Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2012., 00:50   #81
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Slazem se, zato ja idem preko granice u Costco (Bellingham, WA)
Slično sam i sam znao raditi dok sam živio u BC. Preko grane po odjeću, klopu, benzin i sl. A ovi iz WA idu u BC po lijekove
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 03:18   #82
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
organik fud je jeben biznis jasan jucer uzeja nako lip grozd crna grozdja od kile ipo bobe ka moj palac i kasan dosa na kasu nako kakosanga vadijo uletimi u oko moje haski plavo seedless , cekaj jebemu mater organik a brez onijeh malih simenki a cujasan od moje male daje to najzdravije u grozdju mislin kotu koga prci , iducu nidelju iden ravno tamo dase svadjan sa menadjeron el juce nisan ima vrimena pavan javin
Ima lubenica sidles. Jos samo da naprave svinjska rebra - boneless e to bi bio izum


Najbolji organik ti je "zdravo voce i crv hoce"
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 04:37   #83
Da pitam, gdje se ide (i ide li se uopce) negdje na docek 2013? Zena i ja ne znamo kuda cemo - najvjerojatnije uz TV i "nasu" glazbu
Malko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 06:28   #84
Quote:
Malko kaže: Pogledaj post
Da pitam, gdje se ide (i ide li se uopce) negdje na docek 2013? Zena i ja ne znamo kuda cemo - najvjerojatnije uz TV i "nasu" glazbu
tu imas docek pa si pogledaj...

http://www.facebook.com/events/199676986835686/
master driller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 06:38   #85
Quote:
chiasm kaže: Pogledaj post
cestitke svima koji su dobili pozitivan LMO - to je divan trenutak, sjecam se kako smo mi bili sretni
čestitke i od mene!

i ja se nadan da ću ubrzo osjetit tu sreču
__________________
www.usa.gte.hr
american muscle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 14:39   #86
Quote:
Malko kaže: Pogledaj post
Da pitam, gdje se ide (i ide li se uopce) negdje na docek 2013? Zena i ja ne znamo kuda cemo - najvjerojatnije uz TV i "nasu" glazbu
u Montreal, a sto tocno to cemo jos vidjeti - samo znamo da se ide tamo za docek ove i iduce godine, dapace svakog mjeseca osim kad bude prehladno
prosle dve Nove godine smo cucali doma uz komp...
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 18:57   #87
Quote:
chiasm kaže: Pogledaj post
prosle dve Nove godine smo cucali doma uz komp...
Mislim da to nas ceka ove godine.
Malko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 19:18   #88
Quote:
bajlo ofiser kaže: Pogledaj post
Jos samo da naprave svinjska rebra - boneless e to bi bio izum
Ovo me podsjetilo na Boneless Chicken Wings... Posebno su dobri u Winn Dixie samoposlugama...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 19:25   #89
što se tiče kruha, meni je dosadilo ovo poluslatko sranje nafilano tko za kakvim konzervansima.

zato kad imam vremena sama zamijesim kruh. da mi je netko rekao prije par mjeseci da ću mijesiti kruh u kanadi, sterala bi ga u 3 pm.
zapravo je puno lakše nego što se čini, a i razmišljam da kupim pekač kruha.
em je zdravije, em jeftinijem em bolje. i naštimam si da je kruh gotov ujutro prije posla, di ćeš bolje.
valjda ću upecat neko sniženje u wallmarta.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 20:17   #90
ovo za kruh je definitivno istina!

u pekaču ispadne super, a nije da se moraš mučit oko tog jer sve radi sam!
__________________
www.usa.gte.hr
american muscle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 21:58   #91
Imate li kakve preporuke di povoljno kupit nove gume za auto?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 00:56   #92
Quote:
american muscle kaže: Pogledaj post
ovo za kruh je definitivno istina!

u pekaču ispadne super, a nije da se moraš mučit oko tog jer sve radi sam!
Stvarno, kad je kruh u pitanju oni breadmaker-i su Jackpot. Izabereš namirnice koje ti se sviđaju i barem znaš što imaš u kruhu. Sva ona plastika i sve ono smeće u kruhu iz samoposluge - prosto mi je muka od sve te silne kemije.

A i ne moraš kupiti neku skupu bread mašinu kao Zojirushi, ima jako dobrih i ne baš skupih modela.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 01:11   #93
Pozitivan LMO

Quote:
chiasm kaže: Pogledaj post
cestitke svima koji su dobili pozitivan LMO - to je divan trenutak, sjecam se kako smo mi bili sretni
Hvala, da sretna sam zbog toga, ali to iščekivanje do rezultata, da poludiš. Baš sam sad predala papire u Beč za radnu dozvolu, pa opet iščekivanje, a nadam se pozitivnom odgovoru.

Prijavila sam se za program Live in Caregiver for elderly, nadam se da uskoro putujem za Rocky Mountain House.

Hvala svima na informacijama za Kanadu na forumu, ja sam bila ta koja je samo čitala forum.
Šatro gospon, VkciML hvala na pomoći
marina.bulldog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 03:20   #94
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Sva ona plastika i sve ono smeće u kruhu iz samoposluge - prosto mi je muka od sve te silne kemije.
Mi ovdje imamo i europski kruh. U lokalnom Food Basicsu imamo proizvode jedne portugalske pekarnice, u Zehrsu cak i vise njih.

Bas citam ingredients: Flour, Water, Canola Oil, Salt, Sugar, Yeast.

Iako, i sam planiram nabaviti pekac - cisto da malo eksperimentiram s raznim kombinacijama brasna i sjemenki.
Malko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 03:55   #95
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
A i ne moraš kupiti neku skupu bread mašinu kao Zojirushi, ima jako dobrih i ne baš skupih modela.
daj linkaj stagod....
__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....
tipST is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 04:23   #96
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Stvarno, kad je kruh u pitanju oni breadmaker-i su Jackpot. Izabereš namirnice koje ti se sviđaju i barem znaš što imaš u kruhu. Sva ona plastika i sve ono smeće u kruhu iz samoposluge - prosto mi je muka od sve te silne kemije.

A i ne moraš kupiti neku skupu bread mašinu kao Zojirushi, ima jako dobrih i ne baš skupih modela.
inače, prije par mjeseci je također bila rasprava o kruhu i pekačima

nakon tog sam malo bacio oko na pekače, jer i meni iskreno ovdje kruh u vrećici ide na živce, ima dobrih pekara, ali jebeš pekaru ako ti po kruh moraš ići sa autom i do tam ti treba 10min...

i naravno, dok bi u zagrebu odlaskom u recimo elipso(ako još postoji ) mogao birati između vjerojatno 10 vrsta/proizvođača/modela, ovdje u dućanima nisam našao više od dva...
neznam da li je to do ovog jebenog grada(koji ruku na srce je daleko od civilizacije) ili do kanadskog "slobodnog" tržišta

i tako je s dosta stvari, recimo od deterdženata za veš možete kupiti u većini dućana tide ili sunlight, pastu za zube colgate, crest i sensodyne, čokolade cadbury, hershey i lindt... i nije problem u kvaliteti, nego u izboru
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 05:52   #97
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Imate li kakve preporuke di povoljno kupit nove gume za auto?
Costco, of kors.

Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
daj linkaj stagod....
http://www.amazon.com/Oster-CKSTBRTW...+bread+machine

Mene osobno ovakav sasvim dobro služi...


Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
i tako je s dosta stvari, recimo od deterdženata za veš možete kupiti u većini dućana tide ili sunlight, pastu za zube colgate, crest i sensodyne, čokolade cadbury, hershey i lindt... i nije problem u kvaliteti, nego u izboru
Slično je i ovdje južno. Samoposluge prodaju smeće, tu i tamo poneka pekara je OK ali i oni gledaju na maksimiziranje profita što uglavnom rezultira lošim proizvodom koji je prekomjerno skup.

Da mi je netko rekao da ću s druge strane Atlantika peći kruh mislio bih da je zadnja budala.

Kad odem u ZG jednostavno jedna od prvih stvari koju moram probati je kruh kod nekog od starih dobrih pekara (a još ih ima). Još bolje, kruh moje mame, koja ga je naučila praviti od svoje mame.

Pored kruha u Zagrebu naravno Pizza, kremšnite, neki kolači, pa purica s mlincima, pa puno toga još...

Quote:
Malko kaže: Pogledaj post
Canola Oil
To mi je već dovoljno fake i zaobilazim.
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 19.12.2012. at 06:00.
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 18:59   #98
kakva je pokrivenost free WI-FI?

Dali ima gradski ili samo po kafićima i trgovačkim centrima.

ako se nekom da, nek napiše malo o tome
__________________
www.usa.gte.hr
american muscle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 19:13   #99
Quote:
american muscle kaže: Pogledaj post
kakva je pokrivenost free WI-FI?

Dali ima gradski ili samo po kafićima i trgovačkim centrima.

ako se nekom da, nek napiše malo o tome
Što te zanima, koji grad?

Vancouver i Toronto su još odavno solidno pokriveni besplatnim wi-fi-em.

Kafići: Kanadski lanac "Tim Horton's" i američki "Starbucks" uglavnom nude free wi-fi.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 20:16   #100
U Evropi McDonalds ima besplatni wi-fi, probaj, mozda ima i u Kanadi.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.