Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2005., 17:11   #21
a ja bi malo citala o suprotnosti djevica ~ ribe ili strijelac ~ blizanac iz Penisovog kuta promatranja...
ygraine is offline  
Old 23.10.2005., 18:41   #22
Quote:
a ja bi malo citala o suprotnosti djevica ~ ribe ili strijelac ~ blizanac iz Penisovog kuta promatranja...

ah da, vodenjaci se ne vrijedjaju lako, ko se vrijdja nije pravi - zato sto ionako nemaju samopostovanja; citav zrachni paket znakova su obiche dvorske budale
zato se lav vrijedja i tamo gdje ne svrbi.

djevice, ribe, strijelci i sl. motherfuckeri ce takodjer dobiti rachun
Penis is offline  
Old 23.10.2005., 18:42   #23
mislim da engine za logiku nam ne rade na istom principu. Pa ako pričam s nekim ja slušam svakoga ali poslušam samo sebe.
E da i pitanje jel ako čovijek ima višestruku ličnost jel svakom horoskop isti ili..Zapravo treba pitati svaku...
__________________
emotionally, other people didn't hurt you, you did it for your self
with people, you must be prepared for everything...stay calm, be alert
LSD is offline  
Old 23.10.2005., 18:42   #24
Penise, svaka čast za temu, davio sam se od smijeha.
Quote:
Penis kaže:
ajde, recite mi iskreno: kakva su vasha iskustva sa vodenjacima? dali su vodenjaci futuristicki nonkomformisti ili obicne sive, bezizrazajne prikaze, bez manira, ljudi sa dna socijalne hijerarhije? ko je jos upoznao modernistichkog ekscentrika medju vodenjacima?
vodenjak - to je onaj sa motikom ili onaj sa trljishem i aparatom za varenje. vodenjaci nemaju idole i ideale, oni ne vole da se razvlache na gore. 'sta ces postati sine kad odrastes?' molim? kako postati?
ako vodenjaka i elementarne nepogode odpuvaju na gore i gore neche da se vataju maniri za njega. zato ga obicno brzo lansiraju dolje nakon sto je isprdio shefovu kancelariju.
Evo, najobrazovaniji čovjek kojeg poznajem je jedan Vodenjak. Zna sve, doista, uključujući japanski, starogrčki, C++ i većinu europskih jezika. A za sve to valjda je ipak trebalo stremiti nekad nečemu.
Ali ima nešto u tvom opisu jer uz to svoje znanje radi neki ''klošarski'' posao. I doista je sklon šefovima ''isprditi kancelariju''.
Nemam pojma o astrologiji, ipak da kažem kako sam shvatio to što si napisao.
Čini mi se da tvoje podcijenjivanje Vodenjaka ide iz precijenjivanja Lavova.
Lav: ja sam sve ono što svatko želi biti.
Vodenjak: ja sam sve ono što nitko ne želi biti, i uživam u tome.
To na socijalnoj razini. A na duhovnoj ti kod Vodenjaka ne nađe baš duha, ali se meni čini - u svjetlu tvoga opisa - da je Vodenjak nekakav taoist.
Kao u onoj priči kad pokažu Majstoru izmet pored puta. ''Je li i ovaj izmet tao?'' ''I to je tao, naravno.''

A po tome smo doista ušli u doba Vodenjaka, jer je ta tendencija da se sve nivelira sveprisutna.
__________________
nitko i ništa is offline  
Old 23.10.2005., 19:04   #25
Quote:
Zna sve, doista, uključujući japanski, starogrčki i većinu europskih jezika

oo, evo neshto izronilo iz dubine..Nine Inch Nails; pozdrav!

odlichno shvaceno.

e pa o tome se i radi; zrak, ako nije sarlatanstvo onda je svashtarstvo..jer zrak je lako, rastrojeno, elokventno - (bel)esprit! svashta znam, ali nishta dovoljno. zurnalizam, retorstvo, advokatura; kupim od tamo i ovamo, fragmentarno i rashtrkano, dok se neshto ne zgusne. nije on stremio nechemu, nego mu je dana znatizelja koja je sama rasprostrla svoje pipke. on radi ono 'sta mu je volja' (horusov eon). vodenjak moze biti bilo shta, zavisi sta mu je dano, u njemu. ne van njega. njega ne pogadja rezonanca opceprihvacenih normi.

era vodenjaka? za to bi gajio rezerve, pa makar novovjekovne pojave kao:

- prosvjetiteljstvo, koje skida iracionalne autoritete (od boga i li naslijedjene), koji ne polazu rachun razumu.
- socijalizam, posebno onaj anarho-socijalizam i socijalutopizam, i komunizam, koji trazi drzavno 'izravnavanje' klasa, tj. aristokratskom skida halje i glave
- demokratizam, gdje mase dizu glavu i traze 'izravnavanje' mochi
- egzistencijalizam i humanizam, koji rushi ideje sa trona i sve 'izravnava' po chovjeku
- ateizam, koji skida boga sa trona
- psihoanaliza skida svjest sa trona
- i postmoderna, koja ukida vertikale i centre (ovo je pun pogodak)
- itd.

u izvjesnoj mjeri ukazuju na vodenjacki karakter.
Penis is offline  
Old 23.10.2005., 19:10   #26
Mene nasmijavaju svakakvi -izmi. Ocu nešto novo
__________________
emotionally, other people didn't hurt you, you did it for your self
with people, you must be prepared for everything...stay calm, be alert
LSD is offline  
Old 23.10.2005., 19:28   #27
pa neki iza izama skrivaju svoju nesposobnost stvaranja svojih izuma....


mislim...kaj kad bi se svi držali tradicije i dobro uhodanih trasa nikad niš nebi bilo novo...a da se dostigne nešto novo i dobro mora se nekad i pogriješit...

btw ja sam zračni znak...i baš mi je dobro što nisam ukalupljena..pa ako se to smatra svaštarenjem...ok...svejedno...
smatrala bih se bljutavom da znam samo u životu popravljati recimo mobitele i da sam za ostale stvari truba.....

netko je sretan u svojoj učmalosti i to ga čini sigurnim...a ja sam sretna u svojoj nepredvidivosti i to me čini sretnom...i veselom....

a nebih dala sve umne glave ovog svijeta za svoju radost,i osmjeh
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Old 23.10.2005., 19:31   #28
nekom ekstenzitet, nekom intenzitet.
ne trazi zrak novo sadrzajno nego samo formalno. novo zbog novog. samo da ga golica. kao djete sa igrachkama.
Penis is offline  
Old 23.10.2005., 19:37   #29
da..i????

nije bitno zašto nego je stvar u tome da treba postojati svaka vrst ljudi...i kad nas nebi tjerao nagon traženja novog....nikad ništa novo se nebi događalo....

kao što trebaju postojati djevice jarci, bikovi, rakovi koji drže do tradicije ...i čuvaju istu...tako trebaju postojati i vodenjaci,blizanci,strijelci,....koji imaju potrebu doživjeti novo

znam da nisam posložila znakove po kardinalnim znakovima
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Old 23.10.2005., 19:40   #30
Quote:
ja sam sve ono što nitko ne želi biti, i uživam u tome.
ne mora biti da uziva u tome; on samo posjeduje imunitet na sve ono sto drugi uzimaju dragocjenim; on nema i ne trazi image, njegov vrijdnosni odslik kod drugih on ne percipira. zbog toga je operiran od osjecaja stida, jer stid je osjecaj koji obitava samo u okvirima socijalnog ranga. kako kod ovog ne postoje 'vertikalni' impulsi, ne postoji ni zov ranga, klase, statusa, ugleda i sl. on je opushten (zrak), cool, znachi stochar, bravar ili vodoinstalater sa svim svojim vrlinama i manama.
Penis is offline  
Old 23.10.2005., 19:44   #31
Quote:
nije bitno zašto nego je stvar u tome da treba postojati svaka vrst ljudi...i kad nas nebi tjerao nagon traženja novog....nikad ništa novo se nebi događalo....
da, samo, chesto je tako da da bi stigli do novog, moramo duuUUuugo da stojimo na jednom mjestu i buzamo i kopamo. a to zrak jebivjetar ne moze.
Penis is offline  
Old 23.10.2005., 20:02   #32
Hajde da se i ja prijavim!

Moram priznati - vrlo originalno izlaganje, a zna se da mi Vodolijice umemo da cenimo originalnost.
(Sad će uleteti postavljač topica sa izjavom da je to još jedna od predrasuda o Vodolijama ).

A sad pitanje za postavljača topica: otkud tolika zainteresovanost baš za Vodolije?
Enchantress is offline  
Old 23.10.2005., 20:07   #33
Quote:
Moram priznati - vrlo originalno izlaganje, a zna se da mi Vodolijice umemo da cenimo originalnost.
orginalnost - postoji kod vodnjaka ali samo nehotice. ne zelim sporiti bliskost takve karakteristike ideji vodenjaka. jer, indiferentnost naspram opcih stremljenja i sluh za svoje, dakle autentichnost, moze lako izroditi orginalnost. to naravno nema veze sa progresivnio-futuristichko-avangardistichkim tendencama.


Quote:
A sad pitanje za postavljača topica: otkud tolika zainteresovanost baš za Vodolije?
zato sto se taj znak pogreshno tumachi
Penis is offline  
Old 23.10.2005., 20:17   #34
Quote:
a štaš...al nas zato svi vole jer vas učmale uveseljavamo i dajemo vam životnu energiju
ja ne volim klaunove
Penis is offline  
Old 23.10.2005., 20:26   #35
Penis pokušavaš definirati nešto nepredvidljivo. Svakom ama baš svakom se mogu naci zamjerke. Bogu mogu naci mane zat šta je bog jer da mu ne mogu naci onda ne bi bio bog. Ako si sretan šta su vodenjaci ništarije onda i ja sam sretan za tebe. Mislim hvala na topicu jer ga mi vodenjaci ne bi mogli pokrenuti...kosi se s našoom ne-egoističnom-ali-zapravo-egoističnom-ali-zapravo-ne-egoističnom-samo-će-vodenjaci-razumiti prirodom
__________________
emotionally, other people didn't hurt you, you did it for your self
with people, you must be prepared for everything...stay calm, be alert
LSD is offline  
Old 23.10.2005., 20:32   #36
manite se alan leo-a, linda goodmanki (ova je posebno zblesana), andre barbaulta (iako..ovaj nije skroz za bacit'), jungovaca, freudovaca i sl. neznalica; drzite se za moju profetsku halju. ja vas vodim ka svjetlu. sve je to samo vjechiti eho neznanja, niko tu ne misli, samo papagajski grakchu i savijaju se pred tezinom predaje. o simbologiji zodijaka je moguce argumentirati. zodijak sam sadrzi svu argumentaciju u sebi, treba samo znati (u)vidjeti. treba aktivirati kritichki um i pustiti da ti se slozi.
Penis is offline  
Old 24.10.2005., 11:32   #37
hehe

znadoh da si vodenast.

uostalom zodijachka ili josh bolje elementarna pripadnost znatno bojaju svjetonazorni materijal.

evo uzmimo tvoju vodu:

dakle rekosmo, ova o-dushevljva, natapa, rastapa, dakle ne voli sturo, nepokretno, formalno; eto nas kod spiritualizma, (pan)vitalizma, svih vidova romantizma, prije svega 'lebensphilosophie' i sl. iracionalizama; svugdje gdje se racionalno, materijalno, formalno minorizira.
zemlja je nasuprot tome u svemu gdje nema fluida, mehanika pod silom logosa, naturalizmu (uslovno), mehanicizmu, materijalizmu, empirizmu, pozitivizmu, scientizmu, pragmatizmu (i ovo uslovno), moze chak i u idealizmu (platonski npr. kao ideo-kratija) isl.

pazi sad ko je voda:

Rousseau (Rak), Schopenhauer (Ribe), Eduard von Hartmann (Ribe), Hans Drisch (Skorpion), Schleiermacher (Skorpion), Schlegel (Fische), Hölderlin (Ribe), Dilthey (Skorpion), Spranger (Krebs), Dacque (Rak), Frobenius (Rak), Lamprecht (Ribe), Simmel (Ribe), Bollnow (Ribe), Rothacker (Ribe), Steiner (Ribe), Jaspers (Ribe), Bloch (Rak), Bachelard (Rak), Maritain (Skorpion), Blumenberg (Rak)

da vidimo opozita:

Cardano (Djevica), Fries (Djevica), Lamettrie (Jarac), Locke (Bik), Hume (Djevica), Dühring (Jarac), Comte (Jarac), Herbart (Bik), Spencer (Bik), Peirce (Djevica), James (Jarac), Marx (Bik), Lenjin (Bik), Rusell (Bik), Carnap (Bik), Benda (Jarac) Wittgenstein Stier)

ima josh mnogo toga..
Penis is offline  
Old 24.10.2005., 11:53   #38
Quote:
Penis kaže:
...uostalom zodijachka ili josh bolje elementarna pripadnost znatno bojaju svjetonazorni materijal...
Iz ovog tvoga mogu zaključiti da je Bikovima najbolje ne pačati se u filozofiju. Osim Wittgensteina, ali pod stare dane...valjda proradili neki aspekti.
Nego, u vezi s tim, što ti misliš o nadilaženju astrološke uvjetovanosti?
Jerbo filozof hoće ka slobodi, ka nadilaženju svakog svjetonazora, svega uvjetovanog (pa i astrološki)...
Recimo, ima li smisla govoriti o Buddhinom horoskopu - on je valjda nadišao horoskop?
__________________
nitko i ništa is offline  
Old 24.10.2005., 13:17   #39
Quote:
Nego, u vezi s tim, što ti misliš o nadilaženju astrološke uvjetovanosti?
uvjek ostane nesto od zvjezdanog.
Penis is offline  
Old 24.10.2005., 13:20   #40
Quote:
Iz ovog tvoga mogu zaključiti da je Bikovima najbolje ne pačati se u filozofiju.
kako su bikovi konstruktori, grade najdosljednije sisteme.
Penis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.