Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2008., 09:59   #1
Dobrovoljno darivanje krvi

već nekoliko dana gledam na tv apel HZTM davateljima krvi pa sam odlučio pokušati. ima li ko kakva iskustva? ili savjet? Ako još neko želi evo i linka, nije reklama pa mislim da nije zabranjeno. www.hztm.hr





Edit:

52 pitanja i odgovora o davanju krvi

DD

Zadnje uređivanje Deedy : 03.05.2009. at 00:51.
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 10:03   #2
Savjet je da se prošetaš do Petrove 3 (ako si u ZG) i daš krv.

Bol od uboda je pravom muškarcu (i ženi) zanemariva, vino (ili neko drugo piće po izvoru) nakon davanja je besplatno, a osjećaj da si sa jako malo truda napravio jako dobro djelo je NEPROCJENJIV.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 11:34   #3
Zaista ne boli gotovo nista, traje desetak minuta, poslije dobijes nesto za pojesi i popiti =)
A savjet je da prije toga normalno jedes, poslije u toku dana puno tekucine i to je to, sretno =)
__________________
-----||------------------------------------------------------------------------(RES)----
sober is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 11:50   #4
Quote:
čekič salata kaže: Pogledaj post
daš krvi i dobiješ pizzu i sidu gratis
Mislim, da ipak nije baš tako. U svakom slučaju, krećem još danas.
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 12:13   #5
Nisam baš neki redovni DDK (možda zbog toga što sam jedno vrijeme bio na "listi po pozivu"), tek 20-tak puta.
Poslije davanje ne "davi" me glava jedno mjesec dana.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 12:31   #6
Quote:
Icy kaže: Pogledaj post
Mislim, da ipak nije baš tako. U svakom slučaju, krećem još danas.
Podnesi detaljan izvještaj kad se vratiš
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 12:49   #7
Ja namjeravam ići
Ne shvatite koliko je to važno dok vam ne zatreba, a meni je trebalo
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:01   #8
Ja sam dao prije desetak dana. Nije baš prijatno, ali ne boli i ne traje dugo.

Poslije dobiješ keks, sok i majicu.
rasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:09   #9
ja sam isto darivatelj... u zadnje 2g doduse nisam ni jednom...nekako zaboravim al mislim opet...
uvijek sam susretao ljude koji misle kako je to glupost ali ti isti kad odu u bolnicu sasvim im je normalno da ih krv tamo ceka... kontradikcija
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:14   #10
Quote:
Icy kaže: Pogledaj post
već nekoliko dana gledam na tv apel HZTM davateljima krvi pa sam odlučio pokušati. ima li ko kakva iskustva? ili savjet? Ako još neko želi evo i linka, nije reklama pa mislim da nije zabranjeno. www.hztm.hr
na moju odluku da postanem redovni DDK je utjecala činjenica da jednim jednostavnim činom nekome spašavam život.Kad pogledam šta mi je to otić tamo do Zavoda za transfuziju na Firulama,malo me bocne u prst i venu,ležim 15-tak minuta i kasnije se vraćam normalnim životnim aktivnostima.A upravo to je nekom spasilo život i ta pomisao me ispunjava.

I da spomenem,nije davanje krvi samo gubljenje krvi nego ima i dobrih strana po davaoca.Baš sam nedavno čitao jednu studiju di su utvrdili kako se poboljšava periferna cirkulacija nakon davanja krvi i ja mogu reć da otkako sam DDK više nemam problema s hladnim rukama i nogama a to sam čuo i od još nekih DDK.

A i na taj način se krv brže obnavlja i mehanizmi koji su u to uključeni se dodatno treniraju.

Nekako sam odlučio postat DDK ali nisam imao predodžbu koliko to nekome može značit dok jednom nisam sreo neku ženu na Zavodu,neko od njenih bližnjih je hitno trebao krv i život mu je o tome ovisio a krvi nije bilo pa je čekala na ulazu i raspitivala se za krvnu grupu onih koji su dolazili davat.U njenom molećivom pogledu se vidjelo koliko joj to znači i to me je moram priznat duboko potreslo.Od tada sam puno svjesniji koliko davanje krvi znači ali i spremniji da dadem svoju krv.

Mislim da ljudi nisu svjesni toga dok njima samima ne zatreba.Ali mislim da bi bilo bolje da uče iz tuđih primjera nego da njima zatreba krv pa da tek onda shvate značenje davanja krvi
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:38   #11
ne boli gotovo nista ili jako malo. zavisi tko ti zabija igrlu, neki iskusni deda ili neka mala vjezbenica. u svakom slucaju nista strasno
FuzzyDice is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:46   #12
ja redovito darivam krv vec 2 godine - prije par dana mi je bia 8 put... ka sta su ranije rekli, tribas nesto lagano pojesti prije vađenja krvi a posli vađenja nesmis imati nikakve ''vece'' fizicke aktivnosti 24 sata jer bi ti se moglo zamantati..naravno dobijes besplatni rucak i neko pice po izboru..

svakako potez vrijedan pohvale jer sigurno nekome spasis zivot...
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:51   #13
Ja san davaoc ali po pozivu jer je moja krvna grupa mao rijeđa pa kad im trebam zazovu sa transfuzije sa Firula i eto mene i tako xy puta. Ne da ne boli i ne da nije strašno nego naprotiv zna se dogodit da na ležajima za davanje kvi bude nas nekolicina i padne svjetska zajebancija a ono posli malo marendina i koji sok je apsolutno nevažno u ciloj ovoj prići.
Jedino je važno ako si zdrav i spreman pomoć drugome da to napraviš jer ko zna može nekad i nekom tebi dragom zatrebat to malo dragocjene tekućine.
Pođite svi koji možete jer je to naprosto dobra i plemenita stvar.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:32   #14
Ja idem sutra do Petrove, čuo sam na TV da traže moju krvnu grupu.

Bio sam dosad 3 puta, prvi put kad sam vidio iglu, reko ovo ćete mi zabit u ruku al na svu sreću, nit boli nit peče kao što ružno izgleda.


..."tetaaaa, dajte mi zabijte u lijevu, tako sam navikao"...
Grgica Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:37   #15
ja sam samo jednom dala jer zbog lijekova koje pijem već duže vrijeme ne smijem.

al se zato moje srčeko bliži 50. davanju

__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:57   #16
ja bi otisa ali to je uz zmije jedina stvar koje se bojin
mrzin igle
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 17:11   #17
prvi put je čak i bila neka mala frka, ali ništa strašno. od tada, svaka 3 mjeseca...
tebi ništa ne znači, a nekome o tome ovisi život. dobit ćeš i zahvalnicu za prvi put
antiliberal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 23:00   #18
ja svake godine dajem krv i tako vec 8 godina
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 23:07   #19
Quote:
Mirčo kaže: Pogledaj post
ja svake godine dajem krv i tako vec 8 godina
Svaka čast.

Ja sam dosad tri.

Moja krvna grupa je AB+. Kad bih imao 0 sigurno bi me zvali svaki čas...
rasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 23:13   #20
Quote:
rasko kaže: Pogledaj post
Svaka čast.

Ja sam dosad tri.

Moja krvna grupa je AB+. Kad bih imao 0 sigurno bi me zvali svaki čas...
moja i je 0, dobra to stvar , počeo davati krv u srednjoj kako bi dobio dopust od par dana i poslije srednje sam samo nastavio i drago mi je ako ce pomoci ljudima koji je trebaju
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger