Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 11:56   #5121
pogledaj si u (web) dućanima zdrave prehrane ili u dm-u, mulleru i sl. možda i ovi veći trgovački lanci imaju na odjelima zdrave prehrane (znam da sam negdje nedavno vidjela, al se nemrem sjetiti gdje ).
gargamišamel is offline  
Old 04.04.2017., 11:58   #5122
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Meni već godinama dan u 99% slučajeva počinje zelenim smoothijem ili voćem. Baš ta hrana me posebno razbudi i da energiju i polet, za razliku od klasičnih doručaka (pekarski proizvodi, margarini i marmelade, suhomesnati i mliječni proizvodi) koji su teško probavljivi....

Bas je riječ " Pa-Šteta " interesantna ! Volim tako nešto čitati .... ne jesti....
neznam kada sam zadnji puta paštetu jeo,... a i jesam grešio cijeli život.
Več sam bio Vegetarian, počao prije par godina, pa opet jeo nešto mesa, ponekad svak dan , ponekad jednom u tjednu...grešio sam grešio....
cijeli život , to je navika i neznanje...več sam bio počeo prije mnogo godina da čitam Bibliju, da razumjem bolje Boga i prirodu i mene i ljudi i sve....i prestao, užas život, samo radi i radi i krivo se hrani i tak nemaš snage i vrmena za pametnije stvari.
Počao sam čitati opet Bibliju i malo kasnije sam otišo na Vegan biti.
Izbacijo sam sve zlo od mene, neču više gurati životinjske proteine i masnoče u mene, a prvo po redu poštivam Boga i prirodu i uskoro sve živo.
Neču više da pati neka životinja radi mene, u prirodi ima mnogo mogučnosti se hraniti zdravo i veliki izbor. cijenim svak Život i poštivam ga, osim zmije otrovne, nje mrzim mislim za uvjek, jer i znaju biti bezobrazne.
Učim se na novo, i otvaraju mi se sve više moje oči.
100% znam da tko greši , taj će biti bolestan jednog dana i to za uvjek ako se ne promjeni, ako dalje greši.
Ne čudi me ništa što sve više ljudi idu bolesni, užasno bolesni, jede se sve više i više bjelančine od životinja (sve više mesa i mlijeka, jaja).
Ne poštiva se drugi život i vijera u Boga sve manja i manja, tako sve više bolesnih ljudi. Ako odrasli grešiju, to i dođe do svoje djece...100%
I neče čovjek ništa ljeka nači da to popravi, neče, ne dugotrajno.
Ovo sve sranje, što se dešava na svijetu, to su sve ljudi sami krivi, pošto se ne poštiva Boga. Eto, nitko i ne mora, nema tu sile. Ali sve to ima svoje.
Ljudi koji počne u tome razmišljati , i pazi šta jede, več je korak postupio na pravi put, a dalje ovisi samo od svakog samog...
A drugi važni korak je, ako se vjeruje u Boga, da se oprosti svima sve grehe,
jer onda tek može Bog oprostiti vaše/svoje grehe. I svaki pogreši u životu, pa čak i 100 puta na dan.
Ja sam sada 4 do 5 mjeseci Vegan, i nije mi žao, zdravlje je dobro.
Imam nešto problema sa plučama, ali to nije čudo...
volim pušiti i to jako, tako da sam več pušio negde oko 400.000 cigareta u životu, pa nije to baš malo, a i nije me još ubilo. Znači da sam ipak se i nekako hranio za zelenom i vočem taman toliko dosta da sam još živ.
Mogu i reči ako se dobro sjetim, da prvi puta u životu nisam obeleo po zimi.
Ovu ču još reči. Mnogo , vrlo mnogo ljudi sam upoznao u životu, imao sam i takav posao, i ne sječam se sada ni jednu vrlo dobru osobu, svi su mesojedi.
Sada, zadnje godine, vrlo malo ljudi,
upoznao malo koji su bolje duše, i to nisu bili mesojedi.
Kuda taj svijet ide?
Jedem sirovo koliko mogu, a dao i Bog i drugu hranu na svijet,
koju treba kuhati i ja to isto jako volim, krumpir, grah, leče, ....
vrlo dobro dođe radi kalorija za fizički rad, ali i uvjek nešto zeleno ktome,
tako da su encimi unutra, tako da se ne uništi encime i vitamine , ne preko 50C. zagrijavati/kuhati/peči... Jer vitamini ne vrijedi ništa bez encima,
a oba dvoje se uništava sa temperaturom preko 50Celsiusa.
Veselim se jako na rajčice i drugo u vrtu, jer ove rajčice u dučanu su sve smeče, osjeti se samo po misrisu (nema mirisa) a najviše po ukusu.
Zelje jedem svak dan, manje više. A po zimska doba stvarno svaki dan, i meni ne dosadi. Malo u salatu frisko/sirovo, malo pečem i tako..
Blues Willis is offline  
Old 04.04.2017., 21:27   #5123
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post


Jednostavno je "zdravo seljački" procijeniti koliko energije daje neka hrana - probajte odmah nakon jela teško fizički raditi ili trčati.
?


Nije li red nakon ručka malo odmoriti... pa onda dalje teškom šljakom, hajd pa to znadu i kanadski drvosječe

Ono što zaposlenik u uredu, tj. manji fizikalac () eventualno može prosuditi obrokom... je... da pojede prepolovljeni obrok, jer organ (mozak) 20tak minuta kasnije odašlje poruku organu-žekudac = sit si čovječe


(al tih bitnih 20 minuta čovjek zanemari pa se usput prejede, spešl ukoliko mu okolnosti poraste apetit)


Inače, io osobno, otkako pratim vaše sirovojelske recepte, spadoh na 65kg, mislim si tu bi bio kraj, nebumo dalje pretjerivali jer realno gledano u medijima se pronađu sirovojelci, što muškarci što žene čija anatomija podsjeti na anoreksiju
stoga
ostanimo pri zdravoj misli po pitanju sirovojelstva
Pravi Život is offline  
Old 04.04.2017., 23:34   #5124
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Inače, io osobno, otkako pratim vaše sirovojelske recepte, spadoh na 65kg, mislim si tu bi bio kraj, nebumo dalje pretjerivali jer realno gledano u medijima se pronađu sirovojelci, što muškarci što žene čija anatomija podsjeti na anoreksiju
stoga
ostanimo pri zdravoj misli po pitanju sirovojelstva
Ah da, to su oni na malo salatice i par banana dnevno, plus milion suplemenata, kaj su mislili da su buju preobrazili u vilenjake, a pretvorili se u kosture.
Zakaj se nisu ugledali npr. na mene.
U dva mjeseca, 11 i 12. mjesec, sam samo suhih smokvi pojeo cca 40 kg, a ostalo da i ne govorim.
Kakvo mršavljenje, gdje im je pamet bila.
Zezam se, problemi oko zdrave prehrane se mnogima javljaju iz više razloga o kojima smo pričali.
Rorion is offline  
Old 05.04.2017., 01:32   #5125
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ah da, to su oni na malo salatice i par banana dnevno, plus milion suplemenata, kaj su mislili da su buju preobrazili u vilenjake, a pretvorili se u kosture.
Zakaj se nisu ugledali npr. na mene.
U dva mjeseca, 11 i 12. mjesec, sam samo suhih smokvi pojeo cca 40 kg, a ostalo da i ne govorim.
Kakvo mršavljenje, gdje im je pamet bila.
Zezam se, problemi oko zdrave prehrane se mnogima javljaju iz više razloga o kojima smo pričali.
Ah da, što možemo kad smo se shvatili (unatoč sirovojelskoj svađi )

Bez preveć procedura dokaz materijala, samo želim reči da ne udi upozoriti "sirovojelstvo nije zezancija" (transparentom oko parlamenta, tiha demonstracija, pssst! )

Požališe se 'otkako sam na sirovoj biljnoj imam vrtoglavice, boli me glava, ne osjećam se u punoj snazi, mnogo su mi obećavali al ništ od tog...'
?
prvi tjeskobni tjedni (odoli svemu mesnom, ajd 60 godina uzdržavaju te na mesnoj prehrani, sad ćeš ti starac pobuniti se pa zagalamiti od danas sam vegetarijanac! usto živjeti na farmi, svud oko tebe životinje, al paz! - od sad pa na dalje gledaš ih ko 'frendove' ne ko i 'ručak'. Se to može samo tako jednostavnom procedurom? Ak velim može se uz ponešto dobre zdrave volje, automatski će me pitati kad si zadnji put pojela komadić mesa, da ne možda jučer, ma nisam ali jesam kilu riba bez priloga i kruha, eto vidiš čim priznaš odmah si kriv

I što sad, pa ništ, proučavamo domoroce, ako su oni mogli sirovim biljnim
zaobići zubare, hah pa onda to isto moremo i mi danas
Pravi Život is offline  
Old 05.04.2017., 06:19   #5126
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
di nabavit sodabikarbonu a da nema aluminija?
Osim ovog što kaže moderatorica, ja sam vidio u Intersparu nekakvu, pisalo je, čini mi se, "Čista soda bikarbona", ali nisam čitao deklaraciju.
Pošto tamo često kupujem, baš ću pogledati prvom prilikom da li je navedeno da nema aluminija.
Inače, u DM-u navodno ima, a vjerujem da i u MUlleru i sličnim dućanima, pogotovo onima sa zdravom hranom.

Evo, izguglao sam sad i našao ovu koju sam vidio u Intersparu.
Pošto ima Gardenovu oznaku, u dućanu Garden je sigurno imaju, no ne bi me čudilo da je u Intersparu jeftinija.
Budem ja to provjerio.

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Bas je riječ " Pa-Šteta " interesantna ! Volim tako nešto čitati .... ne jesti....
Stara je priča, a možda i nije šala, da je naziv pašteta navodno nastao tako što su u tvornici "Gavrilović" još u počecima, radnici pitali gazdu što da naprave s otpacima koji su ostali, a on je navodno rekao:
Pa šteta da se to baci!

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
neznam kada sam zadnji puta paštetu jeo,...
Ja sam jako davno prestao, još u djetinjstvu, kad je meni i društvu prijateljev tata, koji je radio u "Sljemenu", ispričao od čega se pravi (pisao sam nedavno o tome). Zato je i zabranio ukućanima da kupuju sve mesne prerađevine.

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Ja sam sada 4 do 5 mjeseci Vegan, i nije mi žao, zdravlje je dobro.
Bravo Blues, to je veliki korak prema zdravlju.
Ako ćeš razmišljati o sirovom, svakako postepeno povećavaj sirovo, a smanjuj kuhano, to je najbolji način. Nemoj naglo, osim ako osjetiš baš posebnu motivaciju i potrebu.
I sve radi tako da ti to bude ugodno i da u tome uživaš, to je najbolji način. Nemoj se ni na što prisiljavati, samo polako.
Ali ovo je već jako dobro što si učinio.

Isto tako, probaj postepeno smanjivati te cigarete.
Ako naglo prestaneš (što bi bilo idealno) vjerojatno ćeš se ipak osjećati jako loše, znam neke ljude koji su s ovisnošću naglo prestajali (alkohol i cigarete) i svi su se radom osjećali jako loše.
Zaključilo bi se da su alkohol i cigarete zdravi.

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
mnogo ljudi sam upoznao u životu, imao sam i takav posao, i ne sječam se sada ni jednu vrlo dobru osobu, svi su mesojedi.
Sada, zadnje godine, vrlo malo ljudi,
upoznao malo koji su bolje duše, i to nisu bili mesojedi.
Zapravo je i dokazano da su mesojedi daleko agresivniji od onih koji ne jedu meso.

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
tako da su encimi unutra, tako da se ne uništi encime i vitamine , ne preko 50C. zagrijavati/kuhati/peči... Jer vitamini ne vrijedi ništa bez encima,
a oba dvoje se uništava sa temperaturom preko 50Celsiusa.
Čak kažu i preko 42. Neki izvori i autori kažu 46, neki 48.
42 mi se zato čini najsigurnije.
A za enzime je točno - vitamini su neupotrebljivi i ne mogu se iskoristiti bez enzima, ili mogu u vrlo maloj, neznatnoj količini, potpuno nedovoljnoj za potrebe organizma i održavanje zdravlja.
A sve preko 40 i nešto stupnjeva ih uništava.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nije li red nakon ručka malo odmoriti... pa onda dalje teškom šljakom, hajd pa to znadu i kanadski drvosječe
Možeš odmoriti i nakon stiskanja daljinskog ako imaš potrebu.
Baš to sam i rekao - da radi teško probavljive hrane, nakon jela čovjek nije nizašto već jedino za kauč.
Međutim, nakon sirove hrane, a pogotov voćne i zelene lisnate, može raditi fizički i trčati, odmah. Ne treba mu nikakav odmor. Čemu?

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zezam se, problemi oko zdrave prehrane se mnogima javljaju iz više razloga o kojima smo pričali.
Istina. Da se ne ponavljamo.
Za sirovo treba imati informacije, motivacije i treba se pripremiti. I onda sve ide odlično.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 05.04.2017., 08:51   #5127
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
di nabavit sodabikarbonu a da nema aluminija?
U mojoj blizini radi tvornica sode(Lukavac kod Tuzle). Razgovaraosam satehničkim direktoromi rekaomi jedautehnološkom procesu proizvodnje nema šanse da bude aluminija. To bi mogao dabude mit farmaceutske industrije.
GM1 is offline  
Old 05.04.2017., 09:52   #5128
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Evo, izguglao sam sad i našao ovu koju sam vidio u Intersparu.
e, to je ta. samo se ne sjećam dal je interspar, plodine ili nešto treće. s obzirom na ostale stvari vjerujem kak je i ovo tam jeftinije nego u specijaliziranim dućanima zdrave hrane.
gargamišamel is offline  
Old 05.04.2017., 14:54   #5129
Ama nemojte me zezat da i u sodi bikarboni ima aluminija, pa upravo sam zbog aluminija prestala koristit klasične deziće i počela nju koristit.
Naja Naja is offline  
Old 05.04.2017., 17:58   #5130
Pa ima i dezica bez aluminija, neki se bas time specificno hvale/reklamiraju, in je
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 05.04.2017., 19:04   #5131
Ma sada mi opće ne treba nikakvo sredstvo, to samo ljeti, bar je tako bilo prošlo ljeto. Nadam se da mi ovo neće trebati uopće. Znaš, mi koji jedemo mnogo sirove biljne hrane, manje se znojimo a i to što se oznojimo puno manje smrdi.
Naja Naja is offline  
Old 06.04.2017., 05:24   #5132
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
Ama nemojte me zezat da i u sodi bikarboni ima aluminija, pa upravo sam zbog aluminija prestala koristit klasične deziće i počela nju koristit.
I ja bih volio da je šala, a da navodno ima aluminija, čuo sam od nekih poznanika i prijatelja koji znaju dosta o ovome.
Iako nigdje u deklaraciji nije navedeno (naravno).
Samo treba obratiti pažnju da li je na ovoj "čistoj" naglašeno da nema aluminija.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa ima i dezica bez aluminija, neki se bas time specificno hvale/reklamiraju, in je
In je biti zdrav, a nekim strukturama se to ne sviđa.
To su, vjerovali ili ne, uglavnom one strukture koje zarađuju na bolestima.
Što se dezodoransa tiče, ja koristim već godinama uglavnom Alverde prirodnu kozmetiku (ima u DM-u) pa tako i njihove dezodoranse.
I prije neke 2-3 godine sam primijetio da je na jednom kojeg sam koristio, po novom bilo istaknuto da je bez aluminija.
To bi trebalo značiti da ga je prije bilo?
No, što je tu je, i to je pomak.

Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
Ma sada mi opće ne treba nikakvo sredstvo, to samo ljeti, bar je tako bilo prošlo ljeto. Nadam se da mi ovo neće trebati uopće. Znaš, mi koji jedemo mnogo sirove biljne hrane, manje se znojimo a i to što se oznojimo puno manje smrdi.
Hehe.
Istina je, znam po sebi. A i "problem" je što se osjetila izoštre na zdravijoj hrani pa osjetiš jače neke mirise koje prije nisi ni percipirao. Neću sad u detalje, ali sam sam se iznenadio kako mi je njuh osjetljiv u zadnje vrijeme i kakve sam mirise osjetio tamo gdje je to praktički skoro nemoguće.
Mogu početi raditi k'o pas tragač.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 06.04.2017., 11:10   #5133
Quote:
GM1 kaže: Pogledaj post
U mojoj blizini radi tvornica sode(Lukavac kod Tuzle). Razgovaraosam satehničkim direktoromi rekaomi jedautehnološkom procesu proizvodnje nema šanse da bude aluminija. To bi mogao dabude mit farmaceutske industrije.
nisam ni ja to vjerovao ali kad je fra marčinković u svojim receptima spomenuo da treba kupovat u ljekarni da nema aluminija malo sam se zamislio. ne zato kaj bezrezervno vjerujem kaj priča nego jer je to kao neka teorija zavjere a fra marčinković tako ispali u eter.

najbolje bi bilo testirat. postoji od dr. hulde clark rezonator koji rezonancijom pronalazi substancu u nečemu. navodno je jednostavna shema a uređaj može svako napravit.

samo si mislim ako počnem organske proizvode s placa testirat na kemiju da bum prešo u suncegledatelje...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 06.04.2017., 19:45   #5134
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
Ma sada mi opće ne treba nikakvo sredstvo, to samo ljeti, bar je tako bilo prošlo ljeto. Nadam se da mi ovo neće trebati uopće. Znaš, mi koji jedemo mnogo sirove biljne hrane, manje se znojimo a i to što se oznojimo puno manje smrdi.
Ovo si odlično rekla.

A pazi ovo, ljudi unose u sebe kroz prehranu razno raznu kemiju koja iz njih izlazi pa oni da im ne smrdi špricaju još kemije po sebi..
devilgirl is offline  
Old 06.04.2017., 21:41   #5135
Quote:
Ovo si odlično rekla.
Slažem se sa vama

Quote:
A pazi ovo, ljudi unose u sebe kroz prehranu razno raznu kemiju koja iz njih izlazi pa oni da im ne smrdi špricaju još kemije po sebi..
Na ovo bih se osvrnuo, pošto je stvar još gora.
Naime, tijelo se čisti na više načina, a jedan od njih je i preko kože.
Kremice, sprejevi i dezići, koji su danas na tržištu nerijetko začepljuju pore, i time onemogućuju znojenje i "disanje" kože, čime se onemogućuje izlazak štetnih materija iz organizma, a iste se vraćaju u krvotok.
""""Dezodoransi u pravilu dopuštaju znojenje, ali suzbijaju neugodan miris. Ako na proizvodu piše antiperspirant, to znači postojanje spojeva koji začepljuju pore i na takav način sprečavaju znojenje. Ako pročitate 24-satno djelovanje ili produženo djelovanje, onda ste sigurni da je takav proizvod antiperspirant. Antiperspiranti sadrže aluminijske soli.
Aluminijske soli (aluminij-klorid, aluminij klorhidrat i aluminij-cirkonij) djelomično zatvaraju kanale znojnih žlijezda. Mnogi stručnjaci smatraju, da začepljenje pora i sprečavanje znojenja nije zdravo."""

http://prirodna.hr/stranice/savjeti/...ansi-su-stetni
Rorion is offline  
Old 07.04.2017., 00:52   #5136
i priča ide dalje,
dokazano od jedne Dr.Medice iz engleske da taj aluminijum dode do dojke i uzrokuje rak, ranije ili kasnije...
...
život bi trebao biti hcim vise prirodni, hrana i higjena i cijela okolina....
ni jedna životinja ne upotrebljava kemiju po sebi, ne gledaju reklame, i svasta druge gluposti sto covjek radi ne rade one..
i covjek nekad nije te gluposti radio...i dokazano da je cak na ovom svijetu ziveo do oko 900 godina bio.
Ali posto covjek uvjek gresi, manje/vise, je Bog skratio zivot ljudima. I posto jos vise gresi i uzeo sve u svoje ruke i ne drzi se zakona Bozjih, skrati sve vise svoj zivot...a ktome i dobi bolesti..i sve vise i vise ljudi krepavaju, ne da umre jednog dana od slabosti/starosti, nego umira dugo..po godinam i cak po 40 godina...sam sebi muke napravi.
Zadnjij negde 5 godina sam se najvise i najvaznije naucio u zivotu. Sto se tice zdravlja, Boga i zivota.
I danas sam 100% siguran, da svaka bolest dolazi od nevjere u Boga, Grešimo manje/više, i to ide sve gorije i gorije i vidim da sve više ljudi bolesno i krepavaju. Ljudi nisu ni svesni šta moliju kada moliju
" Oče naš.." te riječi treba razumjeti ! i sve te riječi u sveta pisma, neču ni pričati sa svečenikom u tome, jer su večinom i oni neznalice i nevjerni. I ide mi teško na živce što ne kažu pravu istinu u crkvi/misi, samo nek dio istine...
Prelagodiju se ljudima, a trebali bi istinu kazati, tako če i zamalo Bog i nje teško kazniti, a vrlo malo ljudi če znati i svatiti žasto.
...neču dalje u tome..

zadnjih 5 do 6 mjeseci sam vegan, ništa mesa, ama baš ništa. A premečujem da mi nešto fali... možda, i mislim sigurno niej kod svakoga isto...ali meni falela neka masnoča. lutam/gledam danas po dučanu i gledam sta bi moglo za mene dobro biti i nađem
margarin, ej da, to mi treba kuci i tako je bilo dobro mi doslo, sa lanenom uljem i sjemenka.
Treba mi kalorije, a i mnogo zelenog radi vitamina i enzima, i malo voča. Bolje cak i vise voca, ali skupo to da bi se i nabralo kalorija.
Kalorija se treba, za mozak i misice, za grijanje tjela. A zeleno/vitamine/enzime/Polyphenole treba radi zdravlja.
Naravno sve nekako u svojoj mjeri. Tjelo kaze koliko, vidi se i u zrcalu.. haha
Blues Willis is offline  
Old 07.04.2017., 01:56   #5137
jos nesto prije nego zaboravim radi zdravog zivota:
cijeli zivot sam prao kosu sa samponom kao svi (barem sam mislio kao svi),
i morao sam svake 3 dana da kosu perem, pa kada vec kosu perem sam se odma kupao a zadnjih negde preko 20 godina tuširao.
Tako to islo, i ako slučajno nisma posle 3 dana prao kosu, me cetvrti dan bolela koza na glavi, uzas, a da s edesilo i 5 dana...uff...koji bolovi. pa sam mislio ..ok. to je nesto radi bakterija i upala i treba i mora se prati kosu...sve to tako cijeli zivot.
prije pola godine doso na ideju, pa cekaj, nije nekada bilo sampona, a covjek vec postoji ohoho dugo....
i prali su i nekada kosu, i postoje biljke koje su ko sapun pa se koristiko te biljke i voda.
Bilo je i nekada ljudi koji se nisu prali , i danas ima tu i tamo netkoga koji se ne pere dosta i koji nema mogucnost i svasta...
to je njihova stvar.
U glavnom, odlucio sam da probam ! da perem kosu samo cisto obicno sa obicnom sapunom, i glej sta se desilo...
za prvo me pocela opet boleti posle 4 dana, ali vec manje, pa drugi puta drzalo 5 dana i sve dalje i dalje,
neznam sad avise koliko tocno dana sam izdrzao...mislim da sam za probu 2 tjedna da nisma prao kosu, jesam se tusirao , cijelo tjelo , ali za test nisam kosu prao, niti vode. i ajd, posle 2 tjedna je kosa stvarno bila malo masna.
Ali glava/koza na glavi me nije ba snesto bolela kao inace.
Ej , sad sta je to tocno!? Ili je u svakom samponu nesto unutra sto iritita kozu i jos nesto unutra sto isto vrijeme smiruje kozu,
i sada posle negde 3dana posle zadnje upotrebe se potrosi to sto smiruje kozu i pocne boleti, ili slicno tako nekako....neznam.
Sada mi je dosta da perem kosu 1 u tjednu sa cisto najnormalnijim sapunom i cista je i koza me nikad vise ne boli.
A tjelo tusiram po potrebi.
Kemija je kemija, nije prirodna, nego jevtino proizvodena od covjeka za profit i nista drugo nego samo radi novaca.
Nebi me i cudilo da je ta kemija kriva sto neke zene i muski imaju problema sa kosom i zdravim kozom po glavi. Kao tanka kosa i drugo...
Inace nasa koza po tjelu i pokaze kako ti zdravlje u crevima ! I danasnja doba, kada sam se mnogo naucio zadnje godine,
znam dobro da neceju ti svi ljekovi bolesnim ljudima pomoci, neceju se ljeciti, jer gresiju protiv Boga , protiv prirode i zivotinja, gresiju protiv sve zivo. Na primjer nebi i danas vise nekome preporucio neke zdravu biljku da bi mu pomoglo, jer ce mozda pomoci za vrlo kratko vrijme ali ne za uvjek jer dalje ta osoba gresi u zivotu i tako uzrokuje da mora biti bolesna.
Kada se covjek pametno i prirodno hrani, ne gresi, nema bolesti! Zdrav i je i ostat ce zdravi.
Danasnja doba imamo toliko tehnike u rukama, mikroskope jake, i svasta drugo, da mozem uspjeti da razumjemo zasto je ovako ili onako dobro ili zlo...vidimo vitamine, enzime, i tocno se vidi jeli rade ili ne... i jos uvjek vecinom ljudi ne razumje tu istinu.
Tako i sa svetim pismama, cuju u crkvi , a ne razumjeju sve...a znaju citati, i ne uzme si svak dan pola sata do sat vremena da cita sam u svetim pismama, tamo bi citao covjek sam svu istinu , koju ne cuje svu u crkvi od svecenika i bludi dalje u zivotu kao neznalica i nevjernik i gresi i gresi i cudi se sto je bolestan i toliki nered na svijetu...
Nekad nisu ljudi znali citati, postoje i dan danas takvih ljudi, nestretnih. Ali zadnjih negde oko 60 godina bi trebali svi znati citati i vecinom znaju ! a ne upotrebi to znanje na najvaznije stvari , nego i na najvece budalastine, i tu trosi vrijdno vrijem svoga zivota za budalastine i ostaje neznalica i cudi se i tuzan je.
Dok sam bio djete sa 11 godina sam pocao hodati u knijžaru po knijge od biologije do mnogo tehnike...
sam sam gresio, bolje da sam citao vec kao djete bibliju. Tu sve vazno pise. Na primjer Bozji Zakoni koji za uvjek vrijediju.
Kako sa prirodom, kako sa zivotinjama, kako sa ljudima...
Tu vec od nekad i pise da se nesmije razlicite zivotinje mjesati, niti kod biljka , nigdje , pfuš u genima, sranje GMO i sva govna koje se stim bave i zarade novac na racun naseg zdravlja.......
Dosta , normalno nebi ovdje pisao u Bogu i zdravlju, ali je tako da Hrana, od koje zivi nase tjelo i Duh, je vazna stvar i
jedno je sa drugim spojeno, hocete ili necete. Uzrok za zdravlje je , koju hranu dajemo svak dan nasom tjelu.
Dokazano je da meso je uzrok raka u debelom crijevu (traja najmanje 10 godina negde dok se rak pojavi), vjerovatno i za druge rakove odgovorno, a tu i dodu najvise mlijecni proizvodi u igru...
Pa tko moze, vrlo je tesko , nekima nemoguce, nekome manje tesko, jede sirovo ili vegan i to je dokazano vec dosta puta da je to zdravo, a ne mora nitko tako da zivi, svakome svoja odluka. Tesko je samo radi navike !
Tko hoce meso jesti , njegova stvar, samo mi ide na zivce kada kaze da je to zdravo ili da se to mora, da bi to bilo potrebno.
Ide mi i na zivce kada netko kaze da ovo ili ono je zdravo, a inace jede mesa, mah... nema pomoci takvom covjeku kada ne razumje.
Takvi ljudi bi i isli drugog covjeka jesti kada bi bili u pustinji ili na brijegu gde je hladno i nama nista vise da pojede, vec se to desilo kada se srusio zrakoplov u alpama...
Moram priznati, da dodem u slucaj da bi morao svasta jesti (mesa, ili skakavca, pa cak bi i svinju pojeo opet), je bi , nece me to malo ubiti..ali necu u nikakvom slucaju da jedem drugog covjeka, rade umrem ak mora biti.
Je tako da postoji hrana koja nije bas zdrava, bas koja ima mnogo kalorija, alkalna je, a vecinom ljudi mor i jesti kalorije radi rada na primjer, a zato se i pojede dosta zelenog ktome i voca, ali ne premalo , tako da i tjelo dobi hranu da se bori za zdravlje.
Ali sve ima svoje granice, nije dosta onda samo jedan list zelene salate !
Blues Willis is offline  
Old 07.04.2017., 14:47   #5138
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post

zadnjih 5 do 6 mjeseci sam vegan, ništa mesa, ama baš ništa. A premečujem da mi nešto fali... možda, i mislim sigurno niej kod svakoga isto...ali meni falela neka masnoča. lutam/gledam danas po dučanu i gledam sta bi moglo za mene dobro biti i nađem
margarin, ej da, to mi treba kuci i tako je bilo dobro mi doslo, sa lanenom uljem i sjemenka.

Treba mi kalorije, a i mnogo zelenog radi vitamina i enzima, i malo voča. Bolje cak i vise voca, ali skupo to da bi se i nabralo kalorija.
ti nas to u zdrav mozak?

Quote:
Margarine Myth #1 – Margarine Kills Turkeys
http://commonsensehome.com/margarine-myths/

ako imaš ćurke daj im margarina.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 07.04.2017., 18:18   #5139
aj jebiga, koji pokvareni svijet.

ta zena na toj stranici kaze da margarin veliko sranje, lici na plastiku...uff
u principu kaze da maslac od mlijeka bolje nesto... uff

nisam znao da se cak sa margarinom pfuš rade, sada sam se informirao
i odlucio za prvo da to vise ne kupujem, rađe cu si namstiti sa uljem.
da barem kokosovjo ulje nije tako skupo, to mi bi pasalo,
ili laneno ulje za neku normalnu cijenu kao u nekim drugim drzavama.

jeo sam uskoro cijeli zivot bio maslac, ali sam prestao prije negde 5 mjeseci i necu vise.

Informirao sam se sve oko maslaca i margarina, postoji borba za jedno ili drugo, za mene nije tesko se odluciti, posto necu nikakvog mlijeka od krave ili stakora ili neke druge zivotinje koja nema pribliznu tezinu covjeka, bi uzeo kako i jesam , margarin. Ali na zalost mnogo proizvodaca margarina upotrebi imalo zivotinsih tvari u proizvodu, negde 1 do 3% , a malo njih nista, nije mi to dosta sigurno i necu ni margarin vise. Koji pokvareni svijet/ljudi/gamat.
Naso do sad na brzinu jednoga prizvodca margarina koji je stvarno cisti margarin i nema transmasti.
http://www.alsan.de/index.php?page=homepage
a *ebiga, nije ducan to tu u mojoj blizini.
pa necu nista.
Inace nije ni maslac , ni margarin nesto zlo , ako se pojede nesto malo na dan oko 20 do 30g. Tjelo treba i masnoce, samo necu ja da pate zivotinje radi mene.
Postoje dosta masnoce i u ulju, pa na salatu i slicno ,,mhhhhh
samo za Info: Bog je vec nekada bio zabranio da covjek jede masno od zivotinja. Zna on vec najbolje zasto.
A danas se zna tocno zasto, samo se vise suti nego prica u tome.
(pa bilo bi šteta da se baci , hahaha )
Blues Willis is offline  
Old 07.04.2017., 18:24   #5140
svi mitovi o zdravom margarinu su počeli kada je kriminalizirana svinjska mast kao uzrok svačega (omega 6878787 vs omega 5676546354635), sada nedavno okrenuli priču za 180, mast je zdrava margarin nije.

čuo sam za jednog koji je svu hranu za probu davao hrčku, kaj ne jede hrčak ne jede ni on. hrčak nije dugo živio jer ga je tjerao da proba hranu iz dućana.

kupi hrčka.

ja od nedavno umjesto maslinovog stavljam bućino po zelenioj salati i odlično je. za maslinovo ne znamo da li je gazda špricao korove ili malčirao trimerom...

Quote:
Recent tests by the Portuguese No GMO Coalition showed that volunteers in the country had extremely high levels of glyphosate in their urine,
http://www.naturalnews.com/054116_gl...amination.html
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.