Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2007., 08:31   #681
Quote:
B&B kaže: Pogledaj post
Planiramo putovanje u Vijetnam na jesen. Da li je netko u skorije vrijeme vadio turisticku vizu, pa nas moze uputiti sto i kako...? Vidjeli smo da se cak na netu moze popuniti neki formular, onda to isprintas i pokazes na ulasku u zemlju. Zvuci super jednostavno, no ipak bi htjeli provjeriti da li to stvarno tako funkcionira, da ne bude....hm...
Putovali bi Qatar Airways-om, presjedanje u Dohi. Eh sad...zanima nas da li nam treba viza za Qatar (iako tamo samo presjedamo)?

Unaprijed hvala!

Za Vijetnam ne možeš (koliko ja znam) dobiti vizu na dolasku...moraš ju izvaditi u njihovoj ambasadi ili konzulatu....Formular na netu je reda radi tamo, mi smo svoju vadili u Bangkoku i tamo je formular bio drugačiji....A za Qatar ti ne znam...
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 08:33   #682
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Pet dana poslije vjenčanja idem na Bali. Pa sad, budući da ću vizu napraviti prije (na djevojačko prezime), a prezime neću stići promijeniti u dokumentima, tak da će i putovnica biti na djevojačko, da li bi mogla imati problema. Mislim, znam da je zakonski rok za promjenu 6 mjeseci, al sam čula da matični ured odmah javlja mup-u da imam drugo prezime.... Pa me sad malo muči dal bi trebalo biti problema (možda je pitanje malo blesavo- svi mi kažu- pa ko da će cijeli svijet odmah znat da si se ti udala )

Bez brige, ja sam svoje prezime u putovnici promijenila nakon 10 mjeseci.... Na Bali smo išli 12 dana nakon vjenčanja, i nisam imala nikakvih problema....

I, da...rok za promjenu prezimena na osobnoj iskaznici je 15 dana....(putovnicu ne moraš mijenjati...)
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 08:45   #683
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
al sam čula da matični ured odmah javlja mup-u da imam drugo prezime.... Pa me sad malo muči dal bi trebalo biti problema (možda je pitanje malo blesavo- svi mi kažu- pa ko da će cijeli svijet odmah znat da si se ti udala )
Pročitaj post iznad, sve sam napisao. Nije problem u svijetu nego u našoj pograničnoj policiji koja te može pustiti bez problema ali ti i može stvarati probleme (ovisi o stupnju nadrkanosti čovjeka koji lupa štembilje).
U tvom slučaju si još ok jer si unutar 15 dana.

A ovih mudrih savjeta tipa ''meni se nije niš desilo dakle neće se desiti nikome'' je pun forum. I davanje takvih savjeta je neozbiljno.
Ja sam jutros ušao u auto i dovezao sam se na posao. Bez problema. Nije se nitko frontalno zabio u mene i nisam poginuo. Šta ne znači da se to isto neće desiti kad sljedeći put sjednem u auto. Ili da se neće desiti nekome tko ovo bude čitao misleći ''ma neće baš mene''. A možda se ne desi nikad ništa.

Pa vi kako hoćete, vaša stvar, ali vodite računa da mogućnost da vas netko od naših zajebava radi nezamjene dokumenata postoji.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 17:50   #684
Vi koji ste ulazili u USA više puta na istu vizu...ljetos kad sam išla frajer me malo ispilio pitanjima na ulazu u USA ali me nije tražio da mu pokažem druge dokumente (koje sam vukla sa sobom...netko mi je rekao da ih treba imat zlu ne trebalo) osim vize...tipa garantno pismo i sl. E sad u međuvremenu je moj dragi prolio pola litre Cole na to garantno pismo i otišlo je u k*.
Planiram opet ić u US za Božić..viza mi vrijedi...al šta ak me zatraže garantno pismo? Da tražim novo, il riskiram samo s vizom?
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 17:54   #685
meni su rekli da garantno pismo treba samo za dobit vizu, a ne i za uc u zemlju?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 18:06   #686
Quote:
Desirée kaže: Pogledaj post
meni su rekli da garantno pismo treba samo za dobit vizu, a ne i za uc u zemlju?
Da, ali kako "viza nije garancija da ćete i uć u zemlju" ili tako nekako piše na njihovim stranicama, mislim da mi je i El Tomo tu napisao (kojih 10ak strana prije) da treba imat sve sa sobom. Mene recimo na ulazu opet frajer pitao sva pitanja uključujući i da kaj ja radim u Hrvatskoj (ko da sam na intervjuu za vizu opet) što me ful začudilo. A naravno da ima to sve u kompjuteru pred sobom.
Al ajd nisam još čula da su nekog stvarno i tražili da opet pokazuje papire.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 18:23   #687
Nikad me nisu tražili garantno pismo, ni kad god sam tražila vizu a ni na ulazu u zemlju.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:46   #688
Pitanje za one koji su zadnje vrijeme vadili USA vizu ! Na koliko vremena odobravaju vizu vremenski pošto sam vidio da Mađarima , Slovacima i Česima izdaju vize na 10 godina ?
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 19:47   #689
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Pitanje za one koji su zadnje vrijeme vadili USA vizu ! Na koliko vremena odobravaju vizu vremenski pošto sam vidio da Mađarima , Slovacima i Česima izdaju vize na 10 godina ?
3 mjeseca, 6 mjeseci, godina dana ili 5 godina.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:19   #690
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
3 mjeseca, 6 mjeseci, godina dana ili 5 godina.
eto ti odgovora, ali koliko sam vidjela sve imale m ili ti neogranicen broj ulaza
__________________
"Tri puta mjeri, jednom reži!!!" by prabaka Marija od Žalosne sove
pasiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 00:19   #691
Quote:
pasiva kaže: Pogledaj post
eto ti odgovora, ali koliko sam vidjela sve imale m ili ti neogranicen broj ulaza
Prvi put nekad znaju dati 1 ulazak, kasnije je sve M
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 08:46   #692
Ma zanm ja to ...meni su je prije par godina dali na godinu dana i to M .... ali kako sam već napisao Mađarima i Česima daju vize na 10 god (svima) pa me zato interesiralo da li smo i mi te sreće ....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 17:15   #693
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Ma zanm ja to ...meni su je prije par godina dali na godinu dana i to M .... ali kako sam već napisao Mađarima i Česima daju vize na 10 god (svima) pa me zato interesiralo da li smo i mi te sreće ....
Nismo. Pet godina max.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 17:23   #694
Ovisi što radiš, gdje radiš...
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 17:35   #695
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Ovisi što radiš, gdje radiš...
Poslovne vize za ljude koji rade u firmama koje svakodnevno surađuju sa američkim firmama imaju vize na 5 godina.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 18:08   #696
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Poslovne vize za ljude koji rade u firmama koje svakodnevno surađuju sa američkim firmama imaju vize na 5 godina.
heb'se tebe kad si poslovni ljud.
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 19:19   #697
Pozdrav svima!
Da li netko možda zna koliko vremena treba proći nakon odbijanja zahtjeva za turističku vizu za Ameriku do podnošenja novog zahtjeva?
scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 22:54   #698
Quote:
scrat5645 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Da li netko možda zna koliko vremena treba proći nakon odbijanja zahtjeva za turističku vizu za Ameriku do podnošenja novog zahtjeva?
Ja mislim da to nije određeno nego dok ne skupiš neki novi "dokaz" da nećeš pobjeći i živjeti na teret majčice Amerike.
Jel kaže tamo nešto da treba "apply na vrijeme da u slučaju odbijanja stigneš opet" il tak nekaj.
Nemoj me čvrsto za riječ..ali kad sam ja prije par mjeseci išla po vizu lik je otpilio žensku ispred mene i rekao joj da se vrati kad će imat malo više "ties to Croatia". Dakle, bez roka nego kad joj se "situacija" promijeni.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 22:58   #699
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Ovisi što radiš, gdje radiš...
Ovisi o tome tko ti drži intervju Uopće neću o tome (da mi ne bi doma došli, ziher promatraju forum il nekaj) kolko je mene frajer ispitivao (al "smilovao" mi se na godinu dana), kako je otpilio ženu ispred mene, a kako njegova kolegica dijeli vize bez garantnih pisama na 5 godina prvi put. Ili na godinu dana uz 1 pitanje.
Kao i u svemu...ovisi o ljudskom faktoru zvanom "konzularni službenik" i na koju se nogu taj dan probudio.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 13:50   #700
Hvala puno na odgovorima.
Imaš li neki savjet što se sve može priložiti dodatno (koji dokumenti) kao garancija povratka i što sve treba pisati u garantnom pismu?
scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.