Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 16:28   #21
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Da...da ne spominjem djecu koja se 'usude' stupiti u vezu/brak s nekim druge nacionalnosti.
Kod nas si marginaliziran i diskriminiran već kad si siromašan ili drukčiji na bilo koji način, a kamoli ako si gay. Najgora je kombinacija biti gay, siromašan, druge nacionalnosti. Onda si stvarno najebo/ala. Pederi i lezbe odlaze iz Hrvatske, ali samo oni koji to mogu. To je činjenica i to ne odlaze samo oni koji su "u ormaru", već i oni autani, pa i aktivisti, npr. aktivistkinja Mima Simić (koja je dobila sudski spor protiv Željke Markić) već nekoliko godina živi u Berlinu sa svojom ženom.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:38   #22
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Da...da ne spominjem djecu koja se 'usude' stupiti u vezu/brak s nekim druge nacionalnosti.
U obitelji imam mještani brak između Hrvata i Srpkinje.
S nama je odrastao dečko kojem su roditelje ubili u ratu, ostao s 4 godine bez roditelja.
I jednog i drugog zovem braćom, međusobno se oni zovu braćom.

S jede strane razumjem da je brat zaljubljen u svoju zenu, s druge strane razumjem da je drugi brat ogorčen na sve Srbe.
Nevjestu su svi dobro prihvatili jer nas se učilo da ne mrzimo nikad nekog radi nije koze, nacionalnosti, spola ili izbora.

Razumjem kad mi brat kaze "osjećam se izdano, osjećam se kao da izdajem svoje roditelje", rane su mu još uvijek previše žive, traume koje je dozivio tad neće nikad zacijeliti ali ne mrzi, neće bit đubre i reć bratu da više nisu braća jer voli srpkinju. Svoje traume stavlja iza ljubavi prema bratu.

Mog oca je vlastita sestra pitala "zašto se ti slažeš s tim da ti sin bude sa srpkinjom, a 6 godina si glavu nosio u torbi"
"Zato što sam se borijo za slobodu, da svako moze učinit i reć ono što želi, da mi djeca budu slobodna i slobodoumna, a ne da brine hoće li ih neko napast jer su odlučili da neće slijediti ostale primjere"

Ja svog brata volim jednako bez obzira što on voli Milicu, volila bih ga da on voli Milu, a volim i svog brata koji voli Ivanu koja je Hrvatica, i puno gora osoba od Milice po mom sudu, koji je za njegovu ljubav bitan kao i uspjeh Koreje na natjecanju u klizanju.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:45   #23
možda nekome da vjetar u leđa.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:08   #24
Nemam djecu pa mogu samo hipotetski razmišljati u ovakvoj situaciji. Sigurno da bih na prvu rekla kako podržavam svoje dijete, pogotovo oko izbora partnera/partnerice.
Ali... prvo je odnos s najbližom obitelji i prijateljima. Kad ga/ju netko pita ima li simpatiju i kaže ime istog spola, kako će reagirati. netko će objašnjavati da to nije prirodno. Kad krene u vrtić ili školu. Kako će učiteljice reagirati i drugi roditelji ako otvoreno izražava simpatije prema nekome. Tolerira se hetero iskaz dječje ljubavi. Hoće li biti zlostavljano od strane druge djece pa i roditelja, zabrana druženja i igranja.
Htjela bih vjerovati da ću odgojiti samopouzdano i pametno dijete koje će bez problema imati svoj stav i svoje JA u životu. Ali ne mogu se pretvarati da ne živim u okolini koja svako malo odudaranje od neke njima stvorene normale osuđuje i izolira.
__________________
I'm fist-fighting with fire
Just to get close to you
Can we burn something, babe?
darija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:03   #25
Meni se to nikad ne bi moglo dogoditi.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:29   #26
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Slikovnica ne govori o gay djeci, već o gay roditeljima koji su obitelj s jednim ili više djece.
Još najbolje da govori o gay djeci..

Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Ja sam iz malo vece pripizdine negoli je to Hrvatska, pa ponosito krocim k'o gay osoba.
Nemaš se čime ponositi ako se time ponosiš.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:32   #27
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Nemaš se čime ponositi ako se time ponosiš.
itekako ima, time što se ne stidi onoga što je, a ne glumi lažljivo govno.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:38   #28
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
itekako ima, time što se ne stidi onoga što je, a ne glumi lažljivo govno.
Nema. To je na rangu budale koja se ponosi koliko je žena okrenuo za jednu večer. Kakvo je to identificiranje kroz seksualnost?

PS: nadam se da su te zbog tog rječnika šutnuli iz škole.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:41   #29
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Kakvo je to identificiranje kroz seksualnost?

PS: nadam se da su te zbog tog rječnika šutnuli iz škole.
takvo da ga nije sram reći što on jest, iako okolina očekuje da se zavuče u rupu i krepa.

ne da me nisu izbacili, već su me i zaposlili
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:43   #30
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
takvo da ga nije sram reći što on jest, iako okolina očekuje da se zavuče u rupu i krepa.
Ne treba se niti ponositi niti zavlačiti u rupu.

Ma mislim može. Ali kao što sam rekao, onaj tko se ponosi svojim "uspjesima" je za mene budala. Ovo je isto.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:45   #31
Ponos je zajebana stvar. Jedna od zajebanijih.

Ja bih ga ili ju učio da su svi ljudi jednaki, i da se jednako treba odnositi prema svima. Ne bi bilo potrebe doticanja razgovora o seksualnosti isključivo moga djeteta. Radi odgoja.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:48   #32
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ponos je zajebana stvar. Jedna od zajebanijih.

Ja bih ga ili ju učio da su svi ljudi jednaki, i da se jednako treba odnositi prema svima. Ne bi bilo potrebe doticanja razgovora o seksualnosti isključivo moga djeteta. Radi odgoja.
To je to. Slažem se.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 00:06   #33
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Da, ali kriva frizura i sl. je najčešće biti u krivo vrijeme na krivom mjestu, naići na psihopata i sl.
Gayevi nailaze na osudu sa svih strana, od simpatičnih nonica, velikih vjernika, kao fol progresivnih curki koje ne osuđuju i sl. do kolega iz razreda koji možda nemaju niš protiv, ali se povode za većinom itd.
Mislim da homoseksualci imaju jedan od gorih tretmana manjina u Hr.
mozda. al u biti nije tak strasno ko sto mislite da jest i ko sto svi mi mislili da jest. ok, govorim o zagrebu, ne znam sad za sela.

i vecina mojih frendova koji su emigrirali su strejt i otisli su zbog dece i posla... i par gejeva zbog posla, ne znam nikog ko je zbog gejstva bas otisao, vise je stvar opcenito klime ovih dana, odlazi se jer se odlazi.

btw kaj nije mima otisla iz rvacke zato jer joj je zena tam osla na postdipl? nisu bas isle sam da idu navrat nanos, kolko se ja sjecam. naravno, mozda se varam.

e vi ekipa gore - o ponosu kao ponosu se govori samo kao o opoziciji sramu. godinama se ekipu tjeralo da se skriva i srami, isli su i u zatvor, turinga su poslali na kemijsku kastraciju zbog homoseksualizma recimo... i tako smo dosli do tog ponosa, nakon godina srama. a ljude se bas ne uci da su jednaki nego se u pravilu pretpostavlja da su svi strejt i da su cure vake i decki naki. a nepricanje s detetom o seksualnosti je pozeljno zasto tocno sad, taj dio ne kontam da ga ubijes? prepustit da ga skola i vjeronauk tome nauci il?
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:50   #34
Problem gej djeteta je priznati sebi i drugom i drugima da ti se netko sviđa. Nemaš još mehanizme za nosit se s neuspjehom, nemaš još gejdar, a u sve se možebitno upleću nečiji mama i tata.
Nije for a kad si strejt, sigurno nije kad si drugačiji.

Ja isto nisam za ovo ponosan/ neponosan, ali što prije se netko outa, prije cijeli jedan mikrokozmos uči o različitostima.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:30   #35
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
....
Kako bi kao roditelji pomirili želju da dijete raširi svoja krila, diše punim plućima, bude svoje i vlastiti strah da će ga netko fizički napasti, a možebitno i teško ozlijediti [ili gore].
Što kad dijete želi u vrtiću za Valentinovo poslati pismo djetetu istog spola?
Kada u osnovnoj želi pozvati simpatiju na dejt?
U srednjoj ljubiti se na javnom mjestu?

...
otprilike po istom principu kako se nosim i s drugim roditeljskim strahovima - razgovorom o datom problemu
imam tinejdžericu pa su strahovi brojni
uz generalni naputak da bude svoja, idu i disklejmeri da svaka različitost izaziva pažnju te da slobode uvijek treba konzumirati skupa s odgovornostima koje ih prate
da ima homoseksualnih sklonosti, rekla bi joj da se ugleda na dražena ilinčića
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:53   #36
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ne bi bilo potrebe doticanja razgovora o seksualnosti isključivo moga djeteta. Radi odgoja.
Jel možeš elaborirat malo ovo, jer ne kužim, možeš pričati općenito o seksualnosti, ali ne o seksualnosti baš svog djeteta i misiš ga odgojiti tako da ni ono nema potrebu/ne smije o tome pričati s tobom? Jel to to?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:59   #37
Tako nekako ko baja.

Čitam malo postove...vrlo ste uskih pogleda ako mislite da je Hr po tretmanu drugačijih posebna.
To što nam serviraju mediji i filmovi je jedno. Stvarnost je drugo. Svuda.
Zadnjih godina me najviše iritira tretiranje gejeva u stilu kako je Anđa Marić tretirala svoju patku ljubimca ili Nina Violić torbicu za alat kao žensku torbicu. Ono..gle me imam gej frenda, to je tako cool. Šetam ga okolo i svuda pokazujem i sva sam posebna. Svi drugi su zadrti.
Je, to je baš u prilog normalizaciji.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:10   #38
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Meni se to nikad ne bi moglo dogoditi.
Sta?
Gay dijete?
Lol, objasni.


Ono konkretno postavljeno pitanje na situaciju.. rekla bi djetetu i njegovom decku ili njezinoj curi da se lijepo provedu u kinu, ali da se ne ljubakaju bas, jer zelim da se vrate citavi, ne zato sto mislim da ce ih netko bas tad tuci, nego da se igra na sigurno jer nikad ne znas. Valjda.
Kad si u sredini u kakvoj si onda biras manje zlo, igrat na sigurno naustrb ljubakanja u javnost. Da smo u nekoj drugoj zapadnoj zemlji ne bi to morala govoriti.
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:34   #39
Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
...
Kad si u sredini u kakvoj si onda biras manje zlo, igrat na sigurno naustrb ljubakanja u javnost. Da smo u nekoj drugoj zapadnoj zemlji ne bi to morala govoriti.
kojoj?
moj prijatelj bečlija (!) je s majkom razgovarao o tek otkrivenoj homoseksualnosti u dobi od 12ak godina
skupa su ocu rekli godinama kasnije
pa nije zapad homogena tolerantna enklava
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:12   #40
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Nemam.
Žao mi je.

Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
mozda. al u biti nije tak strasno ko sto mislite da jest i ko sto svi mi mislili da jest. ok, govorim o zagrebu, ne znam sad za sela.
Ja sam u kakti najliberalnijem gradu u Hr pa su jednog gay frenda prebili, i to dok je bio maloljetan.
U Zg primjerice nisam nikad vidjela istospolni par koji se drži za ruke.

Većina mojih je otišla zbog neke opće loše situacije, vjerujem da je šikaniranje, a ponekad i samo očekivanje da se skrivaju ili "tone down" svoju osobnost dovoljno da bude kap koja prelije čašu.

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
otprilike po istom principu kako se nosim i s drugim roditeljskim strahovima - razgovorom o datom problemu
imam tinejdžericu pa su strahovi brojni
uz generalni naputak da bude svoja, idu i disklejmeri da svaka različitost izaziva pažnju te da slobode uvijek treba konzumirati skupa s odgovornostima koje ih prate
da ima homoseksualnih sklonosti, rekla bi joj da se ugleda na dražena ilinčića
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Tako nekako ko baja.


Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Čitam malo postove...vrlo ste uskih pogleda ako mislite da je Hr po tretmanu drugačijih posebna.
To što nam serviraju mediji i filmovi je jedno. Stvarnost je drugo. Svuda.
Ma nisam mislila HR=najgore, spaljujemo gejeve, zapad=livada u duginim bojama. Samo su me Kaštela stresla, jako.
Nekako sam se uvijek nadala da bi dobar dio ljudi koji glasno osuđuju zapravo skroz OK prihvatili nečiju homoseksualnost da upoznaju tu konkretnu osobu, da te osude dolaze iz okoline u kojoj odrastaju i psihologije mase. Ono što zapravo viđam jesu čak i "gradski", "obrazovani", "progresivni" ljudi koji osuđuju i zajednički život bez prstena, a kamoli što drugo.

Mislim, ja sam odrastala u liberalnoj obitelji i nekako sam uvijek imala i slične prijatelje [ili kad smo bili mlađi nismo doticali te teme ] pa sam živjela vani i sad tek kroz posao i širenje kruga poznanika uviđam da su ovi "moji" debela manjina. Pa se čudim. :/
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.