Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 00:05   #1
Dečko, dijete, razdvajanje

Pozdrav! Piše jedna mlada majka od 21 godine!
Sa deckom sam bila u vezi 4 godine,dobili smo dijete, sada ima 4 mj ,imali smo svojih uspona i padova u vezi al uvijek smo nasli pravi put..
Prije par tjedana decko mi saopcio da me vise ne voli ko prije, da mù nesto fali u vezi.. predlozio je da zivimo zajedno zbog dijeteta pristala sam jer ga volim i mislila da ce sve biti uredu , ali nije bilo. Svo vrijeme je provodio sa roditeljima, ja sam ga cekala sa dijetetom doma sama, i pukla sam i rekla da ode da tako moze biti sa dijetetom i kada ne zivimo zajedno, sada vidim kako sa svojom obitelji,mamom,bratom,sogoricom i njihovim sinom objavljuje na drustvenim mrezama kako su na putovanju , konacno svi zajedno ,cijela obitelj na okupu. Mene to uzasno boli, ja znam da on voli naseg sina,ali kako moze sa drugima putovat a zna da smo njegov sin i ja doma sami. Uzasno sam povrijedena,nemam nikakvu pomoc,nemam se kome obratit imam samo svoje dijete
Momwho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 01:06   #2
Pa jer je nedorasli krelac koji je zakljucio da ne zeli zivjeti s tobom. Okreni nivu stranicu u zivotu i nastavi dalje. Tuzi krelca za alimentaciju da imas kakvu takvu potporu, glavu gore, i potrudi se svom djetetu priustiti sto bolji zivot.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 13:52   #3
Joj uzas.
Drzi se, bit ce sve ok.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 14:21   #4
Zvuči zaista strašno, žao mi je

Kad se vrati s tog ''obiteljskog'' puta, porazgovaraj s njim, nemaš druge. Iskreno, iz ovog što si napisala ne vjerujem da će se stvar popraviti. Nema druge nego alimentacija i polako dalje s djetetom. Mlada si, još se stvari mogu okrenuti lako na pozitivno . Postoje i muškarci koji su u stanju poštovati žene, a pogotovo vlastitu djecu od par mjeseci.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 15:10   #5
Draga, tvoj dečko je očito nezreo i nije spreman voditi brigu o vašem djetetu.
Ne znam kakvi su to njegovi roditelji da putuju okolo sa sinčekima i snahom, a ne pitaju se gdje im je unuče i zašto druga snaha nije s njima?
On je vjerojatno mamina maza pa se mamici vratio pod suknju i ona je sad sretna. Da meni moj sin dođe i ponaša se ko neodgovorno derište ja bi ga pitala što on tu radi na fakin putovanju, a žena mu s djetetom sama.

Sve skupa je pogrešno i prilično morbidno, a tebi savjetujem da se sabereš i budeš jaka. Imaš li podršku svoje obitelji, možeš li se bilokome obratiti, imaš li gdje stanovati?
Ne brini, država danas brine o samohranim majkama, nisi sama, bit će sve ok, samo se nemoj dati zajebavati od strane nekog nezrelog mulca. Žao mi je što to govorim, znam da ga dio tebe još voli, ali s vremenom ćeš ga prestati voljeti kad uvidiš koliko je poremećeno njegovo ponašanje.
Zatraži alimentaciju i nastavi sa životom sama. Sad je teško, ali beba će rasti i s vremenom će biti lakše.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 15:16   #6
Kao što je netko gore, napisao, mlada si!. Radi na sebi i na svojim kvalitetama, imat ćeš još puno vremena za ljubav i za bolji izbor. Samo se nemoj dovesti u stanje depresije zbog nekakve nezrele budale koja bi malo piškila, malo kakila.

Ljudi se zajebu, to je normalno, nemoj si predbacivati jer si napravila krivi izbor. Tu je sada tvoja beba i vas dvoje ste najbitniji. Samo se nemoj ustručavati reći i njemu i njegovoj obitelji što ih ide jer ako mogu na putovanje i ako za to imaju love, onda nek izvole i pobrinuti se za svoje dijete/unuče. Pun mi je kurac tog neodgovornog ponašanja.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 15:44   #7
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Kao što je netko gore, napisao, mlada si!. Radi na sebi i na svojim kvalitetama, imat ćeš još puno vremena za ljubav i za bolji izbor. Samo se nemoj dovesti u stanje depresije zbog nekakve nezrele budale koja bi malo piškila, malo kakila.

Ljudi se zajebu, to je normalno, nemoj si predbacivati jer si napravila krivi izbor. Tu je sada tvoja beba i vas dvoje ste najbitniji. Samo se nemoj ustručavati reći i njemu i njegovoj obitelji što ih ide jer ako mogu na putovanje i ako za to imaju love, onda nek izvole i pobrinuti se za svoje dijete/unuče. Pun mi je kurac tog neodgovornog ponašanja.
Mda. Sad ćemo na njih svaliti odgovornost. Neće ići.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 15:58   #8
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Mda. Sad ćemo na njih svaliti odgovornost. Neće ići.
A čije je dijete odgovornost? Ničije, jel? Samo je mater odgovorna za dijete?
Dijete možda nema neku užu i širu obitelj?
Ok, ne moraju brinuti o njemu, ali bi se bome ja pobrinula da onda više nikad niti čuju niti vide unuče pa nek idu na skijanja i na ljetovanja.

Tak je moj susjed napravio jednoj curi dijete i onda su mu roditelji govorili "ma ko je jebe, nek se sama snalazi, ti nisi njoj ništa dužan, sama si je kriva". Uz naravno ponižavanje jer je cura uvijek drolja, a njihov sinčić se samo malo zabavio.
E pa čuli bi mene i ti roditelji i on.
Što misliš pod čijom je šlapom 21-ogodišnjak koji eto ide na putovanje sa svojom milom obitelji i još ima obraza stavljati te slike na društvene mreže?
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 16:01   #9
Ok, malo me ponijelo, nemojte zamjerit

Imaš pravo, dijete je isključivo njihova odgovornost. Nadam se da ćete uspjeti razgovorom riješiti.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 16:09   #10
Mlada si pa możeś lakśe naći nekog (naravno ne na silu i tek kada ćeś biti na to spremna), tko će Vas voljeti s djetetom i prużiti barem kvalitetnije odnose ale moguće da i ostalo.

Sada si ranjena pa će Ti trebati vremena, da to sve poslażeś u glavi i "staneś" na noge ali śto to prije uspijeś napraviti, to bolje za Tebe i dijete.

Sa tatom dijeteta svakako trebaś obaviti razgovor u vezi alimentacije i vidjanja s djetetom.
Jako Te molim, da radi dobra djeteta nastojiś sve izvoditi "ljudski", kako bi dijete śto manje trpjelo na vaśem rastanku.
Ne dozvoli kao neke majke (i oćevi -ali ovdje piśemo o Tebi/Vama), da radi event żelje osvjete, na tome trpi Vaśe dijete, jer ono nije nićemu krivo (a niti se sada może braniti i i izrażavati svoje żelje i osjećanja po pitanju Vaśeg rastanka) a za svakog ćovjeka je IZUZETNO vażna kvaliteta njegova djetinjstva.
Śto kvalitetnije, to bolja odskoćna daska za cijelu budućnost i manje razlićitih problema u żivotu, koji su ovisne o stanju naśe psihe, te u vezi s njom żivotne "prtljage".

Śto kvalitetnije to bolja perspektiva na budućnost, pogotovo u domeni njegove psihe koja je najvażnija u żivotu svakog od nas.
Najvażnije je śto i kako smo dożivljavali od malena i registrirali u naśim glavama.
Skoro svim śto nam se dogadje tijekom cijelog żivota, većinom se "upravlja" iz naśe glave.

Neće to biti tako jednostavno jer joś voliś ali glavu gore i uzmi najbolji lijek za to -vrijeme. Ono najbolje od svega lijeći rane u naśim glavama i srcima.

Svako dobro i żelim Vam s djetetom sve NAJ

Ako će Ti trebati pomoć napiśi ovdje ili na moj PM i nastojat ću Ti pomoći, koliko je u mojoj moći
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 16:23   #11
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
A čije je dijete odgovornost? Ničije, jel? Samo je mater odgovorna za dijete?
Dijete možda nema neku užu i širu obitelj?
Ok, ne moraju brinuti o njemu, ali bi se bome ja pobrinula da onda više nikad niti čuju niti vide unuče pa nek idu na skijanja i na ljetovanja.

Tak je moj susjed napravio jednoj curi dijete i onda su mu roditelji govorili "ma ko je jebe, nek se sama snalazi, ti nisi njoj ništa dužan, sama si je kriva". Uz naravno ponižavanje jer je cura uvijek drolja, a njihov sinčić se samo malo zabavio.
E pa čuli bi mene i ti roditelji i on.
Što misliš pod čijom je šlapom 21-ogodišnjak koji eto ide na putovanje sa svojom milom obitelji i još ima obraza stavljati te slike na društvene mreže?
Ono, ozbiljno???

Ja ne vjerujem da itko, ali itko ima pravo određivati nekome što će stavljati na svoj profil na društvenim mrežama
(Ironično, uopće nisam zagovornik društvenih mreža ali me redovno raspizdi stav drugih ljudi o tome kako se ti i ti usude ili nemaju obraza jer su stavili sliku s putovanja a bivša im je doma s djetetom i ima toliko gladnih u svijetu a ovi još za svoj gušt putuju.)
Što je autorica ove teme ovdje? Filter? Ona bi trebala odlučivat što će klinac koji ju je ostavio objavit?

Da, jadno je kad otac ne brine o djetetu, jadno je kad žena nema podršku i ne može u nekim trenucima računat na pomoć druge strane, jadno je štošta...
Rekla bih i da mi je jedno reć ocu djeteta nek se vrati živjet doma jer ovdje je ionako premalo vremena doma po tvojem a onda kukat jer je sa svojima. Ženo, tamo si ga sama poslala...

Ja se pitam kad pročitam ovo sve jel mu možda lakše bit pod šlapom staraca nego se stalno opravdavat što radi s drugima i kako samo može...
*I da, slažem se sa je možda trebao s obzirom na starost djeteta više bit doma i pomagat oko klinca, ali realno mislim da bi i ja sa koju godinu više od njega trebala malo vremena za pobjeć od svega. Posebno ako odnosi ne štimaju.

Prvo bi trebalo razjasnit što on osjeća i što on i ti od tog odnosa očekujete. Drugo, ako su vam očekivanja drugačija što planirate napraviti i kako podijeliti odgovornost za djete. I držati se plana.

Savjetima o tome da njegove roditelje pozivaš na obavjesne razgovore i da im djeliš svojekakva čudesa mislim da nećeš daleko dogurati...

*i mene je vidim ponjelo
Obično sam puno blaža.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 16:37   #12
Momwho malo si napisala o svome trenutačnom položaju.Imaš li posao?,možeš li sama izdržavati dijete?s kim živiš?gdje živiš?šta imate ti i dečko od zajedniče imovine itd.
Po ovom što si napisala tvoj dečko može bit voli vašeg klinca ali očito ne voli tebe.Nisi mu više interesantna,nestala kemija,potrošili se leptirići....a on se vjerovatno još i više osjeća slobodnim jer niste ozakonili svoju vezu...Eto tako ti je to mamice mlada...drugi put(koji će sigurno i teže doć jer sad imaš klinca) savjetujem puno više opreza.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 16:43   #13
Ma slažem se, na kraju krajeva nisu te njegovi roditelji tjerali na ono za što znamo da je odgovorno za pravljenje bebica, sve je to jasno.

ALI, ne mogu se baš složiti da mi se sviđa ovo ekstremno liberalno društvo u kojem svi sve mogu, ništa se ne smije osuđivati i prosuđivati. Kamo to vodi? Mislim da neke stvari čovjek ima pravo reći i prokomentirati. Ako si nešto stavio na društvenu mrežu, očekuj eventualne kritike, jbg.

Ok, na kraju krajeva ne znamo brine li taj dečko o svom djetetu ili ne, nismo to saznali iz autoričinog posta. Sad sam išla opet pročitati tekst i zapravo piše kako joj je izjavio da ju više ne voli, ali pristaje živjeti s njom zbog djeteta.
Jbg, nitko ga ne može natjerati da ju voli ako je prestao, a možda je to samo mladenačka faza.

Nema tu sad nekog povoljnog izlaza i slažem se da pozivanje njegovih staraca neće riješiti ništa, to sam ja malo bacila par otrovnih strelica, ali šta ću sad, neka ostanu ti moji postovi, neću ih brisati.

Ne preostaje ništa nego ragovor i još razgovora. Autorici sigurno nije lako ako je upravo rodila prije par mjeseci i sad je bez podrške. Ne mogu ni zamisliti kako to mora biti teško i jbg, eto, malo me ponijelo.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:39   #14
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Kao što je netko gore, napisao, mlada si!. Radi na sebi i na svojim kvalitetama, imat ćeš još puno vremena za ljubav i za bolji izbor. Samo se nemoj dovesti u stanje depresije zbog nekakve nezrele budale koja bi malo piškila, malo kakila.

Ljudi se zajebu, to je normalno, nemoj si predbacivati jer si napravila krivi izbor. Tu je sada tvoja beba i vas dvoje ste najbitniji. Samo se nemoj ustručavati reći i njemu i njegovoj obitelji što ih ide jer ako mogu na putovanje i ako za to imaju love, onda nek izvole i pobrinuti se za svoje dijete/unuče. Pun mi je kurac tog neodgovornog ponašanja.
Potpisujem!

I ja sam rodila s 20, nemam neku podršku od muža. Zajedno smo, al mi je zlo od njega. Ne radi, ne brine se za mene i dijete, sve mu je ravno jer ima podlogu od mamice i tatice. I upravo ovo, zajebala sam ali sad je gotovo. Mogu ostat s njim, mogu otići. Treba napraviti najbolje za sebe i dijete. A bolje otići nego živjeti u nezdravoj okolini.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:51   #15
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ma slažem se, na kraju krajeva nisu te njegovi roditelji tjerali na ono za što znamo da je odgovorno za pravljenje bebica, sve je to jasno.

ALI, ne mogu se baš složiti da mi se sviđa ovo ekstremno liberalno društvo u kojem svi sve mogu, ništa se ne smije osuđivati i prosuđivati. Kamo to vodi? Mislim da neke stvari čovjek ima pravo reći i prokomentirati. Ako si nešto stavio na društvenu mrežu, očekuj eventualne kritike, jbg.

Ok, na kraju krajeva ne znamo brine li taj dečko o svom djetetu ili ne, nismo to saznali iz autoričinog posta. Sad sam išla opet pročitati tekst i zapravo piše kako joj je izjavio da ju više ne voli, ali pristaje živjeti s njom zbog djeteta.
Jbg, nitko ga ne može natjerati da ju voli ako je prestao, a možda je to samo mladenačka faza.

Nema tu sad nekog povoljnog izlaza i slažem se da pozivanje njegovih staraca neće riješiti ništa, to sam ja malo bacila par otrovnih strelica, ali šta ću sad, neka ostanu ti moji postovi, neću ih brisati.

Ne preostaje ništa nego ragovor i još razgovora. Autorici sigurno nije lako ako je upravo rodila prije par mjeseci i sad je bez podrške. Ne mogu ni zamisliti kako to mora biti teško i jbg, eto, malo me ponijelo.
Ma ja se slažem da se sve može prokomentirat al sve ima i dvije strane, više perspektiva.
Iz njegove je njemu možda sasvim normalno otić sa njegovim starcima na put i ne vodit bivšu niti tramakat četveromjesečno djete.


Ja sam se referirala na neke tvoje strelice, al bilo ih je još i od drugih ljudi koje su išle u tom smjeru pa sam obuhvatila sve, sve, sve
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:58   #16
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Potpisujem!

I ja sam rodila s 20, nemam neku podršku od muža. Zajedno smo, al mi je zlo od njega. Ne radi, ne brine se za mene i dijete, sve mu je ravno jer ima podlogu od mamice i tatice. I upravo ovo, zajebala sam ali sad je gotovo. Mogu ostat s njim, mogu otići. Treba napraviti najbolje za sebe i dijete. A bolje otići nego živjeti u nezdravoj okolini.
uvijek me zanima u ovakvim slučajevima zašto ljudi rade djecu ako nisu kompatibilni s partnerima, je li se ljudi stvarno promijene preko noći kad dođe dijete, jeste li živjeli prije toga barem godinu dana zajedno kako bi jasnije vidjeli kakva je stvarno tko osoba kad su u pitanju odgovornosti??
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:12   #17
Ne voli te kao prije ,kažeš ?

Bu fucking hu !! Tko ga pita da l te voli - od ljubavi se ionako ne živi, a beba treba jesti

Reci mu da dovuče svoju bijednu zelenu guzicu tamo gdje joj je mjesto ili ćeš otići u CSS i podići tužbu na sudu za uzdržavanje sebe i djeteta ( da , ako si nezaposlena imaš na to pravo i ti ,a ne samo dijete )

Koji seljo žveljo

A ti se smiri i koncentriraj na to malo bebče
Imate samo jedno drugo ..
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:14   #18
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ne voli te kao prije ,kažeš ?

Bu fucking hu !! Tko ga pita da l te voli - od ljubavi se ionako ne živi, a beba treba jesti

Reci mu da dovuče svoju bijednu zelenu guzicu tamo gdje joj je mjesto ili ćeš otići u CSS i podići tužbu na sudu za uzdržavanje sebe i djeteta ( da , ako si nezaposlena imaš na to pravo i ti ,a ne samo dijete )

Koji seljo žveljo

A ti se smiri i koncentriraj na to malo bebče
Imate samo jedno drugo ..
Moze i njemu dati dijete.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:15   #19
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Moze i njemu dati dijete.
Po napisanome se čini kao da mali baš žudi za tim djetetom.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:20   #20
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
...drugi put(koji će sigurno i teže doć jer sad imaš klinca) savjetujem puno više opreza.
Malo si me iznenadio s ovim rijećima jer znam da si dobar opservator, a s pravom ljubavlju/kemijom kako biti oprezan, pogotovo ako ta kemija nastaje prema osobi koju se niśta ili jako malo zna?
A na poćetku veze većina njih su glumcima...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.