Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 23:57   #61
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Većina može, samo ljudi imaju krive prioritete.
treba si i znat izabrati pravu osobu, a dvadesete su još formativne godine i nema se iskustva
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:00   #62
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
A u ovom? Od 1-10?
Kad mi bude good hair day popnem se negdje do 3-4.

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
treba si i znat izabrati pravu osobu, a dvadesete su još formativne godine i nema se iskustva
Zato bi roditelji trebali sudjelovat u tome kao što su i kroz povijest.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:03   #63
Osobe u dvadesetim bi vec trebale biti dovoljno zrele da znaju izabrati. A zene su te koje rade konacan izbor. Tako da su te tvoje frendice same krive mantisa.
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:04   #64
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Kad mi bude good hair day popnem se negdje do 3-4.
Zato bi roditelji trebali sudjelovat u tome kao što su i kroz povijest.
a koja je prednost takve žurbe, umjesto da se to radi malo kasnije, kad sami steknemo neko iskustvo?
ovako netko drugi vodi naš život; na stranu sad što ni mnogi roditelji nisu idealni i ne znaju što je najbolje za njihovu djecu
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:05   #65
Quote:
BrianS kaže: Pogledaj post
Osobe u dvadesetim bi vec trebale biti dovoljno zrele da znaju izabrati. A zene su te koje rade konacan izbor. Tako da su te tvoje frendice same krive mantisa.
dovoljno zrele? na temelju čega?
pogotovo neiskusne kakve si ti želiš

puuno se još toga ima naučiti
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:08   #66
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
treba si i znat izabrati pravu osobu, a dvadesete su još formativne godine i nema se iskustva
Mudrost dolazi s godinama, a nekad i godine dolaze same.

Ne mislim da mudrost dolazi s godinama. Dolazi s iskustvom.

Inace, pisem jer sam zeljna paznje.

BrianS di si
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:08   #67
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post

Zato bi roditelji trebali sudjelovat u tome kao što su i kroz povijest.
daj, e, neki dan se udala jedna kolegica iz osmoljetke u koju sam bio zaljubljen kao dječak
kasnije isli u srednju zajedno i tako

a stari mi govorio da mi proba ugovorit šta sa njenim starim. rekoh ja njemu na to da se ne brine i da ce njen stari njoj vec naci covjeka.
njeni dolaze iz podneblja gdje se njeguje staromodna tradicija po kojoj roditelji nalaze supruznika, ali je problem sto daju prednost svojim zemljacima.

i jebes ga, tako na kraju i bilo.
osjecao sam se isto kao da mi se udao neko najrodjeniji

https://www.youtube.com/watch?v=Op-ypvizuZs
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:12   #68
Quote:
BrianS kaže: Pogledaj post
Osobe u dvadesetim bi vec trebale biti dovoljno zrele da znaju izabrati. A zene su te koje rade konacan izbor. Tako da su te tvoje frendice same krive mantisa.
Ne bi, u pravu je ovdje mantisa. Zato su prije roditelji ili dogovarali brakove ili u najmanju ruku davali blagoslov ako je izbor bio dobar.
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
a koja je prednost takve žurbe, umjesto da se to radi malo kasnije, kad sami steknemo neko iskustvo?
ovako netko drugi vodi naš život; na stranu sad što ni mnogi roditelji nisu idealni i ne znaju što je najbolje za njihovu djecu
Jer ljudi trebaju mladi ulaziti u brak i započinjati obitelji ako želiš imati stabilno društvo. Makar ću se složit da danas ni mnogi roditelji ne znaju što je dobro za njihovu djecu, zato ih i puštaju da rade što žele. S druge strane kada bi ih i trebali pustiti, primjerice prilikom igre, budu previše opsesivni i kontrolirajući. Većina djece koja znanje o tome nije pokupila od svojih predaka, to isto znanje neće moći prenijeti ni svojim potomcima.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:14   #69
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
daj, e, neki dan se udala jedna kolegica iz osmoljetke u koju sam bio zaljubljen kao dječak
kasnije isli u srednju zajedno i tako

a stari mi govorio da mi proba ugovorit šta sa njenim starim. rekoh ja njemu na to da se ne brine i da ce njen stari njoj vec naci covjeka.
njeni dolaze iz podneblja gdje se njeguje staromodna tradicija po kojoj roditelji nalaze supruznika, ali je problem sto daju prednost svojim zemljacima.

i jebes ga, tako na kraju i bilo.
osjecao sam se isto kao da mi se udao neko najrodjeniji

https://www.youtube.com/watch?v=Op-ypvizuZs
Jel Albanka?
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:16   #70
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Jer ljudi trebaju mladi ulaziti u brak i započinjati obitelji ako želiš imati stabilno društvo. Makar ću se složit da danas ni mnogi roditelji ne znaju što je dobro za njihovu djecu, zato ih i puštaju da rade što žele. S druge strane kada bi ih i trebali pustiti, primjerice prilikom igre, budu previše opsesivni i kontrolirajući. Većina djece koja znanje o tome nije pokupila od svojih predaka, to isto znanje neće moći prenijeti ni svojim potomcima.
Koliko mladi, zašto?
Ja mislim da su u danasnje vrijeme tridesete dobre godine za to. O nekom prosjeku pričam. Dulje se školuje, duže živi, djeca ne umiru.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:16   #71
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Jel Albanka?
nije
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:23   #72
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Koliko mladi, zašto?
Ja mislim da su u danasnje vrijeme tridesete dobre godine za to. O nekom prosjeku pričam. Dulje se školuje, duže živi, djeca ne umiru.
Ne ovisi to o vremenima.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:28   #73
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Ne ovisi to o vremenima.
Ne bih se složila.
Nije svejedno da li je životni vijek 40 ili 80 godina, da li moraš rodit bar 5-6 djece jer će ti vjerojatno pola njih umrijeti prije nego odrastu i koliko stvari moramo naučiti da bismo mogli funkcionirati u društvu kao odrasle osobe.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:30   #74
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Ne bi, u pravu je ovdje mantisa. Zato su prije roditelji ili dogovarali brakove ili u najmanju ruku davali blagoslov ako je izbor bio dobar.
Zavisi od osobe do osobe. Ali generalno bi trebali biti dovoljno zreli. Zato neki i izaberu pravilno dok drugi ne.
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:39   #75
Quote:
BrianS kaže: Pogledaj post
Zavisi od osobe do osobe. Ali generalno bi trebali biti dovoljno zreli. Zato neki i izaberu pravilno dok drugi ne.
Kontradiktoran si. Želiš što mlađu i neiskusnu curu. Kako će bit zrela?

Svašta bi "trebalo", pa nije. Onako kako smo mi zamislili.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:41   #76
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Kontradiktoran si. Želiš što mlađu i neiskusnu curu. Kako će bit zrela?

svašta bi "trebalo", pa nije.
Sa njim ce sazrijeti...

Nebu si ocvalu uzel
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:43   #77
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Sa njim ce sazrijeti...

Nebu si ocvalu uzel
A kako će ga izabrat?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:47   #78
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Kontradiktoran si. Želiš što mlađu i neiskusnu curu. Kako će bit zrela?

Svašta bi "trebalo", pa nije. Onako kako smo mi zamislili.
Godine nisu mjerilo zrelosti.
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:56   #79
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila.
Nije svejedno da li je životni vijek 40 ili 80 godina, da li moraš rodit bar 5-6 djece jer će ti vjerojatno pola njih umrijeti prije nego odrastu i koliko stvari moramo naučiti da bismo mogli funkcionirati u društvu kao odrasle osobe.
Postoje obrasci koji su se pokazali uspješnima kroz ljudsku povijest. Ako želiš imati stabilno društvo tih se obrazaca moraš držati. Istina je da ljudi ne trebaju imati desetoro djece, ali svejedno trebaju ulaziti u brak mladi i trebaju imati djecu. Niske stope nataliteta ti jasno pokazuju da ovo što radimo danas ne valja. Činjenica da i sama kažeš da mladi ljudi nisu dovoljno zreli da potpuno sami biraju partnera ti jasno pokazuje da u tome trebaju sudjelovati njihovi roditelji. Još jedan faktor koji ti pokazuje da bi mladi trebali imati manje kontrole nad vlastitom seksualnosti ti je činjenica da se sve više brakova danas raspada, a sve manje djece posljedično odrasta u nuklearnoj obitelji. Tome definitivno pridonose ležerni stavovi spram seksa, serijsko vezivanje i mijenjanje partnera kroz mladost, itd...

Sustavi koje smo imali kroz povijest nisu bili prilagođeni prvenstveno tadašnjim vremenima, nego ljudskoj prirodi. To je ono što ljudi trebaju shvatiti. Zato svi ti sustavi kroz cijeli svijet pokazuju velika preklapanja u moralnoj domeni, uz neke površinske razlike. Daleko od toga da niti izvanjske okolnosti nisu utjecale na njihovo formiranje, jesu, ali najbitniji faktor je onaj koji je stalan kroz cijeli svijet i kroz cijelu ljudsku povijest - a to je ljudska priroda. Jednom kada se to uistinu shvati, stvari postaju puno jasnije.
Quote:
BrianS kaže: Pogledaj post
Zavisi od osobe do osobe. Ali generalno bi trebali biti dovoljno zreli. Zato neki i izaberu pravilno dok drugi ne.
Poanta je u tome da su veće šanse pravilnog izbora ako roditelji i obitelj sudjeluju u procesu. S tim da ja zapravo i ne mislim da među ljudima postoje tolike razlike pa da su kompatibilni ljudi toliko rijetki. Mislim da i većina današnjih veza može opstati bez prevelikih problema ako su ljudima prioriteti ispravno postavljeni i voljni su raditi na sebi i svom braku.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:58   #80
Quote:
BrianS kaže: Pogledaj post
Nekima ni to nije dovoljno pa dodju na forum.hr da stavljaju svoje fotke. Eto sta reci?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=2089

__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger