Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 17:33   #81
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
I ja

A knjiga je
Saznah da postoji i serija, nesto starija, osamdesete mensecini, razmisljam da i tome dam sansu. Ako sam mogla filmu...
bas sam htjela rec da pogledate seriju.
nisam ni citala knjigu ni gledala film al serija mi je
countrywoman is online now  
Old 05.12.2016., 17:40   #82
Kad smo kod CBT-a, meni je u mladosti dosta koristila ova knjiga:
http://images.gr-assets.com/books/1391316844l/2222.jpg

A ako nekoga zanima, stavila bi ovdje intervju sa dr Aaronom Beckom
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Aaron_T._Beck

...ciji se rad na CBT nadovezuje na racionalno emotivni pristup i zacetak kognitivnog, dr Alberta Ellisa
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Albert_Ellis

Dugacak je intervju, ali meni ga je bilo zanimljivo pogledati

https://youtu.be/POYXzA-gS4U
Hannah 3 is offline  
Old 05.12.2016., 17:42   #83
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Knjige (nepsiho) citam na dnevnoj bazi, kuham dosta (volim kuhati). Ucim strani jezik svaki dan. Sve me to opusta i balansira. No, presing na poslu je dodatno porastao i nece biti bolje kroz sljedecih godinu dana. To je bilo neizbjezno i ocekivano, i ne zavaravam se da cu naci magicno rjesenje, ali ga mogu pokusati minimizirati. Tako da je svaka ideja i savjet dobrodosao

Volim citati psihologiju, bilo da je udzbenik, bilo da je kvalitetan self-help. Ima zbilja i dobrog, netrivijalnog, nejeftinog, neplitkog self-helpa koji je malo strucniji i dijelom opisuje sto, kako, zasto se desava, a dijelom daje dobre kognitivno-bihevioralne vjezbe. Tako da ne odbijam self-help po defaultu. Odbijam odmah ako se zove tipa "7 navika koje ce vam promijeniti zivot", "10 stvari koje trebate poceti raditi odmah", itd.
ja volim self-help. ne svaki.
odem u knjizaru, stanem pred policom, gledam hoce li mi se neki naslov nasmijesiti. gledam i korice. ako me pozove slika ili dizajn, uzet cu je u ruke i otvoriti par stranica. vrlo brzo nakon par recenica skuzim jel knjiga za mene ili ne.
u zadnje vrijeme gledam inspirativne videe na youtubeu pa sam naletjela na par preporuka. necu sve kupiti, probat cu ili naci u oxfamu ili skinuti iako nisam digitalni citac. buduci da sam u zadnje vrijeme jako dekoncentrirana i smotana, ne mogu ovaj cas nista izvuci iz rukava. al ak naletim, a tebi jos bude interesantno, javim.

edit: ne odbacuj ovih 7 i 10 necega. znaju biti dobre, samo trebas naletjeti na pravu.

volim poslusati ted talks na yt. nevjerojatno je koliko mi tih tema samo iskoci kad sam u nekom klincu.
imam pretplate na neke "spiritualne" stranice. isto mi bas u dane kad me muci ovo ili ono bas dodje clanak koji trebam.

sto se tice stresa na poslu, ako ga ne mozes kontrolirati ovime sto si navela, ja bih probala i terapiju. nekoga dobrog, ne samo nekoga tko ce te poslusati i podragati po ruci, nego nekoga tko te moze reprogramirati da se drugacije nosis s pritiskom. govorim iz vlastitog iskusva i bas sam u potrazi za nekim takvim. imala sam dosta zivotnih st(r)anja i prosla mnoge terapeute u hr i inozemstvu. svi odreda zlatni ljudi. al s poslom mi nisu uspjeli pomoci jer sam ja kokos a ne znam kako prestati biti.
countrywoman is online now  
Old 05.12.2016., 17:57   #84
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Prvo, napisala sam disklejmer odmah, a drugo, meni de Botton nije self-help. Nije mi ni Bertrand Russelovo Osvajanje sreće
Jel postoji službena definicija self-helpa?
Jer meni se čini da su i de Botton i Marko Aurelije pisali self-help. A i Russell, pogotovo "In Praise of Idleness".
JPK is offline  
Old 05.12.2016., 18:12   #85
Kad čitam zadnjih par strana ne znam jesam li na misterijama ili na onoj temi gdje se preporučuju knjige.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 05.12.2016., 18:18   #86
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Kad čitam zadnjih par strana ne znam jesam li na misterijama ili na onoj temi gdje se preporučuju knjige.
pa ovo je toliko svestrana tema da podnosi sve

@xiang, dobro ti je i na amazonu pogledati ako cujes/vidis za neku knjigu, imas onu opciju "look inside". nekad vec po temama u sadrzaju vidis jel bi te knjiga zanimala ili ti bilia korisna, pa onda procitas izvatke koji su dostupni i - voila!
countrywoman is online now  
Old 05.12.2016., 19:36   #87
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Jel postoji službena definicija self-helpa?
Jer meni se čini da su i de Botton i Marko Aurelije pisali self-help. A i Russell, pogotovo "In Praise of Idleness".
Pretpostavila sam da se ovdje pod self helpom misli na Oprah, kbt literaturu svrstavam u psihoedukaciju.
Almost Rosey is offline  
Old 05.12.2016., 20:20   #88
Isuse, self-help

Frendice su me uvjerile da idem s njima na neke diskusije o takvim knjigama, jer se skupljalo usput za jedan azil, pa rekoh, ajde. E, ali za biti tamo i sudjelovati je trebalo i pročitati štogod od toga. Bože sveti Na kraju sam prestala ići jer sam povremeno dobivala želju da sve prisutne umlatim knjigom o kojoj je bilo govora

Nije to za mene, očito

Autostoperski vodič je knjiga koju bi svaki prirodnjak morao pročitati bar jednom do diplome a za smijanje od recentnije pročitanih preporučujem Rujanu Jeger, Bez dlake na jeziku. Ako ste ikad imali psa grcat ćete od smijeha, a vjerojatno i ako niste
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 05.12.2016., 20:25   #89
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Oprah,
Zblju.
Ne vjerujem u self help. Poznate li ikoga tko je selfhelpao si, ikada?
Imam kolegicu koja pohađa valjda sve ikad selfhelp tečajeve i tribine, nekakva crtanja nečega, plaća tečajeve s nekakvim zvonima i meditacijama. Napreduje bome. Sve je luđa.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 05.12.2016., 20:26   #90
Je li masturbacija oblik selfhelpa?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2016., 20:27   #91
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Pretpostavila sam da se ovdje pod self helpom misli na Oprah, kbt literaturu svrstavam u psihoedukaciju.
Meni je to sve self-help Jer ukljucuje zvakanje knjige i rad na sebi Eto
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 05.12.2016., 20:30   #92
@velo, vidi ovo

https://www.youtube.com/watch?v=6o6SHcXIbsA
https://www.youtube.com/watch?v=DSJyzEit9Sg

apropo self-helpa, ima stvarno milijun raznih podzanrova i malo je nepravedno stavljati ih sve pod isti nazivnik. naravno, ovisi o tome i sto covjek radi s procitanim materijalom, moras imat ukljucen mozak sto god citao, kao i sve drugo.

a opet, ne treba ni to svakome. nekoga "self-help literatura" opusta, nekoga zabavlja, netko uci i raste uz nju ... a netko to sve radi uz druge stvari i na druge nacine.
countrywoman is online now  
Old 05.12.2016., 20:32   #93
Ja sam si pomogla s ustrajanim radom po knjizi Davida Burnsa, davno, u svojim dvadesetima.
A moram si Carlina stavit malo, komentira self help knjige
https://youtu.be/tVlkxrNlp10
Hannah 3 is offline  
Old 05.12.2016., 20:34   #94


Knjiga koja je meni najvise pomogla ikada(na prvoj godini faksa kad sam poceo luditi) jest Pakao Pacifika od Borisa Prikrila
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2016., 20:39   #95
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post


Knjiga koja je meni najvise pomogla ikada(na prvoj godini faksa kad sam poceo luditi) jest Pakao Pacifika od Borisa Prikrila
e, i ovo

https://www.youtube.com/watch?v=DSJyzEit9Sg

demit, sad bih i ja spavala na podu
countrywoman is online now  
Old 05.12.2016., 20:45   #96
Idealni setup bi bio spavati na podu kucice na drvetu
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2016., 20:54   #97
Je li onda i Fromm self help?
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Old 05.12.2016., 20:55   #98
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Je li onda i Fromm self help?
pa je ako nekome pomaze
countrywoman is online now  
Old 05.12.2016., 21:24   #99
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Zblju.
Ne vjerujem u self help. Poznate li ikoga tko je selfhelpao si, ikada?
Imam kolegicu koja pohađa valjda sve ikad selfhelp tečajeve i tribine, nekakva crtanja nečega, plaća tečajeve s nekakvim zvonima i meditacijama. Napreduje bome. Sve je luđa.
Poznajem. I to super selfhelp ispao.
Ali to jaaako ovisi o osobi. Treba malo pameti i mudrosti i prepoznavanja što da, a što ne. I tak.
U biti kad razmislim poznajem samo inače stabilne i pametne osobe kojima je pomoglo kad ih je malo izbacilo iz kolosjeka.
Ali ne tečajevi i pop uzrečice. Više stručna literatura i tuđa iskustva.
Hilda is offline  
Old 05.12.2016., 21:43   #100
Mislim da meni te knjige pomazu i to na dva nacina. Prvo, kratkorocno, trenutno, se osjecam bolje jer radim na problemu sto me malo umiri i olaksa. Drugo, dugorocno. Puno sam stvari osvjestila citajuci literaturu, a zahvaljujuci KBT literaturi uvela navike/rjesenja/ritualcice koji su mi s vremenom postali automatski. Mislim da sam si generalno povecala kvalitetu zivota.

Pomazu mi i meditacija i joga, a trcanje dozivljavam kao meditaciju u pokretu
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.