Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2010., 07:22   #81
Quote:
Azriela kaže: Pogledaj post
Jadno mi je kad netko tko se vidi kao intelektualno superiornog u odnosu na nekog određenog forumaša/više njih zapikira na dokazivanje kako je taj drugi/više njih glup, a on sam jako pametan.
I onda još otvoreno priznaje kako mu je gušt nagaziti nekoga tko je "glup".
Onak...kakve li svrhovitosti intelekta...nadjebati nekoga na forum.hr-u...

Da se razumijemo, i mene su lovile razne forumske bolesti. Liječim se

Ja barem otvoreno priznam

A zašto mi ne bi bio gušt . Ako je netko intelektualno zakinut, a pravi se prepametan, zašto mu ja ne bi, barem pokušala, dokazati suptrotno .
Pa mora im netko pomoći

Kako to radim na Forumu, tako i u RL. Nisam od onih koji su ovdje veliki i jaki, a u RL manji od makovog zrna. Ili svekrvinog. Ili muževog.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Old 04.10.2010., 07:32   #82
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Nisam od onih koji su ovdje veliki i jaki, a u RL manji od makovog zrna. Ili svekrvinog. Ili muževog.
E viš! Meni se već počesto učini da neki ljudi kao da uopće i nemaju neki RL ili ga imaju, ali savršeno suprotnog od ovog virtualnog. Čim je netko uvijek u pravu, sve bolje zna, o svemu ima (korektno) mišljenje i tvrdi da je savršeno dosljedan toj svojoj korektnosti - pardon na izrazu, ali meni tu malo smrducka...

Možda nisam dobra mama, ali imam bar jednu dobru stranu - ne filozofiram i ne stvaram dramu od svake riječi, svake kupovine, svakog zalogaja... Priznam da sam krvava ispod kože, nekad nešto dobro potrefim, nekad zajebem do daske, ispljuskam se hladnom vodom, ispričam se i idem dalje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 04.10.2010., 07:42   #83
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
E viš! Meni se već počesto učini da neki ljudi kao da uopće i nemaju neki RL ili ga imaju, ali savršeno suprotnog od ovog virtualnog. Čim je netko uvijek u pravu, sve bolje zna, o svemu ima (korektno) mišljenje i tvrdi da je savršeno dosljedan toj svojoj korektnosti - pardon na izrazu, ali meni tu malo smrducka...

Pa o tom i pričam.
Moje mišljenje nije korektno (barem ne uvijek ) i to i priznam .
Isto tako, najedem se govana i u RL. Kao i svi uostalom.
Ali nisam ništa manje jezičava nego ovdje .
Pa si mogu samo zamisliti koliko govana pojedu oni koji šute i trpe.
I bude mi žao.
Dok se ne počnu ovdje preseravati kao ja-sam-najjača-na riječima-na Forum.hr
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Old 04.10.2010., 08:01   #84
meni se čini kako ovdje ima nekoliko klanova, nekoliko trajnih neprijateljstava i da se onda koristi svaka prilika da se ovi omraženi obezvrijede, ismiju, povrijede i ubiju u pojam.

da se teme samo izmišljaju ne bi li se stvorilo novo bojno polje kad jedno zamre. zašto to toliko volite, ne bih znala. biće da vjerujete da time izbacujete frustracije, date si oduška ili tako nešto. mislim da je to jedan od razloga zašto je ovaj PDF bije zao glas (da sad ne nabrajam predrasude, položaj majke kao svete krave, i slično).

e sad kako valjda nije važna kvaliteta, ovi super frendly tolerantni modovi su ovdje zakon, iako bih ja osobno izabrala nekoga racionalnog i s mnogo manje tolerancije.
glora's bastard is offline  
Old 04.10.2010., 09:04   #85
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
A zašto mi ne bi bio gušt .
pa sigurno znaš onu o svađanju na internetu..even if you win....
(da, to ide i mene, al ne mogu odoljet, nekad je jednostavno jače od mene, zato me i zanima psihlogija internet prepucavanja)

glora - potpis.
i nije da se sad odjednom stalno koljemo i nije da je tako samo na ovom pdfu. na forumu sam dugo i prošla sam dosta podforuma na kojima sam intenzivno pisala. imam dojam da se klanovi, bullying i klanje događa u ciklusima, uvijek se nađe neka većina koja vlada i terorizira manjinu pa to kipi, kipi, kipi dok nekima ne prekipi pa se dogodi finalni obračun u kojem padaju glave, kartoni, bannovi i dogodi se katarza. onda ide novi početak, sve je jedno vrijeme ok...dok se opet ne skupi neka ekipa i 'preuzme' vlast...

i nije tako samo na ridu. ok, neki su podforumu miroljubiviji i s više dobrodošlice dočekuju padobrance. imala sam teoriju da to ovisi o tome koliko je tema podforuma osjetljiva jer nemoš se valjda zakrvit oko lampe il recepata za tikvice kol'ko se možeš oko djeteta, auta ili politike no onda sam se sjetila 'cura s mode'
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 04.10.2010., 09:16   #86
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
meni se čini kako ovdje ima nekoliko klanova, nekoliko trajnih neprijateljstava i da se onda koristi svaka prilika da se ovi omraženi obezvrijede, ismiju, povrijede i ubiju u pojam.

da se teme samo izmišljaju ne bi li se stvorilo novo bojno polje kad jedno zamre.
ja sam uvijek mislila da je lali klon

ustvari pretpostavljam da na ovom forumu imaju "plaćenici" hahaha koji u određenim trenutcima moraju malo zakuhat teme da bi bilo više čitanja...

ps. a o čemu je ovdje uopće bila tema
lana74 is offline  
Old 04.10.2010., 09:16   #87
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
no nešto ne razumijem. zašto se netko uopće uzrujava toliko oko toga da li je netko na forumu popljuvao njegovo/njezino mišljenje? zaboga, pa to su ljudi koje uglavnom ne poznajete i zbog čega bi meni (ili ikome drugome) trebalo biti do te mjere stalo do njihovog mišljenja da se zbilja uzrujaju zbog toga? posebno još kad ste sigurni da su u krivu i da pričaju gluposti... mislim, argumentirano im dokazivati da su u krivu i konstruktivno raspravljati o nečemu je okej, nekome se to da, nekome ne.. i to je i jedna od svrha ovog foruma valjda. uvijek može prevrtiti onaj kojeg ne zanima neka pojedinost oko koje se razvila rasprava. no uzrujavati se oko toga.. ono, what the fuck? pa nije da vam nešto bitno u životu ovisi oko toga? zar vam je zaista bitno što o vama misli forumaš(ica) XY za koju ionako mislite da je glupa, zla i sve najgore, i koju vjerojatno nikad u životu ne budete sreli ako to ne želite, koja nikad najvjerojatnije ne bude nikakav faktor u vašem životu?
e vidiš to ni meni nikako nije jasno i opravdavanje pa kaj su ti ljudi s foruma toliko bitni i važno ti je njihovo mišljenje da se ti moraš opravdati? i uvjeravati da si ti "takav i takav", a ne onakav kako su te oni shvatili

ja se ne bih baš složila da se ovdje ne može naći ništa pametno. meni su neroslava i cattleya na temi "dojenje-tips&tricks" spasile dojenje i na tome ću im biti vječno zahvalna, a nije mi pomogao ni roda sos-telefon. i tema "nove mame" mi je puno puta pomogla da dobijem brzi odgovor na hitno pitanje...

u zadnje vrijeme slabo sudjelujem u debilnim raspravama jer nemam interesa u svađanju. nekako sam postala miroljubiva u zadnje vrijeme. eventualno čitam pa se smijem čega sve nema na ovom svijetu


al i svađanje dobro dođe neki put. bolje se pofajtat na forumu, nego se istrest na dijete, svađat s mužem/mamom/svekrvom/frendicom...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Old 04.10.2010., 09:26   #88
ja bih isto nešto htjela reći.

ja sam ovdje od pamtivijeka foruma, još sam bila solo kad sam forumarila a sad sam u braku već ohoho i imam klinca, znači stara baba.
ne vidi se baš po mojim postovima ali fakat sam tu još dok je tu bila stara postava (ako se netko sjeća magic znat će koliko je vremena prošlo, neka mi magic oprosti )

i znate šta, meni je forum zapravo izvor informacija. točka.
što me zanima pročitam, potražim, pitam.
end dec it.

da ću se ići sad nešto raspravljati s nekim, neda mi se.

niti ja sve tu što se piše shvaćam taaaaaaako ozbiljno da bih se sekirala...ma nema šanse.
čemu to nadmetanje? čemu soljenje pameti nekom drugome?
ne kužim.
fakat ne kužim.
imaš svoj drill po kojem dereš i to je to.
zanimljivo mi je pročitati kad dođe do nekog okršaja, ali fakat nemam potrebe niti želje uplitati se. ne vidim svrhu.

svak vodi svoj život na način kako misli da je dobar za nju/njega.
RL je ipak nešto drugo nego ovaj eter tu.

i to je to.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Old 04.10.2010., 09:27   #89
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
e sad kako valjda nije važna kvaliteta ....,
A kvaliteta u konkretnom slučaju je?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 04.10.2010., 09:34   #90
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A kvaliteta u konkretnom slučaju je?
pa izostanak trolanja, spamanja, uvreda. otvorene rasprave bez ad hominem- ova

pa dalje zavidna razina kulture, visok stupanj informativnosti i znanja, humor koji se ne bazira na vrijeđanju drugih,... i tako.

Zadnje uređivanje glora's bastard : 04.10.2010. at 09:43.
glora's bastard is offline  
Old 04.10.2010., 09:42   #91
Quote:
pikacu kaže:
Uvijek je bilo tako i biti će - moje dijete naj,moj muž naj,moj život naj... samo se rasprava u rukavicama iz parka preselila na forum gdje nitko nema dlake na jeziku i gdje ljudi pokazuju kakvi su u biti
Meni je ovaj forum recimo pomogao u procesu sazrijevanja i odrastanja da prestanem gledati na život u stilu Think Pink već da shvatim da ovi ljudi koji se ovdje skrivaju pod nick-ovima su u biti stvarni ljudi sa iskrenim mišljenjima i da sam u biti okružena svakodnevno sa takvim ljudima i stavovima samo se u 4 oka ne ide ovako derati koža
Mene u biti više brine druga skupina ljudi nego što si to ovdje navela - ona koja je opasna u biti za svoje dijete
https://www.forum.hr/showthread.php?t=584385
Evo ovo da me jebe*s ne mogu shvatiti ma koliko god da se iznova trudila "razumno" pročitati
Nisma se javila ni komentirala jer nisam znala što bi napisala a da ne bude osuda - ajd mi sada ovdje objasnite kako je moguće da je dijete u ovakome stanju,a majčina 1. reakcija je upaliti komp,otići na ovaj pdf otvoriti temu i natipkati bla bla bla...
Ajd da je to ko ostali napravila nakon što je dijete hospitalizirano,obrađeno pa je neizvjesno (mada ni tada ne kužim kako ti je do foruma) šta će biti,nego dijete nije prisebno,nešto se jako loše događa,opasno,a ona umjesto da zove hitnu,da zove susjede u pomoć,bilo koga iz REALNOG ŽIVOTA ona ide na FORUM - e ajde mi sad recite jesam li ja luda kad ja to ne shvaćam
Pa valjda ti je 1. reakcija POOOOOOOOOOOMOĆ,a ne jebe*i forum - pa šta je toj ženi i ljudima koje je u tom trenutku podupiru u stili sve će biti ok,ma ne brini - pa kao se ne bojite da ćete imati možda to dijete na duši da mu se nešto dogodi - 1. razumna a to je Magaly koja je išta rekla razumno je obrisana popljuvana kao nenormalna,nesuosjećajna,a svi ostalo su bili turbo razumni i osjećajni kada su tu budaletinu od matere poduprli u luđačkoj namjeri da rađe tipka nego da bude uz svoj dijete dok je u takvom stanju i to su je redom svi poduprli i kad je rekla da čeka muža,pa sto teza hoće-neće doći hitna...
Ja sam imala 2x jako teška slučaja sa oboje djece,vrlo hitna stanja i oba puta ko iz topa sam zvala hitnu i sve koji su mi mogli u tom trenutku pomoći - kakvi forum,kakva trkeljanja
E po ovome se smatram ne boljom majkom nego normalnom majkom - onakvom kakvom bi svaka majka trebala biti

joj ovo moram prokomentirati iako sam na knap sa vremenom....ali me pati vec danima...
ja sam cak odustala od ovog foruma nakon te "teme" razmisljajuci tko je tu normalan, a tko ne i nikako i nikako i nikako ne mogu doci do sebe....
mislim daj boze da sa malenom bude sve u redu i ne daj boze nikome da se to desi , ja si taj sok ne mogu zamisliti, ali takodjer reakciju te mame si ne mogu isto zamislit
pa ja bi i gola i bosa trcala sa djetetom na rukama 20km do hitne ako treba kad bi mi inace zdravo dijete odjednom zapalo u neku semikomu!!!! ne bi se sjetila ni da imam telefon ni cipele ni nista, samo bi trcala, a kad i ne bi mogla to onda bi sjela i drzala to svoje dijete u rukama i cekala tu hitnu!!! ali nikada nikada nikada mi ne bi palo na pamet upaliti komp., doci na forum, registrirati se, otvoriti novu temu i napisati da drugi mole za moje dijete,dok mi dijete takvo lezi negdje u kuci....
eto, nisam ni ja tamo htjela nista piati, ali tu sam morala i ako hoce moderatori nek brisu,ali meni nije to jasno i nikada mi nece biti!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Old 04.10.2010., 10:14   #92
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
pa izostanak trolanja, spamanja, uvreda. otvorene rasprave bez ad hominem- ova

pa dalje zavidna razina kulture, visok stupanj informativnosti i znanja, humor koji se ne bazira na vrijeđanju drugih,... i tako.
Visok stupanj informativnosti i znanja?

Ovo nije stručni forum. Ovo je mjesto gdje ljudi iznose stavove kod kojih čak možda i ne postoji kategorija "biti u pravu", nego jednostavno "imati svoje mišljenje" (i imati pravo na njega). Što bi znači npr. trebalo svima koji nisu pedagoškog, psihološkog ili medicinskog smjera zabraniti pisanje na RiD-u?

A uvrede, ad hominemi i sl. su, rekla bih, vrlo često posljedica upravo nečije prevelike samouvjerenosti u vlastitu informiranost i znanje te odricanje drugima prava na vlastito mišljenje.

Humor je posebna kategorija. Često se može primjetiti da dok je na račun drugoga, baš je zabavan. Ali kad se vrati, onda počesto prestaje biti humor.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 04.10.2010., 10:24   #93
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Visok stupanj informativnosti i znanja?

Ovo nije stručni forum.
visok stupanj informativnosti i znanja proizašlog iz iskustva

ti vjerojatno više ne ideš po takvim temama ili ti je predavno pa si zaboravila, ali ovdje dođe jako puno friških zbunjenih roditelja. za odgovorit na pitanje 'beba ima tjedan dana, hropće dok diše, šta da radim, je li to normalno?' ne treba biti ni pedijatar ni patronažna sestra.
da ne spominem strašno vrijedan savjetodavni topik o dojenju, koji je mnogim zbunjenim ženama bio svjetlo u tunelu koje im je spasilo dojenje (evo marcipanke za primjer). trud, ustrajnost i volja koju ulažu forumašice koje su uvijek dežurne na tom topiku je
a nisu ni pedijatri ni patronažne sestre. samo educirane amaterke s iskustvom.

kvaliteta bi u konkretnom slučaju ovog foruma značila takve topike na što više roditeljima zanimljivih tema i problema. umjesto 358. rasprave jesu li dojena djeca zdravija, jesu li ona koja su u hoadlici šepavija, ona koja mlate špek s 4 mjeseca bolesnija, ona koja nose hello kitty majice razmaženija i slično.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 04.10.2010., 10:30   #94
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
visok stupanj informativnosti i znanja proizašlog iz iskustva
Ovdje se takvo znanje koristi na svega nekoliko topica. I tu rijetko dolazi do čupanja.

Ja sam mislila na neke druge stvari.

Quote:
kvaliteta bi u konkretnom slučaju ovog foruma značila takve topike na što više roditeljima zanimljivih tema i problema. umjesto 358. rasprave jesu li dojena djeca zdravija, jesu li ona koja su u hoadlici šepavija, ona koja mlate špek s 4 mjeseca bolesnija, ona koja nose hello kitty majice razmaženija i slično.
Vidiš da kužiš.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 04.10.2010., 10:48   #95
neću ulaziti u psihologiju svađanja na netu, niti o tome tko je kakav...meni samo jedna stvar nikad neće biti jasna:

ako dođeš na forum, logiraš se, pišeš o svojim mišljenjima, razmišljanjima, svom životu, djetetu, mužu, whatever... na javnom forumu, gdje znaš da te cijeli svijet ako želi može čitati a da se pritom ne mora niti registrirati, čemu čuđenje i isčuđavanje kad dobiješ razne komentare?
Čemu čuđenje ako ti netko postavlja pitanja?
Čemu zgražanje ako ti netko ostavi komentar - čak i onaj kojem se nisi nadao?

po meni, 90% pokolja na ovom pdf-u se događa iz tog razloga što ljudi nisu spremni čuti iskrena mišljenja.
Nisam jednom prozvana da sam ovakva ili onakva jer sam napisala što zaista mislim. Ide čak toliko daleko da sam jednom pročitala da je neka otišla s foruma jer joj je dosta tuđih mišljenja i to ljudi koji uopće nisu u njenoj situaciji
a jbg. ne znam što ti ljudi onda uopće rade na forumu i zašto pišu o sebi i svom životu neka si šalju pp-ove ili samo čitaju
lotus_flower is offline  
Old 04.10.2010., 10:49   #96
Slažem se s Chiquitom.
Na Forum sam došla nakon spontanog, u međuvremenu sam ostala trudna i rodila. Prvenstveno sam dolazima tu zbog informacija trudnica i mama iz prve ruke, uz to danas dolazim i zbog druženja na Starcima. Forum, barem kod mene, ima i terapeutsku srhu na nekim pdf-ovima...
A ovo klanje i filozofiranje izbjegavam jer a) nemam vremena za to; b) zaboli me što osoba koju niti ne znam misli o nekim stvarima. Nije da će prepucavanjem i spuštanjem promijeniti moje mišljenje.
A Mandy, svaka čast! Treba to izdržati, ja bih svima podijelila kartone bez pardona, a smatram se poprilično tolerantnom osobom....
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Old 04.10.2010., 10:55   #97
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ovdje se takvo znanje koristi na svega nekoliko topica. I tu rijetko dolazi do čupanja.
i upravo je to kvaliteta koju glora zaziva - da bude više takvih topika

(pa naravno da kužim )
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 04.10.2010., 11:21   #98
Quote:
ptica_dodo7 kaže: Pogledaj post
Ne samo da mislim nego ZNAM da sam najbolja. Najbolja od najboljih.

Kaj se tiče prepucavanja ajmo se svi ulovit za mali prst i idemo "mir mir mir,niko nije kriv, ava ava ava, niko nije krava"



o, ne, ja sam najbolja!!!
i ovo ide ovako................... nitko nije KJAVA!!!!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Old 04.10.2010., 11:28   #99
Mislila sam preskočiti ovu temu, baš iz razloga da preskočim prepucavanje, ali eto, nisam uspjela.

Vezano za mamu Angel2. Jebote žena je nazvala muža da hitno dođe i da vode dijete kod liječnika. U međuvremenu dok čeka muža zatraži podršku od prijeteljica, jer je izbezumljena i samo joj treba da joj netko kaže sve će bit OK, da se pribere. Da je umjesto da pričeka muža ostavila jedno dijete doma a s drugim gola i bosa potrčala pješke liječniku, ja bih mislila nije normalna. Žena vjeruje u Boga i nakon što je prvo nazvala muža da ih odveze liječniku, obratla se i za tu pomoć - molitvu.

I sada to uopće nije bitno, bitno je to da zašto Vi koje je osuđujte niste preskočile temu?

Niste nikome pomogle svojim postovima, očajnu mamu ste možda još više uznemirile (a treba biti sabrana za djecu i muža), tema je otvorena za potporu a potporu niste dale.

Pa eto, mislim da je u duhu ove teme i da se 8472 ne ljuti:

Zašto niste preskočile?
stihaa is offline  
Old 04.10.2010., 11:32   #100
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Visok stupanj informativnosti i znanja?
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
visok stupanj informativnosti i znanja proizašlog iz iskustva

ti vjerojatno više ne ideš po takvim temama ili ti je predavno pa si zaboravila, ali ovdje dođe jako puno friških zbunjenih roditelja. za odgovorit na pitanje 'beba ima tjedan dana, hropće dok diše, šta da radim, je li to normalno?' ne treba biti ni pedijatar ni patronažna sestra.
da ne spominem strašno vrijedan savjetodavni topik o dojenju, koji je mnogim zbunjenim ženama bio svjetlo u tunelu koje im je spasilo dojenje (evo marcipanke za primjer). trud, ustrajnost i volja koju ulažu forumašice koje su uvijek dežurne na tom topiku je
a nisu ni pedijatri ni patronažne sestre. samo educirane amaterke s iskustvom.

kvaliteta bi u konkretnom slučaju ovog foruma značila takve topike na što više roditeljima zanimljivih tema i problema. umjesto 358. rasprave jesu li dojena djeca zdravija, jesu li ona koja su u hoadlici šepavija, ona koja mlate špek s 4 mjeseca bolesnija, ona koja nose hello kitty majice razmaženija i slično.
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila na neke druge stvari.
a ja sam mislila upravo ovo što lali piše
glora's bastard is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.