Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2007., 15:22   #61
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
extremexx, pisale smo istodobno
he he....veliki umovi slično misle.........
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 08:05   #62
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
...da je crkva institucija koja je svoje odzivjela, koja nema bas puno s bogom i koja je prilicno licemjerna.
I to kaze osoba koja svjesno ide kontra svojih stavova, ponasa se oportunisticki, sprema se javno lagati, bez puno skrupula izvrjeda forumske kolege katolike... daj malo uzmi neki rjecnik i pogledaj objasnjenje pojma "licemjerstvo".
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 08:35   #63
Dobar dan...
da malo prekinem ovu raspravu ako će tko uopće i primjetit moje pitanjce...
Frana ćemo krstiti za dva tjedna... Interesira me zna li tko koliko se plaća krštenje u crkvi?
Eto, kratko pitanjce, nadam se odgovoru...

hvala
duma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 08:37   #64
I još jedno pitanje, kak sam zmotana
Koji su nam sve dokumenti potrebni za krštenje... Jer s ovim našim svečenikom nikako da se sastanemo i dogovorimo, neki luđak, majke mi....
duma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 09:59   #65
Quote:
duma kaže: Pogledaj post
I još jedno pitanje, kak sam zmotana
Koji su nam sve dokumenti potrebni za krštenje... Jer s ovim našim svečenikom nikako da se sastanemo i dogovorimo, neki luđak, majke mi....
Kako ono kazu? Google ti je prijatelj

http://www.zupa-leopold-mandic.hr/sakramenti.html

http://www.mama-mami.com/archive/for...php?t21733.htm

Dakle krstenje se ne placa, mada vrlo cesto kumovi daju prilog sveceniku, ali treba razlikovati kanonske odredbe od obicaja.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 10:38   #66
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
upravo sam objasnila zasto trazim krstenje i zasto ga zelim.
a crkvin je problem utoliko sto bi zapravo trebala odbit krstit moje dijete
edit: nit me svecenik ikad vidio u crkvi, nit sam krstena, nit vjencana.
al nece odbit.
to je crkvin problem.

necu se svadjati oko crkve, nit mi se da nit je ontopik.
zacetnik topika je pitao, ja sam odgovorila.
to su moji motivi, svidjeli se kome ili ne.
A da odbije, kao što je npr. učinjeno u slučaju Ivaniševića, bilo bi drvlje i kamenje na tu primitivnu crkvu, koja tebe neće.

Licemjerje svoje se ne vidi, a? Samo je tuđe slatko.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 10:58   #67
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
A da odbije, kao što je npr. učinjeno u slučaju Ivaniševića, bilo bi drvlje i kamenje na tu primitivnu crkvu, koja tebe neće.
Ja mislim da je to bilo pravedno, što je Ivaniševića odbilo. Imo je feštu onomad kad je pobjedijo na Vimbldonu

I to kakvu feštu jebateled...
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 11:56   #68
e bas me povlacite za jezik....

Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
A da odbije, kao što je npr. učinjeno u slučaju Ivaniševića, bilo bi drvlje i kamenje na tu primitivnu crkvu, koja tebe neće.
ne od mene dapace, vise bih ih postovala da mi odbiju krstit dijete.
onda bi bili ozbiljna institucija koja drzi do svojih vlastitih pravila.

a u vezi laganja pred bogom i ljudima (ajme patetike) - i bog i ljudi znaju kakva sam.
ja cu to s bogom nasamo rijesit, ne trebate mi ni vi ni crkva

i jest, licemjerna sam. vaznija mi je sreca od principa.
uocite da ja ne pretendiram bit moralna vertikala nikom
samo kazem da krstenje ima jos jednu, cisto svjetovnu dimenziju.
i sigurna sam da nisam jedina kojoj je ona vazna.
EOD.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 12:01   #69
Takva crkva je onda idealna za tebe.
Licemjerna institucija, licemjerna ti. Match made in heaven
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 13:07   #70
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
e bas me povlacite za jezik....


ne od mene dapace, vise bih ih postovala da mi odbiju krstit dijete.
onda bi bili ozbiljna institucija koja drzi do svojih vlastitih pravila.
Ako svećeniku kažeš da želiš krstiti dijete samo zbog fešte, on će te odbiti.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:03   #71
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
e bas me povlacite za jezik....


ne od mene dapace, vise bih ih postovala da mi odbiju krstit dijete.
onda bi bili ozbiljna institucija koja drzi do svojih vlastitih pravila.

...
Pa ljepo mu iskreno kaži da dijete nećete odgajati kršćanski, da te boli p... za vjeru i odbit će te. Bez brige. Po nauku vjere i pravnimn odredbama ne smije onda ni krstiti. Krštenje nije škropljenje i krsti se samo onda kad postoji objektivna nada da će vjera zaživjeti - dakle, odgoj. Ti reci da nećeš odgajati, da nećeš ni kršćanske kumove koji bi odgajali u vjeri namjesto tebe i sigurno neće krstiti.

Eto, i možeš ih poštovati.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:15   #72
Mi imamo krštenje u ponedjeljak.Ne zato što smo veliki vjernici,nego što je to kod nas nekako logičan slijed stvari.
Vjerujem u Boga,molim mu se jako često,ali u Crkvu ne idem.
Ako je Bog svuda oko nas,zašto mu se ne možemo moliti u intimi našeg doma?!
Zato što ne idu oni čike s košaricama za milodar!

Jučer smo baš ja i mm išli sve dogovoriit za krštenje i naravno odmah morali dati 100 kn za lukno.Godišnje je toliko po bračnom paru.Do sada to nismo jer nijedno od nas ne ide u Crkvu niti se idemo ispovijedati prije blagdana.
Danas bi se trebala ići ispovijedati,ići na misu i pričestiti se(i ja i muž),ali još razmišljam hoću li.On neće....

I da,trebali bi cijelu misu prije krštenja biti prisutni i odrediti tu misu kao misu za našu malu obitelj...
Kalve to ima veze se krštenjem bebe?!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:20   #73
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
I da,trebali bi cijelu misu prije krštenja biti prisutni i odrediti tu misu kao misu za našu malu obitelj...
Kalve to ima veze se krštenjem bebe?!
pa misa je - ne mogu reci najvazniji, ali neodvojivi dio prakticiranja katolicke vjere kao i sakrament krstenja koji zelite?
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:02   #74
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
e bas me povlacite za jezik....


ne od mene dapace, vise bih ih postovala da mi odbiju krstit dijete.
onda bi bili ozbiljna institucija koja drzi do svojih vlastitih pravila.

a u vezi laganja pred bogom i ljudima (ajme patetike) - i bog i ljudi znaju kakva sam.
ja cu to s bogom nasamo rijesit, ne trebate mi ni vi ni crkva

i jest, licemjerna sam. vaznija mi je sreca od principa.
uocite da ja ne pretendiram bit moralna vertikala nikom
samo kazem da krstenje ima jos jednu, cisto svjetovnu dimenziju.
i sigurna sam da nisam jedina kojoj je ona vazna.
EOD.
da ne znam da je zmijica odrasla osoba koja uz to ima i dijete pomislila bih da razgovaram sa buntovnim pubertetlijom.
majke mi....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:05   #75
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Danas bi se trebala ići ispovijedati,ići na misu i pričestiti se(i ja i muž),ali još razmišljam hoću li.On neće....

I da,trebali bi cijelu misu prije krštenja biti prisutni i odrediti tu misu kao misu za našu malu obitelj...
Kalve to ima veze se krštenjem bebe?!
o bože.....

jeste vjernici ili niste?? ako jeste onda valjda znate šta je misa...
ako niste, pa zašto uopće krstite dijete..
ovakva mi stvari uopće nisu jasni...svi seru i pljuju po crkvi a onda traže sakramente o kojima ne znaju ama baš ništa i još se bune što to mora biti pod misom...

ako nisi znala, jedna od poanta krštenja je primanje u kršćansku zajednicu...onu zajednicu koja bude prisutna pod misom
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:06   #76
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
pa misa je - ne mogu reci najvazniji, ali neodvojivi dio prakticiranja katolicke vjere kao i sakrament krstenja koji zelite?

Ne znam kako kod vas,ali kod nas se krštenje obavlja nevezano za misu.Ma nije ni problem otići na misu,ali kad mi je počela nabrajati šta bi sve trebali.....zavrtilo mi se u glavi,a stvari koje nisu vezane ua vjeru nego financije.
Brat mi je na selu i tamo se to sve organizira puno jednostavnije!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:08   #77
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
...
Kalve to ima veze se krštenjem bebe?!
Zašto oni vi krstite dijete?
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:11   #78
Mislim da me nitko nije shvatio.Nije problem u misi ni odslušati misu,nego je problem u tome što se u to vrijeme drži pjevana misa koja traje minimalno sat i pol,a to mi je previše da beba od dva mjeseca bude u hladnoj katedrali.Ako odemo bez njega,to nije to!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:12   #79
Glede 100kn i svega što se traži: vi kao kršćani tražite od jedne zajednice "uslugu", e pa svatko tko je član neke zajednice treba duhovno i materijalnu ulagati u istu. Kao što ulažeš u svoju obitelj, tako ulažeš u svoju vjersku obitelj.
Najjadnije mi je kad se netko pojavi u crkvi kad nešto treba, ništa ne ulaže u nju, ni na izgradnju župe kao zajednice ni na materijalnu izgradnju i onda još prigovori.
Što misliš, kako se plaća struja, voda, grijanje, šišanje trave oko crkve, popravci instalacija, krova... Država daje pare za plaću, a ne za održavanje objekta.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:14   #80
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Mislim da me nitko nije shvatio.Nije problem u misi ni odslušati misu,nego je problem u tome što se u to vrijeme drži pjevana misa koja traje minimalno sat i pol,a to mi je previše da beba od dva mjeseca bude u hladnoj katedrali.Ako odemo bez njega,to nije to!
Misa traje sat vremena, a ako će trajati sat i pol znači da će je imati kardinal/biskup, da je vrlo svećana, i da bude svega malo dugačkoga, a onda je pitanej zašto se pristali/htjeli krštenje na svečanoj misi?
Drugo, crkve imaju sakristiju i komotno možete tamo otići ako će dijete praviti probleme.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.