Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 19:17   #41
opet se jako lose osjecam ovih zadnjih par dana, pun sam straha od necega, samog sebe valjda......uzasno mi je!
sve me opterecuje...bas sve!
ne jedem, malo spavam jer mi se neda ici spavati, sve mi se cini u komi iako eto priznajem samo sam ja u komi u toj priči, bar mi se ispod ove maske tako čini... govore mi pa ti sam sebe kočiš sa depresijom, da, kočim se i ne mogu si pomoći!
svaka nota mi depresivno zvuči koju čujem iz kompjutera, jer volim muziku!
soba je tmurna, imam ojećaj kao da je netko guši, kao da je netko ovdje i neda mi da budem sretan! ako išta drugo jer-...imam sve u životu....
taj netko mirno stoji i pritišće zrak u sobi, čini je nezanimljivom i zagušljivom, teško je opstati u njoj!
izletio sma malo van....pomoglo je donekle!
sad opet osjećam da počinje, počinje taj kobni zagrljaj tog nekog u sobi...
ne mogu se trgnuti! ne znam što bih trebao napraviti da se sredim...bas ne znam!

u čemu je problem samnom?
jesam li otišao kvragu? JESAM LI DEPRESIVAN?
ovako me uhvate ja ih zovem napadaji i drže par dana pa je onda opet sve u redu neko vrijeme!
sjećam se onog najjačeg, kad me taj netko doslovno ubijao, izletio sam van iz društva i stao na ulicu...bio sam sam...bilo je rano ujutro...1 2 sata...uhvatio sma se za glavu počeo uzdisati i moliti boga da samo prestane.... čuo sma "glasove", ne doslovno ali mi se sve vrtilo u glavi i to sam oslovio kao glasovi!
jedva sam se sredio taj dan doista je dugo trebalo!
ne želim da se to ikada ponovi!

kad to nešto krene osjećam leptire u trbuhu, počnem se laagano tresti jer me ulovi neka paranoja od nečega... počnem luđački razmišljati o svemu i sve me to uzrujava!
srce se uznemiri malo... nemam volje za nista!
sve mi je crno... nista ne zelim!

ljudi pomozite u čemu je problem...?
jez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 19:47   #42
neopisivi stres i pritisak...koji si vrlo vjerojatno sam podsvjesno nameces? to radim i ja. ne znam, moguce je i da je depresija koja dolazi u valovima.. dakle- period super volje, period lose.

al postao si na temu da ne mozes uciti imas i s tim problema?
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 21:11   #43
DOSLOVNO se stresem kad cujem UCENJE!
to mi je nesto zaista najgore... pogotovo kad moras nesto sto mrzis.

da ja sma u fazi dobro lose...recimo sad zadnje dane sam u nekom filmu i to ozbiljnom jer mi se nista neda. i u totalnoj sam komi!
razvedrim se na 10 minuta i onda najmanja sitnica me opet slomije! tipa da me mama pita hocu li jest. puknem na zivce i gotovo...
jez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 21:37   #44
Quote:
jez kaže: Pogledaj post
DOSLOVNO se stresem kad cujem UCENJE!
to mi je nesto zaista najgore... pogotovo kad moras nesto sto mrzis.

da ja sma u fazi dobro lose...recimo sad zadnje dane sam u nekom filmu i to ozbiljnom jer mi se nista neda. i u totalnoj sam komi!
razvedrim se na 10 minuta i onda najmanja sitnica me opet slomije! tipa da me mama pita hocu li jest. puknem na zivce i gotovo...
mislim..vrlo vjerojatno ti ne znaci nista - ali potpune te razumijem. evo ja gubim vec tjedne na ucenje.. ali jednostavno ne mogu, mislim ne mogu se ni prisilit ucit kad nisam u stanju - primim knjige u ruke i slomim se iste sekunde..strasno. ali, kao i u tvom slucaju, drugi problemi (stres i depresija) me dovode u to stanje kronicnog neucenja.. a i mene to moje bas ne zanima.
pa di ces gore...
schmrtz.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:00   #45
eto dakle isti problem...isti...
i meni se moje gadi iz dna dubine duse moje...i ja to necu uciti....... i molim boga da ne dobijem potpise pa da padnem da se ne mucim vise! (što mi se i ostvaruje)!
znam da ovo zdravom umu liči na idiotizam i maloumnost ali ja tako osjećam i neću posustat!
uz sve probleme imam i kompleks manje vrijednosti...tako da sam sjeban sav!
trenutnos e dobro osjecam kad znam da padam!
iskreno osjećam toliko olakšanje kao da mi je stijena pala sa srca... nosio sam ogroman teret koji jednostavno nisam mogao podnijet!
čini se da je sve gotovo!
jez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:04   #46
Quote:
jez kaže: Pogledaj post
trenutnos e dobro osjecam kad znam da padam!
iskreno osjećam toliko olakšanje kao da mi je stijena pala sa srca... nosio sam ogroman teret koji jednostavno nisam mogao podnijet!
čini se da je sve gotovo!
e tocno ovaj feeling olaksanja sam ja imala prosle godine za vrijeme ljetnih rokova dok sam skuzila da cu sve popadati.. ono u glavi mi je isla misao "jebiga, jadna si i nesposobna. ti to ne mozes i to je to".. sad jos nisam dosla do toga jer je tek 6. mjesec - sad mi je ona faza predispitne panike kad se jos uvijek grizem sto ne ucim, jer znam da imam i uvjeta i vremena.. al jednostavno ne mogu. Majke mi, dode mi da trazim mamu da uci samnom kao u osnovnoj skoli - samo da se na neki nacin prisilim raditi.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:09   #47
meni se cini da ste jednostavno izgubili naviku ucenja.
znam po sebi - ako neko vrijeme ne ucim, tesko mi se kasnije prisilit. zato treba imati neku konstantu. probajte, prislite se.
9puta9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:13   #48
ne nije navika...radila sam cijele godine na faxu do eto prije par tjedana kad je sve ovo moje pocelo. dakle, naviku sam imala i nisam ju izgubila nego su je prevladali neki drugi problemi.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:18   #49
mozda je doslo do prezasicenja. mozda bi bilo dobro da si uzmes par dana slobodno i obecas samoj sebi da se neces gristi zbog neucenja? i u tom razdoblju raditi stvari koje te vesele. ha?
9puta9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:25   #50
ja imam slobodno od 1.10
neka bit ce mi drago ako padnem iskreno! jer meni je draze moje zdravlje i psiha i opcenito misljenje o sebi nego godina!
jest da ce me svi posrat kao i sam sebe al neka..vrijeme liječi rane..valjda!
jez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:29   #51
ma sta ti je godina dana..nista..ma i 5 godina! jest da covjeku bude zao. ali, ucenje i odlazak na fax mirne duse je sigurno puno efikasnije nego se siliti u ovakvom raspolozenju..
ja sam si danas kupila persene (inace sam protiv tableta..al nema mi druge).. tuga nije otisla, naravno, ali ona nervoza u zelucu se malo umirila - eto, mozda sutra uspije i procitati nesto..
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:34   #52
ma ne trebaju tebi perseni!

radje se baci na neke cajeve. malo se raspitaj o tome. ja ne znam puno o tome, ali znam da ih dosta ljudi pije i da su zadovoljni.
9puta9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:35   #53
a jesi probala vjezbat? ako ne, baci se na neki sport, izmori se, ispucaj.
9puta9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:40   #54
hehe hvala
znam da ne trebaju...ali tako sam sva luda, nabrusena bila, s napadajima placa i lupanja srca.. da sam si to lijepo uzela, jer je prirodno kao.
A sto se tice sporta, aktivnosti i slicno..to je najbolje, samo sto ne djeluje trenutno - pa mi je plan malo vise se aktivirati na tom polju preko ljeta pa da budem spremna za jesenjske rokove..
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:55   #55
Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
hehe hvala
znam da ne trebaju...ali tako sam sva luda, nabrusena bila, s napadajima placa i lupanja srca.. da sam si to lijepo uzela, jer je prirodno kao.
A sto se tice sporta, aktivnosti i slicno..to je najbolje, samo sto ne djeluje trenutno - pa mi je plan malo vise se aktivirati na tom polju preko ljeta pa da budem spremna za jesenjske rokove..
.....moj savjet posjeti ljećnika jer ....problemi lupanja srca nisu za zezat ...neželiš reći šta je problem o.k al vjerojatno si doživjela neki šok,tragediju ili nešt slićno ....
Antibacterial is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 23:20   #56
već sam negdje dala savjet u svezi glede učenja.
ako ne ide drukčije, onda uvedi sustav nagrađivanja i kažnjavanja.
evo, ja sam, na primjer, ovisna o internetu (da, prvi korak sam prošla - priznala sam, lol ) i lijepo sam samu sebe ucijenila da, ako ne pročitam jedno poglavlje i ne prepričam ga, nema ni interneta!
hvala bogu na čvrstom karakteru, pa takav sustav kod mene funkcionira.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 00:57   #57
Quote:
jez kaže: Pogledaj post
ja imam slobodno od 1.10
neka bit ce mi drago ako padnem iskreno! jer meni je draze moje zdravlje i psiha i opcenito misljenje o sebi nego godina!
jest da ce me svi posrat kao i sam sebe al neka..vrijeme liječi rane..valjda!
ma godina ne znači ništa važno je da ti budeš dobro netreba se zbog faksa nervirat i radit drame ko ja smije mi se i plače...ah ta nesanica draga mi prijateljica se opet pojavila ja ću majkemi puknut od ove parodije od mog života...
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 01:09   #58
Ja sam imao problema sa motivacijom,kada sam upisivao fax nisam bio siguran sta zelim i vremenom sam shvatao da to nije za mene.Nikad se nisam brinuo zbog skole u zivotu pa tako ni radi fax-a,bez obzira da li je sutra bitan dan ja sam uvijek mirno spavao.To je jos jedan problem,klasicna balkanska parola "lako cemo",sve sam shvatao nedovoljno ozbiljno,neko citavu noc moze uciti a ja odem spavati ili samo slusam muziku i opustam se.Sada cu promijeniti fax,ovo sto cu upisati interesuje me,nadam se da cu uspjeti promijeniti navike.
__________________
ja sam hiper senzibilan i imam ideju
uvjeravam te da se od toga loše živi
moj cilj opravdava sredstvo i to nije trik
a sada žurim zbogom i oprosti mi
VMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 06:59   #59
ovo sam ja

"neko citavu noc moze uciti a ja odem spavati ili samo slusam muziku i opustam se."
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 09:25   #60
Quote:
jez kaže: Pogledaj post
DOSLOVNO se stresem kad cujem UCENJE!
to mi je nesto zaista najgore... pogotovo kad moras nesto sto mrzis.

da ja sma u fazi dobro lose...recimo sad zadnje dane sam u nekom filmu i to ozbiljnom jer mi se nista neda. i u totalnoj sam komi!
razvedrim se na 10 minuta i onda najmanja sitnica me opet slomije! tipa da me mama pita hocu li jest. puknem na zivce i gotovo...
ja sam u toj fazi već zadnjih godinu dana. Sad sam druga godina a inače sam završila već tri godine na drugom faksu (imam još samo diplomirat) i sve u roku. Ova godina mi je nešto strašno eto sve ovo što ste vi napisali samo što ja nemam usrane rokove (jebiga šugava bolonja) nego što sam dala preko godine dala sam, nemam drugu priliku Ne mogu si priuštit ono e imam drugi rok pa se sad ne osjećam dobro pa neću učit nego ću se spremit za drugi
Ja pojma nemam koji mi je vrag, ne znam se izvuć...sve govorim sutra ću počet, sutra ću počet i nikako i onda dođe vrijeme ispita ili predavanja zadaće i onda panika, plač...ma užas. Najgora je ta krivnja koju stalno osjećam...da je ne osjećam već bi bila doma i lagano radila na diplomskom jer se zbilja želim tog riješit ali nemam vremena tokom godine
Eto ljudi niste sami. Ja se nadam da će bit bolje slijedeće godine. Nekako moram preživit još ovih par tjedana, iskreno ne znam kako. Jedan veliki svima
Edea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.