Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2016., 00:19   #121

Evo da vas malo uputim u svijet 'crne magije', jer po običaju veze nemate o temi, o čemu pričam i što je tamo zapravo pronađeno

http://kimuramasaaki.sakura.ne.jp/Si...uraOcean04.pdf
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 10:02   #122
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Ti nešto nekome predaješ ? U nekoj školi ?

"Uzorci pogodni za 14C datiranje su prvenstveno oni koji sadrže organski ugljik: drvo, drveni ugljen, treset, organsko blato, kosti, koža, kosa, rogovi, organsko tlo, žito i sl. Karbonati koji sadrže ugljik koji je dio prirodnog ciklusa mogu se također datirati: školjke, karbonatni sedimenti kao sige (stalaktiti, stalagmiti), sedra, jezerski sediment, te otopljeni bikarbonati u vodi."

http://www.irb.hr/Istrazivanja/Zavod...ti-metodom-14C
Lun, ti uistinu imaš ozbiljnih problema s čitanjem s razumijevanjem. I to je višestruko dokazano.
Zato ću ti pokušati doslovno rečenicu po rečenicu objasniti smisao pitanja:

1. memulica tvrdi da je Yonaguniju starost određena analizom stalaktita.
2. Stalaktit je špiljski ukras koji visi sa zida/stropa špilje (uglavnom, ne računajući stalaktite nastale djelovanjem lave ili leda ili betona jer su i to stalaktiti s obzirom na oblik i pravac nastajanja).
3. Za tvoju informaciju u špiljama postoje i stalagmiti koji rastu "odozdo taloženjem/isparavanjem".
4. Kad se stalaktit i stalagmit spoje, dobije se struktura imena stalagnat
5. Ima li neka špilja u Yonaguniu? Imaš li neku njenu fotografiju, a posebno stalaktita?

Zato lun razmisli malo prije nego što počneš prolijevati žuč svog strahovitog neznanja ovuda. Ovdje ipak ima ljudi koji nešto znaju o onome o čemu pišu za razliku od tebe koji tražeći istinu nisi se pomakao od gluposti i budalaština kojima je internet dao slobodu objavljivanja.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 11:24   #123
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Ti nešto nekome predaješ ? U nekoj školi ?

"Uzorci pogodni za 14C datiranje su prvenstveno oni koji sadrže organski ugljik: drvo, drveni ugljen, treset, organsko blato, kosti, koža, kosa, rogovi, organsko tlo, žito i sl. Karbonati koji sadrže ugljik koji je dio prirodnog ciklusa mogu se također datirati: školjke, karbonatni sedimenti kao sige (stalaktiti, stalagmiti), sedra, jezerski sediment, te otopljeni bikarbonati u vodi."
Lun, navedeni oblici su vezani za karbonate i krške pojave (špilje su takve pojave). U ovim stijenama nema ni "K" od krških pojava. Uostalom, znaš li uopće koje su to pojave? Ovo su potpuno drugačije stijene. Ali kad se nema osnova, teško je graditi nadgrađe.


@memulice taj rad je izazvao dolazak neovisnog tima znanstvenika iz SAD koji su se potom spustili na samu lokaciju i pobili rad do zadnjeg detalja. Što je već napisano prije par stranica i imaš link tamo. Najveći zagovornik ovog rada je bio lokalni načelnik turističke zajednice. ALi eto, nije mu se posrećilo.

Zadnje uređivanje monty-zg : 19.04.2016. at 11:40.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 13:35   #124
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Lun, ti uistinu imaš ozbiljnih problema s čitanjem s razumijevanjem. I to je višestruko dokazano.
Zato ću ti pokušati doslovno rečenicu po rečenicu objasniti smisao pitanja:

1. memulica tvrdi da je Yonaguniju starost određena analizom stalaktita.
2. Stalaktit je špiljski ukras koji visi sa zida/stropa špilje (uglavnom, ne računajući stalaktite nastale djelovanjem lave ili leda ili betona jer su i to stalaktiti s obzirom na oblik i pravac nastajanja).
3. Za tvoju informaciju u špiljama postoje i stalagmiti koji rastu "odozdo taloženjem/isparavanjem".
4. Kad se stalaktit i stalagmit spoje, dobije se struktura imena stalagnat
5. Ima li neka špilja u Yonaguniu? Imaš li neku njenu fotografiju, a posebno stalaktita?

Zato lun razmisli malo prije nego što počneš prolijevati žuč svog strahovitog neznanja ovuda. Ovdje ipak ima ljudi koji nešto znaju o onome o čemu pišu za razliku od tebe koji tražeći istinu nisi se pomakao od gluposti i budalaština kojima je internet dao slobodu objavljivanja.
evo pomaknuo sam se dole ljevo , ili ti ga trokutić
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 14:06   #125
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Lun, ti uistinu imaš ozbiljnih problema s čitanjem s razumijevanjem. I to je višestruko dokazano.
Zato ću ti pokušati doslovno rečenicu po rečenicu objasniti smisao pitanja:

1. memulica tvrdi da je Yonaguniju starost određena analizom stalaktita.
2. Stalaktit je špiljski ukras koji visi sa zida/stropa špilje (uglavnom, ne računajući stalaktite nastale djelovanjem lave ili leda ili betona jer su i to stalaktiti s obzirom na oblik i pravac nastajanja).
3. Za tvoju informaciju u špiljama postoje i stalagmiti koji rastu "odozdo taloženjem/isparavanjem".
4. Kad se stalaktit i stalagmit spoje, dobije se struktura imena stalagnat
5. Ima li neka špilja u Yonaguniu? Imaš li neku njenu fotografiju, a posebno stalaktita?

Zato lun razmisli malo prije nego što počneš prolijevati žuč svog strahovitog neznanja ovuda. Ovdje ipak ima ljudi koji nešto znaju o onome o čemu pišu za razliku od tebe koji tražeći istinu nisi se pomakao od gluposti i budalaština kojima je internet dao slobodu objavljivanja.
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
evo pomaknuo sam se dole ljevo , ili ti ga trokutić
Lun, ne samo da ne znaš čitati s razumijevajem, već si se počeo ponašati kao L. Beria i A. Vishinski kad namjerno mijenjaš smisao mog teksta.
Čemu tolika zločestoća Lun?
Samo te pitam, kad već braniš taj memulicin stav, odakle stalaktiti u Yonaguniu? Možete li ih pokazati na nekoj fotografiji? Imate li neku analizu njihove starosti? Jednostavna pitanja na koja nikad nećemo dobiti odgovor ni od tebe, kao ni od memulice.

Čekam odgovore.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 06:37   #126


Mensčini da je ovo neko na CNC istokario..ili nije?!

Ljudi aj vi lipo masku, odijelo, bocu i ronjat ( i gledajte malo) pa će van se manje priviđat bili miševi
narubupameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 07:35   #127
Quote:
narubupameti kaže: Pogledaj post
Mensčini da je ovo neko na CNC istokario..ili nije?!

Ljudi aj vi lipo masku, odijelo, bocu i ronjat ( i gledajte malo) pa će van se manje priviđat bili miševi
Ma može i na dah, dobro je za pluća
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 22:10   #128
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ma može i na dah, dobro je za pluća
Potpuno se slažem .

Samo sam ja za "dihalice i peraje" u slučaju onog monolita kraj Sicilije dobio crveni ??
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 10:21   #129
Thumbs down

Moram priznati da uopće nije interesantno diskutirati na temama gdje je moderator pristrana osoba i apsolutno na strani dvojice ljudi čije bi prisustvo bolje stajalo na nekim temama prirodnih znanosti i sl.
BigBluRay is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.04.2016., 15:25   #130
Problem je sto je diskusija kao frma komunikacije koja suceljava argumente i sposobnosti dokazivanja kao takva problem kada se prodaje magla, a zahtjevi da se na mediju diskusiji namjenjenom poput foruma ogranice i izoliraju djelovi gdje ce vjernici nekih ideja imati neometano zabaviste besmislena, posto je protiv prirode samog medija.

Stoga ako je broj clanova foruma dovoljno valik da se nadje poneko sa nekim poznavanjem teme i zrncem razuma nuzno dlazi do toga na sto se zalis, no to nije problem moderatora vec kontradiktorne zelje da na prostoru namjenjenom diskusiji ideje sa slabim argumantima ne budu izazivane samo da bi mogli zadrzati vlastita uvjerenja i sa njima povezane identitete, odnose itd.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 17:14   #131
Mnogi ovdje si daju pravo za evaluaciju drugih prezentiranih stručnjaka a oni sami svojim istupima ne pokazuju ništa "novo" , nemaju dokaza !
Pozivanjem na svoje diplome iz "znanosti" bez dokaza je ravno obmani i laganju !
Ako znamo da je dokaz :
"dokazivanje je jedna od najvažnijih znanstvenih metoda u kojoj su inkorporirane gotovo sve metode i svi posebni ....."
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 18:47   #132
Tako je, i ja to potpišem. Odgulio sam nevin još jednu kaznu pa se i ja opet uključujem u raspravu - u vezi kazne imam puno za reći ali neću. Dakle kod Yonagunija - šta ćemo sa ostalih 7 lokacija ispod mora povezanih putevima. Sve to zajedno da bi nastalo samo od sebe? A raznih "glava" i građevina ima i na kopnu tog otoka. Sve ukazuje na to da je tamo bilo vrlo živo i da se klesalo na sve strane. Naravno nekome ne odgovaraju nova otkrića kaoja bi mogla poremetiti današnje službeno stanje.
Rocky Marciano is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 18:54   #133
Quote:
BigBluRay kaže: Pogledaj post
Moram priznati da uopće nije interesantno diskutirati na temama gdje je moderator pristrana osoba i apsolutno na strani dvojice ljudi čije bi prisustvo bolje stajalo na nekim temama prirodnih znanosti i sl.
Eto rekao si baš ono što sam ja htio reći jedino bih dodao da nije na strani samo dvojice nego uz njih još nekolicine "eminentnih znanstvenika".
Rocky Marciano is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 22:05   #134
Quote:
Rocky Marciano kaže: Pogledaj post
Tako je, i ja to potpišem. Odgulio sam nevin još jednu kaznu pa se i ja opet uključujem u raspravu - u vezi kazne imam puno za reći ali neću. Dakle kod Yonagunija - šta ćemo sa ostalih 7 lokacija ispod mora povezanih putevima. Sve to zajedno da bi nastalo samo od sebe? A raznih "glava" i građevina ima i na kopnu tog otoka. Sve ukazuje na to da je tamo bilo vrlo živo i da se klesalo na sve strane. Naravno nekome ne odgovaraju nova otkrića kaoja bi mogla poremetiti današnje službeno stanje.
Možeš li pokazati te druge lokacije kao i puteve?
Zar ne misliš da bi lokalna turistička zajednica jednostavno obožavala mogućnost da se takve tvrdnje koje iznoš na bilo koji znanstveno utemeljeni način i metodu dokažu? Tad o njima ne bi pisali alternativci nego cijeli svijet.
Sapienti sat.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 21:11   #135
Ovo je prebombastičan naslov, prošlo je preko 20g i ta piramida nije promjenila ništa.
Gospodar Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 03:19   #136
Ja sada, evo, prvi puta čujem za ovo. Ne znam ništa o stijenama, tako da, izostavite me iz prepirki. Googlala sam malo po internetu, ono što sam vidjela je da su mišljenja podjeljena kao i ovdje. Nije mi to toliko bitno. Zanima me imate li kakve članke ili znate dokumentarac vezan uz ovu temu jer mi je zanimljiva. Ne bih imala ništa protiv da utažim znatiželju još nekim stvarima vezano uz ovo. Ako ste pronašli nešto zanimljivo, bilo bi mi drago kada bi stavili. Možete preporučiti neku knjigu ili sl. ako znate, ne mora nužno biti vezano samo uz ovaj fenomen ali da je vezana uz 'misteriozne građevine'. Ako su slike vjerodostojne, izgleda stvarno impresivno. Iskreno, na prvu, gotovo mi je teško povjerovati da netko nije "čačkao" po tome.
anna94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:03   #137
Sve ti je već napisano na temi, ali evo još jedanput:


Datiranje:
http://kimuramasaaki.sakura.ne.jp/Si...uraOcean04.pdf

Quote:
The formation age of YUP or Iseki Point, can
be estimated as about 10,000 years ago, based
on 14 C and 10
Be age measurements for over 40
samples [2, 5, 6]. Two underwater stalactite
caves
were discovered in the vicinity of Iseki Point
during our surveys. Stalactite caves definitely
represent former dry land circumstances
, at least
40,000-10,000 years ago based on 14
C dating [2,5]. Ten stone tools that were found in the
Ginama Submarine Stalactite Cave in northern
Okinawa-jima were identified by archeologists.
Their age is estimated from 20,000 to 7,000 years
Dokumentarac:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...9&postcount=73
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 14:45   #138
I to što ti memulica piše ne govori ništa više nego podatak koliko je stara špilja. A u kontekstu prirodno/umjetno to ne predstavlja ništa.

Cijela je struktura dokazano prirodna, samo "alternativnim promišljateljima" je zanimljiva. Naravno, to potpiruje i lokalni načelnik turističke zajednice kojem je to izvor prihoda na inače poprilično usamljenom (i za turiste većinom zatvorenom zbog vojnih baza) otoku.
Ima jako puno sličnih mjesta i nalaza i kako to da ne postoje priče o megalitnim zidinama u svakoj obalnoj državi? Tako što jednostavno se dođe, provjeri, napravi stvarno istraživanje i zaključi. Ali...
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 02:21   #139
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
I to što ti memulica piše ne govori ništa više nego podatak koliko je stara špilja. A u kontekstu prirodno/umjetno to ne predstavlja ništa.

Cijela je struktura dokazano prirodna, samo "alternativnim promišljateljima" je zanimljiva. Naravno, to potpiruje i lokalni načelnik turističke zajednice kojem je to izvor prihoda na inače poprilično usamljenom (i za turiste većinom zatvorenom zbog vojnih baza) otoku.
Ima jako puno sličnih mjesta i nalaza i kako to da ne postoje priče o megalitnim zidinama u svakoj obalnoj državi? Tako što jednostavno se dođe, provjeri, napravi stvarno istraživanje i zaključi. Ali...
Stvarno mi nije jasno kako bi se onako složena struktura kao što je "Yonaguni" mogla napraviti sama od sebe??? Ipak je malo presloženo za "puku" prirodu, sve one stepenice, prolazi, prozori, isklesane vodene kornjače koje su bile zaštitni znak tog područja - ne znam, mislim da je u slučaju Yonagunija ipak previše toga a da bi bilo "slučajno" ili "prirodno". Malo previše. Ali ako ti kažeš da je tako, onda jebaj ga, možda je moguće, makar......
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 12:05   #140
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Stvarno mi nije jasno kako bi se onako složena struktura kao što je "Yonaguni" mogla napraviti sama od sebe??? Ipak je malo presloženo za "puku" prirodu, sve one stepenice, prolazi, prozori, isklesane vodene kornjače koje su bile zaštitni znak tog područja - ne znam, mislim da je u slučaju Yonagunija ipak previše toga a da bi bilo "slučajno" ili "prirodno". Malo previše. Ali ako ti kažeš da je tako, onda jebaj ga, možda je moguće, makar......
Ne trebaš ići u ad-hominem ako ne znaš. Da ti nije jasno, a ok, nije. Pročitaj koju knjigu, znanstveni rad i bit će ti.





Recimo i ovo je sigurno presloženo za prrodu. To su sigurno alien-pčele radile noćima po Irskoj dok jadnici spavaju ili ne usuđuju se izlaziti iz kuća. I to su zapravo NLO-i viđeni po nebu.

HBG...znači više nisu NLO, sad su poznati pa su samo PLO (pčelasti leteći objekti).
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.