Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2004., 11:09   #1
poslije razvoda -ne vole djecu

Ima puno primjera koji to pokazuju. Da majke pocnu da ne vole djecu u losem braku ili kad se razvedu.

Ili jednostavno se slomiju pod zivotom i nemaju snage za djecu pa ih uturaju svima i svuda da sto manje budu s njima.

Imam primjer prijatelja koji je odrastao tako ...danas je uspio u zivotu .Jos uvijek je bolna tema njegovo djetinjstvo.
Stvarno se pitam kako pomoci djeci kako pomoci majci?
__________________
Sta bi ti savjetovao covjeku koga volis?
Da se svojim misljenjem ne izdvaja od ljudi s kojima zivi.Zato sto ce se onemoguciti prije nego sto ista ucini.
Drugi moj savjet covjeku kome zelim dobro bio bi:Ne govori uvijek ono sto mislis.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 11:54   #2
Re: poslije razvoda -ne vole djecu

Quote:
ahava kaže:
Da majke pocnu da ne vole djecu u losem braku ili kad se razvedu.

Stvarno se pitam kako pomoci djeci kako pomoci majci?
meni to ispada nekako 'logicno' ( ) da zena koja je pri tom i majka i zivi u losem braku ne moze djeci pruziti sve ono sto bi im pruzila da je u zivotu voljena, sretna i mirna...

kako pomoci? mislim da pomoc treba krenuti od majke. dobro bi bilo da ona moze naci put da bude 'dobra sama sa sobom' pa ce i djeci moci pruziti ono sto im je potrebno. ali to je cesto tesko postici jer se majka cesto nadje u situaciji kad zeli zadrzati muza i dalje uz sebe ili u onoj drugoj kad joj vise ni do njega (a ni do djece) nije stalo, kad joj je dosta svega i kad bi pobjegla od svega toga i stvorila sebi neki novi zivot (isto toliko los, ali to je neka druga prica... ) ili situacija i kombinacija ima mnogo...

svaka bi majka trebala prvo pomoci sebi, ali tome prethodi ono da ona mora uvidjeti da je njoj pomoc potrebna, i tu obicno nastaje problem, pa se npr. ako se i trazi strucna pomoc ona trazi za dijete (odnosno onog na kojem se problem najvise ocituje), a ne za njegov uzrok (roditelje)...

tesko je sve to. i nemoguce da ce dijete iz loseg ili prekinutog braka izaci bez posljedica... iako ne znam u kakvoj bi obitelji dijete trebalo zivjeti da mu se necim ne 'naskodi' - sve je to zivot i on ce stvoriti osobu
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 02:09   #3
Re: poslije razvoda -ne vole djecu

Quote:
ahava kaže:
Ima puno primjera koji to pokazuju. Da majke pocnu da ne vole djecu u losem braku ili kad se razvedu.
grrrrrrr
dobijem ospice na ove laicke izjave
cuj ona ima JEDNOG prijatelja i pravi ovak duboke zakljucke

majka sam, razvedena vec 7g, i znam bar 10 samohranih majki iz blize il dalje okoline. MAJKI SA VELIKIM M
i ni jedna
ali NITI jedna zbog frustracija, teskog zivota MANJE VOLI svoje dijete!!!!!!!
svoje DIJETE, heeeeej
dijete koje je ona nosila 9 mjeseci, koje je dio nje, od nje nastalo, koje je radjala u (obicno) mukama, kojem je svu sebe dala i podarila da ga na zivot izvede (uz obicno marginalno ucesce druge strane)...
da se manje voli zbog nekog krmka, oca na papiru

ma nema te sile, nema tog muska na univerzumu ko bi ljubav mome djetetu zamracio

uh stvarno ahava, bogami, nemas pojma sta pricas

koliko je tebi god zanima me... da nisi majka to se vidi
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 15:30   #4
Septembar
Prvo sto zelim reci je :"Svaka cast ,kapu skidam samohranim majkama koje su hrabro izasle iz loseg braka, da bi djeci omogucili bolji i kvalitetniji zivot".
I vjeruj da mnoge ostaju u losim navodno zbog djece.
Drugo imam i svoj primjer da mi je mama govorila da sam losa kao tata
I naravno od nje sam cula bas to da zene ne vole djecu kad se razvedu

Ovo sto je Valnea pisala ,mi izgleda ispravno da bi majka u takvoj slucaju trebala potraziti strucnu pomoc.
__________________
Sta bi ti savjetovao covjeku koga volis?
Da se svojim misljenjem ne izdvaja od ljudi s kojima zivi.Zato sto ce se onemoguciti prije nego sto ista ucini.
Drugi moj savjet covjeku kome zelim dobro bio bi:Ne govori uvijek ono sto mislis.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 04:35   #5
Ahava mozda misli da razvedene majke zbog vlastitih teskoca ne postupaju najbolje prema svojoj djeci iako ih sigurno vole. Sama ljubav nije dovoljna da bi se djetetu pruzili najbolji uvijeti i kad kazem uvjeti ne mislim nuzno samo na materijalne uvjete. Neke zene su dovoljno jake da mogu prevazici vlastite probleme i ne prenositi ih na djecu, a neke opet nisu.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 04:41   #6
Btw to vazi za sve roditelje koji se bore sa zivotnim poteskocama, ne samo za razvedene majke.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 11:51   #7
Ahava, ti bi izgleda željela od nas saznati zašto se tvoja mama ponašala tako prema tebi.
Ti misliš da te ona nije voljela, pa želiš shvatiti zašto.
Tužno je to, ali ja sam sigurna da niti jedan roditelj ne prestaje voljeti!
Roditelj može o djetetu brinuti ili ne, može imati problema kod iskazivanja osjećaja,...ali voli svoje dijete sigurno.
Razvod može utjecati gadno na pažnju koju roditelj pruža djetetu, i ostaviti emocionalne posljedice na roditelja-staratelja. Ja sam uvijek za stručnu pomoć dok razdoblje užasa ne prođe.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 12:44   #8
bravo ljutika, i ja sma pomislila to
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 12:33   #9
Quote:
ljutika kaže:
Ahava, ti bi izgleda željela od nas saznati zašto se tvoja mama ponašala tako prema tebi.
Ti misliš da te ona nije voljela, pa želiš shvatiti zašto.
Tužno je to, ali ja sam sigurna da niti jedan roditelj ne prestaje voljeti!
Roditelj može o djetetu brinuti ili ne, može imati problema kod iskazivanja osjećaja,...ali voli svoje dijete sigurno.
Razvod može utjecati gadno na pažnju koju roditelj pruža djetetu, i ostaviti emocionalne posljedice na roditelja-staratelja. Ja sam uvijek za stručnu pomoć dok razdoblje užasa ne prođe.


Vjerovatno i to ima veze ovih dana
__________________
Sta bi ti savjetovao covjeku koga volis?
Da se svojim misljenjem ne izdvaja od ljudi s kojima zivi.Zato sto ce se onemoguciti prije nego sto ista ucini.
Drugi moj savjet covjeku kome zelim dobro bio bi:Ne govori uvijek ono sto mislis.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 12:47   #10
Quote:
Starfish&Coffee kaže:
Ahava mozda misli da razvedene majke zbog vlastitih teskoca ne postupaju najbolje prema svojoj djeci iako ih sigurno vole. Sama ljubav nije dovoljna da bi se djetetu pruzili najbolji uvijeti i kad kazem uvjeti ne mislim nuzno samo na materijalne uvjete. Neke zene su dovoljno jake da mogu prevazici vlastite probleme i ne prenositi ih na djecu, a neke opet nisu.

Da upravo tako, ne postupaju najbolje prema svojoj djeci ...a sta onda znaci voljeti dijete?
Ja mislim posvetiti mu paznju i naravno da nije u tome koliko mu materijalno mozes obezbjediti.
Ma pisala bih ja o tom jos svasta .....

Hvala sto ste se javili

Ahava
__________________
Sta bi ti savjetovao covjeku koga volis?
Da se svojim misljenjem ne izdvaja od ljudi s kojima zivi.Zato sto ce se onemoguciti prije nego sto ista ucini.
Drugi moj savjet covjeku kome zelim dobro bio bi:Ne govori uvijek ono sto mislis.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.