Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2018., 20:49   #1
Sotona je zapravo Bog?

Što ako je Bog iz Svetih Spisa zapravo Sotonska obmana?
Kako možemo znati da je Bog onaj koji tvrdi da to jeste?
Ako misliš da je okretanje drugog obraza na šamar dokaz, razmisli još jednom.
U Bibliji stoji da robovi slušaju svoje gospodare. Okretanje obraza se uklapa u tu shemu.
Istu shemu možemo prevest u današnje vrijeme. Vrijeme u kojem su gospodari multinacionalne kompanije ili samo neki obični šefovi.
Zar nije slušanje vladara i okretanje obraza upravo ono što vladari žele?
Zar nije poslušnost odricanje od slobode misli i njezinog izražaja?
Da li je samocenzura u odnosu na moć postala s vremenom nesposobnost kritike nebavljenjem kritikom?

Tko je Sotona a tko Bog?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 21:59   #2
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post

Vrijeme u kojem su gospodari multinacionalne kompanije ili samo neki obični šefovi.

Tko je Sotona a tko Bog?
Sve su to mali bogovi kad bog S vlada nad njima.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:04   #3
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Što ako je Bog iz Svetih Spisa zapravo Sotonska obmana?
Kako možemo znati da je Bog onaj koji tvrdi da to jeste?
Ako misliš da je okretanje drugog obraza na šamar dokaz, razmisli još jednom.
U Bibliji stoji da robovi slušaju svoje gospodare. Okretanje obraza se uklapa u tu shemu.
Istu shemu možemo prevest u današnje vrijeme. Vrijeme u kojem su gospodari multinacionalne kompanije ili samo neki obični šefovi.
Zar nije slušanje vladara i okretanje obraza upravo ono što vladari žele?
Zar nije poslušnost odricanje od slobode misli i njezinog izražaja?
Da li je samocenzura u odnosu na moć postala s vremenom nesposobnost kritike nebavljenjem kritikom?

Tko je Sotona a tko Bog?
kakve probleme ti imas ?
Remzudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:15   #4
Quote:
Remzudin kaže: Pogledaj post
kakve probleme ti imas ?
Što ako je Bog zapravo Sotona koji je izmislio priču o Kristu i osjećaju krivnje a Bog stoji sa strane (slobodna volja) i promatra reakciju ljudi na Sotonino djelo tj. Bibliju?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:28   #5
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Što ako je Bog zapravo Sotona koji je izmislio priču o Kristu i osjećaju krivnje a Bog stoji sa strane (slobodna volja) i promatra reakciju ljudi na Sotonino djelo tj. Bibliju?
Tko je tu što je najbolje obrađeno u ovoj priči: https://hr.wikipedia.org/wiki/Isusova_kušnja

Ako ne želiš slušati vladare , glasaj za Živi zid , a ne za HDZ ili SDP

Ako ti to nije po volji, pridruži se ovom tipu: https://www.24sata.hr/news/pustinjak...-godina-544176
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:29   #6
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Što ako je Bog zapravo Sotona koji je izmislio priču o Kristu i osjećaju krivnje a Bog stoji sa strane (slobodna volja) i promatra reakciju ljudi na Sotonino djelo tj. Bibliju?
pa sta,i ako je tako-sta onda ?

sta bi ti protiv Sotona uradio ?
.ne vidis ga kao ni svog boga
.nisi s njim pricao kao ni sa bogom

Bolje da ti investiras svoje vreme u realnom zivotu,nego da se bavis
djavolskim poslovima.
Za te poslove sam ja poslan....samo neznam od koga ?
Remzudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:31   #7
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Što ako je Bog zapravo Sotona koji je izmislio priču o Kristu i osjećaju krivnje a Bog stoji sa strane (slobodna volja) i promatra reakciju ljudi na Sotonino djelo tj. Bibliju?
Što ako ako ovo ono, pa pogledaj svjetska zbivanja, treba li se ili ne pitati dal Bog stoji ne sa neg po strani. Rečem ti, Bog je okrenuo lice od ljudskog roda, a ti se pitaj zašto.

Nis li čuo jauke obalnih stanovnika?, vele potopiće nas vode jao si nama.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:35   #8
Quote:
Remzudin kaže: Pogledaj post

pa sta,
pa ništa, ukro ti je temu
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:36   #9
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Što ako ako ovo ono, pa pogledaj svjetska zbivanja, treba li se ili ne pitati dal Bog stoji ne sa neg po strani. Rečem ti, Bog je okrenuo lice od ljudskog roda, a ti se pitaj zašto.
nije
bog je u jednom drugom universumu pa nezna nista sta se ovde radi.
Remzudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:37   #10
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
pa ništa, ukro ti je temu
ah bas mi je zao,sad cu plakati zbog toga
Remzudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:45   #11
Quote:
Remzudin kaže: Pogledaj post
ah bas mi je zao,sad cu plakati zbog toga
štaš plakat kad je tvoja tema interesantnija, tek si mrvu energetskog pada, ko svima nama dođe dosta... do sutra
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:50   #12
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Što ako je Bog iz Svetih Spisa zapravo Sotonska obmana?
Kako možemo znati da je Bog onaj koji tvrdi da to jeste?
Ako misliš da je okretanje drugog obraza na šamar dokaz, razmisli još jednom.
U Bibliji stoji da robovi slušaju svoje gospodare. Okretanje obraza se uklapa u tu shemu.
Istu shemu možemo prevest u današnje vrijeme. Vrijeme u kojem su gospodari multinacionalne kompanije ili samo neki obični šefovi.
Zar nije slušanje vladara i okretanje obraza upravo ono što vladari žele?
Zar nije poslušnost odricanje od slobode misli i njezinog izražaja?
Da li je samocenzura u odnosu na moć postala s vremenom nesposobnost kritike nebavljenjem kritikom?

Tko je Sotona a tko Bog?
To je receno u kontekstu postupanja s drugacijim. Da covjeka uvijek, pa i sa zlom, vodi kompas onog od cega je napravljen iznutra ma kako drugi bio zao. (Ne odnosi se na zastitu zivota). To se vidi kao i kad drugom dajes hranu jednako, a unistava oholost.

Ako su drugi zli da i ne budes sam zao jer te onda preuzme pod svoje.

Orijentir ti mogu biti natuknice koje je ostavio - plodovi, unutarnje zadovoljstvo, odnos s bliznjim i ljubav.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 02:48   #13
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Što ako je Bog zapravo Sotona koji je izmislio priču o Kristu i osjećaju krivnje a Bog stoji sa strane (slobodna volja) i promatra reakciju ljudi na Sotonino djelo tj. Bibliju?
Znatan dio Biblije zaista sadrži đavolove riječi, koje se vjernicima proturaju kao Božije. Ali Bog, Stvoritelj nije sotona. Za to treba najprije da ti se objasni zašto postoji sotona (kojije smisao njegova stvaranja), zatom da ti se objasni zašto je sotona ljubomoran na čovjeka, i zašto radi ono što inače radi - zavodi ljude. Kada bi jednom pročitao Kur'an časni (ali sa abdestom) na sva ta pitanja dobio bi dostatan odgovor, koji bi umirio tvboje srce. Pozdrav
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 03:48   #14
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

Znatan dio Biblije zaista sadrži đavolove riječi, koje se vjernicima proturaju kao Božije.
Kuran sadrži te sadržaje. Izjednačava Boga Stvoritelja sa Sotonom bogom svijeta.

dokaz : https://www.youtube.com/watch?v=wtS5MONhWuI


Biblija upozorava. Pamti, upozorava i ujedno raskrinkava Sotonu.

Biblijski Bog je Bog koji ljude nije ostavio u neznanju po tako važnom pitanju.
Slava Jahvi za sva vremena. Amen.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 08:31   #15
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ako su drugi zli da i ne budes sam zao jer te onda preuzme pod svoje.
Da, metafora zapravo da se sa zlim ne treba izjednačavati.
__________________
Black planet
Lucretia V is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 09:09   #16
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Što ako je Bog zapravo Sotona koji je izmislio priču o Kristu i osjećaju krivnje a Bog stoji sa strane (slobodna volja) i promatra reakciju ljudi na Sotonino djelo tj. Bibliju?
Zašto Isus pita, zašto me zoveš DOBRIM, samo je Bog dobar?
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 10:08   #17
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post

Tko je Sotona a tko Bog?
Dva rukava iste košulje
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 10:56   #18
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Dva rukava iste košulje
Ako o starom Zavjetu razmišljamo prema suvremenim večinskim stavovima koji danas vladaju, onda možemo reći da je Bog doveo Mojsija iz Egipta, dakle iz strane zemlje doveo ih je u zemlju Kanan, drugu zemlju u kojoj su mirno živjeli kananci. Bog je Mojsiju poklonio tuđu zemlju a iz Biblije vidimo da je Bog naredio izvršenje genocida.

Da li se iz tog primjera može zaključiti da je Bog dobar ili je zao.

Netko će to tumačiti pa če ispasti nešto drugo, ali kananci su djeca Adama i Eve. Mislim da se ovakav postupak po suvremenim mjerilima dobra i zla ili morala nikako ne može opravdati.

To su kršćanski teolozi primjetili jako rano pa su postojale i vjerska mišljenja i vjerski pravci koji su ozbiljno razmišljali o tome da postoji dobar Bog i da postoji i zao Bog.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:37   #19
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Što ako je Bog iz Svetih Spisa zapravo Sotonska obmana?
Kako možemo znati da je Bog onaj koji tvrdi da to jeste?
Ako misliš da je okretanje drugog obraza na šamar dokaz, razmisli još jednom.
U Bibliji stoji da robovi slušaju svoje gospodare. Okretanje obraza se uklapa u tu shemu.
Istu shemu možemo prevest u današnje vrijeme. Vrijeme u kojem su gospodari multinacionalne kompanije ili samo neki obični šefovi.
Zar nije slušanje vladara i okretanje obraza upravo ono što vladari žele?
Zar nije poslušnost odricanje od slobode misli i njezinog izražaja?
Da li je samocenzura u odnosu na moć postala s vremenom nesposobnost kritike nebavljenjem kritikom?

Tko je Sotona a tko Bog?
Heruvim se ovako obrati tragaocu: „Čoveče, prah si i u prah ćeš se vratiti. Oblikovao te je Graditelj Oblika; pripadaš sferi oblika, a dah koji je udahnut u tvoju dušu bio je dah oblika i poput plamena će svetlucati. Ne možeš biti više od onoga što jesi. Ti si stanovnik spoljašnjeg sveta i zabranjeno ti je da uđeš na ovo unutrašnje mesto.
A Adam odvrati: „Mnogo sam puta stajao u ovom dvorištu i molio prijem u kuću moga Oca, a ti si me odbijao i vraćao me nazad da lutam u tami. Tačno je da sam oblikovan od zemlje i da onaj koji me načinio na mene nije mogao preneti blagodat besmrtnosti. Ali me više nećeš otpravljati odavde; jer, lutajući u tami, otkrio sam daje Svemogući odredio moje spasenje, jer je iz najskrivenije Misterije poslao Svog Jedinorođenog, koji je na sebe preuzeo svet koji je oblikovao Demijurg. Razapet je na elemetima tog sveta, a iz Njega je potekla krv moga spasenja. A Bog je Svoju kreaciju, ulazeći u nju, oživeo i u njoj je postavio put koji vodi do Njega. Mada mi Onaj koji me načinio nije dao besmrtnost, besmrtnost je inherentna samoj zemlji od koje sam sastavljen, jer pre no što je svet proizveden i pre no stoje Demijurg postao Regent Prirode, večni Život ostavio je svoj otisak na licu Kosmosa. Ovo je njegov znak - Krst. Da li mi i sada ne dozvoljavaš ulaz, meni koji sam konačno spoznao tajnu o sebi?"
A glas odvrati: „Onaj koje svestan, JESTEl Evo!"

Gledajući oko sebe, Adam se nađe na blistavom mestu,u čijem središtu stojaše drvo sa svetlucajućim draguljima umesto voća i krilatom zmijom, okrunjenom dijademom od zvezda, obavijenom oko njegovog stabla. Beše to glas zmije što mu govoraše.

„Ko si ti?", upita Adam.
„Ja sam Sotona", odgovori zmija, „koji je kamenovan; ja sam Protivnik - Gospod koji je protiv tebe, onaj koji se zalaže za tvoje uništenje pred Večnim Sudom. Bio sam tvoj neprijatelj od dana kada si načinjen; ja sam te uveo u iskušenje; ja sam te isporučio u ruke zla; ja sam ti naneo štetu; uvek sam se trudio da ostvarim tvoju propast. Ja sam čuvar Drveta Poznanja i zakleo sam se da niko od onih koje mogu da zavedem neće uzeti njegovih plodova."

Adam odvrati: „Nebrojeno vekova bio sam tvoj sluga. U svom neznanju slušao sam tvoje reči i one su me odvele na staze jada. Smestio si u moj um snove o moći, a kada sam se borio da ostvarim te snove, oni mi ne donesoše ništa do bola. Ti si posejao seme želje u meni, a kad sam žudeo za telesnim stvarima, agonija beše moja jedina nagrada. Ti si mi poslao lažne proroke i lažno rasuđivanje, a kad sam se trudio da shvatim veličinu Istine, uvideo sam da su tvoji zakoni lažni i samo čamotinjom behu nagrađene moje težnje. Završio sam s tobom zauvek, o vešti Duše! Umorio sam se od tvog sveta iluzija. Neću više da radim u tvojim vinogradima nemorala. Skloni se iza mene, iskušavaču i domaćinu iskušenja. Nema sreće, nema mira, nema dobra, nema budućnosti u doktrinama sebičnosti, mržnje i strasti, koje ti propovedaš. Sve te stvari odbacujem. Odbijam tvoju vlast zauvek!"

A zmija odgovori: „Pogledaj, o Adame, prirodu tvog Protivnika!" Zmija nestade u zaslepljujućem sunčanom rasprskavanju sjaja, a na njenom mestu pojavi se anđeo, blistav u sjajnoj, zlatnoj odori, s velikim skarletnim krilima, koja se širiše od jednog do drugog kraja neba. Užasnut i pun strahopoštovanja, Adam pade pred božanskim stvorenjem.
„Ja sam Gospod koji je protiv tebe i na taj način ostvaruje spasenje tvoje", nastavi glas. „Mrzeo si me, ali ćeš me kroz nastupajuće vekove blagosiljati, jer sam te izveo iz sfere Demijurga; ja sam te okrenuo protiv iluzije svetovnosti; ja sam te odbio od želje; ja sam probudio u tvojoj duši besmrtnost, u kojoj i sam učestvujem. Sledi me, o Adame, jer ja sam Put, Život i Istina!"
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:48   #20
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Što ako je Bog iz Svetih Spisa zapravo Sotonska obmana?
Kako možemo znati da je Bog onaj koji tvrdi da to jeste?
Ako misliš da je okretanje drugog obraza na šamar dokaz, razmisli još jednom.
U Bibliji stoji da robovi slušaju svoje gospodare. Okretanje obraza se uklapa u tu shemu.
Istu shemu možemo prevest u današnje vrijeme. Vrijeme u kojem su gospodari multinacionalne kompanije ili samo neki obični šefovi.
Zar nije slušanje vladara i okretanje obraza upravo ono što vladari žele?
Zar nije poslušnost odricanje od slobode misli i njezinog izražaja?
Da li je samocenzura u odnosu na moć postala s vremenom nesposobnost kritike nebavljenjem kritikom?

Tko je Sotona a tko Bog?
U Bibliji stoji svašta, ali u kontekstu tadašnjeg društvenog poretka. Nitko nije izuzet iz toga da mora ljubiti bližnje svoje, ni robovi gospodare a ni gospodari robove. A samim time će i granica između tog dvoje nestati. Riječ je o mijenjanju iznutra, iz čovjeka samoga.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.