Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2017., 09:44   #1761
Za malene bi baš trebala biti mineralna krema samo kaj je to muka razmazat
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:47   #1762
Kakva je to?
Jesu to mineralni filteri?

Ima nekih gustih,ali ne da mi se s tim zafrkavat za malo setnje po gradu
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:53   #1763
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Jedino ne volim sto je faktor 50, jer je sve vise od 30 kemija (makar bi dj.proizvodi trebali bit sigurni, ali nista ja to ne virujen )
svi faktori su "kemija"
i to ne bas sasvim bezazlena kemija.
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Kakva je to?
Jesu to mineralni filteri?

Ima nekih gustih,ali ne da mi se s tim zafrkavat za malo setnje po gradu
mineralni filteri su manje zlo od kemijskih i da - to su te guste bijele kreme koje su mnogima "tlaka" za razmazati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:03   #1764
mene ste zbunili totalno

mala će sad godinu dana, dakle za nju ide mineralna ? treba nam za šetnjepo gradu/maksimiru (kasnije i za more ali ovo mi bitno jer je sunce sad opako počelo peći - meni vrat izgorio, ali ja sam bijela ko smrt )
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:05   #1765
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
mene ste zbunili totalno

mala će sad godinu dana, dakle za nju ide mineralna ? treba nam za šetnjepo gradu/maksimiru (kasnije i za more ali ovo mi bitno jer je sunce sad opako počelo peći - meni vrat izgorio, ali ja sam bijela ko smrt )
apsolutno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:11   #1766
Da, ja sam do prošle godine koristila mirenalnu za njega, bar kad sam znala da će dulje biti izložen
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:14   #1767
mineralne bi trebali trositi svi, bez obzira na dob.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:37   #1768
Pa dobro, koje su mineralne?

Edit: i kako se peru s lica?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:48   #1769
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Pa dobro, koje su mineralne?
pa obicno u nazivu imaju rijec "mineralna", pogotovo ove za bebe i djecu, jer je to proizvodjacima itekako bitno naglasiti.
a treba citati i sastojke.
mineralni filteri su cink oksid i titanij dioksid.
kemijski filteri su avobenzone, octisalate, octinoxate, homosalate...

inace, sve je guglabilno, ukljucujuci i opasnosti/nuspojave koje pojedini filteri vuku za sobom.
pa kome je bitno...

edit: peru se jednako kao i ove s kemijskim filterima
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:51   #1770
Meni je frajer sad u farmaciji rekao da Daylong i La Roche su kombinacija mineralne i kemijske, pa sam uzela Mustelinu.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:56   #1771
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Meni je frajer sad u farmaciji rekao da Daylong i La Roche su kombinacija mineralne i kemijske, pa sam uzela Mustelinu.
da, puno ih ima kombinaciju jednih i drugih pa treba pripaziti da vam ne uvale.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:24   #1772
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pa obicno u nazivu imaju rijec "mineralna", pogotovo ove za bebe i djecu, jer je to proizvodjacima itekako bitno naglasiti.
a treba citati i sastojke.
mineralni filteri su cink oksid i titanij dioksid.
kemijski filteri su avobenzone, octisalate, octinoxate, homosalate...

inace, sve je guglabilno, ukljucujuci i opasnosti/nuspojave koje pojedini filteri vuku za sobom.
pa kome je bitno...

edit: peru se jednako kao i ove s kemijskim filterima
Hvala

Sad sam pogledala malo sastav ove Musteline, ima mineralni filter, i koliko sam uspjela skuzit, nema ostalih stetnih sastojaka koje sam nasla na jednom blogu.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:07   #1773
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Pa dobro, koje su mineralne?

Edit: i kako se peru s lica? :zubo:

kako se peru? Teško jako teško. Ja malu namažem po licu i gotovo nikad ne uspijem oprati je do kraja, ostane u onim naborima kod nosa ma kako dobro trljala .
Zato me živcira, sebe ne mažem njom (bar ne po licu, ostatak tijela mažem na moru i ne brine me skidanje, što ode u tuširanju, ode)

Ali zato jako dobro štiti, zaista jako dobro (Daylong mieralna).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:09   #1774
Mi zato imamo Badger, on je faktor 30 (pitala sam se jel nema veći faktor pa sam tada naučila da je sve iznad žešća kemija), mineralna. Jest gusta, ali se lijepo da razmazati, njoj ne smeta, ono što mi ostane po rukama namažem sebi lice i ruke.

Prošle godine sam imala Avene 50 jer su mi u ljekarni rekli da je to prirodno. Onda sam skužila da je pol mineralni pol ne pa sam ove godine pametnija.

Badger sam uzela na iHerbu, bila mi je prva kupovina pa sam ga uzela ful jeftino. I jako sam zadovoljna, bit će nam za cijelo ljeto.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:46   #1775
badger ima uvjerljivo najbolji sastav od svih krema za suncanje na koje sam ikad naisla.
nedavno mi je stigao novi za ljeto, vec trecu godinu ga koristimo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 05:59   #1776
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
badger ima uvjerljivo najbolji sastav od svih krema za suncanje na koje sam ikad naisla.

nedavno mi je stigao novi za ljeto, vec trecu godinu ga koristimo.


I mi.
Za plazne aktivnosti svi imamo zaštitnu odeću i to je zakon.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 11:42   #1777
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Badger sam uzela na iHerbu, bila mi je prva kupovina pa sam ga uzela ful jeftino. I jako sam zadovoljna, bit će nam za cijelo ljeto.
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
badger ima uvjerljivo najbolji sastav od svih krema za suncanje na koje sam ikad naisla.
nedavno mi je stigao novi za ljeto, vec trecu godinu ga koristimo.
Svi naručujete to s iHerba? Koliko vremena treba da stigne i koju vrstu dostave odaberete, onu najjeftiniju? Jel podnošljivo razmazivanje? (Naravno, uzevši u obzir da se mineralne kreme općenito teže razmazuju.)

Luda sam više od tih krema, pročitala sam sto top lista i reviewa, taman formiram neko mišljenje, onda netko napiše da je baš ta nerazmaziva i da ostaje bijelo/žuto/dugine boje Bilo je ono zasjalo sunce prije koji tjedan pa sam u panici kupila neki Eucerin u ljekarni, al mislim da mu sastav i nije neki. Onda sam kupila Alverde koja je valjda samo mineralna, al stalno razmišljam da naručim neku od tih koje slove kao najbolje. Izluđuje me to bacanje para bezveze
Litre O'Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:53   #1778
Quote:
Litre O'Cola kaže: Pogledaj post
Svi naručujete to s iHerba? Koliko vremena treba da stigne i koju vrstu dostave odaberete, onu najjeftiniju? Jel podnošljivo razmazivanje? (Naravno, uzevši u obzir da se mineralne kreme općenito teže razmazuju.)

Luda sam više od tih krema, pročitala sam sto top lista i reviewa, taman formiram neko mišljenje, onda netko napiše da je baš ta nerazmaziva i da ostaje bijelo/žuto/dugine boje Bilo je ono zasjalo sunce prije koji tjedan pa sam u panici kupila neki Eucerin u ljekarni, al mislim da mu sastav i nije neki. Onda sam kupila Alverde koja je valjda samo mineralna, al stalno razmišljam da naručim neku od tih koje slove kao najbolje. Izluđuje me to bacanje para bezveze
Zašto si to radiš? Maltretiraš se bez veze

I najbolja krema je loša, tak da ono manje ili veće zlo... vjerujem da nije baš neka velika razlika iako sam se i ja držala tih preporuka dok je bio beba

Najpametnije je djecu ne izlagati suncu kad je najjače i amen
Ako ste ujutro ili popodne dulje vani, stavi duge rukave i šeširić ili lovi parkiće sa hladom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:30   #1779
Ma znam, al nekako mi je glupo koristiti veće zlo, ako sam već svjesna da razlika postoji i mogu odabrati manje Ovo za po gradu mi nije neki problem, nego prvenstveno za more. Ima tri godine, na moru će ipak biti golišav na plaži dio dana. Mi stvarno izbjegavamo veliki komad sredine dana, al sunce prži i u 10 i u 17, to je i dalje nekoliko sati na direktnom suncu.

Smiješno mi je da za praktički bilo koji proizvod za bebe i djecu možeš vrlo brzo izguglati da je kancerogen ili na neki drugi način nepovratno oštećuje dijete. Od kozmetike, preko pelena, pa do odjeće i igračaka. Jadni roditelji danas s tom hrpom informacija, pogotovo oni koji vole istražiti i preispitati stvari. Sjećam se kako sam u DM-u kupila Pavlovićevu mast prije nego sam rodila. Svugdje piše "kupi Pavlovićevu mast", ta se zove "Pavlovićeva mast", ja stvarno nisam mislila da je tu potreban neki dublji research. Ne znam kak je došlo do toga da sam guglala "Pavlovićevu mast iz DM-a", al odmah krenu informacije o tome da je kancerogena. A ja krenula s njom mazat guzicu svojom dragocjenom novorođenčetu :O
Litre O'Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:52   #1780
Pa to ti govorim... sve je otrovno pa onda bolje da ih ni ne rađamo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.