Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2010., 16:18   #1
Angry nezaposlena- razvod

Neznam i nemam zivaca traziti po forumu, molim vas da mi kazete koja su mi prava sto se tice imovine. S obrzirom da je on kucu kupio prije braka, a trenutno vrijedi oko 120% vise od onog iznosa koji ju je platio. Nezaposlena sam pa me zanima svi novcani oblici pomoci kojima se mogu ponadati
__________________
JEDAN JE ŽIVOT. NEMAM VREMENA DA GA TROŠIM NA RUŽNE STVARI I LOŠE LJUDE!

Zadnje uređivanje laura33 : 25.01.2010. at 16:26. Reason: ispravka
laura33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 16:54   #2
Quote:
laura33 kaže: Pogledaj post
Neznam i nemam zivaca traziti po forumu, molim vas da mi kazete koja su mi prava sto se tice imovine. S obrzirom da je on kucu kupio prije braka, a trenutno vrijedi oko 120% vise od onog iznosa koji ju je platio. Nezaposlena sam pa me zanima svi novcani oblici pomoci kojima se mogu ponadati
Mislim da nikakva, a prava su ti na njegovo uzdržavanje jedan period jer si nezaposlena i nemaš prihoda, ne znam koliki.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 18:14   #3
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Mislim da nikakva, a prava su ti na njegovo uzdržavanje jedan period jer si nezaposlena i nemaš prihoda, ne znam koliki.
Imaš pravo na izdržavanje,ako si bolesna,ne možeš se zaposliti-sa dobrim razlogom,a ne tipa nema posla.
Čitaš forume,misliš da bi ti netko plaćao uzdržavanje,kada je obično raspad sistema i oko novca za alimentaciju.
Osim toga,od podizanja zahtjeva za razvod do pravomoćnosti traje oko godinu dana,u najboljem slučaju.Zato traži posao,makar kakav,jer i tvoja nezaposlenost će ti biti otežavajuća okolnost.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 18:22   #4
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Imaš pravo na izdržavanje,ako si bolesna,ne možeš se zaposliti-sa dobrim razlogom,a ne tipa nema posla.
Čitaš forume,misliš da bi ti netko plaćao uzdržavanje,kada je obično raspad sistema i oko novca za alimentaciju.
Osim toga,od podizanja zahtjeva za razvod do pravomoćnosti traje oko godinu dana,u najboljem slučaju.Zato traži posao,makar kakav,jer i tvoja nezaposlenost će ti biti otežavajuća okolnost.
Samo sam joj dao moguću soluciju, a izvedivost je druga priča, a i njene posljedice
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 18:44   #5
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Samo sam joj dao moguću soluciju, a izvedivost je druga priča, a i njene posljedice

Skužila sam ja tebe!
A makar sam žensko,moram biti zločesta-ne da joj se tražiti po forumima!Nemaš vremena?
A da ti budući bivši plati i advokata?

Zadnje uređivanje sama45 : 25.01.2010. at 18:49. Reason: pitanje
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 20:07   #6
...

Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Skužila sam ja tebe!
A makar sam žensko,moram biti zločesta-ne da joj se tražiti po forumima!Nemaš vremena?
A da ti budući bivši plati i advokata?
To sto sam napisla da "nemam zivaca" u prenesenom značenju znaci, da dok citam sve te tuzne priče, jos mi teze sve postaje.
A to sto sam trenutno nezaposlena ne znaci da ne trazim posao, Ali dragi moji pogledajte malo viroviticko podravsku zupaniju s ponudama poslova, i sve ce vam biti jasno. kod nas je trenutna situacija takva da samo otkaz mozes dobiti, a posao Bože sacuvaj. I nisam trazilanikakovo negodovanje, nego informaciju . Naravno da me strah malo tog svega...sto je normalno.
__________________
JEDAN JE ŽIVOT. NEMAM VREMENA DA GA TROŠIM NA RUŽNE STVARI I LOŠE LJUDE!
laura33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 20:32   #7
Quote:
laura33 kaže: Pogledaj post
Ali dragi moji pogledajte malo viroviticko podravsku zupaniju s ponudama poslova, i sve ce vam biti jasno.
Kuća nije bračna stečevina. Kuća je njegova. To što je dobila na vrijednosti je nebitno.

Ako već odlaziš iz kuće, zašto ograničavaš traženje zaposlenja na svoju županiju?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 20:36   #8
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kuća nije bračna stečevina. Kuća je njegova. To što je dobila na vrijednosti je nebitno.

Ako već odlaziš iz kuće, zašto ograničavaš traženje zaposlenja na svoju županiju?
možda zato što ne želi da djeca budu odvojena ni od tate ni od nje
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 20:47   #9
Quote:
laura33 kaže: Pogledaj post
Neznam i nemam zivaca traziti po forumu, molim vas da mi kazete koja su mi prava sto se tice imovine. S obrzirom da je on kucu kupio prije braka, a trenutno vrijedi oko 120% vise od onog iznosa koji ju je platio. Nezaposlena sam pa me zanima svi novcani oblici pomoci kojima se mogu ponadati

javi se u centar,javi se na općinu,pitaj ,traži,zahtjevaj svako svoje pravo ...
Ne gledaj na to kao na milostinju nego na svoje pravo kao nezaposlene žene u procesu rastave...
Za imovinu nemam pojma,imaš legalis forum,postavi tamo temu.
Vjerujem da imaš pravo na neku isplatu od njega,ako si i ti godinama ulagala u kuću.
E sad ,ovisi koliko živaca i energije imaš za navlačenja po sudovima.
I sretno u traženju posla
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 12:33   #10
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
javi se u centar,javi se na općinu,pitaj ,traži,zahtjevaj svako svoje pravo ...
Ne gledaj na to kao na milostinju nego na svoje pravo kao nezaposlene žene u procesu rastave...
Za imovinu nemam pojma,imaš legalis forum,postavi tamo temu.
Vjerujem da imaš pravo na neku isplatu od njega,ako si i ti godinama ulagala u kuću.
E sad ,ovisi koliko živaca i energije imaš za navlačenja po sudovima.
I sretno u traženju posla
Mislim da imaš pravo na kuću bez obzira što je kupio prije braka.Ko je on da se širi u kući, a da ti ideš na ulicu.
A još ako imate djecu.Ne ne mogu djeca na ulicu.
Možeš ti dobiti pola kuće.
Savjet:Nađi odvjetnika, posudi pa mu plati!!!!
vesna50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 18:23   #11
pomagajte postala sam depresivna i ocajna jer neznam vise gdje da trazim pomoc,svi mi zatvaraju vrata ispred nosa.Moram da se iselim sa malim sinom iz stana jer ga vise nemogu da placam a di da idem kad nemam kud.Nezaposlena sa,invalid i jos mali milion problema u mojoj glavi.....svi prijedlozi su dobro dosli.......
nelaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 19:17   #12
A da nađeš posao?
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 19:47   #13
Quote:
vesna50 kaže: Pogledaj post
Mislim da imaš pravo na kuću bez obzira što je kupio prije braka.Ko je on da se širi u kući, a da ti ideš na ulicu.
A još ako imate djecu.Ne ne mogu djeca na ulicu.
Možeš ti dobiti pola kuće.
Savjet:Nađi odvjetnika, posudi pa mu plati!!!!
Vlasnik je jebene kuće.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 19:59   #14
Sve što je stečeno PRIJE braka ne ulazi u bračnu imovinu.....
Jel imate što osim kuće?
dionice, otvorenu štednju u nekoj banci, auto, bilo što?
Sve ostalo se dijeli, sve što je stečeno u braku...
Sretno Laura..
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 21:17   #15
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
Vlasnik je jebene kuće.
E sad, nećemo valjda gledati i te sitnice...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 22:51   #16
Quote:
nelaa kaže: Pogledaj post
pomagajte postala sam depresivna i ocajna jer neznam vise gdje da trazim pomoc,svi mi zatvaraju vrata ispred nosa.Moram da se iselim sa malim sinom iz stana jer ga vise nemogu da placam a di da idem kad nemam kud.Nezaposlena sa,invalid i jos mali milion problema u mojoj glavi.....svi prijedlozi su dobro dosli.......


a roditelji,prijatelji,rodbina,netko,bilo tko da ti pomogne,za početak?imaš li koga?ako nemaš primanja,da možda odeš u centar za skrb,ne znam gdje si ti točno,međutim,kucaj na sva vrata,od gradskog poglavarstva do raznoranih udruga.

znam neki će ti reći traži posao,ali nije ni to lako,ako je djete malo,opet plati vrtić,ako nemaš novaca onda imaš olakotne okolnost,ali opet sve je to hrpa posla i vremena a nemaš krov nad glavom.
kažeš da si invalid,kako to da nemaš nikakva primanja kao invalid?ako jesi invalid,onda bi ti sva vrata trebala biti otvorena.
ja sam prije dok sam bila sama s djetetom primala pomoć od centra,usto sma invlaid od prometne još mi nije određen postotak jer mi traje lječenje pa nemam inval.mirovinu,ali sam zato uz pomoć od centra dobivala i dodatak za invalidnost samo sam im morala donjet lječničke dokumente,isto sam bila podstanarka,imala sam pravo da mi grad plača pola režija (hvala bogu ta su vremena prošla),

za svakog ima nade samo se bori,gdje živiš
kod nas recimo u osijeku možeš predat za gradski stan,pa si na listi
a s time da dugo se čeka,dotad moraš bit podstanar ako nemaš svoje

ponavljam,ako si invalid,i usto malo djete,mora biti za tebe pomoći i neko rješenje,pa i ako nije trajno za početak
želim ti sreču,znam kako ti je,ja sam imala roditelje svoje,pa sam bila podstanar i primala pomoć.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 16:17   #17
Quote:
nelaa kaže: Pogledaj post
pomagajte postala sam depresivna i ocajna jer neznam vise gdje da trazim pomoc,svi mi zatvaraju vrata ispred nosa.Moram da se iselim sa malim sinom iz stana jer ga vise nemogu da placam a di da idem kad nemam kud.Nezaposlena sa,invalid i jos mali milion problema u mojoj glavi.....svi prijedlozi su dobro dosli.......
Moraš malo više o sebi, koja škola, što znaš raditi, odakle si. Da bi ti bilo što predložili moramo znati više. Zato piši
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.