na izbore - mediji "odgajaju" narod za defetizam i pasivnost i ubijaju kriticko razmisljanje. Na zalost, psihologija mase je takva da ljudi lako podlegnu pranju mozga i tada zavlada opca mantra da je lakse ici "strujom manjeg otpora".

Npr. mediji stvaraju sliku da je hrv. drustvo iznimno podijeljeno, a istrazivanja pokazuju da je 90% Hrvata centristicki usmjereno.

Moze se lako stvoriti kriticna masa ljudi, samo se treba shvatiti da je razmisljanje ala "ne bi se štel mešat", koliko god kratkorocno dobro, izuzetno dugoročno štetno za svakog od nas.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:39   #198
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nemamo se čemu čuditi stanju u društvu kad i jedan moralan potez kao davanje otkaza izaziva ružne komentare.
Pljuvanjem samo izlazite u susret vlastima kojima odgovara podjela i defetizam u narodu i osude onih koji učine nekakav dobar potez.
Mi ne možemo znati što je on pokušavao tokom svog rada, ali vjerujem da je pokušavao puno tog dobrog napraviti, ali su mu ruke bile vezane, pa mu je prekipjelo te dao otkaz.
Po govoru tijela se vidi da se skoro rasplakao i da mu je "presica" bila zadnja kap koja je prelila čašu.
U državnim i javnim ustanovama ima sjajnih pojedinaca, ali su im ruke najčešće vezane - blokiraju se njihove ideje i inicijative. Jedino u slučaju dovoljne kritične mase se mogu stvari pokrenuti, ali većina ljudi gleda samo svoje interese, pa provode modus operandi "ne bi se štel mešat" i svojom pasivnošću samo otežavaju onima koji imaju i volje i načina i inicijative za pokretanje dobrih stvari.
Previše pasivnih ljudi sa "ne bi se štel mešat" košta sve nas.
Meni je isto pomalo bizarno čitati komentare koji idu na mlin osobama poput Murganićke i njihovoj gotovo sociopatskoj percepciji stvarnosti. Što zaključiti doli da se očito svatko ogleda u sličnome sebi pa shodno tome i zauzima pozicije. Čak i da je Strmota ovaj potez izveo s predumišljajem i namjerom da zamijeni tu očajnu i nesposobnu personu, to bi bio korak naprijed.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:44   #199
Ne znam, meni nakon ove silne prašine koju je podigao njegov čin, prvo upada u oči da to ustvari samo naglašava koliko su takvi potezi postali rijetki i neobični u ovom društvu!? Ukazuje dakle koliko je ono postalo pokvareno i izopačeno, pa to bi trebala biti sasvim normalna i uobičajena gesta, zar ne
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:50   #200
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Naime, nema dokaza ni da zna, a pogotovo da može.
pa koji su ga kurac onda doveli?

ja vjerujem da je njemu predloženo da dođe raditi ono za što je na papiru kvalificiran. čitajući po netu, hvale ga studenti, hvale ga kolege. kažu da zna što priča.

navodno se šokirao kada je počeo raditi u ministarstvu jer su podaci sa terena još gori od onih kojima je on baratao u svom znanstvenom radu. a ti su zbilja strašni.

i onda čovjek pomisli da će netko slušati nešto što on ima za reći. dam se kladit da je godinu dana pokušavao objasniti neznalicama da ovo što rade nije dovoljno. i nakon nekog vremena je shvatio da nije na njemu da išta govori i predlaže, već da stoji pored jabba the huta i klima glavom jer to dobro izgleda.

i s obzirom da on vjeruje u ono što radi i da vidi da je ovo sve zakurac, odlučio je da neće od njega raditi budalu.

ne, da se skupi 100 strmota i osnuje stranku, hrvati ih nikada neće izabrati na izborima. možda sam nekad vjerovala da postoji nada, ali sigurna sam da ne postoji. hdz, sdp, hns, sdss...mi za bolje ne želimo čuti.

strmota će biti zaboravljen kroz mjesec dana.

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ne slazem se.
Moze se lako stvoriti kriticna masa ljudi
evo, budemo vidjeli sutra kada se bira novi rektor zagrebačkog sveučilišta. kremdelakrem hrvatske znanosti na 5 godina bira smjer u kojem će hoditi najveće hrvatsko sveučilište. ako imalo pratite što se na sveučilištu događalo unazad 5 godina, jasno vam je što znači borasov ostanak. baš me zanima lako stvaranje kritične mase koja je spremna ostvariti promjene.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.