Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2010., 08:55   #2101
Quote:
sebastyan kaže: Pogledaj post
Hajde mi objasnite kako se može imati IR VP ako ste preuzeli PDV program Synesis koji se primjenjuje od ove godine?

pa i to mene zanima,jer meni u novom synesisu ne prikazuje IRU VP
zbunj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 10:55   #2102
puno hvala na odgovoru..puno mi je pomoglo
tenamrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 11:03   #2103
kako ostati pošten

Možda sam na krivom mjestu, ali obzirom na sve ove silne knjigovođe, netko mi konkretno i i dgovori na ovo pitanje.
Uz rad imam i registriran obrt.Više hobija radi , i da ne bih radio na crno,nego što nešto mogu zaraditi. Nakon svih odbitaka godišnje mi ostane 10-15 tisuća kn.
Kako da podignem taj novac sa žr.i kako da ga regularno opravdam i knjižim a da ne moram " muljati" , ganjati lažene račune za kojekakve troškove, itd.
Dakle, kako podići i ( po zakonu) knjižiti novac koji imaša na žr. Radi se o cifri oko tisuću kn mjesečno.
Knjigovodstvo, obzirom da se radi o nekloliko računa godišnje vodim sam, jer mi se jednostavno ne isplati plaćati knjigoviđu



Hvala
djasek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 11:12   #2104
kada radite plaću u synesisu, i npr. radi se plaća za 4.mjesec, da li kod izrade obrasca IPP (poseban porez) pišete period 01.04.-30.04. ili datum isplate? Ukratko: da li za plaću 04/10 na IPP obrascu treba pisati u 4 ili 5 mjesecu?!
kakodane is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 11:14   #2105
Quote:
djasek kaže: Pogledaj post
Možda sam na krivom mjestu, ali obzirom na sve ove silne knjigovođe, netko mi konkretno i i dgovori na ovo pitanje.
Uz rad imam i registriran obrt.Više hobija radi , i da ne bih radio na crno,nego što nešto mogu zaraditi. Nakon svih odbitaka godišnje mi ostane 10-15 tisuća kn.
Kako da podignem taj novac sa žr.i kako da ga regularno opravdam i knjižim a da ne moram " muljati" , ganjati lažene račune za kojekakve troškove, itd.
Dakle, kako podići i ( po zakonu) knjižiti novac koji imaša na žr. Radi se o cifri oko tisuću kn mjesečno.
Knjigovodstvo, obzirom da se radi o nekloliko računa godišnje vodim sam, jer mi se jednostavno ne isplati plaćati knjigoviđu



Hvala
Ako se radi o obrtu onda se dizanje novca sa žiro računa ne treba opravdavat..kod d.o.o.-a je druga priča
zbunj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:13   #2106
Quote:
zbunj kaže: Pogledaj post
pa i to mene zanima,jer meni u novom synesisu ne prikazuje IRU VP
Jednostavno, ostao mi je upaljen parametar PDV do 31.12.

Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Edit: Pričam gluposti, ali tri noći nespavanja čuda čine, ne zamjerite...
Barem pet puta sam tu pisala da se IR VP ne koristi, zbog jednostavne greške i pored objašnjenja da sam rekla glupost... Evo je sad jasnije?
__________________
It could have been...

Zadnje uređivanje lili p. : 03.05.2010. at 13:26.
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 12:13   #2107
Ako mi možete malo pomoći...vezano za knjiženje leasinga, benzina,reprezentacije..

S obzirom da sam knjižila račune ovako: 100,00x23%=23,00=123,00 kn 2200 P 123,00
23,00x70%=16,10 1400 D 16,10
100,00x70%=70,00 4075 D 70,00
4076 D 36,90

E sad mene zanima... da li ja mogu ovako knjižiti račun ili baš moram točno 30% i 70% i razliku onog nepr.pdv na 4678?!
Isto pitanje se odnosi i na leasing i reprez.

Hvala ako će mi netko pomoći.
kakodane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 12:44   #2108
Evo pročitaj malo tu https://www.forum.hr/showthread.php?t=333793&page=41
Pa pitaj dalje ako je što nejasno
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 13:04   #2109
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Evo pročitaj malo tu https://www.forum.hr/showthread.php?t=333793&page=41
Pa pitaj dalje ako je što nejasno
hvala ti lili..

Ako sam dobro shvatila,više nema da razvrstavam onaj dio na IRU VP, već taj dio prizbrojim na iznos od 30%..uvečam ga,jel. Ali svejedno ti hvala.. Ako ću trebati pomoć,javim se
kakodane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 13:18   #2110
a pitala sam to zato jer sam počela voditi jednu firmu sad od 01.03. , a knjigovođe koje su radile 01. i 02. mjesec su knjižile tako da su onu razliku nepriznatog troška knjižile na 4678, a meni se to neda, pa me zanima da li mogu samo nastavit po svome od 01.03. i da li moram nešto prepravljat ili ostavit tako ( mislim na ono knjiženo u 1 i 2 mj)?
kakodane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:27   #2111
Predaja obrazaca

Nisam uspjela naći ovu temu, ako postoji neka moderator slobodno spoji.

Htjela bih pitati neke informacije o predaji obrazaca koje mi nisu potpuno jasne sa internet stranica fine i porezne uprave.

Ali prije toga, jedan konkretan problem.

Zakasnila sam s predajom TSI-POD obrasca tri dana. Kada sam došla na šalter FINE, djelatnica je rekla da ga više ne može primiti.
Rekla je da su aplikacije zatvorene i da više ne primaju. Znam da sam zakasnila ali ... kaj im to ne treba ipak?
Rekla je da dođem za tri mjeseca predati TSI-POD za slijedeće tromjesečje.

Zanima me kakve posljedice mogu imati s obzirom da TSI-POD za ovo tromjesečje neće biti predan uopće?

Slična stvar se dogodila mom poznaniku koji je zakasnio s predajom GFI-POD. Nisu mu htjeli primiti.
Tada su mu rekli da promjeni na obrascu šifru svrhe predaje iz 3 (statističke svrhe i javna objava) u 2 (javna objava). Tada su mu primili.
Kakve on posljedice može imati zbog kašnjenja predaje obrazaca u statističke svrhe?


I kad smo već ovdje
da li se ikome dogodilo da zakasni nekoliko dana s predajom obrazaca (tromjesečnih ili godišnjih) u poreznu upravu i kakve su posljedice?


Napomena: Molim, ovo nije tema gdje ćemo koriti nekoga i zahtjevati da nam objasni zakaj je zakasnio s predajom obrazaca, uzmimo da su razlozi zaista opravdani.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:33   #2112
svašta... i ja sam kasnila sa predajom obrasca..konkretno..rok je bio 20.04. predala sam 30.04..primili su ga uredno.
Odi u drugu FINU..to ti ovisi na kog naletiš valjda..

Nisam svojom greškom kasnila,čekala sam bivši knjig.servis da mi preda papire tj, prošlogodišnje TSI i zato sam kasnila. Isto se ova na šalteru nekaj pjenila al je ipak uzela..
zbunj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:44   #2113
Quote:
zbunj kaže: Pogledaj post
svašta... i ja sam kasnila sa predajom obrasca..konkretno..rok je bio 20.04. predala sam 30.04..primili su ga uredno.
Odi u drugu FINU..to ti ovisi na kog naletiš valjda..
Ne mogu vjerovati.
Nekoliko puta sam je pitala da li je sigurna da oni to ne primaju ali je odlučno odbila primiti. A ja se zaista ne volim prepirati sa službenicima.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:46   #2114
Kod nas ni TSI ni GFI ne primaju naknadno, kad istekne rok, nema više predaje jer su aplikacije zatvorene.
Nedavno smo pričalu tu o tome, pa prelistaj par stranica unazad, naći ćeš. Moguće je dobiti kaznu, iako ne znam da je itko dobio kaznu.
Znam za par poduzeća koji nisu predali GFI lani i nikom ništa, za sad bar

Što se tiče PDV-a znam da su dobivali kazne od 1.000,00 kn za nepravovremenu predaju obrasca. Za druge obrasce nisam čula da kažnjavaju.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:58   #2115
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Kod nas ni TSI ni GFI ne primaju naknadno, kad istekne rok, nema više predaje jer su aplikacije zatvorene.
Nedavno smo pričalu tu o tome, pa prelistaj par stranica unazad, naći ćeš. Moguće je dobiti kaznu, iako ne znam da je itko dobio kaznu.
Znam za par poduzeća koji nisu predali GFI lani i nikom ništa, za sad bar

Što se tiče PDV-a znam da su dobivali kazne od 1.000,00 kn za nepravovremenu predaju obrasca. Za druge obrasce nisam čula da kažnjavaju.
Ok, sada sam malo mirnija.
Sutra budem opet probala za svaki slučaj.


Da, i mislila sam da su kod PDVa malo stroži.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 14:06   #2116
znam tko nije predao TSI posljednje dvije godine - za sada nema sankcija

To je i tako samo statistika, pa po zakonu vjerojatnosti stoji da netko neće predati dokumentaciju, a rezultati koji su proizašli iz dostavljene dokumentacije još uvijek predstavljaju reprezentativni uzorak.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 14:11   #2117
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Što se tiče PDV-a znam da su dobivali kazne od 1.000,00 kn za nepravovremenu predaju obrasca. Za druge obrasce nisam čula da kažnjavaju.
Da li pravovremeno predan PRAZAN obrazac zadovoljava formu? A nakon toga predaš ispravne podatke
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 14:22   #2118
Naravno, treba zadovoljiti formu. Predati do zadnjeg u mjesecu sa stavkama na 0 uz objašnjenje - nije bilo poslovnih događaja, nije dostavljena dokumentacija u knjigovodstvo, greška na softveru.... Ima razloga koliko hoćeš
Samo, ne primaju više izmjene obrazaca. Unose na 0, pa peglaj slijedeći mjesec
Naravno, ne govorim o greškama pri obračunu kad osnovica ne paše sa PDV-om i sl.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 15:10   #2119
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
znam tko nije predao TSI posljednje dvije godine - za sada nema sankcija
nema sankcija jer nisu niti propisane
vidi čl. 21. ZOR nema sankcija...daklem
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 09:27   #2120
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
nema sankcija jer nisu niti propisane
vidi čl. 21. ZOR nema sankcija...daklem
Je, ali ima i Zakon o statistici, pa čl.69. uz čl.38.,
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.