Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2006., 12:06   #1
Question Što i koliko jedu vaši klinci?

Zanima me što i koliko (količinski) jedu vaši klinci i koliko su stari?
Hvala!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 12:20   #2
isuse, takvih tema imamo bezbroj
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 08:07   #3
Quote:
Adonia kaže:
isuse, takvih tema imamo bezbroj
Ajde ne budi lijena, pa daj lijepo ženi linkove gdje bi to "kod nas" mogla naći....

Zadnje uređivanje Monica. : 07.10.2006. at 10:17.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 18:58   #4
Ja kao mala nisam ništa jela .
Mama se nadala da ću se s godinama promijeniti.
Uzalud.
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:02   #5
Evo me ponovno!
Draga Adonia, vezano uz tvoj odgovor od ranije na ovu temu, daj pomozi....

Klinac mi ništa ne jede, opet. Ima dvije godine i to me izluđuje. A troši se maksimalno, neprestano u pokretu. Ne pomažu nikakvi sirupi za apetit. Zdrav je, za sada hvala Bogu.
Ne bi me to toliko brinulo da ima neku "normalnu" kilažu, ali on je uvijek na nekoj granici s njom. Sutra idem na vaganje kod doktorice i već se bojim koliko će pokazati. Bojim se da nema više od 12 kg, ako ne i manje. Živčana sam i to me ždere užasno.
Moram se ovdje izjadati, nadam se da me neće opet netko jako popljuvati.
Dijete pokušavam zdravo hraniti, ali onda često popuštam pa dajem i špek, i salame, i paštete....jer lako je nahraniti dijete kad hoće sve jesti, ali kad zatvori usta i ne želi zinuti da mu nešto strpaš, onda je to veeeeliki problem.

Molim vaša iskustva, savjete, bilo što...

P. S. Ako nekog iritiram s ovom temom, molim da me ignoriraju. Hvala.
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:23   #6
Quote:
7777777 kaže:
Ima dvije godine i to me izluđuje.
moja ima dvije i izluđuje me po nekim drugim mukama...
od dojenja do sada je prava izjelica, sve jede... ali, unatrag mjesec-dva zna odbiti jest - ne zato što ne bi jela nego zato jer se pravi važna, zna reći "neću". tada je ne natjeravam nego joj skrenem pažnju na nešto drugo; priču, medu koji hoće jest... pa kad se zaboravi onda nesvjesno otvara usta i papa, a ja trljam, pričam... samo da ne skuži da sam je nasamarila.
sretno
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:35   #7
moj mali ima 19 mjeseci i jede sve živo. nikada u životu još nije probao bombon niti neke druge nezdrave slatkiše. mislim da je to tajna dobrog apetita.
kay s is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:43   #8
[QUOTE=baja tada je ne natjeravam nego joj skrenem pažnju na nešto drugo; priču, medu koji hoće jest... pa kad se zaboravi onda nesvjesno otvara usta i papa, a ja trljam, pričam... samo da ne skuži da sam je nasamarila.
[/QUOTE]

To mi je poznato. Mada, imao je faze kad je super jeo. Obožavao je sve vrste variva, čime sam bila oduševljena, meso ne voli ali sam znala to zakamuflirati, pa smo i to nekako uspjeli. Ne dajem mu slatkiše ili rijetko, kao i grickalice tipa smokića, keksića. To može dobiti nakon jela a između mu pokušavam dati voće ili jogurt, tako nešto.
Ali unatrag mjesec dana, katastrofa. Zavidim mamama kojima klinici vole jesti, jer ne znaju koje muke proživljavaju mame s djecom koja neće papati.
Kad jede normalno, ne trebaju mu nikakva "varanja" - lijepo sjedi u svom stolcu i papa, ali kad neće, onda ne pomaže ništa.
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:44   #9
Quote:
kay s kaže:
moj mali ima 19 mjeseci i jede sve živo. nikada u životu još nije probao bombon niti neke druge nezdrave slatkiše. mislim da je to tajna dobrog apetita.

Ti si sretna mama, vjeruj mi.
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:54   #10
Moja djeca super jedu, ali ja sam bila koma za svoje roditelje po tom pitanju.

Moja mama je izmišljala sve moguće i nemoguće da nešto pojedem, ali sve je to bilo u mizernim količinama što bih ja pojela. Kad sam trebala krenuti u školu (6 god) imala sam malo više od 16 kg! Doktorica je rekla da ne mogu u školu, a meni vrtić bio trauma pa me mama odlučila udebljat da mogu u školu jer sam jako htjela u školu (vrtić sam između ostalog mrzila jer se moralo spavati i jesti i kad sam čula da u školi ne moram jesti, fijuuu).
Onda me mama "šopala", ali ja dobila samo 20 dag!!! I dan danas je žalim.

Uglavnom, poanta je da sam skroz zdrava iako sam bila jako mršava sve do srednje škole kad sam počela jesti malo normalnije (obično bude obrnuto ).
I rodila sam 2 zdrave i jako velike buce!

Ovo sam ti htjela napisati da se malo utješiš. Već će on početi jesti.

Ah, btw, upravo se sjetila na koga me tvoj klinac podsjeća: na mog mlađeg brata. Energije na bacanje, a jeo skoro ništa. On je još najzdravije dijete koje sam vidila, bez obzira na ovo.

Iz ovih sam iskustava (ni sestra mi nije bila boljaod nas) zaključila da sretno dijete neće umrijeti od gladi već će pojesti koliko mu treba. I mojoj maloj uoće nisam gurala. Na dane bi pojela dva ručka pa par dana ni jedan. Zdrava i velika!

Valjda sam bar neško pomogla ovim zbrčkanim postom. Ima i nekih članaka o jelu. Šaljem čim nađem.
A tebi sretni i smireno!
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 13:00   #11
Marelina hvala.

Ma da, zapravo ne mogu reči da mi je nešto bolestan. Zapravo jedino što je dobivao, i to antibiotik kroz injekcije kad je imao 5,5 mj. jer je imao urinoinfekt. Sve ovo vrijeme par viroza, par temperatura, ali još zbog ničeg nije pio antibiotik. Hvala Bogu. Ali to je vjerojatno zbog toga što mi ga za sada čuvaju bake naizmjence, pa ne mora u jaslice. Jest da mi je juče dobio temperaturu, pa je to nejedenje kroz sve ovo vrijeme unatrag par tjedana valjda bila neka priprema, mada mi je to predugo. Svakih 5 sati mi ponovno dobije temp. - skidamo al danas ću do pedijatrice. Nadam se da je samo viroza.

Hvala svim mamama na dosadašnjem javljanju i onima koje će se javiti.
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 12:33   #12
Moj mali ima 3,1g i do sada nikada nije bilo problema sa hranjenjem. Od samog pocetka naucili smo ga da se jede za stolom i samo za stolom. Nema trcanja za njim sa zlicicom u ruci i nagovaranja. On je to fantastcno prihvatio i jede sve sto mu se da i to sa velikim apetitom. Prehrana mu je raznolika i svakodnevno jede voce i povrce. Ima dana kada ruca dva pute dnevno (i u vrticu i doma) i kolicina hrane koju pojede bila bi dovoljna za dvije odrasle osobe. S druge strane ima dana kada mu se uopće ne jede, tada ga niti ne prisiljavamo jer nakon sto ga pitate zeli li cokoladicu, a on je odbije i vama mora biti kristalno jasno da nije gladan.
ConnectionPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 13:29   #13
Nisam sama
Evo nama je dvije godine, imamo 93 cm i 12 kg sa odjecom
Od pocetka nije sklona hrani, rodila se prerano, dojila sam ali ona je konstantno na donjoj granici tezine. Uz to se rodila i sa nepotpuno razvijenim zelucanim misicom pa je do godine dana povracala. BMI joj je 14, znaci pothranjena.
Pokusali smo sve, od hranjenja na silu, a ona pljuje, od glumljenja aviona, krava..., citanja i crtanja za stolom...pa sve do potpunog ignoriranja toga.
Jednom je stvarno to ignoriranje upalilo i jela je neko vrijeme, a sad sve po starome.
Nikad, ama bas nikad nije bila bolesna, cak joj ni nos nikad nije curio, temperaturu je imala tek kad bi dobivala zubice
Pedijatra smo promjenili mali milion i svi kazu da ju pustimo i da budemo sretni sto nije debela
Inace je uzasno aktivna i ponekad se stvarno pitam odakle joj snaga??
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 14:23   #14
moja ima 22 mjeseca isto skoro ništa nejede
ako nešto i pojede onda samo par zalogaja
meso neće,od voća jedino bananu hoće
za doručak uvijek jede kašicu od keksa i banana ili čokolino(drugo neće)
kad ručamo i večeramo sjedi normalno s nama za stolom i tada hoće samo sama jesti što joj i naravno dopustimo onda pojede tih par zalogaja
mislim ja ju još dojim,ali da joj je to dosta?
sitna je inače,naša šefica i mali živčenjak
sin ima pet godina i sve jede
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 15:06   #15
Moj je mrsav i sitan al jede SVE skoro od kad se rodio..a i dojila sam ga do skoro 2 god. no to mu je bilo samo za desert.. a bio je jak toliko pri kraju da bi me sam gurnuo na fotelju i sam uzeo svoj obrok..

Sad je opsjednut sa '5 a day - 5 komada voca il povrca na dan'..
Jede meso i povrce.. i dosta voca.. najvise voli blitvu i karfiol polivenu s puno maslinovog ulja.. pohanu ribu ( file bez kosti) sa taramosalatom na vrhu.. razne vrste curry-ja.. riza je njegov prijatelj.. za talijanske polpete ce svasta napravit.. ili pastu sa tunjevinom, kukuruzom i majonezom
jedino nece jest gljive.. i hobotnicu.. sve ostalo jede i to jede kolicine ko odrastao covjek..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 18:06   #16
Quote:
kay s kaže: Pogledaj post
moj mali ima 19 mjeseci i jede sve živo. nikada u životu još nije probao bombon niti neke druge nezdrave slatkiše. mislim da je to tajna dobrog apetita.
Kod djece koja su kao i moje, ne postoje nikakve tajne, ni trikovi, ni fore, on jednostavno ne voli jesti i to je to...
Ima 4.5 godina i 16kg/110cm
Btw-mislim da je pretjerano nedati djetetu nikada niti jedan mali slatkiš...
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 18:59   #17
Quote:
monika13 kaže: Pogledaj post
Kod djece koja su kao i moje, ne postoje nikakve tajne, ni trikovi, ni fore, on jednostavno ne voli jesti i to je to...
Ima 4.5 godina i 16kg/110cm
Btw-mislim da je pretjerano nedati djetetu nikada niti jedan mali slatkiš...
Upravo tako!
Valjda ima djece koja se najedu slatkisa i napiju soka pa ne jedu, al kod moje to nije stvar..
Ona pije vodu a ja bi da pije sok da bar dobije neki izvor energije..
Zdjela sa pralinama i bombonima je uvijek na stolu, ona nikad neuzme ni jedan, ako slucajno dobije od nekoga ispljune van
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.