Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 15:46   #1
Gdje štedjeti novac.

gdje cuvati novac? vec imam stambenu stednju, a za invest. fondove je premalo. dakle nekih cca 20 000 kn bi trebao maknuti sa tekuceg racuna. (da žena ne zna za njih ).

jel još ima štednih knjižica i placa li se kakva naknada?
pozdrav
gost100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 15:50   #2
Zasto je 20.000 premalo za fond???
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 15:56   #3
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Zasto je 20.000 premalo za fond???
ok nije premalo...ali taj novac necu za fond. dakle da bude na nekom mjestu, racunu gdje ga mogu podici, koristiti.

ako otvorim neki racun onda se placa naknada. dal se jos koriste stedne knjižice, i placa li se otvaranje i koristenje?
gost100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 16:40   #4
gle 20k kn definitivno nije malo za fond

ok ak se ne želiš igrati s tim, i bojiš se izgubiti glavnicu nemoj u fond, bar ne dioničke mješovite i obvezničke

ali zašto to nebi ubacio u novčani fond? rizik jednako 0, nema ulaznih/izlaznih naknada, troškova održavanja korištenja računa......likvidna sredstva dostupna unutar 24h, prinosi nikada u minus (bar ja to još vidio nisam kod kunskih novčanih fondova); na godišnjoj razini prinos otprilike kao na štednju

tu nemaš straha od gubitka glavnice
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 16:40   #5
Stavi u neki novčani fond.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 17:14   #6
Quote:
xfairguy kaže: Pogledaj post
Stavi u neki novčani fond.
Ali prinos na godinu dana u novčanom fondu je isto ko i par dana u miješovitom ili dioničkom fondu. Barem za sad ?
Ali kad čovijek neće onda neće!
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:02   #7
kupi kucu

mislim, ovako spamati forum..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 23:55   #8
Quote:
gost100 kaže: Pogledaj post
gdje cuvati novac? vec imam stambenu stednju, a za invest. fondove je premalo. dakle nekih cca 20 000 kn bi trebao maknuti sa tekuceg racuna. (da žena ne zna za njih ).

jel još ima štednih knjižica i placa li se kakva naknada?
pozdrav
Ako nećeš u investicijske fondove već bi htio oročit najbolje ti je u banci Sonic (sada u vlasništvu Banka Popolare di Verona e Novara) npr. promjenjiva kamatna stopa na oročeni ulog od 2 godine, a s godišnjom isplatom kamata je 8%!
BrunoIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 12:53   #9
jel vama jasno da mi ovdje govorimo o 100kn kamata koje ovaj covjek moze dobiti na stednji.. ionako to zeli brzo potrositi da mu zena ne vidi.. a ovo je forum gospodarstvo.. pa nemojte ga ohrabrivat ...
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:15   #10
Quote:
glk kaže: Pogledaj post
Ali prinos na godinu dana u novčanom fondu je isto ko i par dana u miješovitom ili dioničkom fondu. Barem za sad ?
Ali kad čovijek neće onda neće!

Čitam vas danima i mislim da sam Lost slučaj kad su fondovi u pitanju. Imam 100 tisuća kn na raspolaganju koje ne želim trošit već uložit ali neznam šta da radim. Ako ih stavim na banku na godinu dana mogu dobit nekih par tisuća šta po meni i nije tako loše jer nema rizika. Čitam o novčanim fondovima kao najsigurnijim ali koliki je prinos u novčanom fondu? Jel i tu mogu izgubit lovu?

Ne želim se igrat sa dionicama jer ništa neznam niti kome da se obratim a mislim da bi me koštale u startu dobrog sna.
Šta da radim? Šta bi vi napravili da ste na mom mjestu?

-Lost- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:17   #11
Quote:
-Lost- kaže: Pogledaj post
Čitam vas danima i mislim da sam Lost slučaj kad su fondovi u pitanju. Imam 100 tisuća kn na raspolaganju koje ne želim trošit već uložit ali neznam šta da radim. Ako ih stavim na banku na godinu dana mogu dobit nekih par tisuća šta po meni i nije tako loše jer nema rizika. Čitam o novčanim fondovima kao najsigurnijim ali koliki je prinos u novčanom fondu? Jel i tu mogu izgubit lovu?

Ne želim se igrat sa dionicama jer ništa neznam niti kome da se obratim a mislim da bi me koštale u startu dobrog sna.
Šta da radim? Šta bi vi napravili da ste na mom mjestu?

ja bi ulozio u dionice..

a tebi bi preporucio da se dobro informiras.. tu ne mislim na to da ce ti netko sve objasniti na forumu u 3 recenice.. ako povjerujes savjetima s foruma bez da se sam informiras, onda ti u tom slucaju preporucujem banku..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:24   #12
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
ja bi ulozio u dionice..

a tebi bi preporucio da se dobro informiras.. tu ne mislim na to da ce ti netko sve objasniti na forumu u 3 recenice.. ako povjerujes savjetima s foruma bez da se sam informiras, onda ti u tom slucaju preporucujem banku..
Znači novčani fond vs banka ti mi preporučuješ banku? Malo sam gledala kamatne stope i Sonic banka ima najbolje, na fiksnu mogu godišnje dobit 6000 kuna. Ja zadovoljna ali me kopka jel mogu dobit više u novčanom fondu?
-Lost- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:38   #13
vjerojatno ne
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 21:26   #14
Quote:
-Lost- kaže: Pogledaj post
Čitam vas danima i mislim da sam Lost slučaj kad su fondovi u pitanju. Imam 100 tisuća kn na raspolaganju koje ne želim trošit već uložit ali neznam šta da radim. Ako ih stavim na banku na godinu dana mogu dobit nekih par tisuća šta po meni i nije tako loše jer nema rizika. Čitam o novčanim fondovima kao najsigurnijim ali koliki je prinos u novčanom fondu? Jel i tu mogu izgubit lovu?

Ne želim se igrat sa dionicama jer ništa neznam niti kome da se obratim a mislim da bi me koštale u startu dobrog sna.
Šta da radim? Šta bi vi napravili da ste na mom mjestu?

gle..ja sam se nećkao..čitao..čitao..ubacio nešto pa još malo, pa još..pa pokazao starcima i burazu..i sad smo svi tranu sa prilično love pa valjda nećemo u honduras (ja zadovoljan za sada )
GrayWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 21:51   #15
Quote:
gost100 kaže: Pogledaj post
gdje cuvati novac? vec imam stambenu stednju, a za invest. fondove je premalo. dakle nekih cca 20 000 kn bi trebao maknuti sa tekuceg racuna. (da žena ne zna za njih ).

jel još ima štednih knjižica i placa li se kakva naknada?
pozdrav
Najbolje u čarapi ... ako ne onda ispod madraca, a ako imaš vrt, možeš ga i zakopati ...
Štedne knjižice imaju još u HP banci ako baš voliš ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.