Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2013., 20:50   #1
Kako objektivno prosuditi jesi li mršav ili debeo?

Imam 75 kg and 168cm visine i BMI mi nije idealan, ali sada, kad sam se gledala u zrcalo, mi se cini da nisam predebela. Ali nisam uvijek zadovoljna svojom tezinom.
Nemam povjerenja u ljude oko sebe da ce mi reci ako izgledam predebelo, ali ja nisam uvijek 100% objektivna.
Po kojim parametrima prosuditi da li si predebeo?

Imam 18 godina, ako se pitate.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 20:55   #2
Najjednostavnije - ak i kad si ti zadovoljna to je to.
Ako se nejde u krajnosti jel.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 21:10   #3
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Imam 75 kg and 168cm visine i BMI mi nije idealan, ali sada, kad sam se gledala u zrcalo, mi se cini da nisam predebela. Ali nisam uvijek zadovoljna svojom tezinom.
Nemam povjerenja u ljude oko sebe da ce mi reci ako izgledam predebelo, ali ja nisam uvijek 100% objektivna.
Po kojim parametrima prosuditi da li si predebeo?

Imam 18 godina, ako se pitate.
mislim da su ti jedina mjerila ogledalo i kako se ti sama osjećaš u svom tijelu...

bez uvrede, ja mislim da bi trebala malo smršavjeti...ja imam isto 168 cm, ali sam 15 kg lakša od tebe, a 10 godina starija i ne smatram se nekom mršavicom..
zamisli što će tek biti poslije kad se nakon 25te kile lakše lijepe, još ako planiraš trudnoću...
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 21:15   #4
Brojke sâme po sebi asociraju na nekoga s viškom kilograma. Ali, bitnija je "struktura" tih kilograma, tj. opće stanje tijela - kondicija i tako to, kvaliteta života...

Tanka je granica između "zadovoljstva svojim tijelom" i deniala. Nije nebitna ni tvoja, poprilično mlađahna dob.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 21:18   #5
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
mislim da su ti jedina mjerila ogledalo i kako se ti sama osjećaš u svom tijelu...

bez uvrede, ja mislim da bi trebala malo smršavjeti...ja imam isto 168 cm, ali sam 15 kg lakša od tebe, a 10 godina starija i ne smatram se nekom mršavicom..
zamisli što će tek biti poslije kad se nakon 25te kile lakše lijepe, još ako planiraš trudnoću...
oprosti, ali ovo je gomila gluposti

ti sa istom visinom i svojom kilažom, možeš biti deblja od pokretačice topika
ne samo da ovisi o građi, već i o utreniranosti , mišići teže više od sala, a zauzimaju manje mjesta
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 21:19   #6
Ovisi o tome koliko je žena seksi i kako je rasporedjeno sve to.

Najbolji parametar je Pavlovljev refleks vlastitog ti muškarca na tvoje golo tijelo pred njim.

A ako si single ili superfeministična, onda vlastiti osjećaj.

Al ako ne možeš sama estimirat, radje uvaži kakvom te (u prosjeku) doživljavaju muškarci, a ne žene.

Žene učestalo seru kad procjenjuju druge žene, nažalost.

Ako si lezbijka, onda te baš briga.

Osim ako nemaš neku jebeno objektivnu frendicu, ali očito nemaš jer otvaraš topik. :/

Ali, nije to lako pogodit. Mediji, BMI-ovi, fotošopovi.

Probaj se ravnat po točki u kojoj se osjećaš seksi i to ti je to.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 21:21   #7
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Imam 75 kg and 168cm visine i BMI mi nije idealan, ali sada, kad sam se gledala u zrcalo, mi se cini da nisam predebela. Ali nisam uvijek zadovoljna svojom tezinom.
Nemam povjerenja u ljude oko sebe da ce mi reci ako izgledam predebelo, ali ja nisam uvijek 100% objektivna.
Po kojim parametrima prosuditi da li si predebeo?

Imam 18 godina, ako se pitate.
za jednu teskasicu, nisi. nisam ni ja
u povjerenju, rekla bih da imas 10 kila viska, ali ako ti ne smeta, sta te briga.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 21:22   #8
ja sam prije par godina bila na 75 sa 170 cm visine. skinula sam 11 kg. i ne osjećam da sam idealne težine... još
ali zavisi ti od oblika tijela i gdje se višak "hvata". tako da se ne oslanjaš na BMI što se samog izgleda tiče
Chick ZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 22:20   #9
15-ak kila bi mogla skinuti. Neopterećeno, laganim tempom, uz savjetovanje neke stručne osobe, ali bi se trebala pokrenuti. Premlada si za toliko kila. Ako sada nešto ne poduzmeš, s godinama će ići samo na gore, tj. šire.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 22:41   #10
Mogla bi ti skinuti i 40 kila, ako baš želiš biti terminalna anoreksičarka (a i da po kratkom postupku zaustavimo eskalaciju), ali s dobrim ti je razlogom Alexa rekla da radije pitaš muškarce nego žene.
Iskreno, bolje ćeš komentare dobiti staviš li dvije polugole slike na prikladnu temu na Muškom kutku nego da pišeš o svojim mjerama ovdje.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 22:44   #11
Lyanna, jel ti se čini da si predebela? jel ti teško kretati se, vježbati, brzo hodati? kakva ti je krvna slika? imaš li kakve probleme s organizmom?
ili te ovo zanima onak, žk pa da vidiš što koke misle
ne znam otkud ti toliko kila, jel od štitnjače, jel od teretane, jel od rada u polju, ili imaš sise i guzicu ko kim kardashian.
ako su kile kišak, slažem se s već napisanim da bi bilo mudro pokrenuti se sad, jer tijelo malo uspori oko 30 pa je uglavnom teže skinuti. nije uvijek, ali je generalno lakše pokrenuti metabolizam kad si mlađa.

inače, meni je drago da si ovdje temu otvorila, nekako mi je ovo dovoljno prijateljsko ozračje gdje te neće rešetati.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 23:11   #12
Stavi fotku

Ovako na pamet možemo samo nagađat jer ne znamo kako su kg na tebi raspoređeni, ovako na pamet prema tvome opisu mase i visine osobno bih zaključila da imaš par kg viška,ali niš strašno što se ne da skinut i drago mi da brineš za zdravlje
__________________
“When angry, count to four; when very angry, swear.”
Elle_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 23:20   #13
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
oprosti, ali ovo je gomila gluposti

ti sa istom visinom i svojom kilažom, možeš biti deblja od pokretačice topika
ne samo da ovisi o građi, već i o utreniranosti , mišići teže više od sala, a zauzimaju manje mjesta
jednake smo visine, a ja sa nekih 58 kg mogu bit deblja od nje sa 75?
da je ne znam kakva građa i utreniranost u pitanju, ova glupost ne prolazi...

moram ovo staviti na život kako ga piše forum, samo ne znam kako bi nazvala stavku...
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 00:03   #14
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Imam 75 kg and 168cm visine i BMI mi nije idealan, ali sada, kad sam se gledala u zrcalo, mi se cini da nisam predebela. Ali nisam uvijek zadovoljna svojom tezinom.
Nemam povjerenja u ljude oko sebe da ce mi reci ako izgledam predebelo, ali ja nisam uvijek 100% objektivna.
Po kojim parametrima prosuditi da li si predebeo?

Imam 18 godina, ako se pitate.
Ovako napamet, sigurno bi mogla skinut i 6-7 kila a da ne budeš "premršava", ali ne zvuči mi ni kao da si "predebela"; jedino što, ovisno o rasporedu mase, možda ne izgledaš baš najskladnije. Ali ako tebe to ne dira - kažeš, čini ti se da nisi predebela - onda nema problema, ne zvučiš ni najmanje kao ekstrem.

Jesi oduvijek bila jača ili si se to nedavno udebljala?

Ako je ovo drugo - pusti ova trkeljanja o "lijepljenju kila nakon dvajspete i, oh, šta li će tek onda bit ako sad imaš 75 kila". Ja sam kao dijete bila baš izrazito mršava, a negdje oko trinaeste-četrnaeste kad se pubertet dobro zalaufo, počela sam se debljat, jer su hormoni divljali. Na 172 cm najviše što sam ikad imala je jedno 65 kg, nisam bila debela, nisam se ni smatrala debelom, al me znalo ponekad smetat. Potkraj srednje, hormoni su se unormalili pa je i onaj "višak" kila nestao.

Ne brini puno.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 00:26   #15
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
oprosti, ali ovo je gomila gluposti

ti sa istom visinom i svojom kilažom, možeš biti deblja od pokretačice topika
ne samo da ovisi o građi, već i o utreniranosti , mišići teže više od sala, a zauzimaju manje mjesta
Istina

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net...g0pKB_460s.jpg
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 01:55   #16
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Imam 75 kg and 168cm visine i BMI mi nije idealan, ali sada, kad sam se gledala u zrcalo, mi se cini da nisam predebela. Ali nisam uvijek zadovoljna svojom tezinom.
Nemam povjerenja u ljude oko sebe da ce mi reci ako izgledam predebelo, ali ja nisam uvijek 100% objektivna.
Po kojim parametrima prosuditi da li si predebeo?

Imam 18 godina, ako se pitate.
Ja sam objektivno na 168 cm imala 45 kg pa mislim da si debela.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 08:10   #17
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Imam 75 kg and 168cm visine i BMI mi nije idealan, ali sada, kad sam se gledala u zrcalo, mi se cini da nisam predebela. Ali nisam uvijek zadovoljna svojom tezinom.
Nemam povjerenja u ljude oko sebe da ce mi reci ako izgledam predebelo, ali ja nisam uvijek 100% objektivna.
Po kojim parametrima prosuditi da li si predebeo?

Imam 18 godina, ako se pitate.
Nisi predebela, po meni nekih 5,6 kila dolje i to bi bilo to. Ne znam vježbaš li, ali ako ne to svakako ubaci, makar 15 minuta svaki dan.
__________________
Dok god ima mraka, biće i svanuća.

Ain't Got No... I Got Life.
Jess22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 11:11   #18
Imaš dobar višak.
Ja sam na 175cm imala 75kg, a imam velik kostur i to mi je bio itekako vidljiv višak, iako mi se sve jednako raspoređuje pri debljanju i mršavljenju.
Ako se tebi ne raspoređuje, nego sve ide u npr. guzicu, noge, trbuh, onda jamačno imaš višak.
Ti sa 168 imaš dobrih 10kg sigurno za skinut kakogod da si građena, a čisto sumnjam da se baviš bodibildingom pa da ti je sve to mišićna masa.

Eto, ako si to htjela čuti
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 11:28   #19
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
mislim da su ti jedina mjerila ogledalo i kako se ti sama osjećaš u svom tijelu...

bez uvrede, ja mislim da bi trebala malo smršavjeti...
Quote:
Jess22 kaže: Pogledaj post
Nisi predebela, po meni nekih 5,6 kila dolje
Ne slušaj nikoga - ali ja mislim da trebaš smršaviti.

Nisi predebela - ali jesi.

Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 11:36   #20
Quote:
Elle_ kaže: Pogledaj post
Stavi fotku

Ovako na pamet možemo samo nagađat jer ne znamo kako su kg na tebi raspoređeni, ovako na pamet prema tvome opisu mase i visine osobno bih zaključila da imaš par kg viška,ali niš strašno što se ne da skinut i drago mi da brineš za zdravlje
Fotka je relevantno otprilike kao i opis.
Riba je sam za sebe rekla da se sama sebi ne cini predebela.
Ako se sam sebi cinis okej, ako si zadovoljan, to je to. Nebitno kaj misli neki xy.

Jer objektivnog predebelog ima, naravno, ali i dalje je bitno kod toga kakav si sebi.
Jer ti mozes po kriteriju visine/tezine/utreniransoti biti gotovo idealan al da te jebe jos koja kila, dve, tri koje eto moras skinut aka nikad zadovoljan
Netko moze imat i 10 kila viska pa bit koliko toliko zadovoljan (ne prezadovoljan i lud od srece kak izgleda najbolje ikad, ali da mu je to sve skup oke)
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.