Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2009., 21:01   #21
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
I jesam proguglala za natal htvatske ali nisam nista nasla...zato sam i bila zbunjola...

sto se tice onog "gafa-to sam napisala "zato sto si ti napisala da je francuska lav,a ja sam ti postavila natal francuske gdje je evidentno naveden i natal i predikcije,i ona je bila prikazana kao vaga...mozda je doslo do nesporazuma,zapravo i mislim da i je...

Cuj,znas razliku izmedu opozicije i konjukcije plutona i sunca,i btw.meni je pluton(vladar sunca) u konjukciji sa suncem...to nije isto kao ovo sto si navela...ti reagiras puno drugacije od mene...i kad sam navela za tu konjukciju,to sam napisala samo zato sto se kuzis u astrologiju,pa sam ocekivala da ces i skuziti da ti zapravo pokusavam reci da bi me se zbog plutona(jer mi je i u konjukciji sa merkurom i saturnom) moglo shvatiti dugacije nego kako je bilo namijenjeno(jer mi se to ne bi dogodilo po prvi puta da me ljudi protumace malicioznije nego sto je to slucaj),a neki ljudi znaju na to biti osjetljivi jer je to prevelika energija koja se osijeti kako u meni kao osobi(sunce) tako i u mojoj komunikaciji(merku0pluton)...a ti si cak i to sto sam napisala za plutona dozivjela maliciozno i tako i reagirala...ja se upravo i nisam htjela kaciti,zato sam i navela to za plutona,a nisam htjela da se i to pretvori u sredstvo prepucavanja...moji smajlici su btw. bili iskreni(mjesec u raku u 7.kuci)...nemoj ratovati,kad te ne napadam...

Ovo sto si napisala vezano uz tumacenje tranzita i samog natala cu svakako prouciti,u najmanju ruku si navela podosta stvari koje nisam znala-tipa djevica i poluotoci,tako da cu se pozabaviti s tim...i bez obzira na sukobcic koji se pojavio iz neba pa u rebra s obje strane,trazit cu na netu i dalje da nadem da li ima vec gotov natal i jos neke pojedinosti vezano uz pojasnjenje Hr-djevica-rak...skuzila sam u cemu mi je bio problem i sto me zbunjivalo,ali cisto za ubuduce da se ista stvar ne ponovi cu jos prouciti...
potražit ću ti ja neke linkove sa kartom RH sutra....i knjige s tom tematikom

ma kužimo se mi plutonci bez obzira radi li se o konjukciji ili opoziciji il kvadratu.... čak mi je bilo i smiješno kad si rekla 'al imam ja SO0PL'.... mi se valjda uvijek pravdamo tim aspektom kad krene sukob....
imam ja malo jaču svadljivu kombinaciju Me0Ma i Mars mi je u Ovnu....a onaj So180Pl...Sunce u Ovnu...Mo u Sco
....a znaš kakve su ličnosti sazdane od Marsa i Plutona....
..tvoj Me0Pl se može sakrit....kad su prepucavanja u pitanju....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 21:17   #22
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
potražit ću ti ja neke linkove sa kartom RH sutra....i knjige s tom tematikom

ma kužimo se mi plutonci bez obzira radi li se o konjukciji ili opoziciji il kvadratu.... čak mi je bilo i smiješno kad si rekla 'al imam ja SO0PL'.... mi se valjda uvijek pravdamo tim aspektom kad krene sukob....
imam ja malo jaču svadljivu kombinaciju Me0Ma i Mars mi je u Ovnu....a onaj So180Pl...Sunce u Ovnu...Mo u Sco
....a znaš kakve su ličnosti sazdane od Marsa i Plutona....
..tvoj Me0Pl se može sakrit....kad su prepucavanja u pitanju....
Draga si stvarno! sad mi je jos vise zao sto je do sukoba uopce doslo! Ako uspijes naci dobro ce mi doci,a i ja cu i sama nastaviti traziti...tek kad si napisala ono za djevicu i poluotoke(opet ja o tome) sam skuzila koliko stvari ne znam...ali napredak je sto sam vidjela sto ne znam!

Ma draga moja,da je bar tako lako pravdati se za tog plutona kako si ti napisala...u zivotu me cesto ljudi koji nemaju blage dume s astrologijom pogresno shvate,a ja im onda ne mogu poceti pricati o tom plutonu...i vjerovala ti meni ili ne,ali stvarno sam pomislila da su ti planete u ovnu...ja sam dosta okruzena ovnovima,pa ih nekako lakse skuzim...nemam se ja obicaj skrivati iza pl0mer,prije mi pomaze konjukcija saturna na plutona,sunce i merkura pa on zna pomoci smiriti stvari...

dakle,poanta je zaboraviti generalizacije znakova drzava...ok,sad cu ja to pogledati iz drugacije perspektive!
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 00:42   #23
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Draga si stvarno! sad mi je jos vise zao sto je do sukoba uopce doslo! Ako uspijes naci dobro ce mi doci,a i ja cu i sama nastaviti traziti...!
dakle ovdje su dva linka na kojima imaš prikazanu natalnu kartu RH:

- link 1
- link 2

...razlika između ove dvije karte je upotreba sideralnog zodijaka u drugom linku pa nek te to ne buni...datum i sat su isti....

Što se tiče knjiga, N.Šafarić se bavio ovim u knjizi Mundana Astrologija, a imaš i na linku 2 dosta napisano na tu temu i može ti poslužiti da izdvadiš principe na kojima se ovakva predviđanja temelje. Od nekih drugih knjiga preporučam Knjigu vladarstava A.Imširagića u kojoj se nalazi popis država i gradova i njima pridruženih znakova zodijaka, kao i geografsko određenje za svaki znak. Misim da sam neke dijelove iz te knjige prepisala ovdje na temi Astrokartografija. Precizne natalne karte možeš pronaći i na astro.com, iako iste trebaju biti pod upitnikom i provjeravane iz više izvora.
Prognozirati je najbolje naučiti sam, tako što ćeš uzeti kartu neke države i pogledati prošlost iste, tranzite i koji su se događaji bitni desili pod kojim tranzitom za tu državu. Generalni pojmovi kuća, planeta i dr. a tiču se mundane astrologije imaš na linku N.Šafarića gore....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 16:25   #24
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
dakle ovdje su dva linka na kojima imaš prikazanu natalnu kartu RH:

- link 1
- link 2

...razlika između ove dvije karte je upotreba sideralnog zodijaka u drugom linku pa nek te to ne buni...datum i sat su isti....

Što se tiče knjiga, N.Šafarić se bavio ovim u knjizi Mundana Astrologija, a imaš i na linku 2 dosta napisano na tu temu i može ti poslužiti da izdvadiš principe na kojima se ovakva predviđanja temelje. Od nekih drugih knjiga preporučam Knjigu vladarstava A.Imširagića u kojoj se nalazi popis država i gradova i njima pridruženih znakova zodijaka, kao i geografsko određenje za svaki znak. Misim da sam neke dijelove iz te knjige prepisala ovdje na temi Astrokartografija. Precizne natalne karte možeš pronaći i na astro.com, iako iste trebaju biti pod upitnikom i provjeravane iz više izvora.
Prognozirati je najbolje naučiti sam, tako što ćeš uzeti kartu neke države i pogledati prošlost iste, tranzite i koji su se događaji bitni desili pod kojim tranzitom za tu državu. Generalni pojmovi kuća, planeta i dr. a tiču se mundane astrologije imaš na linku N.Šafarića gore....
Hvala za preporuku,cim dodem do vremena,a mislim da se to biti tek u ozujku,proucit cu te knjige koje navela!
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 09:56   #25
na ovom linku možete pronaći preko 50 horoskopa država u svijetu.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 14:10   #26
Tranziti za predsjednicu vlade za jučerašnji šok-dan. Neće uspjet potjerati Sanadera iz stranke.

(vrijeme rođenja neznam, mjesec nemože tamo...)
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:53   #27
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Tranziti za predsjednicu vlade za jučerašnji šok-dan. Neće uspjet potjerati Sanadera iz stranke.

(vrijeme rođenja neznam, mjesec nemože tamo...)


Evo, upravo ga potjerala, malo si fulala, Sanader leti, leti daleko
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 20:07   #28
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Tranziti za predsjednicu vlade za jučerašnji šok-dan. Neće uspjet potjerati Sanadera iz stranke.

(vrijeme rođenja neznam, mjesec nemože tamo...)
da...ispalo je suprotno! Meni osobno bar,natal Kosorice je jako dobar za vodenje i "jaku ruku"...ona je racica-kardinalni znak plus sto jos ima i neaspektiran merkur(saslusat ce sve,ali njezin zakljucak je samo njezin)...a ima i genijalan MC...a uz skori trigon jupitera,tek bi joj stvari trebale krenuti...

mislim da ovi sadasnji brzi tranziti jesu donijeli stres,ali zbog njezine kardinalne kvalitete,tesko da bi popustila...njoj nije problem donijeti jaku odluku...tako da cak i kad je u pitanju Sanader,mislim da to nista ne mijenja...tranziti su joj bili samo test,a ne nesto sto bi ju zakocilo na ikakav nacin,bez obzira sto se radi o opozicijama...to nisu tako strasne opozicije...bar ne jos,dok jos pl ne pocne oponirati i saturn kvadrirati...
moram priznati da me njezina odluka nije nimalo iznenadila...iskreno,bila bi razocarana da je bilo suprotno...
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 20:39   #29
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
da...ispalo je suprotno! Meni osobno bar,natal Kosorice je jako dobar za vodenje i "jaku ruku"...ona je racica-kardinalni znak plus sto jos ima i neaspektiran merkur(saslusat ce sve,ali njezin zakljucak je samo njezin)...a ima i genijalan MC...a uz skori trigon jupitera,tek bi joj stvari trebale krenuti...

mislim da ovi sadasnji brzi tranziti jesu donijeli stres,ali zbog njezine kardinalne kvalitete,tesko da bi popustila...njoj nije problem donijeti jaku odluku...tako da cak i kad je u pitanju Sanader,mislim da to nista ne mijenja...tranziti su joj bili samo test,a ne nesto sto bi ju zakocilo na ikakav nacin,bez obzira sto se radi o opozicijama...to nisu tako strasne opozicije...bar ne jos,dok jos pl ne pocne oponirati i saturn kvadrirati...
moram priznati da me njezina odluka nije nimalo iznenadila...iskreno,bila bi razocarana da je bilo suprotno...
ne znamo kakav ima MC i položaj ostalih kuća s obzirom da ne znamo sat rođenja i postavljena karta je fiktivno za podne....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 20:46   #30
baš me zanima što će pokazati tranzitni saturn kad joj izađe na ascendent hihih
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 20:49   #31
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
baš me zanima što će pokazati tranzitni saturn kad joj izađe na ascendent hihih
ma na kakav ascedent, pa nemamo točno vrijeme rođenja...pa tako ni Asc...

Manaus, ajde postavi kartu sa vremenom unknown....mnogi su se zbunili....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 22:59   #32
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ne znamo kakav ima MC i položaj ostalih kuća s obzirom da ne znamo sat rođenja i postavljena karta je fiktivno za podne....
da,imas pravo...ma manaus je napisala da ne zna vrijeme rodenja,nije ona kriva...jos i procitam da se ne zna Asc,i zaboravim na to...cini mi se da su me one "natalne karte" naviknule da gledam natal kao takav i zaboravila sam da se ne zna vrijeme rodenja Kosorice...moja greska...
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 00:34   #33
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
da,imas pravo...ma manaus je napisala da ne zna vrijeme rodenja,nije ona kriva...jos i procitam da se ne zna Asc,i zaboravim na to...cini mi se da su me one "natalne karte" naviknule da gledam natal kao takav i zaboravila sam da se ne zna vrijeme rodenja Kosorice...moja greska...

Ma ajmo mi nju lipo pitati, draga premijerko, mi se ovdje mučimo oko naše drage domovine a time posredno i oko vaše sudbine, a ne znamo sat vašeg rođenja, pa onda ne znamo ni asc, mjesec, kuće i ostalo, pa vas molimo ovim putem sat vašeg rođenja
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 01:01   #34
radije pogledajte šta bi sanaderu da je poludio!
ovaj potez mu je bio otprilike kao da se baci s vrha nebodera na trgu bana jelačića na glavu. totalni zajeb u roku od 24 h.... neke procjene je imao, ali očito vrlo krive. može li ego-trip toliko pomutiti pamet?


.....

kosorica ima zapravo dosta stabilan horoskop. tko bi rekao onoj nekadašnjoj plačljivici (tako barem percipiranoj)!

ona ima trigonal sunca i mjeseca - uvijek jako, jako dobar aspekt. sunce joj je u konjukciji s marsom - ljudi enormno puni energije. mjesec je i u trigonalu s marsom (doduše, malo slabijem, tj. manjeg orbisa nego trigon. sunca i mjeseca) - opet dosta energije i inicijative i potezi koji izlaze na dobro (pa i pokazatelj dobrog stratega kako bi rekli stari astrolozi). a mjesec je njen vladar, ne zaboravimo (račica).

u biti, iznenadila sam se kad sam prije koji mjesec vidjela njen horoskop: ono kad su svi pričali "neće ona ni dva mjeseca izdržat", slučajno sam pogledala njen horoskop po prvi put u životu i rekla "oho, bome izdržat će ona i ostati na nogama". ona je puno jača i stabilnija nego što bi čovjek rekao.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you

Zadnje uređivanje Rosary : 05.01.2010. at 01:21.
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 01:15   #35
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Pod istim aspektom ( Pl So ) je i Sanader otišao... a aspekt još traje upravo sad ... izgleda da i Kalmeta odlazi, no mislim da tu neće biti kraj... neznam koliko je još minstara ostalo od Sanaderove vlade, ali mi se čini da čistki još nije kraj, s obzirom da je to cijeli proces koji je trajao od proljeća 2009 pa negdje do kraja iduće godine, otprilike...

Osobno mislim da je netko izvršio pritisak na Sanadera i da je to razlog odlaska, uostalom i u njegovom horoskopu je vidljiv pritisak na njega ( Sa So ) ili u najmanju ruku bijeg od odgovornosti.

Pošto je trenutno aspekt (Pl So) u punoj snazi mislim da bi mogli očekivati iznenađujuće vijesti vezano za vladu, nalik na one kad je Sanader podnio ostavku. Da li će zaista biti tako ili je aspekt glavninu odradio odlaskom Sanadera znat ćemo uskoro...
au, sasa, svaka čast, tek sad vidim da si ti upravo predvidio ovako nešto.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you

Zadnje uređivanje Rosary : 05.01.2010. at 01:22.
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 08:04   #36
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
radije pogledajte šta bi sanaderu da je poludio!
ovaj potez mu je bio otprilike kao da se baci s vrha nebodera na trgu bana jelačića na glavu. totalni zajeb u roku od 24 h.... neke procjene je imao, ali očito vrlo krive. može li ego-trip toliko pomutiti pamet?
Sanader

Mene fascinira ovaj T-kvadrat što se pomalo formira pa škicam preko kojih se osobnih planeta ljudima prelama i kako to na njih utiče.

Sanaderu se valja preko Merkura i eto čovjek pošemerio. Merkur mu je i vladar Sunca. Pluton je u egzaktnom tranzitu, Saturn se vraća, a kada mu Uran napravi kvadrat na taj isti Merkur, siroti Ivo bi mogao završiti iza rešetaka koje nisu zatvorske...

I čudan mu je taj horoskop. Dva kvadrata neosobnih planeta i ništa opozicija. To je valjda primjer onoga kada čovjeku sve ide kako želi, a kada mu se desi teža situacija, ode s pameću...
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 08:51   #37
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Sanader

Mene fascinira ovaj T-kvadrat što se pomalo formira pa škicam preko kojih se osobnih planeta ljudima prelama i kako to na njih utiče.

Sanaderu se valja preko Merkura i eto čovjek pošemerio. Merkur mu je i vladar Sunca. Pluton je u egzaktnom tranzitu, Saturn se vraća, a kada mu Uran napravi kvadrat na taj isti Merkur, siroti Ivo bi mogao završiti iza rešetaka koje nisu zatvorske...

I čudan mu je taj horoskop. Dva kvadrata neosobnih planeta i ništa opozicija. To je valjda primjer onoga kada čovjeku sve ide kako želi, a kada mu se desi teža situacija, ode s pameću...
Sanader nema T-kvadrat jer bi onda morao imati i opoziciju u horoskopu a on nje nema. Ali dobro govoriš, ima samo 2 kvadrata, nije naučen na teškoće, a što je još gore ove si je sam stvorio, što znači da se je prestrašio i da nije bio ni sposoban za mjesto koje je obnašao(premijera). On je inače intelektualno dosta jak(3 planeta u Blizancu) i fizički izdržljiv(Mjesec i Venera u Biku), međutim za visoko državničko mjesto fali mu kardinalne kvalitete, jer tu mora nešto i sam pokrenitu a ne samo "mutiti" i održavati. Tu je Jadranka Kosor puno jača jer je zbog planeta u Raku(kardinalni znak) puno spremnija za ulogu premijerke pa mislim da će je dugoročno kvalitetnije obnašati. Sanadera tek čekaju muke kad Saturn uđe u Škorpiona i napadne mu planete u Biku a kasnije iz strijelca u Blizancu, još je 2 godine na miru, a onda mu dolazi 5 teških godina
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 09:00   #38
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Sanader nema T-kvadrat jer bi onda morao imati i opoziciju u horoskopu a on nje nema...
Nisam se dobro izrazila ili me nisi shvatio
Govorila sam o T-kvadratu koji se formira u 2010 (Pluton-Saturn-Uran/Jupiter) a koji će napraviti tranzitne kvadrate i opozije (ili ih već radi) sa Sanaderovim Merkurom kao odgovor na pitanje "što mu bi da je odjednom tako pošemerio".
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 10:55   #39
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Nisam se dobro izrazila ili me nisi shvatio
Govorila sam o T-kvadratu koji se formira u 2010 (Pluton-Saturn-Uran/Jupiter) a koji će napraviti tranzitne kvadrate i opozije (ili ih već radi) sa Sanaderovim Merkurom kao odgovor na pitanje "što mu bi da je odjednom tako pošemerio".
Nisam ja dobro čitao jer sam na poslu. Uglavnom neće mu biti lako jer mu je Merkur vladar Sunca. Ali ja se ne bi njime previše ni bavio, nikad ga nisam smatrao sposobnim, on je po meni obični hvalisavac dok je imao HDZ iza sebe, a sad će se i dalje hvaliti(samo ne znam sa čim)ali bez pokrića
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:02   #40
Ponekad je sjajno biti u krivu. Izbacivaje je trajalo cijeli dan, do 18.00 dok su se dogovorili, nije bilo jednostavno.
Evo karte Kosor bez vremena rođenja. Što bi rekao o njoj osim da osobi koja 6 godina blisko surađuje sa Sanaderom nedam zrno kredita.

p.s.
Manaus je on, ne ona.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.