Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2016., 20:46   #8141
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Govorio sam o ucinkovitosti same zice. Mnogi su tu tvrdili da ce takve prepreke pregazit imigranti kao plitak potok.
Propaganda i trolanje zna se čija. Najbolje što ima veliki broj ljudi koji gutaju takve spin majstorije.
__________________
Make America Great Again!
veruda is offline  
Old 07.06.2016., 20:53   #8142
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Govorio sam o ucinkovitosti same zice. Mnogi su tu tvrdili da ce takve prepreke pregazit imigranti kao plitak potok, kao da nam stizu neznam kakvi supermeni.

Ono što je žica postigla je samo preusmjeravanje, između ostaloga na morski put (trend poginulih u Mediteranu je u naglom porastu). Za zaustavljanje vala je zaslužan zajednički nastup na granicama ulaska te dogovor s Turskom, a ne žica.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 07.06.2016., 20:56   #8143
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ono što je žica postigla je samo preusmjeravanje, između ostaloga na morski put (trend poginulih u Mediteranu je u naglom porastu). Za zaustavljanje vala je zaslužan zajednički nastup na granicama ulaska te dogovor s Turskom, a ne žica.
U nedostatku mogucnosti zajednickog dogovora makedonci, bugari i mađari su osigurali sebe. Ocito uspjesno cim je ruta preusmjerena.
Slazem se da je potreban zajednicki dogovor na razini EU da se val okonca trajno. Međutim ove zemlje svakako nisu mogle cekati da do toga i dodje.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 07.06.2016., 20:59   #8144
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Samo sam ispravio kolegicu da ne prolazi zato sto se ne moze.
Ne prolazi iskljucivo zato jer se ne zeli.
Svasta se moze kad se hoce.
Da ne govorim kako su mnogi tu govorili da nikakve ograde nece sprijecit imigrante. I onda jedna mala Makedonija im dokaze suprotno (nakon sto su i Bugarska i Mađarska isto dokazale).
Di ja to tvrdim da ne moze, ti ocito nisi uopce procitao moje postove npr. ovaj:
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Evo jedan prijedlog koji je do sada bio nezamisliv...austrijski ministar vanjskih poslova Sebastian Kurz, koji je kao jedini mainstream politicar od samog pocetka vala izbjeglica u ljeto 2015 protiv neogranicenog i nekontroliranog pustanja imigranata u Austriju tj. dalje za Njemacku- kad ga nitko nije slusao a sad je to postala sluzbena politika Austrije -predlaze novi plan koji se temelji na australskom modelu borbe protiv ilegalne imigracije:

-u kooperaciji sa Libijom sprijecava se svercerske brodove da uopce isplove iz njihovih voda
-svi koje se uhvati na brodovima pri ilegalnom prelasku ili ih se spasi iz mora idu na otoke kao npr. Lampedusa i Lesbos.
- tamo ostaju internirani dok se ne pristanu ili sami vratiti kuci za sto dobivaju finacijsku pomoc ili ih se vrati na temelju sporazuma sa doticnim zemljama.
-izbjeglice se izabiru i dovode u Europu legalno iz izbjeglickih kampova kraj ratnih podrucja
Sad naravno slijedi politicki shitstorm na Kurza ali je ovaj prijedlog pocetak razgovora o tabu temi- ne pustanja ilegalnih imigranata da uopce dodju na europski "Festland".

Clanak na jutarnji.hr
Zadnja diskusija u koju si se ubacio je bila o placanju pojedinim drzavama za usluge zaustavljanja i primanja natrag ilegalnih imigranata, di ja tvrdim da je to neizbjezno. I da, Australija masno placa trecim zemljama: Nauru, Papua Nova Gvineja i odnedavno Kambodja da bi mogla rjesavat ilegalne imigrante na taj nacin.
Miss_Fine is offline  
Old 07.06.2016., 20:59   #8145
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
U nedostatku mogucnosti zajednickog dogovora makedonci, bugari i mađari su osigurali sebe. Ocito uspjesno cim je ruta preusmjerena.
Naravno. Još da se posluša austrijski prijedlog da se i morska ruta zatvori i tretiran na način kako to čini Australija (za takvo što naravno treba samo politička volja), ne bi ni sa te strane curilo.

Sve je moguće ako ima odlučnosti i političke volje.
__________________
Make America Great Again!
veruda is offline  
Old 08.06.2016., 13:21   #8146
EUropska unija je smislila novi lukavi plan kako da kontrolira ilegalne imigrante.

Lukavi se plan sastoji od toga da...... (bubnjevi kao uvod i podizanje napetosti)....


Prima jos vise imigranata (legalno).

What a way to tackle the migrant crisis! EU plans to control the influx by inviting MORE from Africa and the Middle East in bid to curb illegal migration
  • EU plan will see more migrants from Africa and the Middle East invited in
  • They will be given US-style green cards granting them work rights
  • Move comes on top of the million migrants who reached Europe last year

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...migration.html

Pada na pamet baldrick iz crne guje

http://i.imgur.com/Roous5s.jpg
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 08.06.2016., 14:18   #8147
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
EUropska unija je smislila novi lukavi plan kako da kontrolira ilegalne imigrante.

Lukavi se plan sastoji od toga da...... (bubnjevi kao uvod i podizanje napetosti)....


Prima jos vise imigranata (legalno).

What a way to tackle the migrant crisis! EU plans to control the influx by inviting MORE from Africa and the Middle East in bid to curb illegal migration
  • EU plan will see more migrants from Africa and the Middle East invited in
  • They will be given US-style green cards granting them work rights
  • Move comes on top of the million migrants who reached Europe last year

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...migration.html

Pada na pamet baldrick iz crne guje

http://i.imgur.com/Roous5s.jpg
Luđaci u Briselu neće se smiriti dok ne presele pola stanovništva iz Bliskog istoka i Afrike, aj da baš vidimo kako će im ovaj plan teći, ionako će svi u Švedsku, Njemačku i UK.
lavko is offline  
Old 08.06.2016., 21:17   #8148
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ono što je žica postigla je samo preusmjeravanje, između ostaloga na morski put (trend poginulih u Mediteranu je u naglom porastu). Za zaustavljanje vala je zaslužan zajednički nastup na granicama ulaska te dogovor s Turskom, a ne žica.
Mislis kod Idomenija ljudi ne prelaze iz Grcke u Makedoniju ne zato jer su makedonci postavili zicu i policiju da je brani, nego zato jer su turci potpisali neki suplji sporazum?
Adelholzener is offline  
Old 08.06.2016., 21:19   #8149
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Di ja to tvrdim da ne moze, ti ocito nisi uopce procitao moje postove npr. ovaj:


Zadnja diskusija u koju si se ubacio je bila o placanju pojedinim drzavama za usluge zaustavljanja i primanja natrag ilegalnih imigranata, di ja tvrdim da je to neizbjezno. I da, Australija masno placa trecim zemljama: Nauru, Papua Nova Gvineja i odnedavno Kambodja da bi mogla rjesavat ilegalne imigrante na taj nacin.
To je OK, jer ako ljudi znaju da ih ceka neuspjeh kod nasilnog pokusaja prelaska granice, onda ce velika vecina odustati od pokusaja.
Adelholzener is offline  
Old 10.06.2016., 01:40   #8150
BEČ I BUDIMPEŠTA su počeli teške pregovore o sudbini tisuća migranata koje Austrija želi vraćati u Mađarsku koja to odbija.
"Jasno je da Mađarska ne mora primati te migrante", rekao je u četvrtak mađarski ministar obrane Istvan Simicsko na tiskovnoj konferenciji u Budimpešti, u društvu s austrijskim kolegom Hansom Peterom Doskozilom.
"Da bismo ih primili, oni ovdje moraju početi svoje putovanje. No (...) oni su prošli kroz više zemalja prije nego su stigli u Mađarsku", pa tako kroz Grčku i druge zemlje EU-a, dodao je Simicsko.
Kako navodi Beč, trenutačno u Austriju preko Mađarske stiže u prosjeku 150 ljudi na dan.
Priljev migranata u 2015. je ugrozio europski sustav traženja azila poznat kao Dublinski propisi po kojima zahtjev za azil obrađuje zemlja ulaska migranata u EU, a to su uglavnom Grčka i Italijia.
Mnoge zemlje, pa tako i Austrija, više ne vraćaju migrante u Grčku koja odavno upozorava da je sustav nepravedan.
"Naša očekivanja prema Mađarskoj su jasna. Ona je članica EU-a, Schengena i potpisnica Dublinskog sustava. S obzirom na taj zakonski okvir, mislimo da možemo vraćati migrante u Mađarsku", rekao je za AFP Karl-Heinz Grundboeck, glasnogovornik austrijskog ministarstva unutarnjih poslova.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...ku/898688.aspx

Ako ce vracati imigrante u madarsku onda je logicno da ce ih madarska vracati i u hrvatsku (dio koji je dosao iz hrvatske).

A isto tako (ako vracaju u madarsku) postoji mogucnost da ih pocnu vracati i u hrvatsku. Jer ih je dio dosao iz hrvatske u austriju.

To je oko 650 000 ljudi (samo u proslih godinu dana )
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 10.06.2016., 06:18   #8151
Znači ingeniozan plan #budimo ljudi "žica nije rješenje, mi samo moramo pomoći da što više tih ljudi ode tamo gdje žele" će nam se obiti o glavu. Kakvog li iznenađenja...
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 10.06.2016., 07:05   #8152
Ne misli se tu na te prošlogodišnje, pa nije malo svaki dan ni 150 ljudi za mjesec dana to je ližno 4500...Uostalom niti će Mađari pristati, pa oduprli su se svim mogućim pritiscima.Inače isto kao i Austrija je htijela napraviti Švedska sa raspidjelom međutim plan je propao.

Austrija šta je primila to će joj ili ostati ili otići za Njemačku..
arizin is offline  
Old 10.06.2016., 08:16   #8153
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post

A isto tako (ako vracaju u madarsku) postoji mogucnost da ih pocnu vracati i u hrvatsku. Jer ih je dio dosao iz hrvatske u austriju.

To je oko 650 000 ljudi (samo u proslih godinu dana )
zar se to već ne dešava?
Complicated is offline  
Old 10.06.2016., 08:31   #8154
Kad dodu u nas opet ce gledat kako pobic preko granice. Sverceri uzivaju.
U Europi se stvara novi stalez, uz legalne gradane imat cemo miljune ilegalaca koji ce tumarat kontinentom, bjezat od policije, popisa i dr.
Uzas.
BBC drama is offline  
Old 10.06.2016., 08:32   #8155
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Kad dodu u nas opet ce gledat kako pobic preko granice. Sverceri uzivaju..
ne ak dobe stan na moru
Complicated is offline  
Old 10.06.2016., 08:54   #8156
Legalnim izbjeglicama, kad ih vec trebamo primit, ja bi osigurala rad na moru, zaposlit ih u ugostiteljstvu, poboljsali bi gastro ponudu, bar nesto. Sve je bolje nego da se getoiziraju i od dosade pocmu stvarat probleme.
Usput, spiza im je fantasticna, pogotovo libanonska.
BBC drama is offline  
Old 12.06.2016., 06:26   #8157
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
zar se to već ne dešava?
Ja ih vec vidjela po Zagrebu da se šeću. Jučer u novom zagrebu dva muškarca crnca i zamotana ženska od glave do pete. A neki dan u parku maksimir, dva muškarca bulje u mene i komentiraju nešto na arapskom. Nije mi bilo niti malo ugodno, obzirom da sam bila sama. Uglavnom, već su nam stigli, nažalost.
tara82 is offline  
Old 12.06.2016., 06:33   #8158
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Legalnim izbjeglicama, kad ih vec trebamo primit, ja bi osigurala rad na moru, zaposlit ih u ugostiteljstvu, poboljsali bi gastro ponudu, bar nesto. Sve je bolje nego da se getoiziraju i od dosade pocmu stvarat probleme.
Usput, spiza im je fantasticna, pogotovo libanonska.
Ja bi radije van iz eu, nego primila i jednog od njih. A najžalosnije od svega mi je da uz toliko nezaposlenih naših ljudi i beskućnika, mi njima moramo osigurati stan i zaposlenje. Evo ja recimo, nemam svoj stan i da bi došla do njega trebala bih dignuti kredit i otplaćivati ga do kraja svog života. To je ono što me jako ljuti. Dođe mi da se priključim izbjeglicama zbog besplatnog stana :-)
tara82 is offline  
Old 12.06.2016., 09:28   #8159
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Legalnim izbjeglicama, kad ih vec trebamo primit, ja bi osigurala rad na moru, zaposlit ih u ugostiteljstvu, poboljsali bi gastro ponudu, bar nesto. Sve je bolje nego da se getoiziraju i od dosade pocmu stvarat probleme.
Usput, spiza im je fantasticna, pogotovo libanonska.
Koliko ih ima kuhara među njima i koliko ih zna odgovarajuće jezike za rad u turizmu?
Kexx is offline  
Old 12.06.2016., 09:42   #8160
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Koliko ih ima kuhara među njima i koliko ih zna odgovarajuće jezike za rad u turizmu?
A i zašto bi netko došao turistički u Hrvatsku pa jeo npr libanonska jela? Ako posjećujem neku zemlju onda me zanima gastronomija TE zemlje. Npr ako sam u Francuskoj, onda sam i došla tamo jer želim upoznati francusku kulturu i gastronomiju, a ne npr u parizu jesti mađarski gulaš i gledati mađare oko sebe.
tara82 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.