Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li voljni uložiti vlastita sredstva radi ostvarivanja većih/boljih prilika:
Oko 10.000kn 6 20.69%
Oko 25.000kn 3 10.34%
Oko 50.000kn 6 20.69%
Oko 100.000kn 5 17.24%
Oko 200.000kn 7 24.14%
Oko 500.000kn 2 6.90%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2007., 19:07   #121
Quote:
sretna kaže: Pogledaj post
Ajmo se mi radije dogovoriti za neki forumaški tulum, kaj velite na to?
he he MOZE!!!

Pukyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 19:45   #122
Quote:
sretna kaže: Pogledaj post
Drago društvo, mislim da je idejica simpatična, ali ne baš tako lako izvediva. Mislim da dobar dio nas koji petljamo sa dionicama i fondovima, još uvijek "uči" temeljne zakonitosti financijskog tržišta. Kao što i sami možemo vidjeti, kod nas je totalno sve nepredvidivo, pa mi se tako i ova Cincina ideja čini kao nemoguća misija. Jeste li razmišljali što će se desiti, ako promijenimo vlast i novi uvedu porez na kapitalnu dobit?
Btw uvijek sam za ulaganja, ako imam slobodne love, ali za sada to ipak prepuštam u stručne ručice nekog postojećeg fonda.
Ajmo se mi radije dogovoriti za neki forumaški tulum, kaj velite na to?
Može da ti organiziraš tulum, a ja ću potegnuti oko organizacije ako se ovdje uistinu skupi investicijska volja i odgovarajuća suma Broj potencijalnih investitora stalno raste, a i suma se bogme diže (Markotros, brojiš li?)... sve su ti to potencijalni motivirani sudionici jednog "preliminarnog" tuluma

Naravno, ni tulum nije lako organizirati, a kamoli zajedničko ulaganje. No ako se uloži volja i pobijedi inercija, tko zna....?

Ako si za, uzmi stvar u svoje ruke, dogovori lokaciju.... izkontaktirajmo se (mislim da su privatne poruke dobar modus... bolje da ljudi potvrde dolazak iimenom i prezimenom nego anonimno... Ne bi bilo dobro se da se netko rastrči oko organizacije i na kraju ne dođe nitko - ili da netko putuje stotinjak i više kilometara do nekog praznog odredišta).....

Ili ima neki drugi dobrovoljac koji bi se time pozabavio?

P.S.
A ja obećajem da ću, postane li ozbiljno ovo s investiranjem, savjesno odrađivati raznorazne organizacijske korake uz ravnopravnu pomoć bilo koga od vas koji bude voljan u tome sudjelovati
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 19:57   #123
dva miliona dvijesto tisuca. jos malo pa pola.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:27   #124
Quote:
Mark kaže: Pogledaj post
Po meni bolje je da članovi rade, iako za "pravi" fond su potrebni i kvalificirani ljudi.
Ipak, vjerojatno je da i ostali mogu pridonjeti analizama.
Kako ste krenuli onda je bolje da uplatite taj keš u neki privat fond ili samo vrtite dionice i to je to.
Mislim da ti bas nisi previse citao kaj smo tu napisali. Mi upravo i zelimo uplatiti kes u private fond, ali nemamo potrebnih 750000 kuna za tako nesto. Zato se udruzujemo da skupimo potrebnu cifru. Nije ideja da netko od nas ovdje s foruma vodi fond, za to niko ne bi dao novce.

Nego, sad kad ovo pisem, bas mi je sinula jedna ideja. Pa nije nuzno da skupimo 5 milja i osnujemo svoj fond, dovoljno je da skupimo 750000 i pridruzimo se u Aureus Private, kaj ne?
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 08:48   #125
Ja govorim o povezivanju radi vlastitog ulaganja, a ne povezivanju radi ulaganja u fond, jer u fond možeš uložiti i ovako.Misliš da je nekakva posebna razlika između privat i slobodnog fonda?

Oni ostvaruju prinose, pa naravno da ostvaruju (jučer ili danas) vam je o tome izašao članak u medijima.Pa naravno da ostvaruju kad mjesečno imaju priljev Bog te pitaj koliko keš novih para u fond.
Logika, inercija.
Ti danas neke sitne firme nemožeš kupiti odjednom par tisuća curency-a nečega, a da ne digneš cijenu, a ne ovo.

To je uzaludan trud, ulagati skupa u nešto što možeš i sam.
Ali ako govorimo o poslu:d.o.o, ili sl. onda tu već dolazimo do pravog posla, a ne do trkeljanja...dat ćemo ovom, dat ćemo onom.

Ljudi shvatite da para na svijetu ima koliko hoćeš, samo je problem te pare plasirati da bi donjele što više.

Pa daj lovu brokeru da ti upravlja, vidjet ćeš koliko će ti "visoki" prinos donjeti.
Tajkuni ne ulažu svoj novac tako da ga povjere nekom, već ulažu sami i svojom glavom.Sve ostalo je promašena strategija i nju možeš kako kažem, prakticirati i sam.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 09:55   #126
Quote:
Mark kaže: Pogledaj post
Ti danas neke sitne firme nemožeš kupiti odjednom par tisuća curency-a nečega, a da ne digneš cijenu, a ne ovo.

To je uzaludan trud, ulagati skupa u nešto što možeš i sam.
Ali ako govorimo o poslu:d.o.o, ili sl. onda tu već dolazimo do pravog posla, a ne do trkeljanja...dat ćemo ovom, dat ćemo onom.

Ljudi shvatite da para na svijetu ima koliko hoćeš, samo je problem te pare plasirati da bi donjele što više.

.
Mark, to što ti govoriš teško je izvedivo s većom grupom ljudi. Ovdje ih je već 23 i već je malo čudo što su se uopće javili. Sljedeći korak bi bio od malog čuda probati učiniti neko veće čudo... zahtjevna stvar, no izvediva samo (sudim po nekom svom iskustvu tzv. 'timskog' rada) ako je koncepcija u osnovici vrlo jednostavna i ako za većinu sudionika ne predstavlja zahtjev prevelike prilagodbe. Privatni fond je otprilike to.

Razlika između privatnog i javnog fonda bez sumnje postoji i nije baš da svatko sam može u privatni. Pogledaj strukturu ankete... tu se nakupilo manjih pojedinačnih priloga koj zajedno predstavljaju

No daj nam ti malo detaljnije pojasni svoju viziju pravog posla - možda nas uvjeriš. Svi imamo neka različita iskustva i ne vidimo preko svojeg horizonta. No horizonti su tu da se šire, zato pričamo
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 10:04   #127
ljudi moji ja vas ništa ne razumijem

tj. što vas više čitam sve manje razumijem

- prvo ste htjeli osnovati fond, otvoreni

- onda ste htjeli dati nekome da vam vodi privatni fond

- sad već skupljate priloge da se udružite na način da postanete kvalificirani ulagač sa 750k i uletite u neki već postojeći fond ala aureus private

ispravite me ako griješim.........
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 10:32   #128
Forumska diskusija ide cik cak i uistinu se teško snaći
Bit je u tome da se prikupi potencijalni kapital, da se razmotre investicijske mogućnosti i izbrusi koncepcija (nekoliko paralelnih ideja je na djelu, no na kraju može biti samo jedna - ona oko koje se svi slože)

1) ovo prvo si potpuno fulao.... otvoreni fond s javnom ponudom nije uopće bila opcija... dobro znamo da ga ne možemo mi osnovati a da prethodno ne osnujemo društvo za upravljanje fondovima - prezahtjevno, preskupo... i postali bismo javni servis, što ne želimo

2) privatni fond - termin glasi: otvoreni fond s privatnom ponudom (koji je "otvoren" samo za ograničen broj lica) - takav OIF s privatnom ponudom može osnovati - na poticaj kapitala - neko postojeće društvo

3) Ovo je forum... samo odskočna daska za nešto drugo, ako 'skok' uspije
No baš zato što je ovo forum, nitko nikom ne brani da iznosi i druge ideje... Zašto ne bismo sve čuli? Ideje su dobrodošle ako su dobre, a ako nisu, najlakša stvar je ne uzeti ih u obzir.

Najgore što se može dogoditi je da se na kraju ne složimo i da sve bude kao što i sada jest
No ako se složimo, to neće biti na forumu, pod pseudonimima, nego u uvjetima daleko poslovnije komunikacije, s iskristaliziranim zaključcima i jasno artikuliranim ciljevima.
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 14:04   #129
Quote:
Mark kaže: Pogledaj post
Ja govorim o povezivanju radi vlastitog ulaganja, a ne povezivanju radi ulaganja u fond, jer u fond možeš uložiti i ovako.Misliš da je nekakva posebna razlika između privat i slobodnog fonda?
Gle, razlika je izmedju private i javnih fondova i to velika. Pogledaj kolko su napravili HPB Alpha i Aureus Private a kolko najbolji fondovi s javnom ponudom.

Quote:
Oni ostvaruju prinose, pa naravno da ostvaruju (jučer ili danas) vam je o tome izašao članak u medijima.Pa naravno da ostvaruju kad mjesečno imaju priljev Bog te pitaj koliko keš novih para u fond.
Logika, inercija.
Ti danas neke sitne firme nemožeš kupiti odjednom par tisuća curency-a nečega, a da ne digneš cijenu, a ne ovo.
Dobro, private fondovi ne ostvaruju prinose na temelju novog kapitala, oni vise ostvaruju na temelju dionica.

Quote:
To je uzaludan trud, ulagati skupa u nešto što možeš i sam.
Ali ako govorimo o poslu:d.o.o, ili sl. onda tu već dolazimo do pravog posla, a ne do trkeljanja...dat ćemo ovom, dat ćemo onom.
Nije mi jasno o kakvom ti to poslu govoris, o kakvom d.o.o.-u? Cime bi se taj d.o.o. bavio? Daj to pojasni malo.

Quote:
Ljudi shvatite da para na svijetu ima koliko hoćeš, samo je problem te pare plasirati da bi donjele što više.

Pa daj lovu brokeru da ti upravlja, vidjet ćeš koliko će ti "visoki" prinos donjeti.
Tajkuni ne ulažu svoj novac tako da ga povjere nekom, već ulažu sami i svojom glavom.Sve ostalo je promašena strategija i nju možeš kako kažem, prakticirati i sam.
Nema svatko ovdje nekog veceg iskustva na burzi da bi znao sam odlucivati koje dionice su dobre a koje nisu, zato uostalom i postoje fondovi. Mislim da za takve ljude ulaganje u fondove nije promasena strategija jer oni ipak nose ok prihode. Ali ulazak u private fond mozes prakticirati sam samo ako imas 750000 kuna na raspolaganju, a to ipak dosta ljudi nema. To je glavni razlog prijedloga o nekakvom udruzivanju.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 10:36   #130
Priznam da nisam baš previše pratio kakve su razlike u prinosima privat-javni fondovi, ali privat fondovi mogu uzimat članove (do 200, pa ti vidi...logika mi kaže da oni to mogu povećavat novim uplatama)
Nabaci koju usporedbu ako već znaš i imaš pri ruci.

O kakvom poslu...o bilokakvom poslu ali koji bi vodili oni koji ga i posjeduju.
D.o.o.....možeš ulagati i u dionice i ostale aktivnosti.
Nemoj misliti da će dionice uvijek ići ovako....pogotovo tu u regiji, gdje te raznorazne barijere ne sprečavaju i koliko-toliko ti olakšavaju aktivnost i investiranje od onoga kad bi morao ići npr. u Berlin, LSE, NYSE....
To sam već napisao kratko u jednom od prošlih postova na temi.

Dionice nisu i nebi trebale biti problem, naročito ako si investitor.
Analiziraš, uložiš i u krajnjem slučaju, čekaš do target vrijednosti.
Također, bitno je rasčlaniti to: od čega ti živiš i namjeravaš živjeti?
Tu govorim o socijal o., zdravstvenom o., plaći i dr.
Zanima li te život i rad kod privatnika, javne službe ili sam misliš i imaš volju uzeti stvari u svoje ruke, zapeti i zaraditi u svojem poduzeću, obrtu i sl...?

To su bitne stvari, moram priznati da je mene život natjerao da se borim i samim time sam tu gdje jesam.Kako sam rekao ako bih pronašao još nekog tko je voljan raditi i zaraditi, za kompu, to bi bilo točno to....

Iliti Hajmo investirati zajedno.
Evo upravo završavam jedan alat za analizu koji će mi u tome pomoći.
Naravno, trebat će crnčit i unositi podatke unutra, ali tako je u svakom poslu...nema potpune automatike, pa sam zato i rekao da je bolje sam i raditi i mučiti se za svoj nnovac sam i svojim trudom, te jamačno postići više nego da netko drugi upravlja tvojim novcem.

Evo, nek to bude ulaganje u dionice preko d.o.o-a.
Tu treba obratiti veliku pozornost na poreze, jer većina to shvaća olako, a to je sve samo - nije lako.
Govorim o regiji, podrazumijeva se i šire...

Što se iskustva tiče, to je kao i sve druge aktivnosti u životu.
Uz, puno truda i učenja sve je moguće.
Nemoj misliti da su oni koji završe neke astro-znano-meta fakultete načelno i uvijek, uspješniji i sposobniji kroz život.To nije pravilo i nigdje ne piše niti će ikada pisati.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 09:36   #131
Quote:
Mark kaže: Pogledaj post
Priznam da nisam baš previše pratio kakve su razlike u prinosima privat-javni fondovi, ali privat fondovi mogu uzimat članove (do 200, pa ti vidi...logika mi kaže da oni to mogu povećavat novim uplatama)
Nabaci koju usporedbu ako već znaš i imaš pri ruci.

O kakvom poslu...o bilokakvom poslu ali koji bi vodili oni koji ga i posjeduju.
D.o.o.....možeš ulagati i u dionice i ostale aktivnosti.
Nemoj misliti da će dionice uvijek ići ovako....pogotovo tu u regiji, gdje te raznorazne barijere ne sprečavaju i koliko-toliko ti olakšavaju aktivnost i investiranje od onoga kad bi morao ići npr. u Berlin, LSE, NYSE....
To sam već napisao kratko u jednom od prošlih postova na temi.

Dionice nisu i nebi trebale biti problem, naročito ako si investitor.
Analiziraš, uložiš i u krajnjem slučaju, čekaš do target vrijednosti.
Također, bitno je rasčlaniti to: od čega ti živiš i namjeravaš živjeti?
Tu govorim o socijal o., zdravstvenom o., plaći i dr.
Zanima li te život i rad kod privatnika, javne službe ili sam misliš i imaš volju uzeti stvari u svoje ruke, zapeti i zaraditi u svojem poduzeću, obrtu i sl...?

To su bitne stvari, moram priznati da je mene život natjerao da se borim i samim time sam tu gdje jesam.Kako sam rekao ako bih pronašao još nekog tko je voljan raditi i zaraditi, za kompu, to bi bilo točno to....

Iliti Hajmo investirati zajedno.
Evo upravo završavam jedan alat za analizu koji će mi u tome pomoći.
Naravno, trebat će crnčit i unositi podatke unutra, ali tako je u svakom poslu...nema potpune automatike, pa sam zato i rekao da je bolje sam i raditi i mučiti se za svoj nnovac sam i svojim trudom, te jamačno postići više nego da netko drugi upravlja tvojim novcem.

Evo, nek to bude ulaganje u dionice preko d.o.o-a.
Tu treba obratiti veliku pozornost na poreze, jer većina to shvaća olako, a to je sve samo - nije lako.
Govorim o regiji, podrazumijeva se i šire...

Što se iskustva tiče, to je kao i sve druge aktivnosti u životu.
Uz, puno truda i učenja sve je moguće.
Nemoj misliti da su oni koji završe neke astro-znano-meta fakultete načelno i uvijek, uspješniji i sposobniji kroz život.To nije pravilo i nigdje ne piše niti će ikada pisati.

Čini se da smo takli plafon mogućeg zajedničkog ulaganja na respektabilnih cca 2.300.000...
Eto, iako nije 5, meni to govori da kapitala i volje za iskorake ima... bilo bi uistinu zgodno da se nađe način da se poveže za bolje učinke

Nemam baš gotov recept, no uvjerena sam da puta ima ako se okupe konstruktuvni pojedinci voljni uložiti ne samo novac nego i energiju


Ako tko ima volje nastaviti ovu diskusiju i pokušati nešto, neka mi pošalje privatnu poruku... Mislim da je ova forumska diskusija dosegla točku do koje može ići u jednom javnom mediju, da je bolje ograničiti razgovor na samo one koji su potencijalni sudionici, a ne samo 'voajeri'... Ovdje na forumu, uostalom kao i u životu, ima nas svakakvih; kritikantski duh često kontaminira neku ideju i prije nego što se ona uspije uobličiti i osnažiti. Zato misli da bi sve dalje zvučalo ili kao navijanje (jednih) ili kao miniranje (drugih) - a ni jedno ni drugo nije baš put prema nekom cilju, nego bla bla

Pozdrav svima
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.