Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 09:10   #21
ovako mislim da sam ja pronasla lijek za svoje tegobe
trebas si napraviti dobar plan i pridrzavat ga se ko pijan plota
odredi si svaki dan koliko moras stranica necega procitati i baci se u akciju( ne sati vec stranica) i svaki dan si zapisuj u neku knjizicu sta si sve napravio i kad ti dodje tesko to gledaj
zakljucaj se u sobu i odredi si tocno u koliko sati ces napraviti pauzu za Wc,hranu ,pice i slicno i nemoj izlaziti sve dok jedan dio posla ne obavis.Vazno je biti totalno iskren prema sebi.
a ja sam skuzila da se lakse skoncentriram na tekst,ako si pravim zabiljeske kada ponavljam ili citam.Zato uzmem one sarene post-it papirice i na njih pisem zabiljaske i onda s njih ponavljam.Stane mala kolicina gradiva na jedan papiric pa mi je lase se usredotocit i misli mi ne lutaju,iako malo dulje traje isplati se.A ja sam inace taj tip da volim sve sareno imati u knjigama.
probaj mozda ti se svidi
__________________
Tko hoce pronadje nacin
tko nece pronadje izgovor:)
Ruzna i debela:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:26   #22
Haj ljudi
baš lijepo što sam pronašla ovaj topic
naime imam još nekoliko ispita do diplome, svi su veliki, opsežni i relativno teški...
nekoliko mjeseci mi je otišlo na spremanje jednog ispita, učila sam zajedno s prijateljicom, padale smo i na kraju položile i dobile 4.
tako si sretan, kad znaš da si KONAČNO položio...ali prije nego smo položile bile smo ko dvije aveti...bez interesa za išta, svi ti idu na živce.... imaš osjećaj da si Bogu i Vragu dojadio s kukanjem, pa više ne kukaš jer ti je bed... i tako..

sad opet moram učiti ispit koji sam nekoliko puta okinula (jer sam ga učila usporedno s onim prije ).. dečko radi, ja učim....kad dođem u Zg opet ću učiti s tom frendicom..iako ne isti ispit,ali je lakše...kad dođem kod nje znam da sam došla učiti i bog...

I ja ću uskoro diplomirati ......nadam se
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:33   #23
Quote:
jez kaže: Pogledaj post
.kao sto se vidi ok sam volje ali i dalje ne pomisljam uciti!

možda je rezultat u tome da se ide van učiti u neku knjižnicu ili negdje, samo da nismo doma? valja probat? odvojit 2-3 sata i otić negdje gdje nas nitko nezna!
e jez jez moš ti i na mount everst al ćeš svejedno svoje znanje nosit sa sobom a možda koji put i pomogne malo i pobjeć od doma
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:47   #24
ma ne vjerujem da mozes uciti u knjizinici ako doma ne mozes
ja ucim naglas pa mi nikak ne ide u knjiznici
a treba samo sjest i zapocet,kukanje ne pomaze
rad, radi samo rad i vjeciti optimizam
pisi gradivo, crtaj ponavljaj , snimaj na diktafon
samo nesto radi i biti ce nekakvih rezultata
__________________
Tko hoce pronadje nacin
tko nece pronadje izgovor:)
Ruzna i debela:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:57   #25
Quote:
jez kaže: Pogledaj post
više ne znam sta da radim pa vas molim za savjet. radi se o mom faxu, j jednostavno ne mogu uciti jer cim naidjem na prepreku mislim da ja to nemogu, da sam jadan i tako dalje i odustanem. padnem, onda jos padnem u depresiju i tako mi prolazi vrijeme i ispiti a ja nista ne radim osim depresije.
sto bite vi napravili da mislit eda ste jadni i glupi i da bjezite od problema zbog straha?
jez ti mene uvijek nasmiješ...onda možda trebaš rješit svoje strahove i to da misliš da si jadan i glup...može bit da te to zblokiralo...govorim iz iskustva
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 11:42   #26
Evo da se i ja uključim!
Meni je ostao još jedan ispit već 2 godine i ne mogu se pokrenuti s mrtve točke.
Čim počnem ozbiljno učiti odmah dobivam panične napade, a hipohondrija tako uznapreduje da umirem od straha.
Ja više ne znam ni sta bi ni kako bi
korina15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 20:15   #27
E, jezu znam što prolaziš jer sam i ja bila u toj jadnoj i glupoj fazi kad sam bježala od problema dok nisam skužila da bježim od sebe i svojih mogućnosti.
Ako si na krivom faxu promišljeno ga promjeni i hrabro dalje!
Depresija te umrtvljuje i zaglupljuje, okreni se svojim bližnjima ili ako ni to te ne izvuče potraži stručnu pomoć. samopouzdanje ti mora bit u džepu,a ne na rukavu.
Ne misli unaprijed da ćeš past nego proć! ako ti to ne ide u glavu napiši si to na papri stavi ispred sebe i stalno ponavljaj! Te malim koracima idi dalje.
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 01:24   #28
de si jez kako faks?učenje u knjižnici funkcionira?
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 08:38   #29
Quote:
korina15 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja uključim!
Meni je ostao još jedan ispit već 2 godine i ne mogu se pokrenuti s mrtve točke.
Čim počnem ozbiljno učiti odmah dobivam panične napade, a hipohondrija tako uznapreduje da umirem od straha.
Ja više ne znam ni sta bi ni kako bi
Same here...
Dolazi mi na povraćanje samo kad se sjetim faksa...o ispitima da ne govorim. Već sam 3 godine na istom mjestu i dalje nikako
Uglavnom, sutra imam ispit i sad sam se eto probudila s glavoboljom, ali razmišljam da se istlačim učiti danas i sutra čitavo jutro pa da dam to govno koje vučem već godinu dana i onda na lomaču sa svim skriptama i knjigama da mi više nikad ne treba razmišljati o glupostima koje mi ionako u životu ničemu neće služiti.

Netko je dobro rekao - red, rad i disciplina. I nema lakog načina, mora postojati snaga volje. Ja si pomažem s mišlju da to radim/učim sad i više nikad. I što se prije toga riješim bolje za mene, moje zdravlje i moje živce.
-Andain- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 17:19   #30
MA MOŽEŠ.... MOŽEŠ KAD TI KAŽEM
Sam se sjeti da su te gluposti koje učiš izmislili još gluplji od tebe i da ako vidiš kretene oko sebe da to polažu, da to tada i ti možeš naučiti.
Ja dok tako nisam promijenio stav, nisam mogo ništ skužit, no kako sam sa godinama skužio da su ljudi zaprav idioti, tako sam i shvatio da sve to što učim na faxu su isto idiotarije i da vidiš kako mi je krenulo. Jest da sam postao đubre (), ali bar si ne brijem da ja to ne mogu.... ma sve se može vjeruj!
Kad mi netko kaže da ne može nešt naučiti, ja ga samo pogledam i kažem mu: "ej... gle me... ak sam JAAA to položio, to znači da to može položiti svatko.... čak i onaj mali retard u umobolnici sa IQ 5." I nakon toga svi to odma polože jer znaju da sam kreten, pa ak sam ja to mogo, znači tek oni mogu....
jebate što ja serem kvake po forumu
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 23:28   #31
Ljudi ja imam velikih problema s težinom otkad pijem AD; natukla sam 20 kg viška
Svaki dan kažem od sutra "bez večere" pa na kraju pojedem kutiju sladoleda 8kao da je to jače od mene).
ŠTA DA VIŠE RADIM
korina15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 01:57   #32
I ja se već neko vrijeme borim s depresijama, strahovima i ogromnim manjkom samopouzdanja i imam sličnih problema s faksom kao i neki od vas. Prilično sam siguran da imam posla sa socijalnom fobijom, točnije općom socijalnom fobijom i to s nekim od strahova i situacija opisanih na linku koji sam stavio.
Prije par mjeseci, na kraju jednog od mnogih depresivnih, bezličnih dana, odlučio sam, umjesto izležavanja pred ekranom, optrčati par krugova po kvartu, čisto radi neke promjene u životu. Od tog dana, svaku večer sam si zadao određenu rutu koju moram istrčati i istrčao je. Moram priznati da mi je to dosta pomoglo, počeo sam vježbat svaki dan, mislim ako već nemogu učiti da bar nešto radim. Zatim si svaki dan za sutra zadao neki mali cilj koji moram postići, tipa nazvat frenda kojeg nisam čuo sto godina (koliko god mi se to stresno činilo), ili popit pivo u birtiji u kojoj nikad nisam bio, ili otići pogledat neki film (pa makar i sam) i sl. Takvim malim stvarima svaki dan plus vježbom, vratio sam opet neki smisao u svoj život.
Iako još imam problema sa samopouzdanjem i tu i tamo padnem u laganu depresiju, mislim da se osjećam sve bolje. Faks je doduše još uvijek na mrtvoj točki, ali već neko vrijeme spremam jedan od važnijih ispita pa ako to položim, mislim da će mi i na faksu krenuti.
Mi na Zapadu (za 2/3 gladnog svijeta mi stvarno i jesmo Zapad) smo fakat "Prozac nacija", a depresija najrasprostranjenija bolest suvremenog doba. Koje je čovjek zajebano biće, nikad sretan.
Al eto, kao što kažu u filmu "Conan barbarin"( ): "Što te ne ubije, čini te jačim".
I to je to, samo naprijed.
__________________
Kud plovi ovaj brod
Charlie Mops is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 09:03   #33
Autoru - pregrmi to.
Kasnije će ti biti drago.
Nemoj ostavljati nedovršene stvari.
Ja sam mrzila učiti na klasičan način (tek sad vidim koliko), 90% onog što sam si zacrtala ne bih napravila. Ali pojela bih govno, da se tak izrazim, i nekako se natjerala u zadnji čas. Imala sam i nešto sreće i sve uspješno privela kraju.
Sad naprosto uživam. Sasvim je drugačije ujutro se ustati i krenuti u dan prepun radnih i inih aktivnosti nego visiti na kavi i za knjigom.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 23:29   #34
A valjda je njteže započet iliti ustat se iz kreveta. Malo motivacije, želje, volje...škripi u startu al kad me neki djelić zainteresira onda sam ko doma...al ali ali..kažem ali jer u prvoj rečenici napomnuh da je najteže započet, najteže i gotovo nemoguće...

Evo danas kao odlučila neki ispit pičet...dva sata čitala jednu i pol stranicu i potom pobjegla van uz zgražanje...
kad ću ponovno započet-aa možda u devetom za sad mi dosta
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 23:41   #35
hej..ista stvar kod mene. nije stvar tolko u ucenju...jest da me demotiviralo to sto sam pala 2-3 kolokvija za koje sam si jos prije zacrtala da cu proci, ali od depresije i ostalih problema koje stalno vrtim po glavim jednostavno ne mogu uciti, uzmem skriptu u ruke i misli lete, svaku rijec iz teksta izpovezem s necim sto me muci..
znam da se iz depresije treba izvuci. ali ja trenutno nemam vremena niti za psihica, niti za lijekove ni nista.. pa ispitni rokovi su! ne znam sta cu i kako cu...
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 20:08   #36
ja se jos nisam pomaknuo! tesko je! "JA to ne mogu"!!!!!!
cim zapnem ja sam gotov- ja to nemogu ja to nikad necu rjesit sta ce meni to a uz sve to..bit cu luzer cijeli zivot i sljakat cu za 2000kn i necu si nista moci priustiti!
jednostavno ne znam sto da radim! razocarat cu svoje koji vjeruju da mi ide super! a znam koliko mogu i koliko SAM ZAPRAVO SPREMAN DATI! jako malo! i manje od toga!
ispiti idu! drugi semestar nit sam pratio nastavu nit sam gotovo i isao! jako cesto sam izostajao! iz vecine predmeta ni ne znam sto radimo... seminare ne pisem izgubio sam prava na njih......i tako ruze mi cvjetaju na faxu! vama??

iskreno da sam spreman pokrenut se bas i nisam! JEBIGA!
jez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 21:50   #37
Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
hej..ista stvar kod mene. nije stvar tolko u ucenju...jest da me demotiviralo to sto sam pala 2-3 kolokvija za koje sam si jos prije zacrtala da cu proci, ali od depresije i ostalih problema koje stalno vrtim po glavim jednostavno ne mogu uciti, uzmem skriptu u ruke i misli lete, svaku rijec iz teksta izpovezem s necim sto me muci..
znam da se iz depresije treba izvuci. ali ja trenutno nemam vremena niti za psihica, niti za lijekove ni nista.. pa ispitni rokovi su! ne znam sta cu i kako cu...
....hm teško mislim da ti opala koncentracija jer imam isti problem a tj. kad nest krenem čitat uhvatim se da nisam tu i znam da nevrijedi a kako pomoći ...ak moš istrći se i otidji u prirodu (priroda ti daje poz.energiju)... toliko se umori fizićki otspavaj i najedi se jer osjecaj gladi,umora ,...salje signale u mozak te ti odvlaći pozornost tj. umanjuje koncentraciju a onda nema ni svrhe buljit u knjigu jer to vrijeme je uzalud ...kod mene je posao koji me umori psih. i fiz. te prejaki umor tak da nemam ni vremena za ućenje ...a ujedno i zdravstveni problemi....
Antibacterial is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 07:16   #38
Quote:
jez kaže: Pogledaj post
ja se jos nisam pomaknuo! tesko je! "JA to ne mogu"!!!!!!
cim zapnem ja sam gotov- ja to nemogu ja to nikad necu rjesit sta ce meni to a uz sve to..bit cu luzer cijeli zivot i sljakat cu za 2000kn i necu si nista moci priustiti!
jednostavno ne znam sto da radim! razocarat cu svoje koji vjeruju da mi ide super! a znam koliko mogu i koliko SAM ZAPRAVO SPREMAN DATI! jako malo! i manje od toga!
ispiti idu! drugi semestar nit sam pratio nastavu nit sam gotovo i isao! jako cesto sam izostajao! iz vecine predmeta ni ne znam sto radimo... seminare ne pisem izgubio sam prava na njih......i tako ruze mi cvjetaju na faxu! vama??

iskreno da sam spreman pokrenut se bas i nisam! JEBIGA!
meni ti je isto tako ovisi mi godina a meni sve važnije od učenja...inače ja ti mislim da do te blokade dođe zbog nekih ili konflikta ili osjećaja krivnje ili bilo čega što te dovodi do toga da sumnjaš u sebe kad sumnjaš u sebe nemožeš naprijed,kad nevoliš sebe nemožeš naprijed jer ljubav je pokretač ne faks,tablete,novci,ženidbe i muško ženski odosi koji često završe tako da veliki muškarac pije il tuče ženu il je tolko zgodan da sve žene uzdišu aaaaaahhhh pri samom pogledu na njegovo savršeno atletsko tijelo pa si on zbog toga misli da je faca da si može nakon ručka sjest zapalit cigaretu i komandirat ženici ajde kuhaj,peri i da ne budem prosta puši mi ti si žena budi mi podanica fuj gade mi se muški stvorovi...eto ti jez zbog kojih kretena se ti kriviš već sam ti rekla da nije bitno jel netko muško ili žensko il je ima savršene crte lice veći ili manji kuratz i da li taj k... nabija u rupu iznad ili iza već je bitno razumijevanje,poštovanje i ljubav a to je ono čega u ovom svijetu nema i ako to netko traži onda je loš...sve je dragi moj jez naopako...a ti sebe onda krivi jer su ljudi idioti i nemoj završit faks jer si loš zbog toga jer voliš...dajse saberi ljubav ni u kom slučaju ne može bit loša loša je laž i lažljiva gamad..istna nikad nije loša i ljubav nikad nije loša...
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 07:34   #39
i još ću ti nešto reć uopće me ne čudi da si to što jesi iako su mi etikete debilne a govorit ja sam narkoman ili ja sam ružan pa nisam ženama privlačan il ja sam pedofil jer mi se diže na malu dječicu ili na kčerku ili na mlade lijepe cure koje me nekad nisu gledale dok nisam postao veliki dr. titulaš pa se sad na mene pale pa ću to iskoristit...,ili ja sam shizofreničar jer uviđam ljudsku laž ja sam luđak jer me boli nepravda ja sam loš jer su me prevarili ja sam kriv jer su me lagali eto jez uopće me ne čudi što dolazi do bilo kakvih patologija jer je svijet u kuircu a iskrenih i pravednih ljudi malo ili gotovo da i ne postoje...zato ja mrzim jebeni ljudski rod jer je lažan i nepošten i onda dođeš pošten i iskren pa te sjebu pa si ti monstrum tako funkcionira ovaj svijet...i zato ja o sebi mislim da sam monstrum pa bit ću monstrum ako tako želite možete me i na psihijatriju strpat kretenski psihijatri i kretenska psihijatrija psihologija bi trebala bit humana znanost a nije ....jebala vas vaša usrana psihologija i psihijatri i ludnice gdje smještate poštene i dobre ljude vi budite zombiji i samo na trenutak osjetite njihovu bol...al svijet je takav da su oni koji pate vezani i oni vrište pa su bože moj dragi -luđaci ko da luđacima vjeruje kad se radi o velikom doktoru sa ženicom i obitelji...ne,ne ona je luda ona je to projicirala ona je to željela ona je meni dolazila u ordinaciju jer se drogirala ona je luda narkomanka koja ima halucinacije...vadite ju van iz te ludare ja sam dobar i za nju želim dobro...kurac ti nekom želiš dobro želiš sakrit istinu zato si me i izvadio van o spasioče moj lažljivi...
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 08:18   #40
još ću nešto napisat jer sam bijesna pa vi moderatori cenzurirajte il brišite ono što ne odgovara normama i pravilima ovog foruma ...samo još jednu rečenicu moram napisat jer me boli stvarno je žalosno to da se npr. žrtva seksualnog zlostavljanja mora ubit da bi se moglo reć kako je neki otac jebao svoju kčerku,stvarno je žalosno da se tolike žene moraju izmlatit da bi se shvatilo da iako smo slabije to vam nedaje pravo da nas mlatite,iako smo romantične to vam ne daje pravo da budete muške kurve i svinje a onda nas mlatite jer smo mi krive što vi nemožete zadovoljit svoje nagone mužjaka jer to u ovom svijetu nije prihvatljivo i žalosno je da se elektrošokovima moralo ubit tolko poštenih boraca da bi se to zabranilo u velikoj i humanoj psihijatriji i stvarno je žalosno što su romeo i julija morali umrijet zbog zabranjene i nedozvoljene ljubavi da bi se njihovi roditelji nakraju izmirili i stvarno je žalosno da se tragedija mora dogodit da bi se o nečemu progovorilo...
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.