Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 18:54   #41
Pa dobro, otvorena sam za svakakve verzije, zasto ne dobiti i neko misljenje s alternative? @Javasan, slobodno ti pisi opsirnije na temu, necu se ljutiti, dapace, vjerujem da mnogi razmisljaju i na taj nacin.

stalkerska himna za razbijanje napetosti i ozbiljnosti

Iako me doduse vise interesiralo objasnjenje ovog fenomena sa stajalista psihologije, nemam nista protiv da se tu skupi i ekipa s ljes-a, i us-a, i zud-a, alternative i religije. Ma i dijaspora je dobrodosla! :-) Dapace, sto raznovrsnije drustvo, to bolje.

Nadam se da moji stalkeri nisu vec nasli ovu temu, iako, barem bih mozda cula njihovu verziju Inbox se malo napunio prvi dan, svi pristojni i normalni, nema problema

Sto se tice same teme, vec je sve receno i vise puta prozvakano i kao sto sam vec vise puta napomenula, voljela bih cuti misljenja onih koji se time intenzivno bave.

Dajte, napravite klonove i otvorite dusu, evo ja cu se truditi odbaciti sve predrasude i pokusati shvatiti, mozda i pomoci nekim dobronamjernim savjetom, tj. sigurna sam da bi pored mene jos podosta forumasa bilo spremno udijeliti svoje zrno mudrosti na tu temu, samo da se ljudi malo opuste i otvore.

Vjerujem da smo se svi u jednom momentu nasli u kozi stalkera, samo neki u zaista povrsnom i benignom, dok neki bas ogrezu u to duboko i dugogogdisnje sto zaista pocinje biti problem za obje strane. Gdje je uopce ta granica normalnosti, postovanja i dobrog ukusa?
stalkaju me is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 00:27   #42
Sudbinski povezani....prije da su posesivni.
Ako takvi ljudi misle da su nakon par osoba upoznali sudbinsku,bolje nek' igraju loto.
Imati toliko sreće i ne iskoristiti je..
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 22:44   #43
Quote:
stalkaju me kaže: Pogledaj post
Pa dobro, otvorena sam za svakakve verzije, zasto ne dobiti i neko misljenje s alternative? @Javasan, slobodno ti pisi opsirnije na temu, necu se ljutiti, dapace, vjerujem da mnogi razmisljaju i na taj nacin.
Jel ti se kad dogadja da naletis na nekog poznatog na nevjerojatnom mjestu?

Quote:
Vjerujem da smo se svi u jednom momentu nasli u kozi stalkera, samo neki u zaista povrsnom i benignom
Ja sam se bio zesce zatreskao u jednu glumicu i nije bilo nimalo povrsno i benigno. Sjecam se tocno trenutka kad se je to dogodilo, imao sam euforican osjecaj kao da sam se doslovno nafikso dopaminom. Brijao sam si da cu je ici posjetiti u Hollywood i da smo si sudjeni. Srecom proslo me je nakon mjesec-dva. Opsesivnim stalkerima valjda nikad ne prodje zaljubljenost. Moguce je da imaju neki poremecaj kemije mozga koji im to onemogucava. Ali ne vjerujem da se o tome radi u tvojem slucaju jer bi se onda tako ponasali od pocetka.

Evo i jedan zanimljiv clanak.
javasan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 11:57   #44
Da, naravno. I njih sam svojevremeno, prije dosta godina, dok smo suprug i ja jos tek hodali, redovito vidala na tako glupim mjestima ali isto tako kao i da sam ih ocekivala, neobicna iskustva.
Cak se sjecam da sam bas navedenu dvojicu znala vidati isti dan, dakle ili ih ne vidim uopce, mjesecima, odem na neko glupo mjesto ili ih u prolazu obojicu vidim iz auta u razmaku od nekoliko minuta. Ali bas na glupim mjestima, ne kraj njihovog posla, kuce ili slicno gdje bi ih se moglo ocekivati.
Inace, nemaju dodirnih tocaka, zajednickih prijatelja itd.

Cesto mi se desava i da pomislim na neku osobu koju dugo nisam cula ili vidjela pa me ta osoba zove, ili onaj fenomen da taman nekoliko sekundi prije nego mobitel zazvoni ili u trenutku kada pocne zvoniti, pomislim kako me zasigurno zove taj-i-taj, iako nemam razloga ocekivati poziv od te odredene osobe. Ali mislim da se to desava svima i nije mozda toliko relevantno za temu, ali evo, otvorena sam prema svim vidovima diskusije, i voljela bih cuti/citati opsirnija razmisljanja na ovu i srodne teme :-)

Procitala sam clanak, slazem se s napisanim, pogotovo pri kraju.

Meni je neobicno upravo sto su to ljudi koji su inace bjezali od veze i obaveza (ne znam ako je nekome promaknulo da su obojica odbijali formalnu vezu samnom i da je to bio jedan od razloga mog odlaska od njih) no oni su sada oboje u stabilnim vezama, u braku ili pred brak, nisam sigurna. Jasno mi je da se ljudi mijenjaju, sazrijevaju i drago mi je u biti zbog njih jer znam da ih je mucilo to sto su osjecali toliku kolicinu averzije spram veza i obaveza, ali zasto se onda vracaju na mene? Koji im je da-ne-kazem-sto? Koja su ocekivanja i sve ostalo sto se pitam cijelo vrijeme na ove 3 stranice?

To mi sve skupa bas poprima neki obrazac koji me interesira s tog nekog psiholoskog aspekta, moze i alternativnog kao sto sam vec rekla, no kako mi je mali uzorak za promatranje i stjecanje nekog relevantnog zakljucka na tu temu, postavila sam istu na forum kako bismo mogli "skupiti" vise uzoraka i vidjeti je li to zaista jedna posebna dijagnoza 21.stoljeca koja je zapravo starija, no ipak daleko ocitija i jednostavnija dolaskom silne tehnologije koja nam taj posao omogucava i "olaksava"?
stalkaju me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 20:43   #45
Kada si s nekim povezan, onda se te slucajnosti ne dogadjaju samo izvan nas, vec i u nama. Cesce mislimo na tu osobu, cesce se u nju zaljubljujemo, teze se od nje razdvajamo itd. Zato je sasvim moguce da oni i dalje zele biti s tobom. Zapravo, sto se vise odupires, to ce oni postati opsesivniji. Na tvom mjestu bi smanjio odbojnost i postavio jasne granice. Oni i dalje nek mastaju, a ti ih ignoriraj i bavi se svojim zivotom.
javasan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 17:54   #46
Quote:
stalkaju me kaže: Pogledaj post
S
Cak se sjecam da sam bas navedenu dvojicu znala vidati isti dan, dakle ili ih ne vidim uopce, mjesecima, odem na neko glupo mjesto ili ih u prolazu obojicu vidim iz auta u razmaku od nekoliko minuta. Ali bas na glupim mjestima, ne kraj njihovog posla, kuce ili slicno gdje bi ih se moglo ocekivati.
Inace, nemaju dodirnih tocaka, zajednickih prijatelja itd.

Cesto mi se desava i da pomislim na neku osobu koju dugo nisam cula ili vidjela pa me ta osoba zove, ili onaj fenomen da taman nekoliko sekundi prije nego mobitel zazvoni ili u trenutku kada pocne zvoniti, pomislim kako me zasigurno zove taj-i-taj, iako nemam razloga ocekivati poziv od te odredene osobe. Ali mislim da se to desava svima i nije mozda toliko relevantno za temu, ali evo, otvorena sam prema svim vidovima diskusije, i voljela bih cuti/citati opsirnija razmisljanja na ovu i srodne teme :-)
Nije baš vezano uz temu, ali drago mi je da to primjećuješ. To su zanimljive situacije Zaista, prirodno je i svi to doživljavamo. Razlika je što pojedinci odmahnu rukom i kažu "slučajnost", dok drugi zadržavaju otvoren um i nastoje dublje shvatiti ovakve događaje.

Evo jednog alternativnog odgovora: Moguće je da privlačiš te ljude nekim podsvjesnim uvjerenjem. Primijetio sam slično u odnosu sa ljudima. Ako se bojim i nesiguran sam, mogu izvana super reagirati, ali će me ljudi najčešće napasti i dovesti do još više straha i nesigurnosti. Kada imam samopouzdanja i vjere, izvana ne reagiram nešto drugačije, ali je ipak okolina nevjerojatno smirenija i pozitivnija. Kao da nam drugi vračaju odraz onog što mislimo i osjećamo.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 03:19   #47
S jedne strane javasan kaze da sto se vise odupirem to me oni vise zele, zoki s druge strane da je to refleksija mog unutarnjeg stanja i kome sada vjerovati?

Cinjenica jest da sam ih svojevremeno znala intenzivno sanjati, bas sam se znala probuditi uznemirena, i ne znam zasto, imam osjecaj kako su tada bas intenzivno razmisljali o meni. A tko zna, mozda je pak suprotno, mozda su ti moji snovi bili refleksija neceg drugog pa su oni osjetili moju vibru, iako mi je to manje vjerojatno posto sam zaista u sretnom braku i naravno da uvijek ima nekih stvari u zivotu koje zelimo vise i bolje, ali nekako nemam objasnjenje zasto bih ih sanjala, bas njih. Cula sam takoder i za ono da kada ne mozes spavati da si budan u tudim snovima, ili tako nesto Eto, mozda upravo mene sada netko sanja

Interesira me jako ovo, znam da sve vise idemo prema nekoj parapsihologiji i alternativi, voljela bih da nam se prikljuce ljudi koji su to studirali, bas skolovani psiholozi koji su otvoreni i za druge opcije.
stalkaju me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 03:31   #48
meni se cini da bi ti bez svojih stalkera bila potpuno izgubljena, oni su ti koji ti daju ikakvu vaznost
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 03:48   #49
Gledaj, napisala sam u uvodnom postu da je ovo klon, tu diskutiram o milijun drugih stvari ali pod ovim nickom imam samo ovu temu pa razumijem da tako ispada, ali dajte malo ukljucite mozak ili oci pa shvatite da su ti moji stalkeri zapravo skroz nebitni u prici, mene interesira opcenito taj fenomen izmedu ljudi (koliko to jos puta moram napisati?). Pa forum je krcat ovakvih tema, neke ocitije neke malo manje, i zasto je cudno da netko postavi takvu temu? Je li grijeh biti open minded i bez nekih predrasuda i jednostavno diskutirati o svemu sto ti padne na pamet?

Sada sam konkretno dosla na forum jer nisam mogla spavati, ostala ulogirana pod ovim nickom, procitala temu od onog tipa koji se zeli javiti bivsoj nakon 5 godina i poprilicno je upucen u njen zivot iako se u meduvremenu nisu culi ni vidjeli, ali eto, on cak zna i kako ona stoji s financijama. (???)
Odgovorila sam tamo mahinalno jer sam isla citati sve po redu pa dosla i do ove "svoje" teme.

Zasto uvijek zena ispadne psiho, umisljena ili stogod kada otvori ovakvu neku temu? Zasto se uostalom javlja ekipa bez ikakvog konstruktivnog komentara vec samo u svrhu da ispadne pametan ili pronicljiv? Ako ti ne pase tema, nemas sto pametno reci, preskoci, nitko te ne tjera da komentiras. Osjecas li se bolje sada nakon ovog komentara? Kada si vec tu, napisi, stalkas li ili te stalkaju? Znas nekoga tko stalka ili je stalkan? Hoces li doprinjeti temi ili..?

Zadnje uređivanje stalkaju me : 02.02.2015. at 03:56.
stalkaju me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 05:23   #50
Ne može tu policija ništa ako te ne maltretiraju i ako ti nemaš neki dokaz
imala sam i ja dva luđaka, jedan me godinama pratio s autom ali se nikad nije usudio izać iz auta samo bi dobacivao neke komentare
Pričala sam s policijom pa su rekli da mi trebaju dokazi da nešto poduzmu, al kad sam vidila da nema muda za ništa, jednostavno sam ga počela ignorirat..
Ugl treba im pokazat da ih se ne bojiš i suočit se s njima..
enidxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 05:39   #51
apophenia je svakako, zanimljiv fenomen..
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 11:29   #52
Quote:
stalkaju me kaže: Pogledaj post
Zasto uvijek zena ispadne psiho, umisljena ili stogod kada otvori ovakvu neku temu?
It's A Man's Man's Man's World

no ne brini .. ima jos frajera .. samo sto su vecinom gej hehehe



.. salim se .. ima ih koji nisu .. kruze price o jednom sto se smuca okolo .. da ne velim stalka
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:21   #53
Probaj razgovarati sa njima.
Ako i više nisi u kontaktu, a kažeš da imate zajedničke poznanike, a i preko nekih sajta te prate, probaj naći neki njihov kontakt.
I traži da razgovarate.
I onda im reci svakom da nisi za njega zainteresirana.

Moguće je njima dosadno u životu, a i ko zna što čuju o tebi, što se priča, da možda ti nije dobro u braku.
Obična neka tvoja priča o suprugu, može do treće strane krivo se shvatiti-pokvareni telefon.

Ili možda misle da varaš supruga, imaju taj dojam ili su ga iz nekog razloga stekli.

Tako da, možda najbolje da im daš jasno do znanja da ni u kom slučaju nikako nisi ikad više zainteresirana za njih u bilo kojem svojstvu.
Reci da te prestanu pratiti i uznemiravati, i nek si nađu svoj život.

S obzirom da su u vezi, neka se okrenu svojoj vezi.
Reci da ćeš kontaktirati njihove cure i ispričati im sve.
Nema veze ako bilo što kažu nakon tog il se naljute, ili čak negiraju, jer će te ovako shvatiti ozbiljnije.
Alania is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 12:22   #54
Quote:
stalkaju me kaže: Pogledaj post
Kada si vec tu, napisi, stalkas li ili te stalkaju?
evo da ti odgovorim


a stalkaju li mene, vjerojatno jesu s obzirom na informacije koje imam, ali se ne opterecujem s tim
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 21:31   #55
Quote:
Alania kaže: Pogledaj post
Probaj razgovarati sa njima.
Ako i više nisi u kontaktu, a kažeš da imate zajedničke poznanike, a i preko nekih sajta te prate, probaj naći neki njihov kontakt.
I traži da razgovarate.
I onda im reci svakom da nisi za njega zainteresirana.

Moguće je njima dosadno u životu, a i ko zna što čuju o tebi, što se priča, da možda ti nije dobro u braku.
Obična neka tvoja priča o suprugu, može do treće strane krivo se shvatiti-pokvareni telefon.

Ili možda misle da varaš supruga, imaju taj dojam ili su ga iz nekog razloga stekli.

Tako da, možda najbolje da im daš jasno do znanja da ni u kom slučaju nikako nisi ikad više zainteresirana za njih u bilo kojem svojstvu.
Reci da te prestanu pratiti i uznemiravati, i nek si nađu svoj život.

S obzirom da su u vezi, neka se okrenu svojoj vezi.
Reci da ćeš kontaktirati njihove cure i ispričati im sve.
Nema veze ako bilo što kažu nakon tog il se naljute, ili čak negiraju, jer će te ovako shvatiti ozbiljnije.
Nema razloga da misle da varam niti da imaju ikakve sanse ikad vise kod mene, vjerujem da je stvar ega. Klasika, ja trcala za njima pa im je sada cudno sto toga vise nema, nemam pojma.

Ne pada mi na pamet ulaziti u diskusije s njima, pogotovo da sama krecem u neke price, pa to i zele, zato i provociraju. Ma, proci ce ih valjda.

Quote:
Hope kaže: Pogledaj post
evo da ti odgovorim


a stalkaju li mene, vjerojatno jesu s obzirom na informacije koje imam, ali se ne opterecujem s tim
Cini mi se kako svatko ima nekoga tko se interesira za njih u manjoj ili vecoj mjeri, steta sto ne vole pricati o tome
stalkaju me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.