Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2007., 09:44   #21
Quote:
PalmaSutra kaže: Pogledaj post
Pricamo o dvije razlicite stvari...
Je, to jesu dvije različite stvari, ali pažljivije pročitaj nastavak mog posta koji si kvotao.
Nema mi logike, što sam i napisala....
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 21:02   #22
Ok, skužila sam to za prijavu djeteta, ali imam pitanje - hoće li biti problema ako mi nismo prijavljeni na istoj adresi? Naime, živimo kao podstanari, gazda nas ne prijavljuje, što nama nije ni smetalo, tako da smo oboje još prijavljeni u roditeljskoj kući. Zna li netko što sad? Mogu li djete jednostavno prijavit na svoju adresu, uz pristanak oca, ili obrnuto (što bi nam više odgovaralo radi doktora, vrtića...)? Jel se onda smatra kao da sam/ ili da je moj partner samohrani roditelj?
sleepless is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 22:14   #23
Quote:
sleepless kaže: Pogledaj post
Ok, skužila sam to za prijavu djeteta, ali imam pitanje - hoće li biti problema ako mi nismo prijavljeni na istoj adresi? Naime, živimo kao podstanari, gazda nas ne prijavljuje, što nama nije ni smetalo, tako da smo oboje još prijavljeni u roditeljskoj kući. Zna li netko što sad? Mogu li djete jednostavno prijavit na svoju adresu, uz pristanak oca, ili obrnuto (što bi nam više odgovaralo radi doktora, vrtića...)? Jel se onda smatra kao da sam/ ili da je moj partner samohrani roditelj?
ne, ne smatra se da je ijedno od vas samohrani roditelj, koliko ja znam
ja sam morala u mup-u potpisati da se slazem da se dijete prijavi na ocevu adresu. a sto se tice naknade od grada, mislim da je samo bitno da ste u istome gradu neki broj godina, to konkretno pitaj na toj temi. za doktora nije bitna adresa, provjereno, za vrtic nemam pojma.. al sve u svemu, mislim da nije nikakav problem s adresama, barem se mi do sad nismo susreli s njime
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 22:57   #24
nemas beda za prijavu, meni je osobna na jednoj adresi, mm na drugoj, a zivimo na trecoj adresi...
samo treba onaj roditelj koji daje izjavu da se slaze da dijete bude na toj i toj adresi napisati neku izjavu u mupu i to je to....
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 22:03   #25
Hvala puno cure
sleepless is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:07   #26
Ja i moj decko cekamo bebu.. I ne zanimaju me sad stavovi ja sam u braku, ili ja nisam pa ti je to bolje.. Mene realno zanima koje je bolje, jer za sad ima svatko svoju adresu. Ja studiram, decko ce se zaposlit valjda uskoro. Sta nama bolje odgovara zbog zdravstvenog, pa sto se tice novcane pomoci od grada, od hzzo-a, papira, i ostalih prava mene ko msjke ako moje dijete nosi njegovo prezime, njegovu adresu.....
narda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:34   #27
Nema razlike bila u braku ili ne.
Postoje uvjeti koje moraš zadovoljti da bi dobila npr pomoć od grada. Koliko se sjećam uvjetuju da su roditelji min 5 godina prijavljeni u ZG.
Brak nitko ne uvjetuje kao prednost za naknadu.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 12:04   #28
ako niste u braku morate jedan papir više potpisati kod matičara (on da priznaje dijete i ti da pristaješ na to), ako niste na istim adresama isto tako morate jedan papir više potpisati na mupu (ti da pristaješ da se dijete prijavi na njegovu ili obrnuto) i to je to, u ostalom nikakve razlike nema
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 12:28   #29
Ok, hvala. Jer cula sam da on nema pravo na olaksicu kad se zaposlu, nema pravo na bozicnice.......a opet, ja studiram i imam zdravstveno preko tate si, preko koga ce ga imat onda beba??
narda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 14:58   #30
Quote:
leonarda123 kaže: Pogledaj post
Ok, hvala. Jer cula sam da on nema pravo na olaksicu kad se zaposlu, nema pravo na bozicnice.......a opet, ja studiram i imam zdravstveno preko tate si, preko koga ce ga imat onda beba??
bozicnica nema veze sa brakom i djecom,to je dobra volja poslodavca
ak prizna dijete,moze ga/ju stavit na poreznu karticu,odmah,ili svake godine trazi povrat poreza
zdr.moze biti prek tate-ne tvog nego svog (neki poslodavci daju dar za dijete,pa uvjetuju da je dijete osigurano na tog roditelja)
ti bi,da ste vjencani mogla biti porezna olaksica muzu,i to je jedina prednost braka u vasem primjeru
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 15:09   #31
meni se cini da vise papira treba cak i za vjencanje kod maticara nego sto treba za dijete ako nisi u braku
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 17:21   #32
Puno hvala ekipa
narda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:36   #33
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ako niste u braku morate jedan papir više potpisati kod matičara (on da priznaje dijete i ti da pristaješ na to), ako niste na istim adresama isto tako morate jedan papir više potpisati na mupu (ti da pristaješ da se dijete prijavi na njegovu ili obrnuto) i to je to, u ostalom nikakve razlike nema
Ovo kod maticara je tako kako si napisala, ali za prijavu na adresi jednog od roditelja nije istina.
Nas sin je prijavljen prosle godine bez problema na ocevoj adresi bez ikakvog pitanja ili potpisivanja pristajanja sa moje ili oceve strane.

Da dodam jos sto se tice vadenja dokumenata(vadili ih naizmjenice moj vanbracni i ja) ukljucujuci i putovnice- nikakvih problema.
Nikakva privola drugog roditelja nije bila potrebna niti je itko ista spomenuo pri vadenju
dokumenata.
Ja uredno sa malim odlazim u inozemstvo sama (prolazim kroz nekoliko granicnih prijelaza nekoliko drzava do destinacije) i nitko na iti jedoj granici ne pita apsolutno nista (a mali i ja ne samo da imamo razlicita prezimena, nego nemamo ni istu adresu u putovnici).

Zato ne virujte tek tako pricama kojih sam se i sama naslusala za vrime trudnoce o komplikacijama oko papirologije, prelaska granice i slicnih gluposti ako ne nosite isto prezime ili niste ubraceni.
Uostalom i ljudi u braku mogu zadrzati vlastito prezime, a ditetu izabrati jedno od dvaju njihovih prezimena.

Na kraju jos da recem da sam skoro cilo djetinjstvo provela sa majkom koja je nosila drugacije prezime od moga i nikad mi majka nije morala dokazivati rodnim listom da mi je majka. Jedine situacije kad joj je triba rodni su iste one kad je isti triba i ostalim roditeljima.

Zadnje uređivanje choupette : 31.07.2012. at 20:46.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 00:11   #34
lali je u pravu ...ja stvarno ne znam di zivis i kako je moguce da nije trazen pristanak od oca ili tebe da bude djete prijavljeno na jednutj.tvoju adresu
prosle god kad se mala rodila posto je djete rodjeno izvan braka u mupu su zahtjevali ocev pristanak/suglasnost da malena bude prijavljena na mojoj adresi posto nemamo isto mjesto prebivalista ...
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 06:37   #35
eto ni meni nije trebal pristanak oca.kad sam 2005.prijavljivala dijete na svoju adresu, radi se o varaždinskoj županiji.službenica na šalteru me je doduše pitala gdije je otac ali ja sam rekla da je na putu(što je bila i istina)i dobila sam odmah sve.osim kaj živimo u dva različita grada, u pitanju su i različite županije ali eto, stvarno mi nije trebal njegov pristanak za ništ.i putovnicu sam izvadila bez njega
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 09:42   #36
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
lali je u pravu ...ja stvarno ne znam di zivis i kako je moguce da nije trazen pristanak od oca ili tebe da bude djete prijavljeno na jednutj.tvoju adresu
prosle god kad se mala rodila posto je djete rodjeno izvan braka u mupu su zahtjevali ocev pristanak/suglasnost da malena bude prijavljena na mojoj adresi posto nemamo isto mjesto prebivalista ...
Također.

Ovakve razlike u primjeni zakona fakat valjda ima samo kod nas
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:44   #37
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ovo kod maticara je tako kako si napisala, ali za prijavu na adresi jednog od roditelja nije istina.
Nas sin je prijavljen prosle godine bez problema na ocevoj adresi bez ikakvog pitanja ili potpisivanja pristajanja sa moje ili oceve strane.

..
Zato ne virujte tek tako pricama kojih sam se i sama naslusala za vrime trudnoce o komplikacijama oko papirologije, prelaska granice i slicnih gluposti ako ne nosite isto prezime ili niste ubraceni.
Meni se čini da postoji nešto, neki razlog zašto biste trebali biti na jednoj adresi, ali se sad nikako ne mogu sjetiti. to nije uvjet za prijaviti dijete, ali za nešto drugo mislim da je, ali ne mogu 100% sa sigurnošću tvrditi.
možda ono da su vanbračne i bračne zajednice izjednačene ukoliko je ispunjeno par uvjeta pa je ista adresa jedan od uvjeta

inače, ovo drugo kvotano, da. kad se sjetim tetke kako je naricala da će dijete biti kopile i da će u rodnom listu doživotno pisati napomena da je vanbračno
naravno da ništa od toga nije istina čime su nas plašili.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 10:34   #38
mi dali djetetu oba prezimena i moje i tatino. možda mu bude tako lakše s papirima, a sigurno teže dok se bude potpisivao
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 10:55   #39
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
mi dali djetetu oba prezimena i moje i tatino. možda mu bude tako lakše s papirima, a sigurno teže dok se bude potpisivao
nes ti problema
a sta da ste mu dva imena dali. ili da ima jedno jako dugacko prezime. nikakav bed to nije
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 11:52   #40
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nes ti problema
a sta da ste mu dva imena dali. ili da ima jedno jako dugacko prezime. nikakav bed to nije
ima dva užasno dugačka prezimena i meni je to koma, ali iz razloga što sam prilično bila oduzeta mentalno nakon prijevremenog poroda, pristala sam na sve što je tati palo na pamet....a sad mi ža
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.