Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 09:26   #81
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ja se na prvu sjetim da ovaj forum obiluje frustriranim ljudima koji bi tlacili druge umjesto da mrdnu svoje dupe
Ja se, pak, na prvu sjetim tvojih pedeset pet postova koji su esencija agresivnosti, što u kombinaciji s ovim topicom u kojemu neskriveno govoriš da pitanje skrbništva vidiš isključivo kao svoj konačni obračun s bivšom - jer brige za dječju dobrobit nema ni u tragovima - vodi na jedan jedini zaključak: poveže li te bivša s ovim forumskim nickom, najebao si u tom vašem ratu.

Djeca su, nažalost, najebala u svakom slučaju.
Lord Byron is offline  
Old 18.02.2018., 10:28   #82
Stojim iza ovog da na forumu ima dezurnih pametnjakovica koji bi svoju negativnu energiju probali prenijeti na druge i onda svojom intelektualnom igrom, (jer to su obicno ljudi koji su nadprosjecno inteligentni) pokusavaju se nahranit tako da nekog spuste na tlo i ne odustaju jer jednostavno ta verbalna igra ih nahrani i onda se busaju u prsa.

Sta se tice mene osobno, da, ja sam emocionalno nestabilna osoba, to su svi primjetili vjerujem. Imam posljedice jos od osnovne skole kad sam bio zrtva bullyinga, ocito iz razloga jer sam bio najosjetljiviji, pa su to s vremenom neki ucenici primjetili i potpikavali izrazom "latica".
Druge posljedice koje takodjer imam je od psihicki vrlo nestabilne majke koja je bila zrtva zlostavljanja od doktora za vrijeme mladosti.
Medjutim to sve je jos dodatno pospjesila bivsa supruga koja je usla u vezu i brak samnom ne voleci me uopce, sta je potvrdila za vrijeme prekida da me nije voljela za vrijeme vjencanja. Sve to potvrdjuje cinjenica da me nikad nije niti zagrlila, a niti dala pusu samoinicijativno.

Sve su to nakupljenje frustracije, nije samo bivsa zena jedina tu koja je na to utjecala, ali definitivno je utjecalo i to sta je ona sad mirna jer ima ljubav koju je pronasla preljubom, a ja bi kao trebao samo skrbiti o djeci i cucati u domu, e necu i jebe mi se sta ce bilo tko od vas na forumu reci o tome.

Kako cemo dalje sa djecom to cemo medjusobno odluciti.

Slobodno sad navalite, pa vi ste nezreli, vi ste bescutna gamad, pa djeca trebaju kod nekog drugog, lijecite se, itd, ali vjerujete takvih situacija ima na bezbroj i da je zivot idila nebi imao smisla.
Kakve ce to posljedice imati na djecu vidjet cemo.
salevart is offline  
Old 18.02.2018., 10:34   #83
Ozenio si zenu koja te nikad nije samoinicijativno zagrlila niti poljubila?
Gioia- is offline  
Old 18.02.2018., 10:37   #84
Quote:
Gioia- kaže: Pogledaj post
Ozenio si zenu koja te nikad nije samoinicijativno zagrlila niti poljubila?
Dijete se dogodilo prije braka, kad ja nisam koristio zastitu, a ona nije isla skoro 3 mjeseca kod ginekologa i bilo je kasno za ista.
Sve to pod pritiskom njenog starog koji je rekao da zena koja rodi, a nije udana je ku..., inace nebi niti bilo braka sigurno.
Bili smo mladi ona 19, ja 23
salevart is offline  
Old 18.02.2018., 10:40   #85
Sale kompa, nemoj sad ljutnju i bijes izbacivati na forumaše. Nije dobro za tebe i trošiš energiju koja ti treba.
Više nisi u osnovnoj, ne može te bez posljedica nitko zlostavljati. Nisi nemoćan klinac a jedini emotivno psihički bulling koji se vrši nad tobom i djecom radi tvoja bivša.
Onqa, njeni i malo tvoji roditelji.

Nemaš više 13 i imaš odgovornst prema djeci. Znamo da ti je jako teško, znamo da si izmučen ali rješenje i mir ne buš našao tako ako misliš kako ćeš ih sad prepustiti bivšoj. Zakaj? Ti si dobar čovjek. Zato jesi psihički nastradao. Predobar. Imaš pravo biti ljuti i frustriran na cijeli svijet, imaš pravo biti slab ali to ti ne pomaže.

Quote:
Kako cemo dalje sa djecom to cemo medjusobno odluciti.
Ne. Nego kako ćeš ti odlučiti jer si ti skrbnik djece i najbolja opcija za djecu. Ne ona. Nju zanima lova, djeca je odavno ne zanimaju ako su je ikada uopće iskreno zanimala.
Djeca će ti oplemeniti život a ne uskratiti ti ne znam kakve dobrote i ljepote.
Koncentriraj se kako sebi ugoditi. Sebi i djeci. Kako zaštititi djecuod nasilnice jer si im otac. Oni nemaju majku, nemaju nikoga osim tebe, majka je neodgovorna i sebična drapačoza koja se o djeci želi brinuti samo zbog alimentacije.To nije mama i to nikada ne bude prava mama, kao ni jedna koja ostavi djecu i ne pita za njih godinu i pol a onda ih želi samo kako bi se provodila i dobro živjelka od alimentacije bivšeg muža.
Ne bi ni dalje pitala za njih, za tebe samo da je ljubavnik hoće ali neće.
Čuvaj se svoje slabosti. Ona dobro manipulira sa njima pa pazi da te opet ne iskoristi.
Imaš djecu, jednom će ti ta djeca trebati kao što oni sada trebaju tebe. Djeca sve vide.
Radi sve u njihovu i svoju korist i pusti tu bivšu. Nemaš se kaj sa njom dogovarati van socijalne službe i advokata, jer ona će uvijek iskoristiti tvoju slabost u svoju korist. Nema ta osjećaja ni savjesti al...i ti imaš. Zato si nažalost tako prošao. Nemreš pobjeći od sebe samog.
Sad si odrasla osoba, sam odlučuješ, sam sebe štitiš i želiš li ozdraviti ne dopusti da opet sad taj ženski nasilnik radi psihičko nasilja nad vama.
A to je ono kaj ta egoistica radi.
Polako dan po dan živi i ne zamaraj se sa tim kaj će biti. Ponekad je teško, ponekad nije, danas imaš težak dan pun izazova, sutra nemaš, danas si okej, sutra nisi ali... to je Sale život. Sad ga živi za sebe i djecu.
Dosta su razni fini i grubi nasilnica manipulirali sa tobom. Njen otac, majka, tvoji, ona najviše itd. Budi djeci svojoj ono kaj tebi nitko nije bio. Zaštitnik. Odluči što hoćeš, drži se toga ko pijan plota, živi dan po dan i bori se za svoju sreću i mir. Svoju i od to dvoje malih pilića koji u tebi imaju sve. Nemaju oni nikoga drugog.
Ako si izdržao život sa tom sebičnom drapačozom, buling u mladosti, psiho dijagnoze, biti sam sa djecom godinu i pol... možeš sve izdržati i prebroditi.
pozitivax is offline  
Old 18.02.2018., 10:49   #86
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Dijete se dogodilo prije braka, kad ja nisam koristio zastitu, a ona nije isla skoro 3 mjeseca kod ginekologa i bilo je kasno za ista.
Sve to pod pritiskom njenog starog koji je rekao da zena koja rodi, a nije udana je ku..., inace nebi niti bilo braka sigurno.
Bili smo mladi ona 19, ja 23
A drugo dijete?
U mojoj okolini obrnut slucaj. Muz napustio drugu zbog zene s interneta. Jednom je vidio prije.
Isto usli u brak jer ostala trudna nakon mjesec zabavljanja (nije to još ni bila veza).
Ali on je za sad ostao u istom gradu jer tu radi. Ljudi se vjerojatno osjecaju kao u zatvoru kad se stjecajem okolnosti, a ne svojom voljom nadju u braku.
I ti i zena ste pukli svaki na svoj nacin. Zao mi djece. Njima trebaju roditelji najvise. Posveti se njima i kvalitetno provodi vrijeme sa njima, sto ne znaci da nemas pravo izaci i sam ponekad (ali s ukljucenim mozgom). Sve drugo ce se posloziti.
tomorrow2 is offline  
Old 18.02.2018., 10:56   #87
Quote:
katyb kaže: Pogledaj post
Kakav je tvoj trenutni odnos s djecom?

Na koji način provodiš vrijeme s njima?

Budući da si napisao da ne radiš,
da si bio hospitaliziran na psihijatriji,
nije li to potencijalna opasnost
da se i tebi oduzme skrbništvo nad djecom?

Imao si problema i sa svojim roditeljima
koji su ti prigovarali da djecu prepuštaš njima,
a da ti odlaziš u Zg na druženja s forumašima-
po svemu ovome ni ti nisi brižan otac.

Jadna ta dječica s vama. Odnosno bez vas.

Nemoj se začuditi ako ti se na kraju priče
djeca oduzmu. A možda bi ti to i odgovaralo
jer po zadnjim upisima tvoja je jedina misija
kako se što gadnije osvetiti bivšoj ženi.

Ovakva nestabilna osoba sigurno nije dobra
očinska figura.

Izdvajanje djeteta iz obitelji
Članak 129.
čitam i ne vjerujem,
čovjeku se svašta može pripisati,
ja prva imam problema sa pritajenom agresijom koja izbija
iz postova,
ali predbacivati večernji izlazak i babysitting ,
stvarno, niže od ovoga ne može
brezia is offline  
Old 18.02.2018., 10:58   #88
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
čitam i ne vjerujem,
čovjeku se svašta može pripisati,
ja prva imam problema sa pritajenom agresijom koja izbija
iz postova,
ali predbacivati večernji izlazak i babysitting ,
stvarno, niže od ovoga ne može
Misliš da će na Sudu biti blaži
hardy is offline  
Old 18.02.2018., 11:01   #89
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Misliš da će na Sudu biti blaži
čekaj,
to bi mu bila otežavajuća okolnost?
netko bi mu to zamjerio?
povremeni izlazak s prijateljima?
to je nešto o čemu bi se ozbiljno raspravljalo
i uzelo u obzir?
jebemu miša, pa ostavio je djecu kod dede i bake,
nisu ostala sama i gladna doma, ima nekoga ovdje tko to nije radio?
brezia is offline  
Old 18.02.2018., 11:03   #90
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
čekaj,
to bi mu bila otežavajuća okolnost?
netko bi mu to zamjerio?
povremeni izlazak s prijateljima?
to je nešto o čemu bi se ozbiljno raspravljalo
i uzelo u obzir?
Jesi li ti ikada bila na Sudu u borbi za skrbništvo???
Nema što se tada ne vadi kao oružje.
On je dobio skrbništvo u njenom odsustvu...ovo je nešto sasvim drugo.
I nije lijepo...nikad nije.
hardy is offline  
Old 18.02.2018., 11:08   #91
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Jesi li ti ikada bila na Sudu u borbi za skrbništvo???
Nema što se tada ne vadi kao oružje.
On je dobio skrbništvo u njenom odsustvu...ovo je nešto sasvim drugo.
I nije lijepo...nikad nije.
srećom nisam,
vjerujem da nije lijepo,
ali jednostavno mi je van pameti
da se ovo može preokrenuti u negativnost,
licemjerstvo na kvadrat,

gleč, ako dođe do toga neće biti dobro,
jednostavno tako reagira,
ne radi tih činjenica,
nego jer skače i napet je, puknut će tamo
brezia is offline  
Old 18.02.2018., 11:10   #92
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
srećom nisam,
vjerujem da nije lijepo,
ali jednostavno mi je van pameti
da se ovo može preokrenuti u negativnost,
licemjerstvo na kvadrat,

gleč, ako dođe do toga neće biti dobro,
jednostavno tako reagira,
ne radi tih činjenica,
nego jer skače i napet je, puknut će tamo
Pa to sam mu i napisala par postova prije.
Smanjit komunikaciju na nulu sa njom...nek se javi njezin odvjetnik.
Na Centru dobro čuvati živce i ne očekivati pravdu.
hardy is offline  
Old 18.02.2018., 11:11   #93
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
čitam i ne vjerujem,
čovjeku se svašta može pripisati,
ja prva imam problema sa pritajenom agresijom koja izbija
iz postova,
ali predbacivati večernji izlazak i babysitting ,
stvarno, niže od ovoga ne može
pa bas.
posto zene dobiju skrbnistvo nad djecom u 89% slucajeva, pretpostavljam da je njoj normalno da se rastavljene zene vise nikad ne zabave ni ne odu na dejt.
Flat is offline  
Old 18.02.2018., 11:13   #94
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Pa to sam mu i napisala par postova prije.
Smanjit komunikaciju na nulu sa njom...nek se javi njezin odvjetnik.
Na Centru dobro čuvati živce i ne očekivati pravdu.
yap,
ali on je svjetlosnim godinama
daleko od takvog stava
brezia is offline  
Old 18.02.2018., 11:13   #95
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Stojim iza ovog da na forumu ima dezurnih pametnjakovica koji bi svoju negativnu energiju probali prenijeti na druge i onda svojom intelektualnom igrom, (jer to su obicno ljudi koji su nadprosjecno inteligentni) pokusavaju se nahranit tako da nekog spuste na tlo i ne odustaju jer jednostavno ta verbalna igra ih nahrani i onda se busaju u prsa.

Sta se tice mene osobno, da, ja sam emocionalno nestabilna osoba, to su svi primjetili vjerujem. Imam posljedice jos od osnovne skole kad sam bio zrtva bullyinga, ocito iz razloga jer sam bio najosjetljiviji, pa su to s vremenom neki ucenici primjetili i potpikavali izrazom "latica".
Druge posljedice koje takodjer imam je od psihicki vrlo nestabilne majke koja je bila zrtva zlostavljanja od doktora za vrijeme mladosti.
Medjutim to sve je jos dodatno pospjesila bivsa supruga koja je usla u vezu i brak samnom ne voleci me uopce, sta je potvrdila za vrijeme prekida da me nije voljela za vrijeme vjencanja. Sve to potvrdjuje cinjenica da me nikad nije niti zagrlila, a niti dala pusu samoinicijativno.

Sve su to nakupljenje frustracije, nije samo bivsa zena jedina tu koja je na to utjecala, ali definitivno je utjecalo i to sta je ona sad mirna jer ima ljubav koju je pronasla preljubom, a ja bi kao trebao samo skrbiti o djeci i cucati u domu, e necu i jebe mi se sta ce bilo tko od vas na forumu reci o tome.

Kako cemo dalje sa djecom to cemo medjusobno odluciti.

Slobodno sad navalite, pa vi ste nezreli, vi ste bescutna gamad, pa djeca trebaju kod nekog drugog, lijecite se, itd, ali vjerujete takvih situacija ima na bezbroj i da je zivot idila nebi imao smisla.
Kakve ce to posljedice imati na djecu vidjet cemo.
Nisi se duzan nikome ovdje opravdavati, svi mi imamo proslost. Samo budi odgovoran za svoje postupke i razmisli dobro prije svakog poteza.
avelina is offline  
Old 18.02.2018., 11:50   #96
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
čitam i ne vjerujem,
čovjeku se svašta može pripisati,
ja prva imam problema sa pritajenom agresijom koja izbija
iz postova,
ali predbacivati večernji izlazak i babysitting ,
stvarno, niže od ovoga ne može
Ti si odabrala ono što ti odgovara iz posta
Ali bit je u njegovom odnosu s
djecom kroz
vrijeme neprisutnosti majke
Vrlo je znakovito što o tome
nigdje ne progovara, sve se vrti
oko osvete bivšoj
I ne radi se o tipičnom čuvanju djece,
sudeći po reakciji roditelja, on ih naprosto
ostavi njima i ode- objasni li on toj djeci
da tata ima prijatelje s kojima će se malo podružiti
i vratiti se?
Čovjek ne radi, znači ima jako puno
slobodnog vremena, koliko je kvalitetnog
vremena proveo s djecom nakon prvotnog šoka?
Na koji način razgovara s njima?
Nitko ne tvrdi da mu nije bilo i da mu jest teško,
ali on na prvo mjesto treba staviti djecu, a onda sebe
Ako mu je potrebna stručna pomoć,
a iz tolike količine agresivnosti vidi se da jest,
zašto ju ne potraži?
katyb is offline  
Old 18.02.2018., 12:14   #97
Quote:
katyb kaže: Pogledaj post
Ti si odabrala ono što ti odgovara iz posta
Ali bit je u njegovom odnosu s
djecom kroz
vrijeme neprisutnosti majke
Vrlo je znakovito što o tome
nigdje ne progovara, sve se vrti
oko osvete bivšoj
I ne radi se o tipičnom čuvanju djece,
sudeći po reakciji roditelja, on ih naprosto
ostavi njima i ode- objasni li on toj djeci
da tata ima prijatelje s kojima će se malo podružiti
i vratiti se?
Čovjek ne radi, znači ima jako puno
slobodnog vremena, koliko je kvalitetnog
vremena proveo s djecom nakon prvotnog šoka?
Na koji način razgovara s njima?
Nitko ne tvrdi da mu nije bilo i da mu jest teško,
ali on na prvo mjesto treba staviti djecu, a onda sebe
Ako mu je potrebna stručna pomoć,
a iz tolike količine agresivnosti vidi se da jest,
zašto ju ne potraži?
jel smije na druzenje bez djece ili ne?
Flat is offline  
Old 18.02.2018., 12:42   #98
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
čitam i ne vjerujem,
čovjeku se svašta može pripisati,
ja prva imam problema sa pritajenom agresijom koja izbija
iz postova,
ali predbacivati večernji izlazak i babysitting ,
stvarno, niže od ovoga ne može
Možda su roditelji fakat popizdili na prvi takav slučaj.

A možda im je dopizdio tek sto prvi. To ne znamo.

Evo ponovno imaš trazilicu, prođi njegovih 250 zadnjih postova pa procijeni u kojoj ti mjeri zvuči kao brižan posvećeni samohrani otac.

I ne, odluka o sudbini djece nije nikakvo njegovo pravo, nije ni pravo njih dvoje na svaki dogovor koji im se sprdne. Tu će se itekako pitati "institucije".
Lord Byron is offline  
Old 18.02.2018., 12:50   #99
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
jel smije na druzenje bez djece ili ne?
Naravno da smije.

Sale, pretpostavljam da bivša nije poduzela niti jedan konkretan pravn korak, već je svoje namjere izrekla onaku, uz put, u ljutnji. I sasvim je prirodno da si ti, s druge strane, konzultirao odvjetnika i soc službu i informirao se, što i kako, ako ikada do toga dođe. Međutim, moraš biti na čistu, nemaš se što uzrujavati na njene pokušaje i eventualne tužbe. Njeno je pravo da pokušava ili ne, a tvoje da se na službene pozive odazoveš. Da oduzima vrijeme i živce, to je istina, ali njeno je pravo da, u okviru zakonskih odredbi, čini što misli da je ispravno. Za nju i njenu djecu. Vašu djecu. Nemoj to nikada zaboraviti. Loše je postupila napuštanjem djece, ali žena ih je rodila i do tog trenutka im je bila dobra majka. Kakav je bio vaš odnos i životni dogovor, u to neću ulaziti, ali očigledno i nije bio najzdraviji kada ste se do te mjere međusobno oštetili.

Opet kažem, probaj biti fer, msleći naravno i na sebe, jer zdravlje tvoje djece, na neki način, ovosi o tome koliko ćete vas oboje uspjeti zacijeliti svoje rane, pa ih barem ti nemoj otvarati, ako zbilja nije nužno.

Pregovaraj s njom putem odvjetnika, inzistiraj na tome da ostaneš skrbnik, ali pokušaj joj ne oduzimati mogućnost da bude ponovno majka svojoj djeci u barem nekoj skromnijoj varijanti. Definiraj odnose s njom, pa ćeš i sam biti mirniji jer ti to treba.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 18.02.2018., 21:05   #100
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Možda su roditelji fakat popizdili na prvi takav slučaj.

A možda im je dopizdio tek sto prvi. To ne znamo.

Evo ponovno imaš trazilicu, prođi njegovih 250 zadnjih postova pa procijeni u kojoj ti mjeri zvuči kao brižan posvećeni samohrani otac.

I ne, odluka o sudbini djece nije nikakvo njegovo pravo, nije ni pravo njih dvoje na svaki dogovor koji im se sprdne. Tu će se itekako pitati "institucije".
dovoljna su i dva posta da se shvati da je
emocionalno nestabilan i da svoj nemir gura u prvi plan,
takav sigurno nije kvalitetan roditelj,
ali ajmo mu ne dodavati stvari koje ga sigurno
ne čine nepodobnim za odgoj djece
brezia is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.