Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2011., 14:47   #21
to definitivno nije to, to je pravilnik za premjestanje vozila (pauk) i tko sve moze obavljati - tu isto mozemo ocekivati par rodjo-bandic-bosna privatnika koji ce dizati aute..

Ovdje je rijec o novokomponovanom prometnom redarstvu koje 2008 nije ni postojalo.

Obozavam ovo smece od drzave, gdje neznas koliko idiotarija sve sutra mogu staviti u zakon samo za skupljanje haraca - i onda se cude sta nema investitora niti itko ista zeli raditi, pa kako bi radio kad nema pravila, svaki dan su nova.

Npr upravo:
"Na snagu je stupio novi zakon o zabrani pripremanja sendviča."

Zadnje uređivanje nitko666 : 17.02.2011. at 15:08. Reason: Na snagu je stupio novi zakon o zabrani pripremanja sendviča.
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:50   #22
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
tko ih je ovlastio da uopce naplacuju kazne??
tko im je dao ikakav legitimitet??
hocemo li uskoro uvesti i privatne policije?
ovlastio ih ZOSPC, jedan od nasih zakona koji se mjenja na mjesecnoj bazi kako kome na vlasti tad pase...

ali mene i dalje zanima otkud im ideja da smiju kazne po ZOSPCu uplacivati sebi u proracun grada, to ne pise nigdje ili ja nisam nasao.
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:53   #23
sorry , ali ovo ih eventualno obavezuje da te tuze murji , a ne da glume murju sami
po ovome bi svaka pekarnica mogla sebi odrediti pisanje i naplatu kazni
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 17:43   #24
Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
Dakle jedan sam od nesretnika kojem su novosnovani bosnobanditski prometni redari ostavili kaznu...
Parkiranjem gdje je zabranjeno pokazuješ svoj stupanj urbanosti, civiliziranosti i pripadnosti gradu Zagrebu? I ovakvim riječnikom?


Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
... Obozavam ovo smece od drzave, gdje neznas koliko idiotarija sve sutra mogu staviti u zakon samo za skupljanje haraca...
Ja obožavam ovu državu u kojoj svatko zna da ima prava, ali ne i obveze. A kada i sazna da ih ima (obveze), pokušava ih izbjeći na svaki mogući način.


Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
... ali mene i dalje zanima otkud im ideja da smiju kazne po ZOSPCu uplacivati sebi u proracun grada, to ne pise nigdje ili ja nisam nasao.
U Pravilniku koji se na to odnosi nije propisano u čiji proračun se uplaćuju prihodi od tih kazni. Međutim, čl. 292. odgovarajućeg Zakona kaže:

(1) Novčane kazne naplaćene prema odredbama ovoga Zakonu prihod su državnog proračuna Republike Hrvatske, a koriste se prema odluci Vlade Republike Hrvatske za financiranje preventivnih aktivnosti u cestovnom prometu.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, novčane kazne koje naplate jedinice lokalne samouprave, kada obavljaju poslove iz ovoga Zakona, prihod su proračuna tih jedinica.


Obratiti pažnju na drugi stavak. To je jedna od mjera decentralizacije, da prljava Vlada ne uzme sav novac koji zarade naši vrijedni Gradovi.


Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sorry , ali ovo ih eventualno obavezuje da te tuze murji , a ne da glume murju sami...
Krivo. Oni su ovlašteni tužitelji u tim slučajevima.


Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
... Sad meni nije jasno na koji nacin oni imaju ovlasti pisati nesto po ZSPCu i onda to trpati sebi na racun? Nemogu naci nijedan clanak zakona po kojem bi to bilo legalno....
To što ti ne možeš naći, ne znači da ne postoji. Kriv si i prihvati kaznu.


P.S.: Sveki, petica za trud. I ne daj se.

Zadnje uređivanje drot13 : 17.02.2011. at 17:46. Reason: P.S.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 19:52   #25
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sorry , ali ovo ih eventualno obavezuje da te tuze murji , a ne da glume murju sami
po ovome bi svaka pekarnica mogla sebi odrediti pisanje i naplatu kazni
sve je već jasno i lijepo odgovoreno, ali samo da nadodam:

nalog može izdati samo (ovlašteni) službenik one jedinice lokalne samouprave koja ima suglasnost ministarstva nadležnog za unutarnje poslove za obavljanje poslova nadzora nepropisno zaustavljenih i parkiranih vozila, upravljanja prometom te premještanja nepropisno zaustavljenih i parkiranih vozila. Grad Zagreb obavlja te poslove temeljem suglasnosti koju je izdala policijska uprava zagrebačka, pod brojem: 511-19-06-281-3/09, od 26. listopada 2009. godine (...).

tako da... pekarnice će ipak još malo pričekati za naplatu kazni

p.s. hvala drot13
sveki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 22:56   #26
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Parkiranjem gdje je zabranjeno pokazuješ svoj stupanj urbanosti, civiliziranosti i pripadnosti gradu Zagrebu?
Lijepo je poštivati zakon, ali kad je zakon takav da život čini nemogućim onda njegovo krešenje stvarno nije pitanje "civiliziranosti".
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:10   #27
Kad mi budemo civilizirani, bit će i zakoni. Ne obrnuto.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:25   #28
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Lijepo je poštivati zakon, ali kad je zakon takav da život čini nemogućim onda njegovo krešenje stvarno nije pitanje "civiliziranosti".
Ako se u bogatoj Nizozemskoj pola države može voziti na biciklima, onda se mogu i domaći sirotani koji nemaju za parking.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 20:41   #29
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Na žalost po gospođu, anegdoti je tu kraj. Kamera je bila preslaba da bi uhvatila detalje lica, a odjeća je bila klasika - uglavnom traperice i "tamne jakne".
Umro sam od smijeha na ovu pričicu..

Pa vi parkirajte po zebrama...
kaja2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 23:51   #30
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ako se u bogatoj Nizozemskoj pola države može voziti na biciklima, onda se mogu i domaći sirotani koji nemaju za parking.
drukčiji je to mentalitet,različit od balkana.
__________________
the clairvoyant
alenkr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:56   #31
Ali mi balkanci im se uredno prilagođavamo ako se preselimo kod njih.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 12:40   #32
Imam jedno pitanje vezano za kaznu koju sam dobio od RiPrometa u Rijeci.
Eh da nekako zapocnem
U Rijeci postoji kao neka vanjska garaza, znaci nije zatvoreng tipa. Za ulaz u tu "garazu" se naplacuje parking od 07-21h nakon toga su rampe dignute.
Sta sam ja napravio. Usao u utorak navecer poslje 21h sa dignutom rampom, te samim time nisam uzeo nikaku parkirnu kartu te izasao van u cetvrtak nevecer takodjer poslje 21h sa dignuom rampom, medutim evo kazne na autu.
Oni su mi naplatili kao 3 dana prakiranja. Pitao sam dijelatnika zasto rekao je da ako mi auto stoji vise od 2 dana, da 3 dan naplate kaznu kao da sam parkirao tamo od 7-21 3 dana. Da sam se morao javiti njemu kada sam dosao i reci mu da cu parkirati duze te da bi mi on to rekao.
Pitao sam ga gdje to pise neka mi pokaze i nije mi pokazao jer toga nigdje nema, niti na blagajni, niti bilo gdje na parkingu to nije istaknuto.
Napisao sam zalbu bas vezano za to da to nigdje nije na vidljivom mjestu istaknuto.
Normalno nakon tocno 15 dana kada im je i kranji rok da odgovore na zalbu dobijem da mi je zalba odbijena te da mi "nude" da platim parking. lol

Ja se pitam da li oni to mogu ako to pravilo nigdje nije napisano da mi samo tako naplate 3 dana parkiranja?

Molim pomoc, sta da radim...
Platim i bok ili?

Hvala
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 13:20   #33
Imaju oni i neki svoj pravilnik po kojem rade pa bi tamo trebalo pisat da li trebaš platit 2 ili 3 dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 13:51   #34
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Imaju oni i neki svoj pravilnik po kojem rade pa bi tamo trebalo pisat da li trebaš platit 2 ili 3 dana.
Ok to ali zasto platiti? Pa usao sam sa dignutom rampom? i Izasao takodjer sa dignutom? Jesu me oni identificirali kada sam usao, nisu... kada sam izasao niti nisu....
Trazim u njihovim opcim uvjetima poslovanja ni gdje nista ne pise o tome.

I zanima me jos jedna stvar. Koji je njima zakonski rok da mi odgovore na zalbu?

Odgovorili su mi tocno 15 dana nakon sta sam ja poslao zalbu mailom.

Hvala

Zadnje uređivanje JoZoFX : 11.05.2012. at 14:06.
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 15:49   #35
Rok je vjerovatno zakonski.Da si ušao poslije 21 a izašao prije 7 sati sutradan onda ti ne bi naplatili parkiranje.Bio si u garaži u vrijeme kad se parkiranje plaćalo 7-21 a ti to parkiranje nisi platio i stigla kazna.Garaža ili imaju video nadzor ili netko prošeta u toku dana da vidi imaju li sva vozila ulaznu kartu,mjesčnu,tjednu ili godišnju ili nemaju.Kod tebe igra samo uloga da li trebaš platit za 3 dana kako oni kažu ili samo 2 dana (srijeda i četvrtak)koliko si bio u garaži kad se naplaćuje parkiranje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 03:57   #36
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Rok je vjerovatno zakonski.Da si ušao poslije 21 a izašao prije 7 sati sutradan onda ti ne bi naplatili parkiranje.Bio si u garaži u vrijeme kad se parkiranje plaćalo 7-21 a ti to parkiranje nisi platio i stigla kazna.Garaža ili imaju video nadzor ili netko prošeta u toku dana da vidi imaju li sva vozila ulaznu kartu,mjesčnu,tjednu ili godišnju ili nemaju.Kod tebe igra samo uloga da li trebaš platit za 3 dana kako oni kažu ili samo 2 dana (srijeda i četvrtak)koliko si bio u garaži kad se naplaćuje parkiranje.
Nisam duzan pustiti ulazni tiket na vidljivom mjestu u autu....
Znaci ne mogu se izvuc?
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 10:30   #37
Pa pokušaj pročitao si.Ako nema u općim ima možda u posebnima.Ako te nisu identificirali kako znaju da si bio 2 dana bez karte?Na što si se žalio?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 14:21   #38
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pa pokušaj pročitao si.Ako nema u općim ima možda u posebnima.Ako te nisu identificirali kako znaju da si bio 2 dana bez karte?Na što si se žalio?
Vele da njihov djelatnik svako jutro pogleda koji su auti parkirani na parkingu te da ih zapise ili tako nesto, sto mi jako cudno jer bude jako puno auta.

Pa zalio sam se da ne postoji nikakva obavijest na blagajni, niti nigdje na parkingu koja kaze da u slucaju da se zadrzavam vise dana da se moram javiti na blagajni...

Parkirao sam 100 puta na drugim parkinzima po rijeci i to po 5 dana na isti nacin i nikad nista....
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 18:35   #39
I sad je red da konačno platiš vrijeme na parkingu.Vrč ide na vodu dok se ne razbije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 19:25   #40
Ajmo i ovdje, jer ne znam to smjestiti.. sorry

Pitanje je pravne naravi, al je vezano za Zagrebparking, pa sad ne znam na koju stranu, al počet ću odavde..

Imam autić na leasing i moja leasing kuća je jedna od onih koje ne plaćaju troškove krivog parkiranja pauka i ostalo... e sad dolazi dio koji me zanima - nisam platila nekoliko kazni/dnevnih karti (jedna je stara i godinu dana) i u principu se niš ne događa, osim što mi stričeki uz npr. zadnju kaznu još nadoda u omotnici papirić di piše da sam još dužna otprije tol'ko i tol'ko

Realno - ne mogu mi ništa, je l da?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.