Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2018., 22:20   #41
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

A zašto žena ne bi bila vodič, to je pitanje.

I da li bi ona to uopće htjela, to je isto pitanje
to ti je glupo pitanje, ali cu biti lljubazna, pa cu ti odgvoriti

da, a odgovor mozes vidjeti drustvima u kojim imamo zene imame/hodze i zene popove
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 22:56   #42
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jel sve veće religije smatraju da žena treba biti podređena muškarcu zato što su religije objavljene u takvim vremenima ili takav pretpostavljeni odnos muškaraca i žena jednostavno proizlazi iz bioloških zakona?

Da li Bog želi da žena bude podređena muškarcu?
Mislim da religije pokušavaju njegovati prirodu tipičnih ljudi.

E sad, da li žene vole mlakonje, nesigurne, muškarce nižeg rasta itd?

Najveću šansu za seks imaju alfa-mužjaci i to je to!


Zapravo ženske od muškaraca traže da budu muškarci, one biraju i postavljaju standard odnosa među spolovima.


Ali kao što rekoh, nisu svi ljudi tipični, ja i sebe smatram u mnogim stvarima atipičnim!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 22:57   #43
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A kad ih se vrijeđa sa propovijedaonice onda je to širenje vijesti...
Ali na tim ateističkim konferencijama se ne radi samo o uvredama, ne radi se samo o izrazito vulgarnim uvredama koje žene tamo doživljavaju, već se radi o neusporedivo strašnijim stvarima - radi se o tome da na tim ateističkim konferencijama ti ateisti ženama prijete smrću, ti ateisti ženama prijete silovanjem, ti ateisti seksualno napastuju žene, teško ponižavaju, itd.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:02   #44
Meni je interesantnije pitanje zašto se ženama brani izražavanje ljepote (seksipila naročito), zašto neke religije žene drže pod šatorom?

Jer po mom mišljenju, žena se najbolje osjeća kada je lijepa, privlačna, voljena i poštovana od muža.

Ako je muž kako treba, onda će mu želje supruge biti bitnije od vlastitih želja.


Mislim da se u materijalnom svijetu prevelika važnost daje pojmu "vladanje", kao da se radi o politici. Po meni je biti glava stvar odgovornosti, dakle sebe staviti na zadnje mjesto.


Dakle, muškarac, glava obitelji, sebe će staviti na zadnje mjesto.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:10   #45
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Mislim da religije pokušavaju njegovati prirodu tipičnih ljudi.

E sad, da li žene vole mlakonje, nesigurne, muškarce nižeg rasta itd?

Najveću šansu za seks imaju alfa-mužjaci i to je to!


Zapravo ženske od muškaraca traže da budu muškarci, one biraju i postavljaju standard odnosa među spolovima.


Ali kao što rekoh, nisu svi ljudi tipični, ja i sebe smatram u mnogim stvarima atipičnim!
alfa beta omega terminologja se korsiti za stanovnike ZOOloskog vrta i ostale slobodne zivotinje netko je nepravilno i kreativno upotrijebio doticne termine u svijetu ljudskih bica

Da li je tebi zivotinja lav alfa muzjak?

Quote:
Males, females, or both, can be alphas, depending on the species. Where one male and one female fulfill this role together, they are sometimes referred to as the alpha pair.
opa, imamo alfa par to se trazi

Mislim da iskljucivo od strane krscanskih dinominancija, Quakersi ne diskriiniraju zene/ ")
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:14   #46
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
alfa beta omega terminologja se korsiti za stanovnike ZOOloskog vrta i ostale slobodne zivotinje netko je nepravilno i kreativno upotrijebio doticne termine u svijetu ljudskih bica

Da li je tebi zivotinja lav alfa muzjak?



opa, imamo alfa par to se trazi

Mislim da iskljucivo od strane krscanskih dinominancija, Quakersi ne diskriiniraju zene/ ")
Seksualnost nas čini sličnim ženkama i mužjacima.

Religioznost pokušava stvar nekako regulirati.

E sad, što je alfa mužjak, treba pitati žene, ja sebe smatram OMega mužjakom
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:22   #47
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Seksualnost nas čini sličnim ženkama i mužjacima.

Religioznost pokušava stvar nekako regulirati.

E sad, što je alfa mužjak, treba pitati žene, ja sebe smatram OMega mužjakom
Religioznost je ljudski produkt, Bog u religijama je ljuski produkt, a to znaci,da ljudi religiozniscu koriste Boga kao kreatora, i Bog je prezenitran kao seksist

ja sma alfa zena i zelim alfa muskraca

tebi treba omega zena, slicno se slicnome najvise raduje
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:31   #48
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Religioznost je ljudski produkt, Bog u religijama je ljuski produkt, a to znaci,da ljudi religiozniscu koriste Boga kao kreatora, i Bog je prezenitran kao seksist

ja sma alfa zena i zelim alfa muskraca

tebi treba omega zena, slicno se slicnome najvise raduje
Pa to ti i govorim, alfa žena traži alfa mužjaka, alfa mužjak, prihvatiti će ženu za kastu nižu, ali žena traži veći nivo muškarca - tako je i u kastinskom sustavu, muškarac nema šanse kod žene više kaste...

e sad, da ga hebeš rezultat je takav kakav je.

Pod OMega mislio sam na duhovnost (sveti znak OM), ja žene doslovno obožavam i ne mogu im se suprotstaviti i to je to!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:45   #49
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa to ti i govorim, alfa žena traži alfa mužjaka, alfa mužjak, prihvatiti će ženu za kastu nižu, ali žena traži veći nivo muškarca - tako je i u kastinskom sustavu, muškarac nema šanse kod žene više kaste...

e sad, da ga hebeš rezultat je takav kakav je.

Pod OMega mislio sam na duhovnost (sveti znak OM), ja žene doslovno obožavam i ne mogu im se suprotstaviti i to je to!

zena, lavica je alfa a muz lav je omega u ZOO svijetu ali to nije kod svih zivotinja, zato ne mozes iskljucivo tvrditi da u ljudskom svijetu, sve zene zele iskljucivo alfa muzjaka ili muskarci su zadovoljniji sa nizim kvalitetom zene.Imas mnogo primjera u kojim je muskarac u vezi ili u braku sa zenom viseg kvaliteta od njega.

tvoje kaste me podsjecaju na hinuizam i Indiju , uh, to nije dobro

u kastinskom sistemu, nitko te nista ni ne pita, jer ti ne donosi odluke

drago mi je da obazavas Boginje
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 00:00   #50
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
zena, lavica je alfa a muz lav je omega u ZOO svijetu ali to nije kod svih zivotinja, zato ne mozes iskljucivo tvrditi da u ljudskom svijetu, sve zene zele iskljucivo alfa muzjaka ili muskarci su zadovoljniji sa nizim kvalitetom zene.Imas mnogo primjera u kojim je muskarac u vezi ili u braku sa zenom manjeg kvaliteta.

tvoje kaste me podsjecaju na hinuizam i Indiju , uh, to nije dobro

u kastinskom sistemu, nitko te nista ni ne pita, jer ti ne donosi odluke

drago mi je da obazavas Boginje
Nisam ja govorio što je dobro, a što loše, to neka svaki pojedinac odredi za sebe. Ja samo pokušavam spojiti namjeru religijskih učenja s potrebama tipičnih ljudi (ne svih).

Dakle, žena smatra da nije dovoljno dobra, ako muškarac nije u određenim stvarima (koje su za nju ključne) bolji od nje.

Kastinski sustav je takav, žena preko muža može povećati status, muž ne može.

I ono najbitnije, ako sam na duhovnom putu, onda mi glavni interes izać iz ovog matriksa (zvanog planeta Zemlja), statusi me ne zanimaju.


Bio jedan mudri kralj Đanaka, zanimala ga duhovnost i orgnizirao je skup brahmana (to su pripadnici najviše kaste u Indiji i trebali bi biti moralni uzor), međutim i jedan ružni mladić je htio doć na taj skup jer je htio čuti mudrost. Kad je taj ružni mladić ušao u prostoriju, svi brhmane su zastale i nasmijali se njegovom fizičkom izgledu, nakon nekog vremen, on se počeo smijati njima.

Kad se on počeo smijati brahmanama, ovi su zastali, uvrijedili se i pitali zašto se smije, a on im je rekao da je očekivao mudrace, a kad tamo naišao na hrpu kožara, koje zanima samo njegova koža.

Tako i pitanja u religiji, prioritet bi trebao biti na nutrini (duši), a manje na koži koja može biti privlačna do neke 40te godine.

Pitanje spolova bi trebalo biti potpuno sekundarno, u sustavu karme, duša se rađa čas u muškom, čas u ženskom tijelu.

Problem je ako mi ne osvjestimo naše JASTVO, tada se ponovno utjelovljujemo u ovaj matriks!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 00:13   #51
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nisam ja govorio što je dobro, a što loše, to neka svaki pojedinac odredi za sebe. Ja samo pokušavam spojiti namjeru religijskih učenja s potrebama tipičnih ljudi (ne svih).
a ne ne i neee, ti upravo radis ono sto radi vecina vjernika:

Vi koristite licemjerno religiju kao izgovor za nastavak diksiminacije zena, a Bog je u religijama prezentiran kao seksist, zahvaljujuci vama vjernicima, sljedbenicima knjige, a religijska ucenja ii Bog su ljudski produkt, Vi vjernici znate svki odgovor na pitanje, sto i kako razmislja Bog.
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 00:36   #52
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
a ne ne i neee, ti upravo radis ono sto radi vecina vjernika:

Vi koristite licemjerno religiju kao izgovor za nastavak diksiminacije zena, a Bog je u religijama prezentiran kao seksist, zahvaljujuci vama vjernicima, sljedbenicima knjige, a religijska ucenja ii Bog su ljudski produkt, Vi vjernici znate svki odgovor na pitanje, sto i kako razmislja Bog.
Sad kad si me "provalila" , reci kojeg Boga slijedim i koju knjigu?

Ali da ne čekam odgovor, odgovore tražim u meditaciji, za mene ne postoje muški i žene, to je meni kao da ja danas imam plavu majicu, a ti crvenu, a sutra već možemo imati žutu majicu.

I koja hebena diskriminacija žena, pa većina muškaraca žele imati što više seksa, a ne biti biskup!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 00:57   #53
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Sad kad si me "provalila" , reci kojeg Boga slijedim i koju knjigu?
hinduizam veda brahman , sve si "otkrio" u prethodnom postu

hinudizam, veda diskiminiraju zene !
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 01:03   #54
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
hinduizam veda brahman , sve si "otkrio" u prethodnom postu

hinudizam, veda diskiminiraju zene !
Ja slijedim Vedantu-advaitu, tijelo je privremeno, nosač duše.

Kao osoba sam jako atipičan, a i sam sam postavio pitanje zašto neke religije drže žene u šatorima, kad si već spomenula hinduizam gledao sam di žene drže u ćelijama s jednim prozorom da mogu gledati vanka ili o mladim udovicama, te o prvoj menstruaciji - ne odobravam život pun rituala.

U tim društvima, starije žene upućuju mlađe.

Feminizam je smiješan na zapadu, ali u tim nekim društvima priznajem diskriminaciju, ali u takvim društvima ne bi htio biti ni muško!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 01:19   #55
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja slijedim Vedantu-advaitu, tijelo je privremeno, nosač duše.

Kao osoba sam jako atipičan, a i sam sam postavio pitanje zašto neke religije drže žene u šatorima, kad si već spomenula hinduizam gledao sam di žene drže u ćelijama s jednim prozorom da mogu gledati vanka ili o mladim udovicama, te o prvoj menstruaciji - ne odobravam život pun rituala.

U tim društvima, starije žene upućuju mlađe.

Feminizam je smiješan na zapadu, ali u tim nekim društvima priznajem diskriminaciju, ali u takvim društvima ne bi htio biti ni muško!
hvala

u Indiji tvoj pravac se prakticira vjerovatno na individulanom nivou, mozda ne diskiminira zene, ali isti ne utjece na pobolljsanje statusa zena u Indiji

ja ne slijedim ni religije ni ateizam

feminizam na zapadu ima vise smijerova, npr. zene hodze i zene popovi su uspjele upravo na Zapadu, prije nekoliko godina, a imas feministicke pokrete koji su destruktivni, a koji nervirjau i mene kao zenu, to je tocno.
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 06:18   #56
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Meni je interesantnije pitanje zašto se ženama brani izražavanje ljepote (seksipila naročito), zašto neke religije žene drže pod šatorom?
zato sto pripadaju kulturama žrtve, žigosanja i čojstva, a ne kulturi Nove Ere tj.
kulturi Digniteta

u tim kulturama čojstva, sve postenje cijele familije (brata, oca, djeda) leži NE na djelima toga brata i oca, vec leži medju nogama žene/kcerke
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:26   #57
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Mislim da religije pokušavaju njegovati prirodu tipičnih ljudi.

E sad, da li žene vole mlakonje, nesigurne, muškarce nižeg rasta itd?

Najveću šansu za seks imaju alfa-mužjaci i to je to!

Zapravo ženske od muškaraca traže da budu muškarci, one biraju i postavljaju standard odnosa među spolovima.

Ali kao što rekoh, nisu svi ljudi tipični, ja i sebe smatram u mnogim stvarima atipičnim!
Jel u redu ženi uskratiti slobodu jer smatraš da ta sloboda nije u skladu s njenom prirodom i da joj zato sloboda ne treba?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:22   #58
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Ali na tim ateističkim konferencijama se ne radi samo o uvredama, ne radi se samo o izrazito vulgarnim uvredama koje žene tamo doživljavaju, već se radi o neusporedivo strašnijim stvarima - radi se o tome da na tim ateističkim konferencijama ti ateisti ženama prijete smrću, ti ateisti ženama prijete silovanjem, ti ateisti seksualno napastuju žene, teško ponižavaju, itd.
Zabranimo onda ateizam jer ubija žene!
Logika ti je okrenuta pila.
Uzmeš jednu kategoriju širokog spektra kao što je ateizam pa pilaš po njoj nastojeći njen antipod uzvisiti:klap:

Nažalost, zlostavljanja slabijih od sebe vidimo u svim kategorijama društva pa ono nalazimo i kod ljevorukih, niskih a ne samo visokih muževa, plavookih čak i u teističkim krugovima mada su žene ondje podatne svojem mužu jer su bez glave.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:37   #59
Quote:
tasia kaže: Pogledaj post

u tim kulturama čojstva, sve postenje cijele familije (brata, oca, djeda) leži NE na djelima toga brata i oca, vec leži medju nogama žene/kcerke
Poštenje leži među ženskim nogama?

I onda je ženska seksualnost nešto gadno?

Nemogu naći sliku "Ishodište svijeta" jednog francuskog autora 20. stoljeća. Slika je eksplicitna i vjerovatno zabranjena za mladje od 18. godina.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:41   #60
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
...
feminizam na zapadu ima vise smijerova, npr. zene hodze i zene popovi su uspjele upravo na Zapadu, prije nekoliko godina, a imas feministicke pokrete koji su destruktivni, a koji nervirjau i mene kao zenu, to je tocno.
"žene hodže" su koliko znam potpuno nepriznate od svih islamskih zajednica ...
možda inaju nekakav svoj "paradžemat" s par "vjernica"
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.