Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2012., 21:05   #981
Quote:
ruda5040 kaže: Pogledaj post
Ja skupljam novac, oročio sam na tri mjeseca, digao nenamjenski kredit, prodao auto i čekam mjesec kolovoz, a onda još da se poklopi cijena i kupujem od 170 do 175. Očekujem dicidendu od najmanje 17 kuna, a onda rasprodaja. Dugoročno ne očekujem ništa revolucionarno, ovo je moje zadnje igranje na HT-R-A
nenamjenski digao za dionice?
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 10:27   #982
danas mi je sjela dividenda i to 100 kn manja nego iz prvog dijela, zar nije bilo rečeno da je isplata u dva dijela i to 50 % svaki put
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 10:38   #983
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
danas mi je sjela dividenda i to 100 kn manja nego iz prvog dijela, zar nije bilo rečeno da je isplata u dva dijela i to 50 % svaki put
također. dobro šta je njima??
rečeno je da će dividenda bit 22,14 kn a meni je ispalo 20,66 kn?!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 10:54   #984
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
također. dobro šta je njima??
rečeno je da će dividenda bit 22,14 kn a meni je ispalo 20,66 kn?!
država vam je oporezovala dividendu, zato je manji iznos, treba napraviti poreznu prijavu u veljači sljedeće godine i dobit ćete natrag iznos poreza
__________________
Moj ormarić
martynchyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:04   #985
Quote:
martynchyca kaže: Pogledaj post
država vam je oporezovala dividendu, zato je manji iznos, treba napraviti poreznu prijavu u veljači sljedeće godine i dobit ćete natrag iznos poreza
da...evo mi odgovora...
Poštovana,

Isplata dividende oporeziva je od 01.03.2012., pa Vam je iznos umanjen za 12%.

Ukoliko ćete tijekom godine s osnova dividende primiti iznos manji od 12.000 kn, tada ćete od Porezne uprave moći zatražiti povrat više uplaćenog poreza.



S poštovanjem,

Sektor operative

Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:07   #986
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
da...evo mi odgovora...
Poštovana,

Isplata dividende oporeziva je od 01.03.2012., pa Vam je iznos umanjen za 12%.

Ukoliko ćete tijekom godine s osnova dividende primiti iznos manji od 12.000 kn, tada ćete od Porezne uprave moći zatražiti povrat više uplaćenog poreza.



S poštovanjem,

Sektor operative

da, zato su prvi dio dividende i isplatili u veljači tako da ovi što imaju puno dionica (npr. Mudrinić) izbjegnu oporezivanje...
__________________
Moj ormarić

Zadnje uređivanje martynchyca : 21.05.2012. at 11:13.
martynchyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:37   #987
Quote:
martynchyca kaže: Pogledaj post
da, zato su prvi dio dividende i isplatili u veljači tako da ovi što imaju puno dionica (npr. Mudrinić) izbjegnu oporezivanje...
zar nisu onda sve mogli isplatit u veljaci, pa ovi ne bi nikako porez platili
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:44   #988
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
zar nisu onda sve mogli isplatit u veljaci, pa ovi ne bi nikako porez platili
eh, to treba njih pitati...
__________________
Moj ormarić
martynchyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:54   #989
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
da...evo mi odgovora...
Poštovana,

Isplata dividende oporeziva je od 01.03.2012., pa Vam je iznos umanjen za 12%.

Ukoliko ćete tijekom godine s osnova dividende primiti iznos manji od 12.000 kn, tada ćete od Porezne uprave moći zatražiti povrat više uplaćenog poreza.



S poštovanjem,

Sektor operative

Nije samo porez, nego porez + prirez (ovisno o mjestu stanovanja)
tuxbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 12:20   #990
Quote:
martynchyca kaže: Pogledaj post
da, zato su prvi dio dividende i isplatili u veljači tako da ovi što imaju puno dionica (npr. Mudrinić) izbjegnu oporezivanje...

nemoš virovat, i to je sve legalno za ne falit. a di mi živimo...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 13:06   #991
Ako mi već država uzme 12% poreza na dividendu koja je ispod 12000 kn i poreznu prijavu mogu podnest tek nakon godine dana, ja želim da mi država plati fer kamatu za posudbu jer de facto rade s mojom lovom.
Condor1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:07   #992
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post

nemoš virovat, i to je sve legalno za ne falit. a di mi živimo...
Ti kad nešto kupuješ, gledaš da to platiš više ili manje? Ili ako nešto namjeravaš kupiti, kupit ćeš to sad kad je na akciji recimo do kraja mjeseca ili ti je svejedno, nonšalantno ćeš kupit 3 dana nakon što prođe akcija?

Ista stvar ti je i ovdje bila. Država je najavila unaprijed da će ići porez na dividendu i tako ostavila "lufta" firmama. Pametne firme koje brinu o svojim dioničarima su to djelomično i iskoristile isplaćujući predujam dividende. Tebi to nije legitimno? Firme u Hrvatskoj ionako plaćaju malo poreza i kvazi poreza državi pa trebaju imati "grižnju savjesti"?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:12   #993
Ja grintam radi prireza.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:13   #994
Quote:
Condor1987 kaže: Pogledaj post
Ako mi već država uzme 12% poreza na dividendu koja je ispod 12000 kn i poreznu prijavu mogu podnest tek nakon godine dana, ja želim da mi država plati fer kamatu za posudbu jer de facto rade s mojom lovom.
Po toj logici si mogao i do sada tražiti "fer kamatu". Kaj nisi i do sada vrlo često imao preplatu poreza (dobivao povrat poreza)?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:19   #995
Znači pod presumpcijom da ću primiti više od 12000 kn oni mi sada uzmu, a kada i ako ispunim poreznu prijavu (koju ne znam ispunjavati pa ću i to morati nekome platiti da mi napravi ), će mi za više od godine dana, kada obrade porezne prijave, vratiti natrag taj novac (ako ga uopće bude). Genijalan plan. Koji su to lešinari i demagozi.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:32   #996
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Znači pod presumpcijom da ću primiti više od 12000 kn oni mi sada uzmu, a kada i ako ispunim poreznu prijavu (koju ne znam ispunjavati pa ću i to morati nekome platiti da mi napravi ), će mi za više od godine dana, kada obrade porezne prijave, vratiti natrag taj novac (ako ga uopće bude). Genijalan plan. Koji su to lešinari i demagozi.
Recimo ja imam 1000 kn dividende od ERNT-a i oni mi sada uzmu 120 kn poreza. Za tih 120 kn neznam hoće mi se uopće dat zezat s ispunjavanjem te porezne prijave koju također neznam sam ispunit. Ti državni lešinari vjerovatno igraju i na tu kartu. Bezobrazno do daske.
Condor1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:43   #997
Koja je sad ovo fora s prirezom???
Kad je to najavljeno????
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:35   #998
tajkun

prirez kad i porez (divedenda postala slična honoraru )


condor
a kako da HT zna jel ti imaš dionice ere, adpl i drugih tvrtki na kraju godine se sve zbroji pa se na temelju toga odredi koliki je povrat
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 16:11   #999
Pošteno!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 18:42   #1000
pa nije baš pošteno al ako s tom lovom naprave nešto pametno onda će bit pošteno
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.