Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2009., 10:27   #1
Kakav bi trebao biti pravi muž, otac????

Čitajući vaše razne priče, vaša razna mišljenja, dođem do zaključka da je nemoguće biti dobar muž, otac.
Što žene imaju reći o tome, kakav treba biti muž, otac???
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 14:15   #2
kako ne.....svaka osoba je drugacija, potrebno je naci svoju polovicu, svojeg covjeka iz snova....
nema univerzalnog savrenog ponasanja al postoji ideal za svakoga od nas ili barem netko tko je vrlo blizu tome..
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 14:16   #3
Teško da postoji univerzalan odgovor za to. Sto ljudi, sto čudnih :-)........svaka je žena/muškarac različit/a i traži ono što njoj/njemu treba u muškarcu/ženi.

Meni osobno bi bilo dovoljno - da je dobar otac ( i sve ono što to podrazumijeva), da me voli - a ne da vidi u meni čistačicu,majku i ljubavnicu odnosno sve ono što mu treba - nego da me voli kao ono što ja jesam kad mi se oduzmu raznorazne "korisne" upotrebe i uloge i da to zna pokazati - brigom, pažnjom....eto....previše?
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 14:19   #4
Čitam ovo što sam napisala i zvučim si kontradiktorno....damn...ma nemam pojima....potpisujem little devil i bolje da šutim
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 14:38   #5
Quote:
hands kaže: Pogledaj post
Čitam ovo što sam napisala i zvučim si kontradiktorno....damn...ma nemam pojima....potpisujem little devil i bolje da šutim
a gle ono, sto vise analiziras, sto vise trazis i znas razliku izmedju pozeljnog i nepozeljnog ponasanja to ce ti biti lakse...jer ces automatski odbacit sve one koji bi te doveli do ove situacije u kojoj si trenutno...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 14:52   #6
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Čitajući vaše razne priče, vaša razna mišljenja, dođem do zaključka da je nemoguće biti dobar muž, otac.
Što žene imaju reći o tome, kakav treba biti muž, otac???
Cuj na PDF-u "Rastave" zelis saznati kakv treba biti, muz, otac??
Evo minimum je da se ne nadje ovdje.
__________________
Mein Leben ist eine Achterbahnfahrt
bingooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 17:54   #7
Quote:
bingooo kaže: Pogledaj post
Cuj na PDF-u "Rastave" zelis saznati kakv treba biti, muz, otac??
Evo minimum je da se ne nadje ovdje.
E, pa upravo tu, ako bivši nije valjao (opravdano ili ne), kakav bi trebao biti onaj koji valja. Dobiti će mo odgovore a i žene će malo analizirati svoj odabir, što bi trebalo dovesti da drugi put znaju što traže.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 17:59   #8
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
kako ne.....svaka osoba je drugacija, potrebno je naci svoju polovicu, svojeg covjeka iz snova....
nema univerzalnog savrenog ponasanja al postoji ideal za svakoga od nas ili barem netko tko je vrlo blizu tome..
Po tvome smo svi idealni, alkićki - alkić itd
Kakav je tvoj princ na konju (nemoj konj na konju ) ????
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 19:12   #9
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Čitajući vaše razne priče, vaša razna mišljenja, dođem do zaključka da je nemoguće biti dobar muž, otac.
Što žene imaju reći o tome, kakav treba biti muž, otac???
takav da njegovo ponašanje odražava da su mu djeca i žena na prvom mjestu....naravno njegova djeca i njegova žena
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 19:33   #10
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
...dođem do zaključka da je nemoguće biti dobar muž, otac.
...
Tako je. Da je savršen, postalo bi im dosadno i zapustile bi se.
No to što im je nemoguće ugoditi, isto tako ih čini neodoljivima , ali samo dok postoji minimum uzajamnog poštovanja.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 19:41   #11
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
takav da njegovo ponašanje odražava da su mu djeca i žena na prvom mjestu....naravno njegova djeca i njegova žena
ovo mi se jako sviđa pa potpisujem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:12   #12
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
takav da njegovo ponašanje odražava da su mu djeca i žena na prvom mjestu....naravno njegova djeca i njegova žena
Joj što ste škrte na riječima, kao da niste žene
Da mu je alkohol ili ljubavnica na drugom mjestu sumnjam da bi prošlo
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:19   #13
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Tako je. Da je savršen, postalo bi im dosadno i zapustile bi se.
No to što im je nemoguće ugoditi, isto tako ih čini neodoljivima , ali samo dok postoji minimum uzajamnog poštovanja.
Ima i u tvome istine ali po priči na ovom postu, ti ispade najveća žena
Čitaj i uči, možda se negdje i utopimo
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:30   #14
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Po tvome smo svi idealni, alkićki - alkić itd
Kakav je tvoj princ na konju (nemoj konj na konju ) ????
uff, ja bi mogla do sutra nabrajati sve ono sto trazim u partneru,,,,
imam stroge kriterije, poduzi popis u glavi i samo krizam
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:32   #15
mene znaš
Ma ne postoji neka definicija kod pravog. Svakoj ženi ako je sretna i zadovoljna je njezin muž - najbolji.
Recimo mene da si pitao prije 5 godina tko je idalan muž, kunem se da bi rekla da je to moj bivši
Sada mi je to smješno ali nekada fakat bi to rekla.
Sada se zna da imam novog supruga, nov život i nov način poimanja dobrog i lošeg.
Romantika u smislu cvijeća, poklona - za mene nema nikakvu vrijednost.
Znam da sam sam prilikom prvog čvenka sa svojim sadašnjim suprugom samo mislila " daj bože da ne upadne sa ružom ili čoksom".
I nije.
Upao je sa vedrim duhom,pozitivnim razmišljanjem i osvojio me.
Kako sam u prošlom braku vukla za sobom dva djeteta (naše dijete i ex) meni je veliko blago to što imam muškarca uza sebe koji je čvsta stijena.
Ta čvrsta stjena ne voli usisavati, to ja radim.
Ta čvsta sjena voli kuhati i čarobno kuha - on to radi.
Ta čvrsta stjena točna je kao urica kada nešto obeča meni ili nekome.
Promatram ga i kao osobu u odnosu na prijatelje.
Ako nešto obeča - taj to ispunjava.
Ako nešto ne može - kaže ja to ne mogu.
Bez muljanja.
Stavio je cijelu našu obitelj na vrh brijega i mi smo mu najvažniji na svijetu.
Gledam ga i u odnosu spram sina.
Sin iz prvog braka je dijete kojem nikada nije nedostajao otac, koji uvijek je spreman za njega sve učiniti.
Eto, to je za mene to. Čovjek od djela.
Meni obečanja više ne znaće ništa.
Toga sam se stvarno naslušala.
Ne rasipa novac po birtijama. Ne pije.
Ponekad nešto smulja sa lovom da ne znam koliko faca ima a onda osvane sa novim usisavaćem ili skupi lovu pa mojoj kćeri svojim rukama napravi i krevet i ormar...
Eto, da ne duljim.
To je meni to. Svaka veza, brak prolazi svoja iskušenja, razočarenja.
Neki prežive, neki ne.
ovisi kako ti se poslože stvari u glavi i kako doživljavaš svoja očekivanja u braku ili vezi.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:52   #16
ja sam oduvijek znala sto zelim, to se nije promijenilo u 10 godina, sumnjam da ce se u iducih 50.....

nikad necu reci da zelim da me usrecuje jer to ne znaci apsolutno nista - iza te rijeci stoji niz ponasanja za koje tocno znam kakvo treba biti....

meni nije vazno da li zna kuhati ili cistiti al mi je vazno da zeli nauciti, vazno mi je da je otvoren, liberalan, da me podupire maximalno u svim mojim zeljama, da je temelj nase veze cisto prijateljstvo i iskrenost... da mozemo razgovarati o svemu bez ljubomore...da se trudi i da moze priznati pogresku... da je dobar prema prijateljima, poznanicima, strancima i da ima lijepe rijeci za bivse partnerice...

ne trazim da smo potpuno jednaki al mi je vazno da dobijem njegovu potporu kad mu objasnim zasto mi je nesto vazno iako se mozda ne slazemo u tome i nemamo isti pogled....

nekoga tko nece donositi odluke umjesto mene niti ih nametat nego ce izlozit svoj stav i pitat mene za miljenje.. tko ce uciti od mene, jednako kao sto cu i ja od njega.. tko je spreman svakim danom mijenjat se, razvijati i bit bolji....

netko s kim cu se moci smijati i u najtezim situacijama, tko ce biti moj oslonac ali nece mu biti problem ni priznati da mu je tesko i potraziti moj zagrljaj, pogled ili ruku......

to je za mene savrseni partner
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 21:03   #17
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
mene znaš
Ma ne postoji neka definicija kod pravog. Svakoj ženi ako je sretna i zadovoljna je njezin muž - najbolji.
Recimo mene da si pitao prije 5 godina tko je idalan muž, kunem se da bi rekla da je to moj bivši
Sada mi je to smješno ali nekada fakat bi to rekla.
Sada se zna da imam novog supruga, nov život i nov način poimanja dobrog i lošeg.
Romantika u smislu cvijeća, poklona - za mene nema nikakvu vrijednost.
Znam da sam sam prilikom prvog čvenka sa svojim sadašnjim suprugom samo mislila " daj bože da ne upadne sa ružom ili čoksom".
I nije.
Upao je sa vedrim duhom,pozitivnim razmišljanjem i osvojio me.
Kako sam u prošlom braku vukla za sobom dva djeteta (naše dijete i ex) meni je veliko blago to što imam muškarca uza sebe koji je čvsta stijena.
Ta čvrsta stjena ne voli usisavati, to ja radim.
Ta čvsta sjena voli kuhati i čarobno kuha - on to radi.
Ta čvrsta stjena točna je kao urica kada nešto obeča meni ili nekome.
Promatram ga i kao osobu u odnosu na prijatelje.
Ako nešto obeča - taj to ispunjava.
Ako nešto ne može - kaže ja to ne mogu.
Bez muljanja.
Stavio je cijelu našu obitelj na vrh brijega i mi smo mu najvažniji na svijetu.
Gledam ga i u odnosu spram sina.
Sin iz prvog braka je dijete kojem nikada nije nedostajao otac, koji uvijek je spreman za njega sve učiniti.
Eto, to je za mene to. Čovjek od djela.
Meni obečanja više ne znaće ništa.
Toga sam se stvarno naslušala.
Ne rasipa novac po birtijama. Ne pije.
Ponekad nešto smulja sa lovom da ne znam koliko faca ima a onda osvane sa novim usisavaćem ili skupi lovu pa mojoj kćeri svojim rukama napravi i krevet i ormar...
Eto, da ne duljim.
To je meni to. Svaka veza, brak prolazi svoja iskušenja, razočarenja.
Neki prežive, neki ne.
ovisi kako ti se poslože stvari u glavi i kako doživljavaš svoja očekivanja u braku ili vezi.
Jel se slažeš da malo skratim
Da je iskren
Da je pedantan
Da je čvrst
Da ne pije
Da nije rasipnik
Da voli djecu
I naravno ženu
Poznajući te slobodno još dodaj
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 21:10   #18
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
ja sam oduvijek znala sto zelim, to se nije promijenilo u 10 godina, sumnjam da ce se u iducih 50.....

nikad necu reci da zelim da me usrecuje jer to ne znaci apsolutno nista - iza te rijeci stoji niz ponasanja za koje tocno znam kakvo treba biti....

meni nije vazno da li zna kuhati ili cistiti al mi je vazno da zeli nauciti, vazno mi je da je otvoren, liberalan, da me podupire maximalno u svim mojim zeljama, da je temelj nase veze cisto prijateljstvo i iskrenost... da mozemo razgovarati o svemu bez ljubomore...da se trudi i da moze priznati pogresku... da je dobar prema prijateljima, poznanicima, strancima i da ima lijepe rijeci za bivse partnerice...

ne trazim da smo potpuno jednaki al mi je vazno da dobijem njegovu potporu kad mu objasnim zasto mi je nesto vazno iako se mozda ne slazemo u tome i nemamo isti pogled....

nekoga tko nece donositi odluke umjesto mene niti ih nametat nego ce izlozit svoj stav i pitat mene za miljenje.. tko ce uciti od mene, jednako kao sto cu i ja od njega.. tko je spreman svakim danom mijenjat se, razvijati i bit bolji....

netko s kim cu se moci smijati i u najtezim situacijama, tko ce biti moj oslonac ali nece mu biti problem ni priznati da mu je tesko i potraziti moj zagrljaj, pogled ili ruku......

to je za mene savrseni partner
Uh, uh na prvi pogled izgleda da nikad nećeš naći muža ali valjda nećeš tražiti
da bude baš savršen
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 21:16   #19
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Uh, uh na prvi pogled izgleda da nikad nećeš naći muža ali valjda nećeš tražiti
da bude baš savršen
pa imam vec godinama takvog decka.. i godinama sam ga trazila

i naavno da nije savrsen al vise manje ima sve ono o cemu sam oduvijek sanjala..

ovo sto sam navela u gornjem postu je neki minimum, bez toga stvarno s nikim ne bi bila... gdje je jos sve ostalo..

to je covjekova bit, osnove, pogled na svijet i zivot oko sebe...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 21:43   #20
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
pa imam vec godinama takvog decka.. i godinama sam ga trazila

i naavno da nije savrsen al vise manje ima sve ono o cemu sam oduvijek sanjala..

ovo sto sam navela u gornjem postu je neki minimum, bez toga stvarno s nikim ne bi bila... gdje je jos sve ostalo..

to je covjekova bit, osnove, pogled na svijet i zivot oko sebe...
Ma malo se šalim i drago mi je da je tako, samo dečko je dečko a muž je muž. A prava slika se pojavi kad dođu problemi i obveze, zato oprezno, ne srljaj.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.