Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 17:34   #81
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
jesam ja jedina na temi koja misli da je bol zakurac?

mislim, 'ajd da sad pustimo tu nekakvu romantičarsku viziju umjetnosti koja nastaje iz boli (prava umjetnost nastaje itekako razumom i itekako talentom, i itekako radom, kao i sve, uostalom), hajdemo to zanemariti. vjerujem da i bol ima svog udjela, ali hajdemo o životu samom, običnom životu pričati.

neću da me boli išta, i ako boli, neka što brže prođe

jeam jedina ovdje?

ma nije štos u tom da boli. Ni ja ne mislim da je bol poželjna. Samo, bol je signal da stvari ne valjaju.
I sad, lagano te boli, primjerice, to što ti frajer nikad ne šalje poruke ili bilo koja banalna stvar koja može i ne mora značit da je lagano nezainteresiran. Ako svaki put kad te takav spuca jednostavno uzmeš painkiller, nikad tu bol nakon prekida neš povezat s prethodnim ponašanjem. Žalovanje je, između ostalog, i proces učenja.

Mislim, ove katoličke spike s trpljenjem su goli kurac, da se razumijemo. to kurca ne vrijedi, trpjeti da bi bio poseban, patnik, žrtva.... pa, svi znamo kako to obično završi - na križu, a ovakvi poput mene se kasnije savjetuju s tobom na fejsu

ali neki bolni procesi su potrebni. Ponekad nije dovoljno pobrisat, zaboravit i krenut ispočetka. Jer je štos u tom da kreneš drugim putem kako bi ovaj put ispalo dobro po tebe.

Ali uzela bih pill, kad bi mi netko drag umro. Odžalovala bih koliko mogu, ali ako bi i dalje bilo nepodnošljivo, uzela bih. Makar kasnije bila nespremna za novu osobu.
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 18:24   #82
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
ma nije štos u tom da boli. Ni ja ne mislim da je bol poželjna. Samo, bol je signal da stvari ne valjaju.
I sad, lagano te boli, primjerice, to što ti frajer nikad ne šalje poruke ili bilo koja banalna stvar koja može i ne mora značit da je lagano nezainteresiran. Ako svaki put kad te takav spuca jednostavno uzmeš painkiller, nikad tu bol nakon prekida neš povezat s prethodnim ponašanjem. Žalovanje je, između ostalog, i proces učenja.
bol kao alarm. moram priznati da o tome nisam nikad tako razmišljala.
zapravo si u pravu.
nastranu to kad imaš previše takvih iskustava, pa uzmeš painkiller preventivno, jer "znaš" šta te čeka
mada je i to linija manjeg otpora, ali nije čovjek od čelika.

Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Mislim, ove katoličke spike s trpljenjem su goli kurac, da se razumijemo. to kurca ne vrijedi, trpjeti da bi bio poseban, patnik, žrtva.... pa, svi znamo kako to obično završi - na križu, a ovakvi poput mene se kasnije savjetuju s tobom na fejsu
u principu, i ja mislim da patnja po sebi nema nikakve vrijednosti i ne vjerujem u trpljenje i žrtvu.
žrtvovat ću svoje vrijeme, svoje emocije - ako znam da će se "isplatiti", u smislu, da će nekome pomoći, da će meni pomoći, da će imati efekta u svakodnevnici... ali onda to nije žrtva, nego ulaganje u nekoga ili nešto.
mislim, zvuči sebično, ali mislim da je razumno.
i već sam odavno takva. ne dam ja svoje glave na panj nizašto


Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Ali uzela bih pill, kad bi mi netko drag umro. Odžalovala bih koliko mogu, ali ako bi i dalje bilo nepodnošljivo, uzela bih. Makar kasnije bila nespremna za novu osobu.
tad bih sigurno uzela bilo šta što bi pomoglo. imam problem sa smrću - nema to puno veze sa mojim odnosom (odnosno, manjkom odnosa prema "onostranom").
osjećam je kao definitivan kraj, i znam da je to da je ona definitivan kraj jedino moguće i jedino logično.
i da ne mora biti pravedan taj kraj. ali ja bih voljela da jeste. i to me boli.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 19:08   #83
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
jesam ja jedina na temi koja misli da je bol zakurac?
Nisi
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
neću da me boli išta, i ako boli, neka što brže prođe
A baš, ako postoji nešto da mi ukloni bol, ne znam zašto ne bi za tim posegla u većini slučajeva
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:04   #84
-Ne da mi se sve čitati...ali kad boli stvarno nema toga što čovjek ne bi učinio da bol prođe...ne opravdavam ni stalno uzimanje sredstava protiv bolova...ali treba učiniti sve da se ukloni uzrok boli.....naravno ne mislim sada ono ako te stalno boli glava da treba odstranit glavu......nego ako boli zub..vadi ¨!
__________________
Vatra u srcu izaziva dim u glavi !
D.Holiday is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:38   #85
Kupujem dvije kutije čim dodje i idem u lov na prezgodne frajere.
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 00:53   #86
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
jesam ja jedina na temi koja misli da je bol zakurac?

mislim, 'ajd da sad pustimo tu nekakvu romantičarsku viziju umjetnosti koja nastaje iz boli (prava umjetnost nastaje itekako razumom i itekako talentom, i itekako radom, kao i sve, uostalom), hajdemo to zanemariti. vjerujem da i bol ima svog udjela, ali hajdemo o životu samom, običnom životu pričati.

neću da me boli išta, i ako boli, neka što brže prođe

jeam jedina ovdje?
Nisi.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:50   #87
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ljudima je ponekad teško prihvatiti da je kemija odgovorna za njihove osjećaje
Kod gubitka voljene osobe nije problem u kemiji nego u svijesti, a svijest se ne može svesti na kemiju, zato ni tableta ne može izbrisati osjećaje, već ih eventualno samo zatupiti. Alkohol diže razinu serotonina i ljudi stoljećima bezuspješno liječe slomljeno srce cugom. Ali jednom se moraš otrijezniti. Ako nisi zombie, tuga neće nestati.
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:34   #88
gledajuci unatrag, uzela bih je samo jednom.
ali, da sam ih imala stalno na raspolaganju, ne mogu tvrditi da ne bih napravila ono sto je netko vec rekao - nakon svake boli cvaknula po jednu
mislim da ne bih, ali ipak...
dakle, uzela bih je ako vidim da mjesecima ne prolazi

sto se tice boli u smrtnom slucaju - mislim da bih nakon nekog vremena.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:48   #89
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
ali neki bolni procesi su potrebni. Ponekad nije dovoljno pobrisat, zaboravit i krenut ispočetka. Jer je štos u tom da kreneš drugim putem kako bi ovaj put ispalo dobro po tebe.
A što ako nije bilo greške, ako voljenoj osobi ništa ne možeš zamjeriti, ako znaš da bi mogao biti pravi za tebe, ali vam okolnosti ne idu na ruku?
Zbog jedne takve situacije, kljukala sam se bar petnaestak dana nekim biljnim tabletama (jedino su se one mogle dobiti bez recepta). Kada sam pregurala taj krizni period, bilo je podnošljivije. Nije manje boljelo, ali nije bilo nekontrolisanih napada plača.
Stoga, pilulice (ako su imalo sigurne) su mi itekako dobrodošle.
DanyBD is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:55   #90
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
...zato ni tableta ne može izbrisati osjećaje, već ih eventualno samo zatupiti. Alkohol diže razinu serotonina i ljudi stoljećima bezuspješno liječe slomljeno srce cugom. Ali jednom se moraš otrijezniti. Ako nisi zombie, tuga neće nestati.
Ma klinac. Veći dio slomljenog srca ponovno izraste s vremnom. Najbolji lijek za tugu je vrijeme. Iz vlastitog iskustva znam da je najbolje to vrijeme ispunit s puno prijatelja, puno zabave, izlazaka, koncerata, svirki, partija i puno skakanja i cuge. Mislim, nekom paše i alpinizam. Ovisi o sklonostima, jel. Za sedam dana bol postane u potpunosti podnošljiva. Ako bi postojalo nešto što bi bez fizioloških nuspojava tad još i dizalo serotonin bolje od cuge, tipa taj amorex, pih bring it on. Što manje misliš, to bolje podnosiš. Što više misliš, to manje išta kužiš. Ionako ništa nema smisla kad dobiješ otkaz il ti krepa mačka. Skontaš da je pizdun koji ti je slomio srce još i najmanji problem.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:23   #91
Quote:
DanyBD kaže: Pogledaj post
A što ako nije bilo greške, ako voljenoj osobi ništa ne možeš zamjeriti, ako znaš da bi mogao biti pravi za tebe, ali vam okolnosti ne idu na ruku?
Zbog jedne takve situacije, kljukala sam se bar petnaestak dana nekim biljnim tabletama (jedino su se one mogle dobiti bez recepta). Kada sam pregurala taj krizni period, bilo je podnošljivije. Nije manje boljelo, ali nije bilo nekontrolisanih napada plača.
Stoga, pilulice (ako su imalo sigurne) su mi itekako dobrodošle.
Napisala sam "ponekad".
I napisala u kojem slučaju bih uzela.
Što nije jasno?
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:39   #92
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Napisala sam "ponekad".
I napisala u kojem slučaju bih uzela.
Što nije jasno?
Jevgenija, jesam tebe kvotala, ali nisam se baš tebi obraćala.
Htjela sam reći da je meni navedena situacija bez krivaca i grešaka bila dovoljan razlog za uzimanje sredstva koje će pomoći da se prebrodi težak period. Nasuprot tome, situacije u kojima sam trpjela zbog razočarenja u nekog ili u sebe, nisu iziskivale nikakva pomoćna sredstva. Razočarenje je bilo dovoljno otrežnjujuće.
DanyBD is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:50   #93
kako bi se razvila svijest bez boli ?
dahai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:54   #94
Quote:
dahai kaže: Pogledaj post
kako bi se razvila svijest bez boli ?
Bezbolno.

Ne čini se ovaj lijek kao loša ideja samo treba imati granicu i ne očekivati ne znam kako velike rezultate.

Ljudi bi trebali osjetiti i proživjeti svoje emocije, čuti što mu tijelo govori i pronaći u sebi ono što mu treba. Ali u nekim iznimnim situacijama, kada je bol jaka, lakše je popiti pilulu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:01   #95
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Bezbolno.

Ne čini se ovaj lijek kao loša ideja samo treba imati granicu i ne očekivati ne znam kako velike rezultate.

Ljudi bi trebali osjetiti i proživjeti svoje emocije, čuti što mu tijelo govori i pronaći u sebi ono što mu treba. Ali u nekim iznimnim situacijama, kada je bol jaka, lakše je popiti pilulu.
Da, i onda bi ljudi sve vise posezali za tim i imali bi plasticnjake svuda oko sebe bez imalo osjecaja za ikoga i ista krasno
dahai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:43   #96
Quote:
dahai kaže: Pogledaj post
Da, i onda bi ljudi sve vise posezali za tim i imali bi plasticnjake svuda oko sebe bez imalo osjecaja za ikoga i ista krasno
Čuj, ja ne bih uzela. Osim u nekoj strašnoj situaciji, kao na primjer da mi je netko blizak umro i nisam u stanju funkcionirati. Ali mislim da takve krize ni ne liječi.

Ali ne mislim da bi pogriješili oni koji bi si odlučili na taj način barem malo olakšati i smanjiti bol. Ako netko želi, slobodno.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:45   #97
Quote:
dahai kaže: Pogledaj post
Da, i onda bi ljudi sve vise posezali za tim i imali bi plasticnjake svuda oko sebe bez imalo osjecaja za ikoga i ista krasno
zaboga miloga, lijek je protiv BOLI, ne protiv SVIH osjećanja

emoanerizam je učinio svoje, evidentno je
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:14   #98
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
zaboga miloga, lijek je protiv BOLI, ne protiv SVIH osjećanja
kako povrsno. mislila sam na posljedicu. ako ne osjecas bol, ne razvijas suosjecanje. no, nije vazno. rollaj. to je najlakse dok nema lijeka za ublazavanje gluposti.
dahai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:23   #99
Quote:
dahai kaže: Pogledaj post
kako povrsno. mislila sam na posljedicu. ako ne osjecas bol, ne razvijas suosjecanje. no, nije vazno. rollaj. to je najlakse dok nema lijeka za ublazavanje gluposti.
a da ti nisi, ono, malo previše jumpy?
ne želim uvijek i iznova, 600 puta proživljavati bol.
dovoljno mi je par puta da mi srce bude slomljeno, pa da znam da boli.
u nekim godinama, želim sebi olakšati. to se zove - iskustvo.
ne smatram bol i patnju osobito privilegiranim osjećanjem, jer sam je dovoljno imala u životu. mogu reći da prije za njom žude oni kojima je sve išlo k'o po loju. pa vole drugima lijepiti da su površni i glupi, kao ti sad meni.
i imam sasvim dovoljno suosjećanja, tenk ju veri mač.
i ne, ne smatram bol dubljim ili uzvišenijim osjećanjem.
suosjećati se može i u sreći, i u ljubavi, i u potpunom odsustvu boli.
ako si suosjećajna osoba.

naime, da bih suosjećala sa prijateljicom u nevolji, kojoj je umro neko drag, ne mora i meni umrijeti. povezane smo, volimo se, i to je dovoljno da suosjećam s njom i povežem se s njenim bolom.

to o čemu ti pričaš NIJE suosjećanje, nego poistovjećivanje.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:52   #100
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Ma klinac. Veći dio slomljenog srca ponovno izraste s vremnom. Najbolji lijek za tugu je vrijeme. Iz vlastitog iskustva znam da je najbolje to vrijeme ispunit s puno prijatelja, puno zabave, izlazaka, koncerata, svirki, partija i puno skakanja i cuge. Mislim, nekom paše i alpinizam. Ovisi o sklonostima, jel. Za sedam dana bol postane u potpunosti podnošljiva. Ako bi postojalo nešto što bi bez fizioloških nuspojava tad još i dizalo serotonin bolje od cuge, tipa taj amorex, pih bring it on. Što manje misliš, to bolje podnosiš. Što više misliš, to manje išta kužiš. Ionako ništa nema smisla kad dobiješ otkaz il ti krepa mačka. Skontaš da je pizdun koji ti je slomio srce još i najmanji problem.
Nebitno je hoće li prolazak vremena zaliječiti ili ne. Stvar je da ta tableta ne liječi slomljeno srce, nego je zapravo samo dobro izreklamirana "dizalica" (a vjerojatno samo neki placebo) sličnog efekta kao i sve ove aktivnosti cuganja i skakanja po planinama, štogod. Tableta koja liječi tugu od gubitka voljene osobe ne postoji.

Svijest o gubitku uzrokuje osjećaje i baš zato se oni ne liječe tabletom. Dokle god smo svjesni, dotle ćemo osjećati tugu, radost i sve ostale osjećaje koji su ljudski teritorij, neke kraće neke dugotrajnije.

A i zabluda je da vrijeme liječi sve. Ima tuga kojih čovjek preraste, nadživi, ali ima i tuga koje nikad ne nestaju, čovjek se nauči živjeti s njima, samo to. Ali to je već neka druga tema.
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.