Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2012., 12:47   #1101
Ide HT na 190. Dividenda u tom slučaju = 8,4%. Na 160,odnosno 10% dividende će teško.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 12:57   #1102
dividenda će biti jednaka kao i prošle godine
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 12:59   #1103
Ja računam na 18 kn (ravnam se prema nto dobiti tekuće godine) minus 12% porez,jer taj porez ti odnese, a sad oćeš li ga dobit nazad ovisi o količini dionica koje imaš. Objektivno je odma računat na cca 16 kn dividende.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:00   #1104
Sve ke to OK. upravo ok.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:03   #1105
s porezom stoji(iako nisi uračunao i prirez, koji u Zagrebu ukupno diže na preko 14% ukupna davanja banana državi), ali sama dividenda neće ispod 20 kn
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:09   #1106
20 Kn? To još budemo vidjeli, jer nemam blage veze kako je HT prošao u ljeto, odnosno kolko su navukli privremenih korisnika među stranjerosima. Ako je gledat po Splitu,nisu se omrsili, jer ima besplatni wireless na svakomen kantunu,a onda nema kikirikija na bonove od mobilnih. No,poanta je da je svaki prihod iznad 8% zanimljiv jer nadilazi prinose novčanih fondova,obveznica...
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 20:13   #1107
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
No,poanta je da je svaki prihod iznad 8% zanimljiv jer nadilazi prinose novčanih fondova,obveznica...
to će oni i držati, tek toliko da bude malo bolje
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 00:00   #1108
prošle godine sam sa HT-a prešao na iskon, ali zbog ovakvih stvari ozbiljno mislim nazad kad istekne ugovor

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobil...je/maxtv-to-go

https://www.hrvatskitelekom.hr/inter...motivne-ponude

maxtv-to-go za 25 kn mjesečno omogućuje gledanje arenasport1 koji prenosi ligu prvaka

promotivne ponude ionako izjednače razliku u cijeni sa jeftinijim operaterima koji za produženje ugovora nedaju ništa
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 09:08   #1109
pa i nisi daleko otišao od HT jer je i Iskon u 100% vlasništvu HT
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 09:38   #1110
znam. zato sam i otišao u iskon. pa neću valjda kao dioničar napustiti firmu
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 12:42   #1111
Thumbs up

Quote:
tajkun1 kaže: Pogledaj post
znam. zato sam i otišao u iskon. pa neću valjda kao dioničar napustiti firmu
To kumpa,nečeš valjda kraj vlastitog dučana,kupovati u konkurentnom dučanu!
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 12:57   #1112
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
20 Kn? To još budemo vidjeli, jer nemam blage veze kako je HT prošao u ljeto, odnosno kolko su navukli privremenih korisnika među stranjerosima. Ako je gledat po Splitu,nisu se omrsili, jer ima besplatni wireless na svakomen kantunu,a onda nema kikirikija na bonove od mobilnih. No,poanta je da je svaki prihod iznad 8% zanimljiv jer nadilazi prinose novčanih fondova,obveznica...
Roaming je bio količinski i financijski iznad svih očekivanja."Besplatni" wireless također netko plača,međutim za korisnike je to prava muka.Tek iza 01 h. veza postaje "normalna".
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn

Zadnje uređivanje Poštarko : 07.09.2012. at 14:04.
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 22:37   #1113
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
To kumpa,nečeš valjda kraj vlastitog dučana,kupovati u konkurentnom dučanu!

Kupovao bi ja itekako da je jeftinije.
Iskon ima OK uslugu za tu lovu. Iako će zbog gore navedenih razloga sve manje ljudi bježati iz HT-a.
Cijena dionice je dosta pala jer svi očekuju dodatni pad svake godine, ali zaboravljaju da ni konkurencija nema više prostora za spuštanje cijena.
O novim tehnologijama i mogućnosti ulaganja u iste (količini keša na računu) neću ni govoriti. Sigurno da će nas neke optimice i crne ovčice pobijediti
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 09:31   #1114
nisu u pitanju 'optimice' nego VIP (nakon što je kupio B-net) koji ide dosta oštro (dosta je tvrtki prešlo na njih i s alternativaca i HT-a) naravno tamo gdje B-net ima infrastrukturu, ali koliko vidim u zadnje vrijeme pruzimaju i tamo gdje nemaju vlastitu infrastrukturu
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 11:52   #1115
Imaš pravo. VIP je glavni konkurent, ali spomenuo sam ove jer su oni rušili cijene.
Što se tiče VIP-a, nisu baš po ničemu bolji od HT-a. Ja znam dosta primjera ljudi koji su sa VIP-a pobjegli u HT.
Naravno ima i obrnutih slučaja. Ljudi su takvi, uvijek nezadovoljni i traže bolje.
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 19:22   #1116
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Roaming je bio količinski i financijski iznad svih očekivanja."Besplatni" wireless također netko plača,međutim za korisnike je to prava muka.Tek iza 01 h. veza postaje "normalna".
Hmmmmm... iznad svih očekivanja...hmmmm...hmmmm..
Naši gosti su križanci škota i bračana, troše minimalno i samo tamo gdje moraju. Paralelno, odlično su informirani i znaju gdje su jeftikanerski dućani tipa LIDL. No,možda su nazadni i informatički neobrazovani pa ne znaju koristiti blagodati skajpa i besplatnog wirelessa,tko zna.
Glede wirelessa,besplatni wireless u principu plaćaju kafići do 180 kn mjesečno i takvo spajanje nema štekanja,jer nikad nije naštekano više od 10 ljudi. O financijskoj strani cijele priče ne treba trošit riječi,samo stavi u kontekst 200 kafića x 180 kn max mjesečno i cijenu mobilnog interneta po Mb prometa. Ak govoriš o splitskom hotspotu i inim besplatnin hotspotovima, oni su vjerojatno opterećeni ljeti,ali ljudi se brzo snađu.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 23:28   #1117
Mislio sam da će taj podatak interesirati HT dioničare i samo zato sam pisao o tome,a ti vjeruj ili ne,kako želiš.Ja se turizmom bavim 15 god. i unazad 3 godine u mojoj ponudi je i besplatni internet,ali još nisam imao goste,bilo koje životne dobi da se nije javio doma mob.da je sretno stigao i da se smjestio u apartmanu,a razgovaraju sa familijom najmanje svaki drugi dan.O djeci i tinajđerima i da ne govorim.Imao sam i dosta gostiju koji su zvali ili zvani iz svojih firmi poslovno,a ti razgovori vjeruj mi traju.Tko god je u dometu kafiča taj se kvači na njihov modem,čak i penzići,dakle tu se ne radi samo o gostima kafiča,nego i o stanarima,pa čak i malim obrtima. Što se tiče gostiju da su križanci,nebi se sa time složio.Stvar je u tome da se nedaju napraviti tovarima,(ledo lignje pod jadranske,orade iz uzgoja iz Metroa pod divljake,španjolske dagnje pod Malostonske i t.d.)Možeš ih u restouranu zajebati samo jednom,a nakon toga kupuju samo od menei da ja znam da je Split centar svijeta,ali turizmom se bave svi otoci i cijela obala,pa čak i Dubrovnik.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn

Zadnje uređivanje Poštarko : 09.09.2012. at 23:42.
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 17:52   #1118
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Mislio sam da će taj podatak interesirati HT dioničare i samo zato sam pisao o tome,a ti vjeruj ili ne,kako želiš....

...Što se tiče gostiju da su križanci,nebi se sa time složio.Stvar je u tome da se nedaju napraviti tovarima,(ledo lignje pod jadranske,orade iz uzgoja iz Metroa pod divljake,španjolske dagnje pod Malostonske i t.d.)Možeš ih u restouranu zajebati samo jednom,a nakon toga kupuju samo od menei da ja znam da je Split centar svijeta,ali turizmom se bave svi otoci i cijela obala,pa čak i Dubrovnik.
Prije svega, najljepša Ti hvala na informiranju nas forumaša, a u svezi spektakularnih rezultata u 3Q. Uprkos svietloj budućnosti ja ću malo pričekati s kupnjom budući je na tjednom grafu zasvietlio sell signal. Za HT nije panika,ima se vremena za kupiti ga, vjerujem sve tamo do 31.10.

A sad glede turista... nije mi bila namjera soliti pamet drugima i lamentirati iz pozicije ex catedra,t.j. centra svita, samo sam onak ukratko sažeo dojmove. Kvaliteta gostiju i njihova potrošnja može se gledati iz više kutova i sa više stajališta. Primjerice, za babu u Zavali (potražiti Zavalu na google maps), koja je bajdvej raj na zemlji, prihod od 50 Eur na dan je super i njoj su svi gosti genijalni. Za razliku od babe, ja raj na zemlji ne bih nipošto iznajmio za manje od 100 EUR/dan. Osim različitosti pogleda na strance, imam kompetencije i sa aspekta direktnog kontakta,stoga sam slobodan izjaviti da su to kupci otprilike kao da ja uđem u dućan, uzmem s police 250g krušnih mrvica,dođem na blagajnu i kažem: Molim Vas otvorite kesu i izvadite mi 10 mrvica.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 22:11   #1119
Nisam pisao o spektakularnom rezultatu u 3Q,več dobrim rezultatima roaminga,a 3Q ,budemo vidjeli.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:29   #1120
Kupnja se povukla. Hoće li tako biti do izvješća za 3Q ili do dividende?
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.