Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2016., 09:13   #221
Putem internog sms-a dobiju u trenu informaciju.Prođe pord vozila ili vozilo pored njega i par klikova pa vidi sve.

za sad ne razmišjaj o kombincijama dok ne otvoriš kovertu a onda ćemo dalje ako bude gusto.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 16:49   #222
ma vraga ne razmišljaj o kombinacijama
već sam isplanirao skoro sve. prigovor sam napisao unaprijed, samo stavim broj naloga ili čega već i tko ga prima i bok...
kad ti život baci limune, napravi limunadu, rekli bi ameri...
odavno sam htio položit za motor, ali nikad se nisam odvažio jer mi je išlo na živce što onda imam "kratku" vozačku tj skraćuje joj se vijek trajanja na 10 godina a ovako imam još ohoho, 40ak ako se ne varam....

ali sad kad je takva situacija kakva je i izgledno višemjesečno "robijanje" taman bih mogao spojit ovo vrijeme između dvije zabrane da položim vozački za A kategoriju, zamijenim auto za motor i do kraja godine tj cca 11-12 mjeseca se vozim motorom..

uglavnom, zanima me još kakva je situacija s tim slikama, da li se na tome stvarno dobro razabire tko je vozač tj tko sjedi za upravljačem, ili je mutno, zato jer bih mogao proći umjesto brata tj on umjesto mene pošto smo si slični.

i hoću li dobiti sliku u koverti ili ću je morati ići tražiti na mup?
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 17:02   #223
Kad se vozilo ne zaustavi tj.kad ga ne zaustave uvijek ide obavijest vlasniku da plati kaznu za počinjeni prekršaj ili da javi tko je vozio.Ako ne javiš tko je vozio dobiješ PN za nedavanje vjerodostojnih podataka u iznosu od 2000 kn na kojeg se žališ pa ide smanjenje.

Napravljeni prekršaj pada u vodu (ne pokreće se ništa) jer nemaju dokaza tko je počinitelj.

Slike su još nedovoljno dobre za identifikaciju vozača.

Sliku tek možeš dobit na sudu ako je tražiš i u prigovoru negiraš prekršaj.

Ne razbijaj glavu dok ne otvoriš kovertu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 19:25   #224
heh, stiglo danas, poziv na izvanredni liječnički, ali mi nije jasno kako, naime ispitivanje alkotestom je utvrdilo da imam 1.54 promila u krvi, ali isto tako na tom službenom izvješću piše: umanjeno za grešku uređaja 1.44.

pošto je zakonom, koliko znam, predviđen liječnički za iznad 1.5 promila (kao i stroža novčana kazna i oduzimanje vozačke na duži rok, koje ja nisam dobio), nije mi jasno zašto sam upućen na taj liječnički i mogu li ga kako po tom pitanju izbjeći?
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 08:26   #225
Pozdrav Sivkić,
Napuhao sam 0,89 u subotu, kazna 3 mjeseca bez vozačke i privremeno isključenje na 12 sati. Vozačku još nisam predigao u PU, zanima me ako je uzmem za mjesec dana dali će mi to vrijeme(30 dana) biti uračunato u kaznu nakon što presuda postan pravomoćna(žalio sam se).
Jakov2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 09:08   #226
Uračunat će se samo vrijeme na koje ti je privremeno oduzeta,1 dan.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 15:19   #227
zna li netko postoji li neki rok u kojem se vozačka dozvola mora ponovo podići, tj. napraviti ponovni pregled potreban za izdavanje vozačke dozvole, koja je bila oduzeta zbog prometnog prekršaja? stanje je takvo da sam ja nakon oduzimanja dozvole napravio ponovni pregled i dobio vozačku natrag na 2 godine, ali ju nisam podigao. sada su prošle te 2 godine i ako želim vozačku natrag, moram ponovno na pregled. zanima me postoji li mogućnost da ostanem bez mogućnosti da podignem vozačku ako ništa ne poduzimam još neko vrijeme, tj. da budem primoran ponovno polagati cijeli vozački ispit?
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 15:48   #228
Koliko sam ja upoznata, ne možeš biti primoran ponovno polagati vozački zbog ne podizanja vozačke. Ali ukoliko ponovno napraviš određen broj prekršaja unutar 5 godina, morat ćeš polagati vozački ispočetka. Piše ti ovdje http://www.sigurno-voziti.net/propisi/propisi03.htm
coronarosal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 21:15   #229
Pomoc, decku je 27.07. dosao dopis da mu od sljedeceg dana vrijedi zabrana upravljanja vozilom na 1 mjesec, racunam li 30 dana ili? Znaci li to da od sutra moze upravljat vozilom?
__________________
"To the well organized mind, death is but the next great adventure."
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 10:18   #230
Pozdrav ekipa, mene samo zanima postoji li ikakav način da se obavijest o zabrani upravljanja motornim vozilom dostavi u lokalnu PU ili nešto slično, samo ne na adresu prebivališta?
Rockybalbo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 11:25   #231
Dogovori se da osobno preuzmeš dostavnicu od onih koji će zabranu i napisat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:13   #232
Molim vas ako netko zna... ako je izrecena zabrana upravljanja vozilom b kategorije da li osoba može upravljati vozilom c kategorije ili se to odnosi na sva vozila?! U pitanju je posao.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 23:33   #233
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
Molim vas ako netko zna... ako je izrecena zabrana upravljanja vozilom b kategorije da li osoba može upravljati vozilom c kategorije ili se to odnosi na sva vozila?! U pitanju je posao.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk


Moze se upravljat svim drugim kategorijama osim B
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 23:34   #234
Quote:
svrljozgd kaže: Pogledaj post
Moze se upravljat svim drugim kategorijama osim B
Ok hvala ti puno.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 10:46   #235
Plaćanje novcane kazne po presudi-prekršajni postupak ZSPC

Poštovani
Molila bih potvrdu svoga shvaćanja o visini iznosa novčane kazne koju bih trebala platiti po presudi Prekršajnog suda, temeljem prigovora na OPN.
Izrekom presude ukinuta mjera zabrane upravljanja motornim vozilom te naloženo plaćanje troškova postupka u iznosu od 300,00 kn u roku od 15 dana od primitka.
U obrazloženju stoji obveza naknade troškova izdavanja OPN 100,00 kn, a u odnosu na novčanu kaznu (1.000,00 kn) navodi se da je ista primjerena postizanju svrhe kažnjavanja.
U prilogu 2 uplatnice:
400,00 kn na ime troškova - plaćam u roku od 15 dana
bjanko uplatnica, kazna - molim info da li placam 2/3 iznosa od 1.000,00 kn u roku od 15 dana iako se pravo na plaćanje iznosa 2/3 izrečene novčane kazne ne navodi u presudi?
Hvala unaprijed!
suicidebIonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 11:34   #236
400+2/3 od 1000 kn.
Trebalo bi pisat i za 2/3 i koji je rok plaćanja jer se onda zna da li je plaćeno u roku pa da vrijedi plaćanje 2/3.ako možeš plati kaznu u roku 8 dana pa nitko ne može nešto drugo tumačit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 13:53   #237
Hvala lijepo na odgovoru.
Platit cu u roku od 8 dana 400 kn plus 2/3 od 1000 kn i predmet smatrati a/a.
Jos samo pitanje - da li je dokaz o uplati potrebno dostavljati i na spis?
suicidebIonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 14:06   #238
Jedino ako piše u presudi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 17:03   #239
Pozdrav,

molim odgovor od Sivkića.

Danas sam u Španskom skretao iz male u malo veću ulicu, vozio valjda 20/h i bio uvjeren da prolazim kroz žuto. Na žalost, baš tada je prolazila patrola i klepili me - kažu da sam prošao kroz crveno.

Da skratim, kazna 2000 kn i tri mjeseca zaštitne mjere bez vozačke.
S kaznom nemam problem, platit ću je jer stvarno nisam pazio, nisam incidentan vozač, vozim ko penzić. Ovo mi se omaklo i zaslužio sam, reda mora biti.
Zanima me samo ta mjera bez vozačke. Policajac mi je savjetovao da napišem prigovor pa da mi sud ukine mjeru bez vozačke. I njemu je bilo žao što je to morao pisat, al zakon je zakon, a semafor je bio pod kamerama.

Uglavnom - mogu li ja i dalje voziti normalno auto do okončanja tog postupka na prekršajnom sudu?
trouble shooter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 06:56   #240
ne da možeš slobodno vozit dok ne dobiješ presudu nego sve do onda dok od policije ne dobiješ obavijest o početku zabrane.

Traži i smanjene kazne i ukidanje mjere.Ionako pišeš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.