Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2009., 22:53   #21
Quote:
Butterflies-L kaže: Pogledaj post
Nismo ni bili u braku tako da nemamo brakorazvodnu parnicu, samo smo živjeli zajedno.
Mali je sa 7 mj. bio spavao kod njega, ali se to nije dobro pokazalo (kad se vraćao kod mene nije mi htio zaspati, plakao je i nije se odvajao od mene, izostajala je stolica, bio je jako razdražljiv..no onda je imao 8 mj.).
Sada je krenuo u jaslice, pa se polako privikava da nije više uz mene 24 sata, pa mislim da bi mogao i spavati kod tate, al ne znam da li će tata to tražiti na sudu.
Ako traži i ako mali ne bi imao nikakvih promjena ja bi pristala na to...al napominjem da ima samo 13 mjeseci...

Tata ima treninge a i radi na crno poslije radnog vremena, pa nema vremena posvetiti više sinu...

U čet me zvao da li ga može doći vidjeti kod mene, i naravno da sam bila sretna i rekla da može...kad je došao predložila sam da idu u park, a tata me pitao da šta ja ne mogu ići s njima, rekla sam da mogu, al da sam mislila da želi bit sam sa sinom...i tako ja i on nemamo neku komunikaciju, i mislim da je bolje da se sami druže....nas troje više nismo jedno...al otišla sam i to je definitivno zadnji put....jer na kraju se to ispostavilo da je druženje mene i sina, a on većinu vremena sjedi po strani....pazi da ga ne zaprlja, pusti ga da sjedi na vlažnoj travi, a pred tri dana imao anginu....nema on feelinga još za djete...makar znam da ga voli.

On ima plaću prijavljenu 2800 kn + marenda + putni = 4500, ima kredit za auto od 1250 kn, nema nekretninu nego živi sa roditeljima u kući.
Ja imam prijavljenu plaću 2400 + 700 kn putnih troškova, nemam kredita, imam auto, živim sa roditeljima u stanu koji paćaju struju, vodu i većinu hrane :-). i ne radim na crno poslije radnog vremena jer odgajam i čuvam dijete :-), a i imam još 6 ispita na faksu.
Tako da kad tata sub i čet mora raditi na crno zove ili ne zove da neće uzeti sina jer ima posla.
Glupo mi je tako nešto iznositi na sudu...al ja nemam pojma kako se mali ponaša tamo, jednostavno nemam nikakvih povratnih informacija, pa i sam mi je tata rekao u četvrtak da o mene njemu niti ne spominje...ja sinu pokazujem slike cijele njegove familije...i naučio je reći i tata i teta jer sam mu neprestano ponavljala...i svaku sub od jutra mu pričam kako će ići kod tate i kako će tata doći...zar to ije normalno???
Nekad se zapitam jesam li ja luda ili???
Nadam se da je tata trenutno uplašen odgovornošću "biti sam sa djetetom".
Kada jednom proba možda će mu ići lakše. Mada se moj ex na početku nije snalazio i vraćao mi dijete kroz cca 30 minuta mada je imao skoro cijeli dan jer je mala plakala.
Bio je sav izvan sebe i normalno mislio da sam ja kriva što ona plaće.
E sada nekada plaće ovisno o situaciji kada želi manipulirati na svoj dječji način i postići ono što joj je taj tren draže.
Jednom je to tata, jednom ja. Mada smo uspjeli zajedničkim snagama nakon beskrajno puno rasprava staviti joj zajedno neke granice.
Zbog toga smo i išli sa njom na psihološku analizu da vidimo kako je.
I odlično je.
Ono što ti moram na žalost reći - nisi ti ta koja mora djetetu govoriti "tata će doći, tata te voli".
Na kraju će se razočarati u tebe jer si ti ta koja mu to govori.
On to mora čuti iz tatinih usta.
Nemoj mu idealizirati tatu.
Tata se treba sam dokazati. Ti igraj uspješno ulogu majke, koja ima sluha ako tata postane svjestan svojeg položaja u životu svog djeteta.
Uglavnom svi shvate. Na žalost neki i prekasno a neke malo gurneš kao ja svog ex pa profunkcionira što se tiće male za poželjeti.
Što se tiće vaših primanja - obje strane imaju poprilično mala.
Mislim da se na sudu uzima neto plaća bez prijevoza, dnevnica i sl.
Iznos se određuje ne u postotku nego u iznosu. To što on ima kredit neće mu se uzeti u obzir jer je alimentacija iznad svih ostalih kredita.
Ti ipak moraš staviti na papir koliko otprilike potrošite bez obzira na to što živiš kod roditelja.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 23:10   #22
ali ocito je samojedica da mala beba ne reagira dobro kada je se odvaja od majke. to ne veli samo autorica posta vec i brojne studije. i ponavljam - nemam nista protiv vidjanja s ocem, dapace. UZ PRISUSTVO majke. kako zakon nalaze, barem ovaj danasnji, koji se i na mene odnosi a dobila sam skrbnistvo prije cca dvije godine
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 08:24   #23
ovo vec granici s govorom mrznje
najbolje da se ocevima uopce zabrani pristup djetetu do 18. godine , bez obzira jesu li roditelji zajedno ili rastavljeni
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 15:58   #24
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
zene ja vas ne kuzim pa zasto vi bebe dajete ocevima????? jeste vi normalne??????
gle draga, nema tog suda koje ce dijete prije 6 godine odvajat od majke i na jedan dan. ukoliko si naravno normalna, nisi osudjivana i slicno.
odakle ti ideja da bebu od 11 mjeseci dajes ocu???? koji je tebi????
vidim da nisi bash previse uracunljiva, nemoj se uvrijediti, niti poznajes zakone ove zemlje, pa bi te lijepo molila da uzmes odvjetnika. ukoliko nemas novaca za istog onda ces dobiti jednog besplatno.
i lijepo te molim da vise ne dajes svoju malu bebu. ne znam s kim si se uopce savjetovala o toj gluposti???
i jos nesto, jeste bili na centru? ako niste onda prvo idete na mirenje. bez obzira na cinjenicu kaj niste u braku. zakon je takav da ukoliko je u izvanbracnoj zajednici za manje od tri godine rodjeno dijete racuna se jednako kao bracna. a onda ide po ps-u kao i da ste bili u braku.
molim te lijepo da se skuliras, ak trebas jos koji savjet kontaktiraj me na pm i NIKAKO vise davati bebu od sebe.
cak i kada se ocu dosudi vidjanje, buduci da je rijec o TAKO MALOM DJETETU, vidjanje ce uvijek biti po dogovoru s majkom i u njezinu prisustvu.
o boze boze, zene moje, pa dajte malo pameti. hoces jos da se nekaj dogodi bebacu? vec ti pokazuje neredovitom stolicom i placom sve sta treba i tebi to jos nije dovoljno??
UUUUUUuuuuuuUUUUuuuu.....vidim da se rasprava rasplamsala dok me nije bilo i otišla u sasvim krivom smjeru....pa da odg na neka od pitanja što se tiču osobno mene.

Tek ukratko Sidora da se osvrnem na ovaj tvoj post meni...ne, ne mislim da zbog toga što djete dajem tati da provodi vrijeme s njim da sam maloumna ili neuračunljiva...pa hej ženo to mu je TATA...alooooo
Možda se nije najbolje snašao u ulozi oca, al niti je alkoholičar, niti je narkoman, niti kriminalac...ne on je samo jedan nezreo dečko...koji se ne može još opustiti i prepostiti osjećajima, al ne znači ako neće promjeniti djetetu pelenu sam, da se neće pobrinuti da ta pelena bude promjenjena...ne znači da će dijete s njim biti žedno ili gladno...dijete kad ga vidi trči mu u zagrljaj...a to mi je dovoljan dokaz da se oni lijepo druže...kako god to bilo i nažalost za moj pojam prerijetko i premalo al...mojem sinu je lijepo....i to je jedino važno!!!!

Itekako da sam upoznata u Obiteljsko pravo....načitala sam se i informirala da se osjećam kao da sam studirala 10godina pravo a ne ekonomiju....pa po ovome što ti pričaš, to su čiste gluposti....nemaju veze sa odlukama sudaca u RH.

Nakon 3 godine dijete u većini slučajeva ide svaki 2. vikend kod drugog roditelja, na cijeli vikend...znači i spavanje...a ima slučajeva i nakon godinu dana...
Tako da neznam ja gdje si ti to pročitala...al nema veze sa stvarnošću...i nedaj Bože da mi sinu ne dozvole da do 6. godina ne smije viđati tatu bez mene

Ako je tako....onda ću rađe pristati na želje njegovog tate....ne znaš kad ni koliko....al s vremena na vrijeme sigurno
Mislim da sam dovoljno rekla....


Samojedice.....hvala ti za sve savjete...tvoje postove ću komentirati kasnije....sada idemo na zasluženi ručak pa
Butterflies-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 16:11   #25
Quote:
Butterflies-L kaže: Pogledaj post
UUUUUUuuuuuuUUUUuuuu.....vidim da se rasprava rasplamsala dok me nije bilo i otišla u sasvim krivom smjeru....pa da odg na neka od pitanja što se tiču osobno mene.

Tek ukratko Sidora da se osvrnem na ovaj tvoj post meni...ne, ne mislim da zbog toga što djete dajem tati da provodi vrijeme s njim da sam maloumna ili neuračunljiva...pa hej ženo to mu je TATA...alooooo
Možda se nije najbolje snašao u ulozi oca, al niti je alkoholičar, niti je narkoman, niti kriminalac...ne on je samo jedan nezreo dečko...koji se ne može još opustiti i prepostiti osjećajima, al ne znači ako neće promjeniti djetetu pelenu sam, da se neće pobrinuti da ta pelena bude promjenjena...ne znači da će dijete s njim biti žedno ili gladno...dijete kad ga vidi trči mu u zagrljaj...a to mi je dovoljan dokaz da se oni lijepo druže...kako god to bilo i nažalost za moj pojam prerijetko i premalo al...mojem sinu je lijepo....i to je jedino važno!!!!

Itekako da sam upoznata u Obiteljsko pravo....načitala sam se i informirala da se osjećam kao da sam studirala 10godina pravo a ne ekonomiju....pa po ovome što ti pričaš, to su čiste gluposti....nemaju veze sa odlukama sudaca u RH.

Nakon 3 godine dijete u većini slučajeva ide svaki 2. vikend kod drugog roditelja, na cijeli vikend...znači i spavanje...a ima slučajeva i nakon godinu dana...
Tako da neznam ja gdje si ti to pročitala...al nema veze sa stvarnošću...i nedaj Bože da mi sinu ne dozvole da do 6. godina ne smije viđati tatu bez mene

Ako je tako....onda ću rađe pristati na želje njegovog tate....ne znaš kad ni koliko....al s vremena na vrijeme sigurno
Mislim da sam dovoljno rekla....


Samojedice.....hvala ti za sve savjete...tvoje postove ću komentirati kasnije....sada idemo na zasluženi ručak pa
Jojjjj , gdje ti živiš da i ja odem tamo
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 17:35   #26
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Jojjjj , gdje ti živiš da i ja odem tamo
Pa svi smo tu negdje. Dobro došao nazad.
Ti i ja čak iz istog grada.
Tako razmišljaju svi roditelji koji žele dobro svom djetetu.
Zato smatram da se ne smije ni jedan roditelj staviti kao prioritet u djetetovom životu.
Em štetiš djetetu, em sebi.
Svaki rastavljeni roditelj treba si dati šansu, sam sebi za neku novu budućnost i ljubav.
Tako da ne guši to milo dijete sa ogromnom količinom ljubavi i posesivnosti koju sam ja osjetila na vlastitoj koži od ex svekice koja je sama podizala sineka.
Strava i očaj od odnosa. Doslovno, kada ide baciti smeće u prizemlje ponovno se ljube, izađe do poštanskog sandučića - opet se ljube.
Ja sam već mislila da ja nisam normalna jer to sa svojima nisam prakticirala.
Kada ih duže nisam vidjela normalno da sam ih zagrlila i poljubila ali ovo
Ja sam svjesna da moje dijete sa 12 godina može izraziti želju da ode živjeti ka tati.
Ne mogu sad znati kako bi mi tada bilo. Ali znam da ju ne možeš spriječiti.
Ja stvarno svoje dijete volim do beskraja. Ali ima ona i tatu. Neka nas sama ocjeni.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 17:56   #27
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Pa svi smo tu negdje. Dobro došao nazad.
Ti i ja čak iz istog grada.
Tako razmišljaju svi roditelji koji žele dobro svom djetetu.
Zato smatram da se ne smije ni jedan roditelj staviti kao prioritet u djetetovom životu.
Em štetiš djetetu, em sebi.
Svaki rastavljeni roditelj treba si dati šansu, sam sebi za neku novu budućnost i ljubav.
Tako da ne guši to milo dijete sa ogromnom količinom ljubavi i posesivnosti koju sam ja osjetila na vlastitoj koži od ex svekice koja je sama podizala sineka.
Strava i očaj od odnosa. Doslovno, kada ide baciti smeće u prizemlje ponovno se ljube, izađe do poštanskog sandučića - opet se ljube.
Ja sam već mislila da ja nisam normalna jer to sa svojima nisam prakticirala.
Kada ih duže nisam vidjela normalno da sam ih zagrlila i poljubila ali ovo
Ja sam svjesna da moje dijete sa 12 godina može izraziti želju da ode živjeti ka tati.
Ne mogu sad znati kako bi mi tada bilo. Ali znam da ju ne možeš spriječiti.
Ja stvarno svoje dijete volim do beskraja. Ali ima ona i tatu. Neka nas sama ocjeni.
Nije problem (barem se nadam) u nama, već u sudstvu u CZSS u roditeljima koji iskorištavaju djecu za svoje bolesne ciljeve na što sam upozoravao i dječiju pravobraniteljicu. Svi se mi odrasli možemo boriti, braniti i tući ako treba, a djeca, gdje su njihova prava, kako se ona mogu boriti, ko njih štiti od loših roditelja i društva.
Kakav to roditelj ima pravo uzeti djete od par godina i ići pred kasarnu (za vrijeme rata) sa djetetom na ramenima. Ja se zgražam nad ovakvim i sličnim prizorima. Za druge ne znam
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 18:07   #28
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Nije problem (barem se nadam) u nama, već u sudstvu u CZSS u roditeljima koji iskorištavaju djecu za svoje bolesne ciljeve na što sam upozoravao i dječiju pravobraniteljicu. Svi se mi odrasli možemo boriti, braniti i tući ako treba, a djeca, gdje su njihova prava, kako se ona mogu boriti, ko njih štiti od loših roditelja i društva.
Kakav to roditelj ima pravo uzeti djete od par godina i ići pred kasarnu (za vrijeme rata) sa djetetom na ramenima. Ja se zgražam nad ovakvim i sličnim prizorima. Za druge ne znam
Našem sudstvu, Centrima možeš staviti soli na rep.
Na žalost.
Ja sam se sa Centrom ozbiljno pokačila. Njihova šablonske odgovore koji nemaju veze sa onim na što se pozivam bi im najradije nagurala u usta.
Ravnateljica štiti svoje neprofesionalne radnike i to svjesno.
Zna me dobro i zna sve što sam čula od njene drage soc. radnice.
I opet ništa.
Mogla bih se sa njima nadmudrivati do duboke starosti ali više mi se stvarno ne da.
Jednostavno sam odustala jer vidim da trošim previše živaca a sama sam protiv tih vampira.
Kada bi nas bilo više koji će pokrenuti hajku možda bi se nešto i postiglo.
Ja sam im jedna muha koju ih malo masira pa joj pošalju neku šablonu koja nema veze sa mozgom.
Sad ih još čeka moja prijava koju sam podnijela Ministarstvu soc. skrbi ali mislim da su oni svi isti...
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 21:59   #29
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Nadam se da je tata trenutno uplašen odgovornošću "biti sam sa djetetom".
Kada jednom proba možda će mu ići lakše. Mada se moj ex na početku nije snalazio i vraćao mi dijete kroz cca 30 minuta mada je imao skoro cijeli dan jer je mala plakala.
Bio je sav izvan sebe i normalno mislio da sam ja kriva što ona plaće.
E sada nekada plaće ovisno o situaciji kada želi manipulirati na svoj dječji način i postići ono što joj je taj tren draže.
Jednom je to tata, jednom ja. Mada smo uspjeli zajedničkim snagama nakon beskrajno puno rasprava staviti joj zajedno neke granice.
Zbog toga smo i išli sa njom na psihološku analizu da vidimo kako je.
I odlično je.
Ono što ti moram na žalost reći - nisi ti ta koja mora djetetu govoriti "tata će doći, tata te voli".
Na kraju će se razočarati u tebe jer si ti ta koja mu to govori.
On to mora čuti iz tatinih usta.
Nemoj mu idealizirati tatu.
Tata se treba sam dokazati. Ti igraj uspješno ulogu majke, koja ima sluha ako tata postane svjestan svojeg položaja u životu svog djeteta.
Uglavnom svi shvate. Na žalost neki i prekasno a neke malo gurneš kao ja svog ex pa profunkcionira što se tiće male za poželjeti.
Što se tiće vaših primanja - obje strane imaju poprilično mala.
Mislim da se na sudu uzima neto plaća bez prijevoza, dnevnica i sl.
Iznos se određuje ne u postotku nego u iznosu. To što on ima kredit neće mu se uzeti u obzir jer je alimentacija iznad svih ostalih kredita.
Ti ipak moraš staviti na papir koliko otprilike potrošite bez obzira na to što živiš kod roditelja.
Ovaj post mi previše znači da bi mogla opisati riječima....hvala ti na svim savjetima.
Evo želim samo reći da moj ex nije čudovište od čovjeka, nije ni zloban ni ohol....zapravo mislim da ga je moj odlazak jako i pogodio al to pokazuje kroz inat i na ružan način....naravno da me to boli i boli me kad su mu još uvijek neke nevažne stvari ispred sina....al nadam se da će se s vremenom promjeniti, shvatiti, odrasti i prihvatiti odgovornosti tate....kao i to da će moći i uživati u ulozi oca.
Evo pred 2 mjeseca mi je i sam rekao da ako nekad ne mogu čuvati malog, a ne može ni nitko od mojih, a imam ispit ili nešto za obaviti da zovem njega...
u 3 slučaja sam nazvala...naravno da nije mogao, ni nitko od njegovih, al nije bed....korak naprijed je i samo to što se ponudio...
Za sada sam zadovoljna i kad se desi mali korak naprijed...makar za par dana se vratimo 3 nazad....al to svrstavam baš u tu nezrelost i nedostatak osjećaja...

Kao što je on odlučio da mene ne spominje sinu, ja sam odlučila kad ga ne uzme više od 7 dana, da prolistamo album i pokazujem mu i tatu i nonu i tetu....i učimo sve to izgovarati...ja sam takva...te osobe su dio života mojeg sina i znam da mu svi oni žele dobro...duboko u srcu žele i meni ali su preponosni da bi to mogli priznati i ponašali se ljudski...
Dijete od godine dana razumije i osjeća...i kao što bi 3-godišnjaku u sub ujutro rekla: danas ideš kod tate što ćeš spremiti u torbu??? - tako i svom jednogodišnjem sinu kad spremamo torbu kažem tata će danas doć....i kad zvoni mob kažem mu: evo zove te tata...i on s osmijehom na licu počne vikati ta-ta ta-ta...sretan je on- sretna sam ja!!!
No desilo mi se i da sam rekla danas će doći tata, pa tata nije ni došao ni nazvao...pa sam si razmišljala kako bi mu bilo da je veći....što bi sad rekla...al nadam se da do pitanja zašto tata nije došao-će se naša situacija poboljšati....možda idealiziram...i nadam se nemogućemu...i to možda baš zato što znam kako je živjeti s oba roditelja samo vikendom...ne moji nisu rastavljeni, dapače 37. godina u braku, al je tata radio vani, i falio mi je na svim mojim priredbama, koncertima, dodjelama svjedodžba...imala sam i bicikle i role i motore...al ja sam htijela 5 min pažnje...eto, možda je sve to posljedica toga...al nadam se da ću ili s vremenom očvrstiti za neke stvar, ili da će moj ex na brzinu postati najbolji i najpažljiviji tata na svijetu
Butterflies-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 21:59   #30
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Našem sudstvu, Centrima možeš staviti soli na rep.
Na žalost.
Ja sam se sa Centrom ozbiljno pokačila. Njihova šablonske odgovore koji nemaju veze sa onim na što se pozivam bi im najradije nagurala u usta.
Ravnateljica štiti svoje neprofesionalne radnike i to svjesno.
Zna me dobro i zna sve što sam čula od njene drage soc. radnice.
I opet ništa.
Mogla bih se sa njima nadmudrivati do duboke starosti ali više mi se stvarno ne da.
Jednostavno sam odustala jer vidim da trošim previše živaca a sama sam protiv tih vampira.
Kada bi nas bilo više koji će pokrenuti hajku možda bi se nešto i postiglo.
Ja sam im jedna muha koju ih malo masira pa joj pošalju neku šablonu koja nema veze sa mozgom.
Sad ih još čeka moja prijava koju sam podnijela Ministarstvu soc. skrbi ali mislim da su oni svi isti...
Ozbiljni pritisci na sudstvo i CZSS se pripremaju i sprovode u udruzi otac za djete, pogledaj blog.vecernji.hr/ocevblog , sa stranicom nešto nije u redu za sada. Nemoj da te iznenade, ogorčeni na žene, misle na svoje bivše, a u stvari se bore za djecu i protiv nepravde.
Hajka se sprema i sa svojim razmišljanjem ćeš biti dobrodošla, i ja sam u udruzi.
Smješno je da su me nazvali iz CZSS da bi došli obaviti nadzor a nisu pročitali sudsko riješenje i ako su ga i čuli na parnici. Nema više nadzora a ni prava na žalbu i ne moram više slušati gluposti. Mada ako dođu, skuhati ću im kavu, ne mogu ja biti kao oni.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 22:13   #31
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Našem sudstvu, Centrima možeš staviti soli na rep.
Na žalost.
Ja sam se sa Centrom ozbiljno pokačila. Njihova šablonske odgovore koji nemaju veze sa onim na što se pozivam bi im najradije nagurala u usta.
Ravnateljica štiti svoje neprofesionalne radnike i to svjesno.
Zna me dobro i zna sve što sam čula od njene drage soc. radnice.
I opet ništa.
Mogla bih se sa njima nadmudrivati do duboke starosti ali više mi se stvarno ne da.
Jednostavno sam odustala jer vidim da trošim previše živaca a sama sam protiv tih vampira.
Kada bi nas bilo više koji će pokrenuti hajku možda bi se nešto i postiglo.
Ja sam im jedna muha koju ih malo masira pa joj pošalju neku šablonu koja nema veze sa mozgom.
Sad ih još čeka moja prijava koju sam podnijela Ministarstvu soc. skrbi ali mislim da su oni svi isti...
Evo ja sam bila u Centru nakon mjesec i pol dana što je naša mala obitelj postala prošlost. Razgovarala sam s pravnicom...i ostala ugodno iznenađena jer sam čitajući postove na forumima dobila sasvim drugačiju sliku tih teta.
Primila me vrlo srdačno, pitala sam je što moram činiti, sve mi je jako lijepo objasnila, dala čak primjer prijedloga za sud a to ne bi smijela, pitala me zašto je došlo do toga, ispričala sam joj svoje viđenje cijele situacije, složila se sa mnom u većini stvari, rekla mi je sto puta kako joj je žao i da se ipak nada da će se sve riješiti i da ćemo mi opet biti zajedno i jedna sretna obitelj....uglavnom zadržala sam se kod gospođe 2 sata, a mislila da ću biti gotova u 15 min....
Pošto dogovor između mene i ex nije postignut, tetu ću opet sresti...i sad znam da neću biti gotova za 15 min
Butterflies-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 23:07   #32
Quote:
Butterflies-L kaže: Pogledaj post
Ovaj post mi previše znači da bi mogla opisati riječima....hvala ti na svim savjetima.
Evo želim samo reći da moj ex nije čudovište od čovjeka, nije ni zloban ni ohol....zapravo mislim da ga je moj odlazak jako i pogodio al to pokazuje kroz inat i na ružan način....naravno da me to boli i boli me kad su mu još uvijek neke nevažne stvari ispred sina....al nadam se da će se s vremenom promjeniti, shvatiti, odrasti i prihvatiti odgovornosti tate....kao i to da će moći i uživati u ulozi oca.
Evo pred 2 mjeseca mi je i sam rekao da ako nekad ne mogu čuvati malog, a ne može ni nitko od mojih, a imam ispit ili nešto za obaviti da zovem njega...
u 3 slučaja sam nazvala...naravno da nije mogao, ni nitko od njegovih, al nije bed....korak naprijed je i samo to što se ponudio...
Za sada sam zadovoljna i kad se desi mali korak naprijed...makar za par dana se vratimo 3 nazad....al to svrstavam baš u tu nezrelost i nedostatak osjećaja...

Kao što je on odlučio da mene ne spominje sinu, ja sam odlučila kad ga ne uzme više od 7 dana, da prolistamo album i pokazujem mu i tatu i nonu i tetu....i učimo sve to izgovarati...ja sam takva...te osobe su dio života mojeg sina i znam da mu svi oni žele dobro...duboko u srcu žele i meni ali su preponosni da bi to mogli priznati i ponašali se ljudski...
Dijete od godine dana razumije i osjeća...i kao što bi 3-godišnjaku u sub ujutro rekla: danas ideš kod tate što ćeš spremiti u torbu??? - tako i svom jednogodišnjem sinu kad spremamo torbu kažem tata će danas doć....i kad zvoni mob kažem mu: evo zove te tata...i on s osmijehom na licu počne vikati ta-ta ta-ta...sretan je on- sretna sam ja!!!
No desilo mi se i da sam rekla danas će doći tata, pa tata nije ni došao ni nazvao...pa sam si razmišljala kako bi mu bilo da je veći....što bi sad rekla...al nadam se da do pitanja zašto tata nije došao-će se naša situacija poboljšati....možda idealiziram...i nadam se nemogućemu...i to možda baš zato što znam kako je živjeti s oba roditelja samo vikendom...ne moji nisu rastavljeni, dapače 37. godina u braku, al je tata radio vani, i falio mi je na svim mojim priredbama, koncertima, dodjelama svjedodžba...imala sam i bicikle i role i motore...al ja sam htijela 5 min pažnje...eto, možda je sve to posljedica toga...al nadam se da ću ili s vremenom očvrstiti za neke stvar, ili da će moj ex na brzinu postati najbolji i najpažljiviji tata na svijetu
E tvoja je prednost što tata nije zločest ni zloban. Moj nije prema maloj ali prema meni
Sada se malo smirio kada je shvatio da nam je dijete super i kada je i sam dobio drugo dijete pa nema više vremena za gluparije.
Gle, i on je znao recimo - kod njega je dijete i kažem da ću kasniti sat vremena i da ga molim da ju onda dovede. Odgovor: da ti ne bi!!!
To je bilo na početku. Sada ju često traži i odlazi njemu i mimo tih sudskih dana.
E sad kako će rasti, tate koje ne žive i ne viđaju često djecu su skloni jako popuštati djeci - iz razloga jer se ne žele zamjeriti nego im pružiti sve u to zajedničko vrijeme. To je za drugog roditelja veliki kamen.
Dijete to počne iskorištavati i treba mnogo truda da se postave granice i da shvati da su u pitanju dva doma sa različitim pravilima. Moja je to shvatila.
Tvoj mali je još malecni ali kada poraste slobodno tati prepusti nekada zubara, cijepljenja.
Doslovno tati gurneš knjižicu u ruke i idi.
Ja sam svog ex naučila da to ja obavljam ali sad smo okrenuli malo priču.
Sada ju recimo on vodi sav zbunjen zubaru - normalno ona plaće - ali ode on sa njom i onda se ona čudi jer i tata ju tjera da radi stvari koje ne voli.
Za to postići treba vremena i velikog truda i svjesti da je i tata u stanju sve obaviti - možda malo djeluje zmotano ali obaviti će a dijete će dobiti sliku da su podjednake obaveze i kod mame i kod tate.
I mi se često malo stojimo na mjestu, malo nazad, malo naprijed.
Probaj malenom ne obečavati dolazak tate- pregrizi jezik zbog njega samog.
Znam teško je jel i ja svojoj maloj uvijek kažem kada ide tati jer se jako raduje.
Ali ako on nekada ne može, nemoj malenom ni spominjati.
Kako raste stvarno će mu biti užasno teško objasniti ako je tata trebao doći zašto nije došao.
Ako se ne daj bože, tako nastavi - kada bude veći nemoj ti tumačiti malenom zašto tata nije došao i tražiti opravdanja.
Kada bude malo stariji vidjeti ćeš koliko oni razumiju i na žalost djeca rastavljenih roditelja vrlo često brže sazrijevaju i po razmišljanju su doslovno mali ljudi.
To prepusti tati da objašnjava. Ako mali pita zašto tata nije došao: kažeš, dušo ne znam. Kada tata dođe drugi puta objasnit će ti . I dogovori sa tatom da lice u lice sa malim objasni svoj nedolazak.
Nadam se da tako neće biti i da sve ovo što pišem nije ni potrebno.
Eto predlažem da tati na poklon kupiš knjigu " što sa djecom" Planetopija.
Jako poučna knjiga i tebi bi dobro došla. Biblija i melem za rastavljene roditelje i kako se ponašati sa djecom prema dobi.
Ukucaj na googlu naziv pa ćeš vidjeti otprilike o čemu se radi.
Sretno.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 23:17   #33
Quote:
Butterflies-L kaže: Pogledaj post
Evo ja sam bila u Centru nakon mjesec i pol dana što je naša mala obitelj postala prošlost. Razgovarala sam s pravnicom...i ostala ugodno iznenađena jer sam čitajući postove na forumima dobila sasvim drugačiju sliku tih teta.
Primila me vrlo srdačno, pitala sam je što moram činiti, sve mi je jako lijepo objasnila, dala čak primjer prijedloga za sud a to ne bi smijela, pitala me zašto je došlo do toga, ispričala sam joj svoje viđenje cijele situacije, složila se sa mnom u većini stvari, rekla mi je sto puta kako joj je žao i da se ipak nada da će se sve riješiti i da ćemo mi opet biti zajedno i jedna sretna obitelj....uglavnom zadržala sam se kod gospođe 2 sata, a mislila da ću biti gotova u 15 min....
Pošto dogovor između mene i ex nije postignut, tetu ću opet sresti...i sad znam da neću biti gotova za 15 min
Ja sam imala gadnih problema sa socijalnom radnicom jer nije znala vladati situacijom. Moj ex je jako eksplozivna osoba koja se teško kontrolira.
Uvijek bi urlao a ona bi šutjela.
Čak bi rekla da ga je gledala kao jednog velikog frajera.
Prijavljivao me na Centar da ne viđa malu. Lažno. Nekakav ego ga prao, ne mogu to objasniti. Tvrdio da me se mala boji, da ju mučim. Ma užas.
Tako da smo mi bili tamo česti gosti.
Onda ti oni prijete udomljavanjem djeteta, mene nisu željeli ni saslušati, tata je tražio psihološku obradu male ali to nisu napravili.
Onda sam ja pukla i odvela je samoinicijativno u Argentinsku.
Tek tamo je tata sve priznao. I da viđa malu kada zaželi i mnogo toga drugoga i od tada smo krenuli na bolje jer je vidio da je mala super.
Najbolje mi je bilo kada su malu pozvali na samo i pitali je kako ju mama kažnjava. Rekla je da ju pošaljem u njezinu sobu i kažem da razmisli o svom ponašanju i kada se smiri da se vrati ka meni i da čemo onda razgovarati.
Sve je to tata čuo, vidio i na kraju se blesavo cerekao kako smo oboje bedasti jer smo završili u Argentinskoj.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 23:35   #34
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Ja sam imala gadnih problema sa socijalnom radnicom jer nije znala vladati situacijom. Moj ex je jako eksplozivna osoba koja se teško kontrolira.
Uvijek bi urlao a ona bi šutjela.
Čak bi rekla da ga je gledala kao jednog velikog frajera.
Prijavljivao me na Centar da ne viđa malu. Lažno. Nekakav ego ga prao, ne mogu to objasniti. Tvrdio da me se mala boji, da ju mučim. Ma užas.
Tako da smo mi bili tamo česti gosti.
Onda ti oni prijete udomljavanjem djeteta, mene nisu željeli ni saslušati, tata je tražio psihološku obradu male ali to nisu napravili.
Onda sam ja pukla i odvela je samoinicijativno u Argentinsku.
Tek tamo je tata sve priznao. I da viđa malu kada zaželi i mnogo toga drugoga i od tada smo krenuli na bolje jer je vidio da je mala super.
Najbolje mi je bilo kada su malu pozvali na samo i pitali je kako ju mama kažnjava. Rekla je da ju pošaljem u njezinu sobu i kažem da razmisli o svom ponašanju i kada se smiri da se vrati ka meni i da čemo onda razgovarati.
Sve je to tata čuo, vidio i na kraju se blesavo cerekao kako smo oboje bedasti jer smo završili u Argentinskoj.
Ženo, ja se tebi divim i klanjam se
Za ovo što si ti prošla treba imati živaca i hrabrosti...pa moje je pjesma
I još nakon svega ti se i dalje ponašaš super prema tati...ti si ljudina!!!!
Hvala ti za savjet za knjigu...ja obožavam čitati, al moj ex ni najmanje...osim sportskih i 24 sata ...i iako imam ja rođendan drugi tjedan...sutra ću naručiti knjigu i ponosno mu je pokloniti...
Slala sam mu na fb...pošto je to jedino što koristi putem kompa + pc igrice, tekstove za rastavljene roditelje, al ne znam dal je pročitao ni retka...jer po ponašanju ne bih rekla...a ni po njegovim izjavama.
Koji put kad sam premorena od svega ljuti me što se ja toliko trudim, a njega boli briga....i onda mi još baci pod nos...pa to i tako radiš radi malog...
Drž mi fige u ponedjeljak...čeka me naš dejt na sudu
Ufff...nekako sam i malo tužna...kao da mi se opet vraća onaj feeling s početka...GOTOVO JE!!!
Butterflies-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 07:02   #35
Quote:
Butterflies-L kaže: Pogledaj post
Ženo, ja se tebi divim i klanjam se
Za ovo što si ti prošla treba imati živaca i hrabrosti...pa moje je pjesma
I još nakon svega ti se i dalje ponašaš super prema tati...ti si ljudina!!!!
Hvala ti za savjet za knjigu...ja obožavam čitati, al moj ex ni najmanje...osim sportskih i 24 sata ...i iako imam ja rođendan drugi tjedan...sutra ću naručiti knjigu i ponosno mu je pokloniti...
Slala sam mu na fb...pošto je to jedino što koristi putem kompa + pc igrice, tekstove za rastavljene roditelje, al ne znam dal je pročitao ni retka...jer po ponašanju ne bih rekla...a ni po njegovim izjavama.
Koji put kad sam premorena od svega ljuti me što se ja toliko trudim, a njega boli briga....i onda mi još baci pod nos...pa to i tako radiš radi malog...
Drž mi fige u ponedjeljak...čeka me naš dejt na sudu
Ufff...nekako sam i malo tužna...kao da mi se opet vraća onaj feeling s početka...GOTOVO JE!!!
Ma ja sam samo odvojila u posebne čelije u glavi odnos mene i bivšeg i njega i male.
I ja sam mu nudila tu knjigu - isto ne voli čitati. Ali mene je spasila u jednom periodu života.
Držim ti fige da sve dobro prođe.
Nemoj se čuditi - ali na sudu uvijek izađu najgore stvari na površinu, laži...
Ma užas. Valjda su to trenuci kada se čovjek osjeća tako jadan i nemoćan prema svemu što se događa pa ide do krajnih granica ljudskosti.
Budi samo smirena.
Ja isto nisam imala problema sa skrbništvom jer je ex rekao da meni ostavlja malu jer sam dobra majka ali u jednom trenu (valjda tog osjećaja nemoći) je zatražio skrbništvo i prekinuto je ročište.
Ne kažem da će se tebi to desiti, ne daj bože, ali eto, samo kažem da čovjek valjda u tim trenutcima pokušava povrijediti na sve mile načine.
Na drugom ročištu prvo što je rekao da odustaje od skrbništva.
Eto, glupost. Samo da mene dovede u rastrojenost ali nisam se mnogo uzbuđivala jer sam otprilike znala kako razmišlja.
Sa srećom
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 00:33   #36
S obzirom da ste otišle u druge vode... Savjet za autoricu teme- ako ste ti i muž sporazumni i ako se možeš s njim dogovorit, uzmite jednog odvjetnika, odite k njemu i on će složit prijedlog za sporazumnu, to potpišete kod njega i on to šalje na sud tak da ni nemorat ići na sud.Sretno
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 10:59   #37
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Nisam odrasla bez jednog roditelja. Moj ex je. I ono što mogu reći za njega da je izrastao bez oca u jednu nezrelu konfliktnu osobu.
Kada sam se ja rastajala moje dijete je imalo tri godine.
Od tada je prošlo par godina. Onda nije bilo ni govora o tome da se dijete ne odvaja od majke do šeste godine života, sada kako je stvarno ne znam.
Ja samo smatram da i dijete od godine dana može sa ocem provoditi kvalitetno vrijeme na samo.
Opet moram reći - ako je otac za zabrinuti se (alkoholičar, nasilnik, narkoman i sl.) normalno da se stvari drugačije postavljaju.
Dijete iako ima godinu dana treba i oca i majku podjednako. Iako mi odrasli odlučujemo za njih trebamo biti pametni za budućnost naše djece.
Jedan otac može itekako promjeniti ukakanu pelenu djetetu, može ga nahraniti ako nije na prsima, može ga zagrliti i maziti ga - jer to je djetetu iako malom isto potrebno - kao i majčin zagrljaj.
Uostalom, zašto on to ne bi radio??
Zašto mi žene uvijek glumimo žrtve koje sve znaju najbolje??
Istina živa, kada je moje dijete bolesno ne dam ga nikome jer se tata tu nikako ne snalazi a ja za to imam neko šesto čulo.
I tu jesam tvrd orah.
Ali kada je situacija bez bolesti, ako dijete kao ovo ide u jaslice znaći da više nije na prsima i ne vidim razlog zašto si se ti tako naljutila
postoje dakle žene koje normalno razmišljaju! hvala stvoriteljici početka
__________________
funky... gledao sam belo jutro...
lažljivi-čin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 21:20   #38
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
S obzirom da ste otišle u druge vode... Savjet za autoricu teme- ako ste ti i muž sporazumni i ako se možeš s njim dogovorit, uzmite jednog odvjetnika, odite k njemu i on će složit prijedlog za sporazumnu, to potpišete kod njega i on to šalje na sud tak da ni nemorat ići na sud.Sretno
za sastavljanje zahtjeva za sporazumni se ne mora plaćati odvjetnik, to si sam napišeš ak imaš tri čiste u glavi...

uostalom ima dosta špranci po netu...
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 17:50   #39
Pozdrav! Zanima me kad potpišete taj sporazumni razvod braka i kad ga predate jeste li obavezni doći na sud.Bojim se da mi sadašnji muž uskoro bivši (nadam se) neće doći i da će mi sve propasti. Jel zna netko za takav slučaj?
adastra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 17:56   #40
Pozdrav! Zanima me dali se kod sporazumnog zahtijeva za razvod kad je potpisan i predan on može poništit nedolaskom jednog predlagatelja na sud odnosno na određeno ročište. Bojim se da mi muž neće htjeti doći i da će mi propasti zahtjev. Ima li tko kakve informacije?
adastra* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.