Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2010., 10:53   #81
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

ma rekoh. da. hrvatski mentalitet.
to je tolko zagriženo u sebe da nema tu pomoći.


istina. cijeli topic je odličan primjer.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 10:54   #82
lalena lola

sjećat će se , itekako. ne podcjenjuj bebe i malu djecu.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:03   #83
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
...
i to isto kaj veliš...da dijete jednoj ženi na skrb i onda joj ga oduzme kad pomisli kako joj je situacija bajna.


i, da. ne bu nam ništa lakše kad se zaposlimo.

sve su ovo opravdanja. njoj je lakše tako otići u drugi grad, ostavit dijete nekom drugom i bok.

i makar ona sad tvrdi "ne bude se dijete sjećalo toga..."
a čekaj...hoćeš li se ti sjećati?
pa di ti je srce? kako imaš srca ostaviti dijete staro godinu i pol dana na čitav tjedan nekome?
iz moje perspektive... ja sam odsutna dnevno 3 sata kad odem na faks pa mi je teško i čini se kao vječnost... ali čitav tjedan da ne vidim dijete...hej???

i ne brinem ja za nju.
ona će diplomirat. uzet će dijete natrag k sebi. zaposlit će se. naganjat će karijeru a dijete će samo trunuti doma.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:05   #84
i btw...mislim da se za malo socijalnije slučajeve mogu nekak izvuć besplatne jaslice ili vrtić... a postoje i vrtići unutar crkve koji će sigurno pristati na to da ti besplatno čuvaju dijete ukoliko je stvarno nevolja, mislim da se kod njih daje uglavnom novac koliko imaš pa daš.

a i na kraju krajeva...500 kuna za vrtić je ništa naspram tome da ne vidiš dijete tjedan dana.
u pičku materinu čovjek na pljuge spizdi 500 kuna a ne bi na jebeni vrtić pa makar taj vrtić značio da će dijete svaku noć ići spavati s tobom.
jadno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:08   #85
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
možda je ta žena uvijek davala 100% sebe a za uzvrat nije dobivala nikakvu pomoć (od ljudi koji su joj trebali pomoći, njen muž, prijatelji, roditelji...) a tad je možda, kad je, kažeš, i brak pukao, možda i ona bila na rubu, skoro da pukne, pa je izabrala ostaviti već skoro odraslu djecu, koja si znaju sama i skuhati i oprati, nikom drugom nego njihovom TATI, i otišla odmoriti malo? šta ona kao nije imala pravo odmoriti? ko zna kakav joj je bio život, tko ju može osuđivati? nije oke ostaviti djecu, ali zašto joj je pukao brak, tko su ti bliski rođaci koji su nudili smještaj (možda su kriminalci, alkoholičari, nezaposleni?)? možda jednostavno nije htjela živjeti u tuđoj kući i zar na to nema pravo?
često se pitam gdje je ta granica do koje trebam ići u onom "davanju svega od sebe za svoje dijete"
trebam li se raspasti da bih bila dobra majka ili je u redu priznati da je (obaveza) previše i tražiti (i dobiti) pomoć?
i otkud znate da se njoj isto ne kida srce jer nije sa svojom djecom, u svom domu?
samo da ponovim, ženu znam jako dobro, godinama (žena od mog brata). a ti bliski rođaci, to joj je najbliži rod (njena majka i otac), i ne nisu nikakvi kriminalci...
njena je priča da se jednostavno zasitila svega i da diže ruke i od muža i od djecejer kao ne može ih više kontrolirat...ma djeca su skroz ok (5 i 8 razred ) , malo ih pubertet pići i ništa više...

a šta bi bilo da je i tata tako odlučio da i njemu malo treba odmora?
523 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:17   #86
ma daaaj eee... ostat na faxu i ostavit dijete svekrvi u drugom gradu... ajde još bih je moooožda nekako i shvatila da je bila predzadnja, zadnja godina.. i da sestvarno trude to promijeniti. al na 1. god ostala trudna i muža boli kurac, to ne shvaćam.

moj dragi je ostavio 2. fax po redu čim sam ostala trudna da može biti s nama! tako se ponaša otac, tako se ponaša roditelj! žrtvoješ svoju guzicu za dijete koje si napravila, što ti je ono u životu krivo? ko da nemreš drugi fax upisat, koji bi to gubitak bio,ajme godina dana

meni je fax u istom gradu pa pauziram 2 god jer mi je previše tako malo dijete ostavljat zbog faxa do kojeg mi treba sat i pol i toliko natrag. da na jednom blok satu budem, to mi je već 5h izgubljenih s bebom. i možda ću i 3. pauzirat da budem s njime dok ne navrši 2 godine jer znam da mu trebam i da mu trebam sada i da ovo vrijeme dok je mali i dok je o meni ovisan nikada neću moći vratiti, a na fax se mogu vratiti ili upisati drugi kad god hoću, isto ko i ti! neću ništ puno propustit time, za razliku od svih propusta koje imam ako dijete uvalim nekome drugome.

jebo te fakultet. ko da u ovoj državi i s faxom možeš išta postić. goli kurac je to,još na kraju bolje prođu ovi lošiji đaci neg ti što ćeš se kurčit jednog dana s diplomom kraj djeteta koje te ne voli
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:19   #87
Quote:
Lalena Lola kaže: Pogledaj post
Gle, imam pravo pauzirat faks do djetetove prve godine i zatim gubim prava studenta i više ne studiram uz potporu ministarstva već iz vlastitog džepa, a godina na mom fakultetu je sićušnih 9.200 kn koje su sitnica za moje fakultetski neobrazovane roditelje, jer imaju sreću što uopće imaju posao u današnjoj državi. Ne gledam faks kao diplomu već kao veće šanse da se kasnije negdje zaposlim da sinu mogu pružiti bolji život, jer kakve ću mu biti koristi kao majka domaćica? Muž mi ne radi, situacija u državi je takva kakva je nikad se ne zna što donosi sutra....
Draga moja posao majke domaćice je puno složeniji, važniji i daleko teži od bilo kojeg drugog posla!

I tvoje dijete bi imalo puno više koristi od tebe kao majke domaćice nego kao majke fakultetski obrazovane!

I za sve ovo što pišeš kako nemožeš ni na koji način drugačije nego ostaviti dijete, nema opravdanja, i to nikakvoga ni pod koju cijenu kad ostavljaš dijete radi bilo kakvog razloga....

Znam puno žena koje su odustale od fakulteta jer im je dijete bilo važnije, kao da je to neka sramota ostati trudna, pa prekinuti faks..možda je nekad bilo ali danas nije nikako.

I onda mi je najbolje kad se jednog dana kada je dijete razuzdano i nemoguće takvi kao ti pitaju "gdje sam pogriješila?"...eeee greška je upravo u ovome kada ti netko drugi odgaja dijete.
__________________
Vatra,voda,kralj,žena,glupan i zmija kobni su po čovjeka ako ih izazove.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.
Čovjek je jedina greška prirode.
pikica mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:22   #88
Quote:
pikica mala kaže: Pogledaj post

Znam puno žena koje su odustale od fakulteta jer im je dijete bilo važnije, kao da je to neka sramota ostati trudna, pa prekinuti faks..možda je nekad bilo ali danas nije nikako.

ja ih znam puno koje su završile fakultet uz dijete. ni to nije sramota.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:24   #89
ja sam subjektivna po tom pitanju. ostavila sam posao nakon rođenja djeteta, jer tako raditi i imati djete nije moguće osim da netko pati,pa sam odjebala posao. bilo je teško, snašla sam se.

nema oprosta!
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:27   #90
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ja ih znam puno koje su završile fakultet uz dijete. ni to nije sramota.

niti ih je malo koji su to uspjeli.
za koliko sam njih čula koji su s dvoje bebača završili fax
moja mama je išla kod liječnice koja je ostala trudna na prvoj god medicinskog, rodila, pa opet ostala trudna i rodila i drugog bebača. završila je fax bez nekih problema, a djecu nije frknula u drugi grad ni mami ni svekrvi
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:30   #91
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
ja sam subjektivna po tom pitanju. ostavila sam posao nakon rođenja djeteta, jer tako raditi i imati djete nije moguće osim da netko pati,pa sam odjebala posao. bilo je teško, snašla sam se.

nema oprosta!
što ne znači da bi svi trebali tako. niti mogu.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:35   #92
zato i kažem da sam subjektivna.

djete prije svega. ostalo se može nadoknaditi.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:36   #93
od mog brata žena rodila je u 22oj pa je završila veterinu.
moj je brat radio kao informatičar za jednog prljavog kapitalista koji je uzimao sebi pare od porezne olašice za dijete koje je moj brat trebao dobivati a ona je uz fakultet radila i u dućanu i čistila je urede i svašta što je nekima ispod časti.

ona , moj brat i njihov sin živjeli su u takvom stančiću da bi se neki zgražali.
ali bili su zajedno. na okupu.
to je bio stančić u kojem su se grijali na drva, veš mašina im je bila u kuhinji koja je bila neravna, imali su tu jednu sobu koja je ujedno bila dnevni boravak i tamo su svi zajedno spavali. ja bih došla preko praznika k njima i stvarno me lijepe uspomene za to sve vežu.

zašto ljudi stavljaju materijalno ispred onih najbitnijih segmenata života to mi nikad neće biti jasno...

danas imaju stan od 100 kvadrata i troje djece i ne mislim da im je loše.
kad se osvrnu na sve jesu se mučili ko stoka...al jebiga... zbog djece se isplati žrtvovati.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:40   #94
Quote:
pikica mala kaže: Pogledaj post
Draga moja posao majke domaćice je puno složeniji, važniji i daleko teži od bilo kojeg drugog posla!

.
slažem se.
al nije plaćen.. a jesti treba, jebiga
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:46   #95
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
od mog brata žena rodila je u 22oj pa je završila veterinu.
moj je brat radio kao informatičar za jednog prljavog kapitalista koji je uzimao sebi pare od porezne olašice za dijete koje je moj brat trebao dobivati a ona je uz fakultet radila i u dućanu i čistila je urede i svašta što je nekima ispod časti.

ona , moj brat i njihov sin živjeli su u takvom stančiću da bi se neki zgražali.
ali bili su zajedno. na okupu.
to je bio stančić u kojem su se grijali na drva, veš mašina im je bila u kuhinji koja je bila neravna, imali su tu jednu sobu koja je ujedno bila dnevni boravak i tamo su svi zajedno spavali. ja bih došla preko praznika k njima i stvarno me lijepe uspomene za to sve vežu.

zašto ljudi stavljaju materijalno ispred onih najbitnijih segmenata života to mi nikad neće biti jasno...

danas imaju stan od 100 kvadrata i troje djece i ne mislim da im je loše.
kad se osvrnu na sve jesu se mučili ko stoka...al jebiga... zbog djece se isplati žrtvovati.
evo i druge strane.
žena je ostala trudna na 2. il 3. god faxa. odustala od faxa i ona i muž. muž je našo tada valjda najmizerniji posao tam - nosio je kovčege gostima hotela. žena je zarađivala slažući kitice cvijeća. a on je inače bio na FERu a ona na psihologiji.

danas je on direktor hotela, ona ima svoju firmu. i dalje nemaju fax. :uznemirujuća ta-da-da-dam: muzika:

zaključak: fax ti ne jamči ništa. neimanje faxa ti ne jamči ništa. imaš sreće-nemaš sreće + boriš se-neboriš se.

hvala bogu kad imaš dijete imaš se razloga borit.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:50   #96
moja kuma i najbolja prijateljica je ostala trudna s 20 godina na 2.god faksa. udala se i ostavila faks po strani jedno vrijeme. ni muž također nije imao završen faks, ali su oboje radili šta i kako su stizali. u međuvremenu su dobili još jedno dijete. brak je nažalost propao, ali su ostali stvarno ok zbog djece. snalazili su se kako su god znali, selili se sto puta, promijenili sto poslova, bilo im je jako teško i brak vjerovatno zbog toga nije izdržao, ali stvarno, djeci nikad nisu falili ni mater ni ćaća. uvijek su se trudili da pored svega što su prolazili cure to osjete što je manje moguće. kuma je u međuvremenu uspjela uz sve to i diplomirat i sad ima bolji posao.
svako malo joj kažem da joj se divim kao ženi i najprije kao materi, jer znam koliko joj je teško bilo.

tako da, ostaviti dijete je za mene pod NIKAD kategorijom.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:50   #97
black lotus

dobro rečeno. kao što rekoh, meni je djete bilo razlog više da krenem dalje, po gudurama, kroz trnje, polako ali sigurno vidim da se isplatilo.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:51   #98
Quote:
Lalena Lola kaže: Pogledaj post
Nikoga ne omalovažavam i nisam ništa posprdno misila reći s riječi 'domaćica', već samo žena koja ostaje kod kuće i radi kod kuće!
Ako je lako naći posao zašto je onda toliko ljudi na burzi ( a uz to faks i sve ovo je u Osijeku pa se malo raspitaj za situaciju u ovom gradu što se zaposlenja tiče, pa ćeš malo razmisliti).
Krivi izračun imaš, a uz to si još zaboravila dopisati 500-tinjak kn (minimalo, jer su sad digli cijenu) jaslice!
Jel ti misliš da je meni lako? Ovo smatram privremenim rješenjem, kako sam rekla, dok malac ne bude stariji. Od kakve ću mu biti koristi nezaposlena, samo s muževom plaćom, kad bude htio na fakultet! Što da mu tad kažem??? Ovako smatram da je lekše dok je jo malen, neće se toliko ni sjećati nit išta, a kad stasa, ide sa mnom!
ja uopće ne kužim šta se ti toliko opravdavaš??
al dobro, kad si ostavila onaj prvi post na ovoj temi- trebala si znati da te neće mimoići onakvi komentari..

sa većinom ovdje napisanog se slažem- ja bih se krvnički borila, i ne bih nikad dala dijete da mi ga odgaja. borila bih se rukama i nogama za to malo biće..

ali, ALI- znam kakva je situacija u osijeku i znam je jaaaaako teško naći posao. Lako je pričati o honorarnim i vikend poslovima, kad toga jbg nema.
ali isto tako, mi nije jasno- zašto ti muž ne pomogne i koje je njegovo opravdanje za nerad- mislim da muški koji ima cijeli dan na raspolaganju može naći neki posao- konobarija, čišćenje-što god. i tu se slažem s DOA-om, nije mi jasno šta on izvodi??

ali- još jedno ALI- mislim da svi ovdje malo previše napadate žensku, jer nikad ne možete sa sigurnošću znati što se sve u njenom životu događa. znate samo ovih par crtica koje je ovdje navela- a to nije ni izbliza dovoljno da se tako nekoga osuđuje i vrijeđa..
I svi ovdje skačete na žensku a ne znate gomilu toga o njenom životu-.
Vjerujem da nije lako zavšit fax uz dijete, ali lakše je ako ti netko može fin. uletit. ako ne može- šta onda??? Ako ne mo'š naći posao,šta da se radi? da drži gladno dijete uz sebe????

ne znam, na sebi sam iskusila kako je gadno kad te netko osuđuje bez da zna sve činjenice...nikad ne možeš znati sve detalje nečijeg života, i samim time se smatram nekompetentnom da o nečijem životu prosuđujem, a još manje osuđujem.
al, jbg lola- samim tim što si napisala svoj post ovdje- trebala si pretpostaviti što će iz toga ispasti...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:57   #99
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post

ali- još jedno ALI- mislim da svi ovdje malo previše napadate žensku, jer nikad ne možete sa sigurnošću znati što se sve u njenom životu događa. znate samo ovih par crtica koje je ovdje navela- a to nije ni izbliza dovoljno da se tako nekoga osuđuje i vrijeđa..
I svi ovdje skačete na žensku a ne znate gomilu toga o njenom životu-.
Vjerujem da nije lako zavšit fax uz dijete, ali lakše je ako ti netko može fin. uletit. ako ne može- šta onda??? Ako ne mo'š naći posao,šta da se radi? da drži gladno dijete uz sebe????

ne znam, na sebi sam iskusila kako je gadno kad te netko osuđuje bez da zna sve činjenice...nikad ne možeš znati sve detalje nečijeg života, i samim time se smatram nekompetentnom da o nečijem životu prosuđujem, a još manje osuđujem.
al, jbg lola- samim tim što si napisala svoj post ovdje- trebala si pretpostaviti što će iz toga ispasti...
fala kurcu.
ja ju ne bih osuđivala. ne znam ništa o njoj. i ne želim si sama uzimat za pravo izvodit raznorazne zaključke.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 12:37   #100
Meni je to ostavljeno dijete. Ubijte me,ali to je ostavljeno dijete!
Vikend mama,moš si mislit. Nema opravdanja,jednostavno nema!

Curo draga...nemam lijepe riječi za tvoj postupak. Znam kakva je situacija u Osijeku i znam da si posao možeš naći i ti i TM.
Sve što si rekla su puke i neutemeljene isprike.

Mi smo do nedavno živjeli od samo od mog porodiljnog. Uz pomoć roditelja. Jest da ne pamtim kad sam si kupila majicu ili hlače ili nešt,ali moje dijete ima sve što mu treba,i odjeću i obuću i pelene i igračke,a najvažnije od svega ima MAMU i TATU koji su uz njega stalno.

Neke stvari su neprocjelnjive...prvi osmjeh,prvi zubić,prva kašica,puzanje,hodanje...

Jbt.ja bi se ubila da dođem posjetiti svoje dijete i da mi svekrva kaže kako je prije par dana izgovorio prvu riječ,ili izašao mu je prvi zub,ili rekao je MAMA...a gdje sam ja bila

Bit će ti jako žao jer su to stvari koje nećeš moći nadoknaditi.

U tvom slučaju,po meni, cilj ne opravdava sredstvo!
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.