Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2003., 13:45   #21
Ma, i meni sve to ide na živce.

Čak sam uvjerenja da smo si sami krivi za mnoge stvari.
Npr. doktor, pedijatar ili bilo tko nešto dobroga napravi i mi mu nosimo odmah nekakav poklon, dar i slično. Dobro, osobno nisam takav, al poznam mnoge koji jesu.
Imam ujaka koji je dao liječnicima u jednom našem gradu oko pet tisuća maraka dok mu je sin bio u bolnici jer je nastradao u teškoj prometnoj. Da ne govorim o darovima i poklonima koje su nosili drugi, pa i on sam, uz novac.

Al zar to tako mora biti???

Pa ti ljudi rade svoj posao!
To im je poziv. Ma kako ponekad težak bio, njega su izabrali slobodno i svijesno.
I vrlo dobro znaju što se od njih traži.
Ili je biti liječnik u većini slučajeva dobro s toga jer se uvijek nađe načina za dodatnu zaradu?

Nemam mira. Još ne znam što učiniti. Danas sam saznao da je ta pedijatrica majka dviju kćerkica.
Pa se mislim, ako ja to dadem u novine, bol i traumu ću nanijeti i njima. A opet, ona kao pedijatrica ne smije se tako ponašati. Nema na to nikakvoga prava. I za svoj nemoralan i ne etičan rad morala bi snositi odgovornost. Zar ona ne bi trebala imati na umu da tim svojim bahatim ponašanjem na poslu ugrožava svoju egzistenciju i egzistenciju svoje obitelji?

Ili jednostavno podsvjesno zna da joj se u ovoj državi neće niš dogoditi pa "ore kako hoće"!?

Treba li stati svemu tome na kraj već jednom?
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 22:44   #22
mi smo prije uvijek isli kod mamine prijateljice doktorice na razno razne proslave jer se ona nadobivala kojekakvih darova pa smo onda to jeli i pili. Od domacih purica, jaja, sunke, kolaca, bombonjera, skupih alkoholnih pica. Ma ona nista nije kupovala, sve bi dobila.

Ja bih tu praksu ukinula, ne pada mi na pamet da ja osobno nesto takvo napravim. Doktorova je duznost da se za mene i clanove moje obitelji brine najbolje sto zna, dok god smo mi njegovi pacijenti. Za to svaki mjesec uplacujem novce, i onda kad nisam bolesna.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 23:02   #23
Moj je sin dosad bio tri puta u bolnici. Svaki sam put inzistirala da ostanem s njim dok nisu pristali.
Da nisam tamo bila, niti terapiju ne bi dobivao na vrijeme.

Maloj djeci daju čaj na stolić - pa ne može dijete od 15 mjeseci samo dohvatiti i popiti čaj!

Djecu hrane na silu. Vidjela sam kako su jednu malu šopali grisom dok nije povraćala (kasnije mi je njena majka rekla da mala uopće ne jede mliječne proizvode).

Doktorica se jako ljuti ako se dijete upiški u krevet (zatvore ga u rešetke da ne može izaći, a kad zove, nitko se ne obazire.)

Užas!

Nakon nekog vremena promijenili smo doktoricu. Odonda više nije išao u bolnicu. Sadašnja doktorica kaže da dijete puno više pažnje i brige dobiva doma, s roditeljima i da doma prije ozdravi.
Na sve potrebne pretrage hodamo od kuće, a čak mu je i infuziju doktorica dolazila davati doma

Ona kaže - bolnica samo ako treba nešto operirati. Slažem se.

Što se tiče priče s početka - nažalost, priča nije izuzetak. Dešava se stalno. Da li bi članak u novinama pomogao tome? Sumnjam. Svakako mislim da bi se u početku ljudi zgražavali, ali nakon nekog vremena sve bi se opet zaboravilo.
Žalosno je da se kod nas mora desiti nešto krajnje tragično da se reagira.
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 14:55   #24
Ma ljudi ja Vam se divim..
Ja nikad vise ne bih mogla tamo imati djete u bolnici.
Ja sam grozna...Ja ne bih mogla to sve trpiti i upotrijebila bi sva moguca oruzja pa onda ne znam kako bi se to zavrsilo.
Vjerovatno tako sto bi na kraju mene vezali, jer bih pokusala udaviti nekoga.
Ne gubimo nadu da ce se jednom i to promjeniti i da ce i njihovim bezobrazlucima doci kraj.Pogotovo onim koji zloupotrebljavaju svoj polozaj a takvih je more jedno.
Tija nedaj se, samo tako nastavi ,a sve fino s njima.
Nigdje nema takvih stvari meni se cini osim kod nas.
Ovde ja (roditelj)imam pravo sve da pitam. Kod nas nemamo pravo ni da ih pitamo
Odmah te gledaju kao kako si drska ,pa se usudjujes da nesto pitas.
Doktorice su grozne ,pogotovo ako dodje "dama " ljepsa od njih.
Zato se drzite ,cuvajte djecicu i nek su samo zivi i zdravi i sto manje po bolnicama .
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 01:56   #25
Ja vas, ljudi moji, ne razumijem. S ovakovom letargijom stanje u zdravstvu nikad nece biti bolje. i ne samo u zdravstvu. Cesto razmisljamo da smo mi samo mali ljudi koji ionako nista ne mogu, ali mislim da se varamo. Mene je konkretno, nedavno doktor za operaciju krajnika djetetu trazio novac, a ja sam otisla u HZZO (imaju oni tamo neku sluzbu za zalbe) i sve prijavila. Ne znam sto se dalje desavalo, ali sigurno ako se skupi par prijava na istu osobu nece samo odmahivat glavom.
To sto je pedijatrica vezala dijete, po meni nije samo za suspenziju, vec za zatvor zbog zlostavljanja.Doista, mozda sam naivka, ali vjerujem da ste je se do sada vec trebali rijesiti. Pa da zena lijepo svoje novorodjence vodi pedijatru covjeku, a ne zvijeri.
Lavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 21:54   #26
Ja mislim da bi se ovaj slujcaj ipak morao prijaviti ravnatelju bolnice i isto tako mu zaprijetiti novinama.
Treba mu isto reci da ima i previse doktrora na birou za zaposljavanje pa ako ova doticna dama ne radi svoj posao kako treba ima ju tko zamijeniti.
On ce u tom slucaju popricati sa doticnom doktoricom a ona ce u slucaju da se ista mama sa djetetom pojavi reagirati drugacije..( ovo znam iz osobnog zivota, kad god sam se zalila, a zalila sam se i previse puta .. , uvijek su ti ljudi prema meni kasnije bili i vise nego pazljivi!!)
Isto bi ta mama trebala otici i popricati sa pedijatricom i reci joj da dijete od vezanja ima poslijedice, da place nocu, drzi se za mamu itd.. pa joj isto reci da bi ju zbog ovog slucaja mogla odvesi i na sud..
Sigurna sam da bi poslije ovoga svega ova zenturaca bila puno pazljivija
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.