Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2009., 12:36   #81
Quote:
snjegulica kaže: Pogledaj post
Bok! Eto prestala sam piti tablete, i potrošila sam sve vaginalete. imala sam odnose ali za sada, nikakvih promjena. Mislim da sam se riješila gv. bar se nadam. nemam viš iscjedak, niti čudan miris. iako mi je malo čudno, jer sam pod terapiom bila samo ja. postoji li neki period inkubacije il nešto slično?
Joj izvini sto te pitam, ali kakav tije bio iscjedak koje boje i kako je mirisao?
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 14:31   #82
meni je bio rijedak, ali je stalno curio, a miris..hmm..kako da opišem ni ne znam, ali nije bio baš po ribi kako kažu da je inaće čudan je bio uglavnom, ali svrbež mi je jako jako gadan. evo ja popila isto tablete pa kad mi menga prođe bacam se na vaginalete. Eto preporučam svima rosalgin i da si s time ispirete rodnicu jer nakon toga osječaj je super, nema svrbeža niti iscjetka, i terapija vaginaletama je onda djelotvornija.
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 16:48   #83
bio je mliječne boje, ali na bijelom dnevnom ulošku bio je žućkast,i imao je miris po ribi, a dok bi imala mengu miris je bio još jači. samo, nisam imala svrab. Sada ničeg više nema. Može li se Rosalgin kupiti u ljekarni ili mi treba recept? i je li ga pametno koristiti sada nakon što sam potrošila vaginalete? Ovako "na suho"
snjegulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 17:11   #84
Da on se i kupuje bez recepta, možeš ga korstiti i tako, on ti nema nikakvih nuspojava. Mnogo njih nema sve simptome te bakterije, ali taj iscjedak je baš karakterističan, i meni je bio te boje, onako zelenkasto žućkaste.
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 21:57   #85
pa da i meni je nekako bjelakasto zuckasto, nema neki poseban miris, mozda samo nekada ako sam duze izvan kuce pa ne stignem promjeniti gacice i oprati se.
Uglavnom nakon terapije s M. tabletama i vaginaletama nakon 14 dana iscjedak se smanjio ali ne i u potpunosti prestao. Nisam imala odnose nikako ni bez ni sa kondomom i necu ih ni imati dok ne odem na ponovni pregled za desetak dana. Brine me da nije sto drugo opasnije, kao klamidija ili nesto drugo. Citala sam more toga na internetu i ne znam vise sta da mislim.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 00:10   #86
ssdm, ja sam napravila isto, po sam samo bila još živčanija. najbolje je slušati ginekologa. evo npr. kad je meni otkrivena gv ginić mi je dao samo M.vaginalete, nije tablete. I samo sam se lječila ja ,ne i moj partner. Kada sam pročitala koje sve tablete i kako se druge žene lječe,pomislila sam da su samo vaginalete premalo. ali izgleda da nisu bile. nisam imala odnose 10 dana dok sam koristila vagialete i nakon toga još tjedan jer sam imala mengu i sada je sve ok. i nadam se daće tako ostati. sada razmišljam koristiti Rosalgin, čisto da budem bar malo sigurnija
snjegulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 16:44   #87
Gardnerella Vaginalis

imam pitanje. na papa testu piše da imam gardnerellu vaginalis. piše i koje lijekove moram uzeti. ali dok sam ja čekala da mi papa bude gotov, osjećala sam jak svrbež i posumnjala na gljivice koje sam već imala prije 4 godine, pa sam kupila canesten kremu i tri vaginalete. meni je bolje od toga, pa me sad zanima moram li kupiti ove koje su baš za tu gardnerellu ili će mi canesten pomoći? ako netko ima iskustva molim vas da me uputi, hvala
teodorra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 16:52   #88
Quote:
teodorra kaže: Pogledaj post
imam pitanje. na papa testu piše da imam gardnerellu vaginalis. piše i koje lijekove moram uzeti. ali dok sam ja čekala da mi papa bude gotov, osjećala sam jak svrbež i posumnjala na gljivice koje sam već imala prije 4 godine, pa sam kupila canesten kremu i tri vaginalete. meni je bolje od toga, pa me sad zanima moram li kupiti ove koje su baš za tu gardnerellu ili će mi canesten pomoći? ako netko ima iskustva molim vas da me uputi, hvala
gardnerella je bakterija, candida je gljivica.
bakterije se ubijaju antibioticima, gljivice antimikoticima.

dakle ovim sto si uzela canesten si (mozda) rijesila gljive, ne i bakteriju.
dodatni problem je sto gardnerella uglavnom nema simptome, ali to ne znaci da ne moras odraditi terapiju.

dakle, kad potrosis canesten, napravi propisanu ti terapiju.

p.s. zasto si cekala da ti papa bude gotov? zar ti nije lijecnica odmah kod pregleda dala rezultate vaginalne flore i faune?
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 16:56   #89
ne, ginekolog mi je uzeo bris za papu i to je to. onda mi je došao papa test i piše mi to. znači, kad mi prođu gljivice, onda da to koristim?
teodorra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 16:57   #90
Quote:
teodorra kaže: Pogledaj post
imam pitanje. na papa testu piše da imam gardnerellu vaginalis. piše i koje lijekove moram uzeti. ali dok sam ja čekala da mi papa bude gotov, osjećala sam jak svrbež i posumnjala na gljivice koje sam već imala prije 4 godine, pa sam kupila canesten kremu i tri vaginalete. meni je bolje od toga, pa me sad zanima moram li kupiti ove koje su baš za tu gardnerellu ili će mi canesten pomoći? ako netko ima iskustva molim vas da me uputi, hvala
99% sam sigurna da Canesten dijeluje i na gram negativne mikrobe kao što je gardnerella vaginalis, piše ti sigurno u uputama lijeka.
dan-zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 16:59   #91
Quote:
teodorra kaže: Pogledaj post
ne, ginekolog mi je uzeo bris za papu i to je to. onda mi je došao papa test i piše mi to. znači, kad mi prođu gljivice, onda da to koristim?
Kad izlječiš gljivice intimnu higijenu održavaj uz pomoć Plivasept opstetritičke kreme (20 kn ). Nevjerojatna krema koja me naprosto oduševila...
dan-zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 17:39   #92
hvala vam
teodorra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 09:38   #93
Ima gardnerella simptome! Imala sam ju prije par godina više puta(nevjerni dečko, čudim se da nisam skupila još što) i uvjek mi je davao vaginalnu kremu ...e sad koju ubij me, u svakom slučaju bi pomoglo. Moja Gardnerella je imala specifičan miris i iscjedak, prepoznala bih ju i sad!
solara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 11:51   #94
Treba li recept za Medazol ili se može kupiti?
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 12:01   #95
Gardnerella vaginalis (ranije Haemophyllus vaginalis) se i u normalnim uvjetima nalazi u rodnici, kao i debelom crijevu, a kod njenog prekomjernog razmnožavanja (stres, promjena spolnog partnera, gubitak prirodne flore rodnice) nastaje bolest - bakterijska vaginoza ili aminski kolpitis. Ovdje se radi prije o neugodnoj i bolnoj poremetnji normalne vaginalne flore, nego o tipičnom upalnom procesu. Gardnerella vaginalis, kao vodeći uzročnik bakterijske vaginoze, najvjerojatnije produkcijom sukcinata omogućuje rast i razmnožavanje drugih, a najčešće 4 - 6 anaerobnih bakterijskih vrsta …Karakterističan neugodan miris iscjetka dolazi pri tome od amina kadaverina i putrescina kojeg stvaraju anaerobne bakterije. Populacija mliječno-kiselih bakterija - laktobacila je sasvim potisnuta ili se ovi prirodni stanovnici rodnice nalaze tek pojedinačno. Ovo je najčešća forma vaginalne infekcije, a osobito su pogođene mlađe žene. Bakterijska vaginoza se smatra rizičnim čimbenikom u nastanku spontanog pobačaja kao i prijevremenog poroda, drugih infekcija tijekom trudnoće, kao i komplikacija kod operativnih zahvata. Česte su udružene infekcije s gonokokom, trihomonadama i klamidijom.
Simptomi: Bolest može protjecati bez simptoma ili se očitovati oskudnim/obilnim, bjelkastim, rijetkim iscjetkom neugodnog i karakterističnog mirisa (miris ribe). U nekim slučajevima se javlja nadraženost nakon spolnog odnosa. Dijagnoza se postavlja ginekološkim pregledom pri čemu su znaci upale kao crvenilo, bolovi ili svrbež najčešće odsutni. pH vrijednost rodnice je > 4,5, a amintest pozitivan. Kod ovog testa se dodatkom 1 - 2 kapi 10% KOH na predmetno stakalce s vaginalnim iscjetkom razvija karakterističan neugodan miris ribe.
Liječenje: Lijekovi izbora su derivati 5-nitromidazola kao što su metronidazol, ornidazol i tinidazol, odnosno clindamycin. Duljina i forma terapije ovise o težini simptoma. Djelotvorna doza je 2 g metronidazola (Medazol, Fasygin, Orvagyl) što se uzima tijekom jednodnevne terapije ili podijeljeno kroz 5 dana. Vaginalete se koriste 10 dana, a klindamicinska krema (Dalacin V) tijekom 7 dana. Ova terapija selektivno djeluje na anaerobne bakterije, pri čemu nema utjecaja na laktobaciluse. U većini slučajeva nije potrebno liječiti partnera. Za vrijeme liječenja se preporučuje suzdržavanje od spolne aktivnosti ili zaštićeni spolni odnos (kondom).
Alternativne mogućnosti: Sve što narušava pH ili bakterijsku ravnotežu rodnice može prouzročiti infekciju. Otuda je u prvoj liniji potrebno obratiti pozornost na prehranu, gdje se preporučuje povećani unos fermentiranih životnih namirnica i probiotika (kiseli kupus, kiselo zelje, LGG jogurt, acidofil). Na isti način kod lakših slučajeva, u trudnoći, kao i kod čestih recidiva preporuča se jednostavno zakišeljavanje rodnice uporabom vaginalnih tableta koje sadrže vitamin C (Vagi C) ili obnavljanje prirodne vaginalne flore, u koju svrhu se koriste vaginalete Vagisan i Döderlein Med. ili izravni unos kulture mliječno-kiselih bakterija u rodnicu. Jednostavna metoda koja se pri tome može koristiti je ispiranje rodnice s otopinom mliječne kiseline (Ac. lactici) ili sirutke. U tu svrhu možete koristiti i 2 - 4 kapsule Linex ili Bactisubtil, odnosno Acidofil kaps. koje se za ovaj postupak moraju otvoriti i njihov sadržaj otopiti u 2 dl mlake vode.
Kultura mliječno-kiselih bakterija može se unijeti u rodnicu i putem običnog malog tampona namočenog u LGG jogurt. Tampon ostaviti u rodnici kroz 2 sata.

Izvor: Poliklinika Harni
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 01:04   #96
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Kad izlječiš gljivice intimnu higijenu održavaj uz pomoć Plivasept opstetritičke kreme (20 kn ). Nevjerojatna krema koja me naprosto oduševila...
na koji način se koristi ta krema? Hvala
MacaKlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 01:06   #97
da li je ta bakterija može biti popraćena laganim bolom u donjem dijelu trbuha?
MacaKlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 10:56   #98
Quote:
MacaKlinka kaže: Pogledaj post
da li je ta bakterija može biti popraćena laganim bolom u donjem dijelu trbuha?
Ovo i mene zanima.
Anyone?
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 19:27   #99
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
i meni je izolirana...sutra kod ginekologa po terapiju
mislim da nije nužno spolno prenosiva....

Gardnerella vaginalis (ranije Haemophyllus vaginalis) se i u normalnim uvjetima nalazi u rodnici, kao i debelom crijevu, a kod njenog prekomjernog razmnožavanja (stres, promjena spolnog partnera, gubitak prirodne flore rodnice) nastaje bolest - bakterijska vaginoza ili aminski kolpitis.

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...e/01_gardn.asp


zanimaju me iskustva....teoriju i sama znam
ne, nije nuzno spolno prenosiva, evo ja sam je dobila od omeksivaca ili vanisha, ne znam tocno, najvjerojatnije od omeksivaca jer je to buknulo kad sam promjenila omeksivac i oprala gacice u njemu. gadno, gadno... tek sam pocela lijeciti
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 10:50   #100
Evo nažalost i meni je nedavno dijagnosticirana ova šugava bakterija..

Rekla sam svojoj ginekologici da planiramo djete, a ona je rekla da imamo njezin blagoslov, no nakon brisa (Papa još nije gotov ) mi je to dijagnosticirano..

Otišla sam s nalazom i ona je rekla nije strašno - to je domaća bakterija evo ti dvije kutije Canestena (znači po tri vaginalete i krema) - 6 dana sam stavljala vaginalete i mazala kremu - muž je također mazao kremu, i nije bilo odnosa - onda došla i menga i to je to..

Poslije opet imam blagi iscjedak - nije gust ko prije - a sad sam trenutno u razdoblju ovulacije pa mislim da je od toga

Anyway, planiramo bebu i možda se i uhvatilo ovih par plodnih dana pa me zanima šta to znači - mogu li piti Lactogyn - kljukati se Acidofilom ili Bioaktivom i stavljati tampone umočene u navednee jogurte?

Oče li to pomoći bez nusefekata ??

Hvala Vam na odgovoru

P.S. U nalazu mi je pisalo - KULTURA : Gardnerella vaginalis - rijetki leukociti, rijetke bakterije (jeli to znači da nije jaka upala - što bi pisalo da je jaka)

HVALA
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.