Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2007., 13:44   #81
Super Ani, javi kak je ispalo...ili slikice...s tim se moze ukrasit i jelka?

Mi smo josh sa tim silikonom oslikavali jaja ili na tvrdjem papiru nacrtali jelku, pa poshpricali sa zlatnim sprejom....ispadne onak super fency refeljata chestitka!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 17:41   #82
cure za otiske bebača
odličan vam je otisak koji se uzima za uloške za cipele
mi smo blizu drogerije-ortopedije pa smo užicali kartonsku
kutiju koja se rastvori i imate dva dijela, unutra je mekana pjena i ručice i nogice super ostaju ulijete gips i imate super odljev
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:42   #83
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post


naša ručica i nožica ...još samo da izradim sliku za stavit lejvo u okvir....
ani4 evo naših otisaka..napravljene u glinamolu...obojala ruku i nogu a okolo ostavila bijelo i napisala ime i datum...

moram sama sebe kvotat
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 01:29   #84
mandy baš vam je odlično ispalo!

evo vam ideja za bor - jeftino je a full efektno (s obzirom da sam to radila za potrebe škole, silom prilike sam došla do onog "jeftino" )

kuglice se mogu nabavit od krep papira (ja sam bila uzela zlatnu boju) i to tako da se njime omota predhodno napravljena kuglica od običnog novinskog papita. to sam bila omotala mrežom od jute koju sam pričvrstila i okružila sa crvenim trakicama.

žao mi je što sada nemam fotke, no bor (od 2 ipo m koji je bio u predvorju škole) je ispao tako fin, elegantan, "prirodan" i svi su ga komentirali u superlativima (jbga, moram se malo hvalit - ipak sam za to sama izradila oko 100-tinjak kuglica )
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 09:54   #85
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ani4 evo naših otisaka..napravljene u glinamolu...obojala ruku i nogu a okolo ostavila bijelo i napisala ime i datum...

moram sama sebe kvotat
Ma super su! E tako cu i ja nesto napraviti. Samo sto ona jos ne da otvoriti skroz sakicu, pa ne znam kako ce to ispasti.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 00:32   #86
niej ni Mihael dao otvorit kad mi hoćemo, al nekako smo uspjeli rastvorti prstiće i tako ih stavit napodlogu i onda mu je bilo fora gledat što je to pa se prepustio..a i kad joj stisneš malo rukicu da ostane otisak nemože više povuć..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 15:50   #87
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Ona sa onim pistoljem (sa patronama ) za ljepiti crta po masnom pariu zvjezdice, srceka, pahuljice,... Kada se osuse sa masnog papira ih lagano skine i priveze sa ukrasnom trakicom ili trakicom od slame. Za to se uzimaju zlatne ili srebrne patrone. Ja bas sinoc isla u Pevec i kupila pistoli i patrone, ali nisam jos isprobala. Mislim da cu popodne , pa javim kako je ispalo. Meni se cini zgodno!
uuu, ovo mi je super! odmah cu i adventski vjencic ukrasiti, malo mi je skuri, ima nelakirane cesere, zelenu girlandu i ljubicaste svijecice

Quote:
A vidjela sam i kako napraviti otiske stopala od bebe. Razvalja se ona masa kao fimo ( da me ubijes ne mogu se sjetiti kak se zove. Nesto sa D... )
to ti je Das masa, ima je u Billi sigurno, ovak izgleda


s tim da ja vjerujem da je i obicni, toz-ov glinamol ok



da dodam za one koji jos nemaju s tim iskustva:
onaj play doh plastelin se takodjer susi i stvrdnjava na zraku, tako da je pogodan za otiske, jedino se ne sjecam da li raspuca

__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 20:26   #88
ja taj play doh dobila sa tenisicama MIhaelovim, al nisam znala da može i u tu svrhu ...thanks a baš razmišljala šta ću sa njim
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 20:30   #89
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja taj play doh dobila sa tenisicama MIhaelovim, al nisam znala da može i u tu svrhu ...thanks a baš razmišljala šta ću sa njim
isprobaj s nekom figuricom, prvo, pliz. treba ga, cini mi se doobro umijesiti da ne ostanu pukotine kad se sasusi
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 20:42   #90
ok ...baš ću probat večeras pa javim
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 20:50   #91
ja sam baš maloprije u šetnji ulovila jednu pjenastu masu-spužvu za uzimanje otisaka pa ću baš isprobat sutra. ima dovoljno toga tako da mogu griješit i eksperimentirat (pokušala bi gips uvalit u kalup...nadam se da se neće raspast...)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 13:13   #92
Evo da vam javim shto smo mi napravili sa Zufljinim ruchicama:

Oslikali smo kuglice - velike mat plave i njene dvije bijele ruchice, pa chemo posprejati sa lakom i pokloniti obitelji!

Htijeli smo andjela svima pokloniti, ali nemamo vremena bash!

Izreze se iz shljokastog papira andjeo (samo glavica i haljina), priljepi na tamnu podlogu, pa ruchicama otisnu bijela krila (stavila sliku prije, ali sam je morala pobrisati)

Nashli smo josh jednu ideju --> bozichne nozne slikice - Otisak stopala mogu biti rogovi od soba.....to chemo probat, bash me zanima kak che ispast
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:09   #93
Quote:
s-t-i-n-g kaže: Pogledaj post

Nema vise filimica, a zvijezda je super!!! Mozes opet staviti da vidim-o?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 20:39   #94
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Nema vise filimica, a zvijezda je super!!! Mozes opet staviti da vidim-o?
ajme ,nisam racunala da ce filmic nestat,nazalost nisam sejvala
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 20:41   #95
3d zvjezdica
nasla sam!!!
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 20:50   #96
3d origami zvjezdica
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:50   #97
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
onaj play doh plastelin se takodjer susi i stvrdnjava na zraku, tako da je pogodan za otiske, jedino se ne sjecam da li raspuca

Ako i ispuca, onda se sve to može išmirglati sa brusnim papirom. To možete sa svim glinamolima raditi s time da je najbolje što bolje oblikovati prije sušenja kako kasnije ne bi bilo mnogo posla

Plus, za super efekte možete koristiti akrilne boje, koje su mnogo bolje od tempere za ovakve stvari.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 13:19   #98
Quote:
s-t-i-n-g kaže: Pogledaj post
3d zvjezdica
nasla sam!!!

Hvala! Ima par super stvari na tim stranicama ako se ukuca "christmas decoration"
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 13:06   #99
Zapala u nekreativnu krizu!

Dobili smo na poklon prastaru djechju drvenu hranilicu (dugoochekivnu od sveki koja ju je najavljivala kao dar sa neba)

Nikako je ne zelim koristiti kao hranilicu, ali bi mogao biti zgodan stol sa tolicom za kasnije......e sad....
Stolchich je presvuchen sa pvc materijalom (koji bi ja htijela nekak sredit - preljepljeno nesh bi izgledalo jadno, brijem)

A moj super stil bojanja shabby chic (bijelo, namjerno ofucano pobojano) mi je postaoo malo dosadnjikovski

Htijela bih da izgleda onak nekak shtosno djechji.....ima netko idejice?
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 16:31   #100
vidjela sam jednom na nekoj emisiji kako su uljepsavali drvene vjesalice za djecju garderobu, pa mislim da bi se tako mogao i taj stolic.
naime mali voli Tin Tin-a, pa su nasli neki strip sa tim junakom i izrezali kamaru slicica. i onda je lijepila te slicice na tu vjesalicu, onako razbacano, malo jednu preko druge da izgleda zanimljivije. lijepila je tako sto je uzela ljepilo za drvo(ono koje bude prozirno kad se osusi) i razrijedila sa vodom i sa cetkom preko toga mazala. kad se osusilo, onda je lakirala bezbojnim lakom. jako je lijepo izgledalo. sad ne znam radi tog ljepila i laka, da li je bas dobro za djecu ako bude lizala ili grickala stolic , mozda postoji kakav lak koji je podoban za djecji namjestaj (kao sto postoje djecje farbe za drvo..)
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.