Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2014., 12:06   #61
uvalio se i ja u sranje po drugi puta,napuhao sam u srpnju 2009. 2,21prom. i platio 5000kn i 6mjeseci bio bez dozvole...to je prošlo,došo pameti,pazio,sad sam ponovio al sa manje,uglavnom svjestan da mi to više ne treba,kako sam bio u društvu i popio,kad sam krenuo kuči napravio sam par metara i stao sa strane ceste da nazovem nekog pošto mi nije bilo pametno vozit,bila je noč pa sad ti nadji nekog,kako sam stajao sa strane ceste,vidio sam da odostraga dolazi auto,na što sam ja krenuo budala i nakon 10m skrenuo u desno da ne smetam na cesti,isti taj auto je skrenuo zamenom i upalio rotirke na što sam se zaustavio...uglavnom rekli su kaki su imali dojavu i da su zato došli,super kad te netko cinka a neznaš tko,napuhao sam 1,21promil ali nikako im objasnit da sam bio zaustavljen da pozovem nekog da dodje po mene,na što su oni rekli da sam ja spavao nasred ceste,s tim promilima sigurno nije čovjek mrtav pijan da nezna šta radi,objašnajvajući im na lijep način pola sata več sam izgubio živce jer su bili dosta bahati,izletilo mi je da su majmuni,na što je popizdio i odveli su me čuzu na zadržavanje 6 sati..


kazna po zakonu je 2000-5000kn za 1-1.5promila,a u postaji kad sam pitao za oduzimanje reko mi policajac 9mj.,ok platio bi i sve,zbog posla mi nije potrebna jer mi je posao blizu kuče i idem pješke,nego mi je zbog privatnog života,pošto mi je djevojka u ZG,a ja u drugoj županiji,vikendom često putujem,a kako sam razočaran ovom državom namjera mi se preselit u Njemačku di bi radio i trenutno radim na tome i čekam neke odgovore jer sam papire poslao i sve,uglavnom ako mi uzmu vozački mogu se ubit ili trunut doma i radit di radim i nemat od života ništa i to u trenutku kad sam mislio da če krenut sve na bolje

Eto sorry na dugom postu,ako ima netko nešto pametno za reči ili preporučit nekog odvjetnika koji bi mogao tu nešto učinit,HVALA!!
achit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 12:18   #62
Quote:
achit kaže: Pogledaj post
,vidio sam da odostraga dolazi auto,na što sam ja krenuo budala i nakon 10m skrenuo u desno da ne smetam na cesti,isti taj auto je skrenuo zamenom i upalio rotirke na što sam se zaustavio...

Eto sorry na dugom postu,ako ima netko nešto pametno za reči ili preporučit nekog odvjetnika koji bi mogao tu nešto učinit,HVALA!!
Odvjetnik ti ne treba pošto su upravljao vozilo pijan.

Pošto ti se ono iz 2009-te više ne broji prvi ti je prekršaj i piši prigovor na visinu kazne i mjere.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 12:23   #63
pa možda bi odvjetnik mogao me vadit na nešto,znam da mora proči 3 godine od prekršaja da se ne računa,ali opet če na sudu vjerojatno uzeti u obzir,šta nije onda malo glupo reč da mi je prvi puta
achit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 23:15   #64
koliki je maximum oduzimanja to jest zabrane za 1-1,5 promila
achit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 08:55   #65
Quote:
achit kaže: Pogledaj post
pa možda bi odvjetnik mogao me vadit na nešto,znam da mora proči 3 godine od prekršaja da se ne računa,ali opet če na sudu vjerojatno uzeti u obzir,šta nije onda malo glupo reč da mi je prvi puta
nema što uzimat u obzir jer se ne može/smije ni spominjat ono za što je nastupila rehabilitacija.

"(2) Protekom tri godine od pravomoćnosti odluke o prekršaju počinitelj prekršaja smatra se neosuđivanim po toj odluci o prekršaju i svaka uporaba tih podataka o njemu kao počinitelju prekršaja zabranjena je i nema nikakav pravni učinak. Rehabilitirani osuđenik ima pravo nijekati prijašnju osuđivanost i zbog toga ne može biti pozvan na odgovornost niti može imati bilo kakve pravne posljedice."
Quote:
achit kaže: Pogledaj post
koliki je maximum oduzimanja to jest zabrane za 1-1,5 promila
9 mjesevi i 2 boda,3000-5000 kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 13:51   #66
ekipa tko zna, naime bija na ročištu za prvi prekršaj uhvatilo me s alkoholom za upravljačem i čekam presudu, u međuvremenu me uhvatilo opet sa 0.57 alkohola u krvi i žalio se i došlo žurnim postupkom poziv na sud za par dana i pitanje je slijedeće ako ova prva presuda ne dođe do tada dali ja na sudu mogu reć kada budem za ovaj drugi prekršaj da nisam kažnjavan, ili će oni vidit prekršaj iako presuda nije došla na adresu? unaprijed hvala
sinn3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 11:44   #67
Nisi kažnjavan dok presuda nije pravomoćna.Vođenje postupka se ne računa.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 12:24   #68
aha, a kada presuda postaje pravomoćna kad je primim na adresu? ili?
sinn3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 12:40   #69
Danom primitka ako nema prava žalbe.Riješt će ti drugu prije nego prvu nemaš problema.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 13:49   #70
a najvjerojatnije nema prava žalbe to je neki novi zakon, baza je šta san na ročištu za prvi prekršaj bija prije nekih misec dana i oni su mi rekli da ću presudu dobit u roku misec dana, sad se mogu samo nadat da mi neće doć za koji dan tj do ročišta za drugi prekršaj...hehe
sinn3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 09:35   #71
Pravo žalbe si iskoristio pisanjem prigovora na prekršajni nalog.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 00:43   #72
da al postojala je prije žalba na presudu visokom prekršajnom sudu, to su ukinili
sinn3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 10:43   #73
Nije ukinuto.Kad ide optužni prijedlog onda odmah ideš na sud i na tu presudu ide žalba na VPS.
Kad dobiješ prekršajni nalog prigovor/žalba ide na sud i on donosi presudu.
U oba slučaja ide žalba jednom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 12:13   #74
Pozz, u 1 mj. me zaustavila policija i napuhao sam 1,60, dobio sam nakon 8 dana doma kaznu i zabranu upravljanja na 12 mj, zalio sam se na to jer mi je to prvi put, zanima me sad dali je meni ta zabrana pocela teci od primitka te kazne ili ce mi zabrana poceti teci dok obrade i odluce o žalbi
gjuro88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 09:06   #75
Prvo ćeš dobit presudu koliko love moraš ubost Liniću i kolika će zabrana trajat.A to će dobit i policija koja će u dogledno vrijeme poslat obavijest od kad ti kreće zabrana.Do onda voziš (ako hoćeš).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 03:54   #76
Pozdrav,
mene zanima kakva je procedura nakon isteka zaštitne mjere upravljanja B kategorije?
04.02. ove godine sam primio obavijest od policije da mi od sljedećeg dana od dana dostave počinje teći zaštitna mjera u trajanju od 3 mjeseca. Prema tome, zabrana mi uskoro istječe, točnije, 05.05. Znači li to da onda 06.05 mogu slobodno sjest u auto ili trebam čekati naknadnu obavjest, ili se javiti u PU?
Neki ljudi su mi pričali kao da ću trebati ponovno na lječnički i neznam što sve ne, jer sam skrivio prometnu u alkoholiziranom stanju.
Millhouse'Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 11:54   #77
Sjedneš i voziš bez problema.
Ako ti piše da trebaš na liječnički onda prije vožnje dostavi zdravstveno uvjerenje.Na izvanredni ideš s alkoholom preko 1.5 promila ili ako si odbio alkotestiranje.
čl.231 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 14:19   #78
Ne piše nigdje ništa vezano za liječnički, napuhao sam 2.1

Znači obavještavamo vas da vam sljedećeg dana bla bla u trajanju od 3 mjeseca. Navedena zaštitna mjera bla bla izrečena je presudom bla bla, s poštovanjem. To je sve

Zadnje uređivanje Millhouse'Z : 23.04.2014. at 14:30.
Millhouse'Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 10:33   #79
Dok ne doneseš liječnički nema vožnje.Imaju oni napisano.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 09:42   #80
Pozdrav sivkić,
vidim da imaš dosta iskustva pa može li pomoć.
Napuhao sam u Sesvetama preko 1,5 ( 1.7), odvezen sam na triježnjenje, oduzeta mi dozvola na 8 dana. Da li ima smisla sada slati u roku tih 8 dana neki prigovor, ili on ide tek nakon što sudac izreče kaznu? Kroz koje vrijeme mogu očekivati poziv na ročište? Koliko je moguće smanjiti kaznu pogotovo što se tiče trajanja oduzimanja vozačke dozvole s obzirom da zadnjih 15 godina nisam imao nikakav prekršaj? Tu se spominje i liječnički pregled, u kojem momentu on ide i da li je uvijek obavezan?
Da li bi dobro bilo angažirati advokata za savjete kako se što bolje obraniti .

Unaprijed hvala

Zadnje uređivanje mlfromc : 11.06.2014. at 09:56.
mlfromc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.