Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 10:43   #21
Quote:
robotina kaže: Pogledaj post
Danas ne vidim razloga zašto bi se netko borio za brak ako je na čistu sa svojim osjećajima. Ja sam se borila, i nisam uspjela. A da sam odmah bila na čistu prištedjela bih si puuuuuuno patnje.

"Bračna obaveza" nastaje onda kada nestane ljubavi, sve prije toga je vođenje ljubavi.
Ma sa dvoje, troje ili šestero. Zar nije bolje ovakva njena situacija kad se otac i djeca vole nego da djeca zaziru od oca.
Ovo samo govori koliko pozitivnosti Bossnash unosi u odgoj djece i stav prema njihovom ocu.
Dlažem se
Moje je mišljenje da i same institucije i njihov pristup rastavama unose razloge za stvaranje netrpeljivosti između rastavljenih parova. Jednostavno traže da se bivši što više ponize i da pljuju jedan po drugome. Pristup im je totalno nakaradan.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 11:55   #22
Quote:
robotina kaže: Pogledaj post
Jedna moja poznanica je, nakon muževe nevjere, jednostavno sjela s njim za stol i rekla da nemože preć preko toga i oprostit. rastali su se sporszumno, bez ikakve svađe, on je prepustio skrbništvo nad djetetom njoj i to je to.
Bio je papak, koji nije imao što za reći ni njoj ni samom sebi.
Pa, po ovome ne vidim zasto je on papak? Mozda je cak ona rekla vise s tim sto ne moze preci preko nevjere (pri tome ne mislim da je ona "papak", vec napravila izbor).

Daj, vise detalja.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 12:34   #23
Quote:
robotina kaže: Pogledaj post
Jedna moja poznanica je, nakon muževe nevjere, jednostavno sjela s njim za stol i rekla da nemože preć preko toga i oprostit. rastali su se sporszumno, bez ikakve svađe, on je prepustio skrbništvo nad djetetom njoj i to je to.
Bio je papak, koji nije imao što za reći ni njoj ni samom sebi.
Ne slažem se, prije bih rekao da se ponašao razumno. Nije lagao o nevjeri, prihvatio je ženinu odluku, što znači da je cjeni. Ako su se sporazumno rastali znači da su si sve rekli.
Objasni kaj je trebao napraviti da ne bi bio papak?
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:08   #24
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ne slažem se, prije bih rekao da se ponašao razumno. Nije lagao o nevjeri, prihvatio je ženinu odluku, što znači da je cjeni. Ako su se sporazumno rastali znači da su si sve rekli.
Objasni kaj je trebao napraviti da ne bi bio papak?
Ako je tako prica tekla, onda niti ja ne znam zasto je on ispao papak. A to o cjenjenju, manje-vise. Mogao je i ne reci i dalje ne bih ga procjenila kao papka, ako je shvatio da varanje nema smisla za buducnost 'zajednickoga zivota'. Meni se vise cini da je ovdje rijec o pokusaju da se napravi neki stabilni brak tj. mozda da se da jedna nova sansa. Mozda je zena procjenila da ne moze vise, da ga ne voli dovoljno, da bi voljela nastaviti svoj zivot sama itd. Ne znam kakva je bracna prica ovoga para. Mozda su samo i jedno i drugo trebali neki dogadjaj koji bi bio dovoljno velik da mogu lakse izaci iz braka. A o prihvacanju odluke, ja bih prije rekla da niti on u ovom trenutku nema puno izbora. Obicno je ili kreni "izpocetka" ili se rastaviti.

Interesantno mi je ovo, jer bas jutros nekom igrom slucaja, "zapadne me" ovakva jedna, slicna prica.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 14:12   #25
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post

Interesantno mi je ovo, jer bas jutros nekom igrom slucaja, "zapadne me" ovakva jedna, slicna prica.
A sa čim se ti baviš? ako nije tajna.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:16   #26
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
A sa čim se ti baviš? ako nije tajna.
Za ovu temu jedino bitno i relevantno je da imam dobro uho, ne los vid i dovoljno veliko srce da mogu nesto razumjeti ljude.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:23   #27
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
Za ovu temu jedino bitno i relevantno je da imam dobro uho, ne los vid i dovoljno veliko srce da mogu nesto razumjeti ljude.
Dobro i to je nekaj, uplašio sam se u CZSS
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:24   #28
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Dobro i to je nekaj, uplašio sam se u CZSS
Pa, to bi bilo super!
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:27   #29
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
Pa, to bi bilo super!
Bolje nemoj, mam bi režal na tebe
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:44   #30
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ne slažem se, prije bih rekao da se ponašao razumno. Nije lagao o nevjeri, prihvatio je ženinu odluku, što znači da je cjeni. Ako su se sporazumno rastali znači da su si sve rekli.
Objasni kaj je trebao napraviti da ne bi bio papak?
Papak, zbog nastavka priče.
Nakon nekoliko godina, njegovih avantura kao slobodnog muškarca, odlučio je ponovno osvojiti svoju ex. Ponovno su bili skupa, jer ona je njega svejedno voljela, samo što je sada prešla preko svog ponosa i njegove nevjere. Neko vrijeme su živjeli ko golubčići da bi on ponovno počeo švrljati.
Kad je jednom prešla preko svega, pokušala je i drugi put. Pa je promjenila taktiku. A on se ponašao kao podstanar, kao komad namještaja. Kad ništa nije uspjelo da pokušaju živjeti normalno skupa izbacila ga je iz stana.
Papak je zato što je bio spreman pretrpiti čak i šikaniranja od nje, tipa "kuham sebi i djetetu a ti jedi gdje i je...". Zbilja ne znam što mu se u glavi motalo u to vrijeme. Znao je satima sjediti ne progovorivši ni riječ dok mi igramo belu i razgovaramo. Na direktno pitanje odgovarao bi mrmljanjem. I kad ga je ona zamolila da se odseli pokupio se bez riječi.
I ne mislim da je on nju poštovao. Da je gajio barem takve osjećaje otišao bi sam, puno ranije, puno prije nego što je nanio štetu njihovom djetetu. Ne svojim ponašanjem nego nedostatkom ponašanja, nedostatkom volje da neke stvari završi prije nego što nove započne.
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:48   #31
Quote:
robotina kaže: Pogledaj post
Papak, zbog nastavka priče.
Nakon nekoliko godina, njegovih avantura kao slobodnog muškarca, odlučio je ponovno osvojiti svoju ex. Ponovno su bili skupa, jer ona je njega svejedno voljela, samo što je sada prešla preko svog ponosa i njegove nevjere. Neko vrijeme su živjeli ko golubčići da bi on ponovno počeo švrljati.
Kad je jednom prešla preko svega, pokušala je i drugi put. Pa je promjenila taktiku. A on se ponašao kao podstanar, kao komad namještaja. Kad ništa nije uspjelo da pokušaju živjeti normalno skupa izbacila ga je iz stana.
Papak je zato što je bio spreman pretrpiti čak i šikaniranja od nje, tipa "kuham sebi i djetetu a ti jedi gdje i je...". Zbilja ne znam što mu se u glavi motalo u to vrijeme. Znao je satima sjediti ne progovorivši ni riječ dok mi igramo belu i razgovaramo. Na direktno pitanje odgovarao bi mrmljanjem. I kad ga je ona zamolila da se odseli pokupio se bez riječi.
I ne mislim da je on nju poštovao. Da je gajio barem takve osjećaje otišao bi sam, puno ranije, puno prije nego što je nanio štetu njihovom djetetu. Ne svojim ponašanjem nego nedostatkom ponašanja, nedostatkom volje da neke stvari završi prije nego što nove započne.
Nije mi jasan ako ti kažeš papak
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:52   #32
I ja sam se sporazumno rastala. Bili smo zajedno 13 godina, od cega skoro punih 10 u braku. Velika ljubav, borba protiv vjetrenjaca (citaj moji i njegovi starci), otisli u trecu zemlju, imali super poslove, kupili jedan stan, pa drugi, planirali obitelj (to je islo malo teze jer je posao bio neizvjestan). On je u potrazi za stabilnijim poslom otisao u drugu drzavu, a ja ostala ovdje, odlazuci odlazak k njemu, radi posla (znam da zvuci glupo, ali sam nevjerovatno ispunjena svojim poslom, a on nece jos dugo trajati i nikad vise isti necu naci)izdrzali smo par godina tako i onda shvatili da smo izgubili ono sto smo imali. Na nasu obostranu i veliku zalost... I eto, rastali se uz puno suza, sa zajednickim odvjetnikom. Ja sam nasla nekog drugog, ali mu o tome nisam pricala. Znam da je i on nasao nekog drugog (preko drugih ljudi), ali mi o tome nije pricao. Ali smo jos uvijek imali osjecaje jedno za drugo, nekakva post-bracna, bratska ljubav valjda... Htjeli smo znati da je druga osoba dobro i zdravo, imali potrebu da se cujemo s vremena na vrijeme. Sad je proslo neko vrijeme, obznanili smo detalje vezanih za sadasnje veze. Nismo se usrecili posebno ni ja ni on, ali ne govorimo si to iz nekog "ajmo opet probat zajedno" razloga, nego vise u stilu "ma, naci cemo mi srecu opet, ne mora bit iz prvog pokusaja nakon razvoda". Neki dan sam dobila poruku, proplakala sam od smijeha - cujem ga kako prica, sve tako sarmantno i zavodljivo, ali kao u daljini... i onda cujem zensko kikotanje kao odgovor. Jadnicak je kupio novi telefon (touchscreen) i upalio mu se dok je bio na spoju. Sutradan sam ga nazvala da ga pitam jel' mu bilo dobro i da slijedeci put pripazi na telefon. Smijali smo se. Dva dana nakon toga mi je poslao poruku da ide na novi spoj i da gasi telefon. Sinoc sam dobila mms od njega sa koncerta rock grupe koju oboje jako volimo, jutros mail sa masu slika s koncerta... Ne smatram dio zivota koji sam s njim provela "potracenim". Da mogu, promijenila bih neke vlastite odluke koje su pomogle u nastajanju ove situacije (a i on, kako kaze). Ali sto je - tu je. Vazno je da smo oboje sretni i zadovoljni, svatko sa svoje strane.
Seamaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 17:06   #33
Quote:
robotina kaže: Pogledaj post
Papak, zbog nastavka priče.
Nakon nekoliko godina, njegovih avantura kao slobodnog muškarca, odlučio je ponovno osvojiti svoju ex. Ponovno su bili skupa, jer ona je njega svejedno voljela, samo što je sada prešla preko svog ponosa i njegove nevjere. Neko vrijeme su živjeli ko golubčići da bi on ponovno počeo švrljati.
Kad je jednom prešla preko svega, pokušala je i drugi put. Pa je promjenila taktiku. A on se ponašao kao podstanar, kao komad namještaja. Kad ništa nije uspjelo da pokušaju živjeti normalno skupa izbacila ga je iz stana.
Papak je zato što je bio spreman pretrpiti čak i šikaniranja od nje, tipa "kuham sebi i djetetu a ti jedi gdje i je...". Zbilja ne znam što mu se u glavi motalo u to vrijeme. Znao je satima sjediti ne progovorivši ni riječ dok mi igramo belu i razgovaramo. Na direktno pitanje odgovarao bi mrmljanjem. I kad ga je ona zamolila da se odseli pokupio se bez riječi.
I ne mislim da je on nju poštovao. Da je gajio barem takve osjećaje otišao bi sam, puno ranije, puno prije nego što je nanio štetu njihovom djetetu. Ne svojim ponašanjem nego nedostatkom ponašanja, nedostatkom volje da neke stvari završi prije nego što nove započne.
Uh, jebiga... ne vidim da je niti ona njega postovala. Dakle, nemam sta nadodati osim da je sve bilo vrlo predvidivo. Nikakva zalost. Kako sada, jel' brine sto o djeci?
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 17:24   #34
Quote:
Seamaiden kaže: Pogledaj post
I ja sam se sporazumno rastala. Bili smo zajedno 13 godina, od cega skoro punih 10 u braku. Velika ljubav, borba protiv vjetrenjaca (citaj moji i njegovi starci), otisli u trecu zemlju, imali super poslove, kupili jedan stan, pa drugi, planirali obitelj (to je islo malo teze jer je posao bio neizvjestan). On je u potrazi za stabilnijim poslom otisao u drugu drzavu, a ja ostala ovdje, odlazuci odlazak k njemu, radi posla (znam da zvuci glupo, ali sam nevjerovatno ispunjena svojim poslom, a on nece jos dugo trajati i nikad vise isti necu naci)izdrzali smo par godina tako i onda shvatili da smo izgubili ono sto smo imali. Na nasu obostranu i veliku zalost... I eto, rastali se uz puno suza, sa zajednickim odvjetnikom. Ja sam nasla nekog drugog, ali mu o tome nisam pricala. Znam da je i on nasao nekog drugog (preko drugih ljudi), ali mi o tome nije pricao. Ali smo jos uvijek imali osjecaje jedno za drugo, nekakva post-bracna, bratska ljubav valjda... Htjeli smo znati da je druga osoba dobro i zdravo, imali potrebu da se cujemo s vremena na vrijeme. Sad je proslo neko vrijeme, obznanili smo detalje vezanih za sadasnje veze. Nismo se usrecili posebno ni ja ni on, ali ne govorimo si to iz nekog "ajmo opet probat zajedno" razloga, nego vise u stilu "ma, naci cemo mi srecu opet, ne mora bit iz prvog pokusaja nakon razvoda". Neki dan sam dobila poruku, proplakala sam od smijeha - cujem ga kako prica, sve tako sarmantno i zavodljivo, ali kao u daljini... i onda cujem zensko kikotanje kao odgovor. Jadnicak je kupio novi telefon (touchscreen) i upalio mu se dok je bio na spoju. Sutradan sam ga nazvala da ga pitam jel' mu bilo dobro i da slijedeci put pripazi na telefon. Smijali smo se. Dva dana nakon toga mi je poslao poruku da ide na novi spoj i da gasi telefon. Sinoc sam dobila mms od njega sa koncerta rock grupe koju oboje jako volimo, jutros mail sa masu slika s koncerta... Ne smatram dio zivota koji sam s njim provela "potracenim". Da mogu, promijenila bih neke vlastite odluke koje su pomogle u nastajanju ove situacije (a i on, kako kaze). Ali sto je - tu je. Vazno je da smo oboje sretni i zadovoljni, svatko sa svoje strane.
Niste mi baš najjasniji ali očito da noževi ne moraju biti.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 20:49   #35
Nije. Danas sam bivšoj čestitao rođendan, a ona piše da sam je ugodno iznenadio i da bi bilo lijepo da se vidimo i ispričamo malo. Prihvatio sam poziv, pa ću i to odraditi. Napisala je i da to istinski želi. Eto dokaza da ne moramo biti neprijatelji.
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 23.11.2009. at 21:09.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 21:08   #36
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Nije. Danas sam bivšoj čestitao rođendan, a ona piše da sam je ugodno iznenadio i da bi bilo lijepo da se vidimo i ispričamo malo. Prihvatio sam poziv, pa ću i to odraditi. Npisala je i da to istinski želi. Eto dokaza da ne moramo biti neprijatelji.
To, raspuštenci, pa možemo i mi biti na nivou
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 22:26   #37
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
Uh, jebiga... ne vidim da je niti ona njega postovala. Dakle, nemam sta nadodati osim da je sve bilo vrlo predvidivo. Nikakva zalost. Kako sada, jel' brine sto o djeci?
Onim prvim htjedoh reći da nisu letjeli noževi ali da bi bilo bolje da je ostalo na tome, bez reprize. Danas je on ponovno oženjen, ima još jedno dijete. Brine o sinu kolko uzmogne jer nema baš neki dobro plaćen posao. A moja draga prijateljica je napokon upoznala nekog kome je spremna pružiti šansu.
Ovo boldano znači da je nekoliko godina potrošeno u potrazi za nečim prošlim.
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 08:01   #38
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Nije. Danas sam bivšoj čestitao rođendan, a ona piše da sam je ugodno iznenadio i da bi bilo lijepo da se vidimo i ispričamo malo. Prihvatio sam poziv, pa ću i to odraditi. Napisala je i da to istinski želi. Eto dokaza da ne moramo biti neprijatelji.
I,,, nadam se da si uspio do kraja biti razuman ili moramo i dalje slušati There Must Be An Angel ?
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 08:27   #39
Xedos lako tebi pričati...
Ti nisi niti jednu svoju ženu ostavio u financ. problemima, nisi se čak lomio oko alimetacije jer kako shvaćam imaš dovoljno.
Hej, pa tvoja prva žena ima punomoć da potpisuje za tvoju firmu
Moj bjes ne proizlazi iz činjenice da smo se rastali i da on ima drugu obitelj (imam i ja)
MOj bjes proizlazi iz činjenice da on još nije završio priču sa mnom, da ja cijelo vrijeme vučem dugove iz prošlosti, da se borim za egzistenciju i da se stalno povlaćim po sudu i centru..
A o različitim metodama odgoja da i ne govorim
Nismo nikako u istoj poziciji...
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 08:57   #40
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Xedos lako tebi pričati...
Ti nisi niti jednu svoju ženu ostavio u financ. problemima, nisi se čak lomio oko alimetacije jer kako shvaćam imaš dovoljno.
Hej, pa tvoja prva žena ima punomoć da potpisuje za tvoju firmu
Moj bjes ne proizlazi iz činjenice da smo se rastali i da on ima drugu obitelj (imam i ja)
MOj bjes proizlazi iz činjenice da on još nije završio priču sa mnom, da ja cijelo vrijeme vučem dugove iz prošlosti, da se borim za egzistenciju i da se stalno povlaćim po sudu i centru..
A o različitim metodama odgoja da i ne govorim
Nismo nikako u istoj poziciji...
Istina, mada i to košta na drugi način. Radi te svoje sada dobre ekonomske situacije sam znemarivao svoju djecu i često provodio noći po svijetu budan i misleći na njih. Na kraju krajeva sam i to radio za njih, i riješio dugove njihove mame (nastale radi djece). Ne nije lako, sve sam radio najbolje kako sam znao.
Ne kažem da smo u istim pozicijama, ne mislim da ti je lako ali izgurat ćeš a ja sam tu ako trebaš psihičku podršku ili neku provokaciju da ti probudi inat da ti to možeš. Na žalost ex-a ti ne mogu promjeniti ali ako mogu pomoći, tu sam.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.