Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2014., 11:11   #141
spray za dezinfekc. klime

gdje kupiti spray za čišćenje i dezimfekc. klime?
hvala
drwoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 12:54   #142
Imaš ih kod Ricitelija, bar je bilo kad sam zadnji put gledao.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 13:29   #143
Bauhaus, Metro, Pevec,...
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 14:52   #144
Quote:
bajadojaja kaže: Pogledaj post
Bauhaus, Metro, Pevec,...

vis, nije mi palo na pamet trazit u trgovackim . danas cu pogledat u bauhausu.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:44   #145
jel se može očistiti klima tj. ubiti bakterije grijanjem?

Npr. pusti se klimu na max grijanje sat vremena i to bi moralo spržiti sve živo
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 17:06   #146
Ne.

Našvrljano na Alcatelu X popu
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 12:09   #147
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
jel se može očistiti klima tj. ubiti bakterije grijanjem?

Npr. pusti se klimu na max grijanje sat vremena i to bi moralo spržiti sve živo
Ako pustiš klimu da grije ti si omogučila bakterijama razvoj

Naime bakterije se razvijaju u kadici za odvod kondenzata gdje je vlažno i ako pustiš grijanje i toplo - ako tako napraviš bakterijice će ti biti zahvalne

Bakterijice se ubijaju kemijskim putem i parnim strojem na 130 stupnjeva
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 10:14   #148
ok. Zar se klima unutra ne zašari na 100C? To bi trebalo biti dovoljno da ubije bakterije, barem one na izlazu.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 10:57   #149
Ne zažari se klima, nema se što zažariti ;-).
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 11:47   #150
Nije to šporet. Klima nema grijać nego samo toplinsku pumpu i kad grije vuće toplinu u obrnutom smjeru tj iz vana u nutra.

Našvrljano na Alcatelu X popu
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 12:05   #151
onda ok, treba čistiti.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 15:43   #152
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
onda ok, treba čistiti.
I dezinficirati
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 16:21   #153
Sredstva za čišćenje klima uređaja

Evo još malo pitanja stručnjacima za čišćenje klima uređaja:
  1. Pretražio sam Rijeku ne bih li našao neko prikladno sredstvo za čišćenje klima uređaja radi uklanjanja gljivica i nepoželjnih mirisa. Ni sanjao nisam da će biti takav problem naći odgovarajuće sredstvo – po mogućnosti efikasno, bez mirisa (jer su moji preosjetljivi na bilo kakve mirišljave i parfumirane kemikalije) i relativno jeftino, kako bi njime mogao očistiti nekoliko klima u familiji (kućnih i u automobilima). Ne samo da nisam našao bezmirisnu varijantu, nego je problem i s onim klasičnim, mirišljavim. Pevec, Bauhaus, Gradnja, Metro, Konzum, Plodine, Kaufland, Baumax, Elipso, DM, Technomarket, Arkada, drogerije, ... ne znam više gdje nisam tražio – NEMA !!! Da ne povjeruješ! Mnogi od navedenih prodaju klima uređaje na velika zvona, a sredstva za šišćenje “ne drže”!!! Pronašao sam na par mjesta samo one minijaturne sprejeve koji se koriste za jedno čišćenje autoklime, ali na takve bih valjda potrošio 500 kn. Sjećam se da je prijašnjih godina ponegdje bilo onih mirišljavih, ali sada nisam našao ni toga.
    Dakle, molim ako netko ima informaciju o tome gdje se ovo što tražim može naći u Rijeci i okolici.

  2. Prilikom te potrage našao sam u Metrou nešto što mi se učinilo upravo idealno za moj “projekt”: ARO ASEPSOL (0,2 % otopina, djeluje na bakterije, alge i gljivice, 500 ml samo 20 kn!), koji se, navodno, koristi za dezinfekciju u bolnicama (jedačeg pribora, posteljina, radnih površina, itd). Svoju sam kućnu klimu eksperimentalno “riješio” prskanjem tim sredstvom pomoću običnog niskotlačnog raspršivača, ali sam kasnije upozoren na postove na internetu po kojima zaključujem da takva sredstva uopće nisu prikladna, dapače da su štetna, iako se, prema forumima, vrlo često koriste za dezinfekciju i kućnih i auto klima. Po nekima je primjena ok, ali nakon prskanja saća isparivača klima mora neko vrijeme raditi na najjačem stupnju hlađenja, kako bi se očistila od asepsola, tj da bi se stvorila što veća kondenzacija pa kondenzat sprao ostatke (kristale) aerosola i izbacio ih van.
    Zvuči mi uvjerljivo, ali pitam znalce koliko su ovo istine, a koliko mitovi. A pretpostavljam da bi se ovo čišćenje od aseptola moglo postići ili pospješiti i prskanjem običnom ili destiliranom vodom?
Dakle molim komentare (stvarnih) znalaca na forumu i savjet što stručno preporučuju kao DIY opciju? Naravno, jasno je da tu ne ciljam na neko full-profi servisiranje, ali mislim da bi ovakav pristup omogućio da se profi servis radi eventualno svakih nekoliko godina, a za nekoliko klima uređaja to bi sveukupno značilo priličnu uštedu.

Zahvaljujem i nadam se da će odgovori pomoći i drugima.
chvrchco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 20:33   #154
ti bi i jeftino i kvalitetno i da napraviš sam i da ti netko sve skupa objasni i da nema mirisa i da je dezinfekcija i da ima za kupiti u konzumu na odjelu kruha????? imaš u metro sprej za nekih 50 kn... drugo kupi bilo kaj kaj u sebi sadrži alkohol na našpricaj unutra dobro upali klimu i otvori prozore
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 20:35   #155
Quote:
chvrchco kaže: Pogledaj post
Evo još malo pitanja stručnjacima za čišćenje klima uređaja:

Zar zbilja misliš da su sredstva jeftina i kada ti majstor uzme 300 kuna za servisiranje klime misliš kako te dere i bogati se na tvojim leđima

Ja kupujem kod jednog uvoznika - ovdje u Zagrebu, ali na karnistere od 20 litara, jer nema pakovanja od litre (radi se o profesionalnoj uporabi) i sredstvo je dovoljno skupo da pazim koliko potrošim jer je litra 50 kuna - po klimi potrošim 1/2 - 1 litre.

To je cijena na veliko, ali kada bi se prodavalo na litre mislim da bi litra i koštala 100 kuna.

Zadnje uređivanje Majstor : 14.04.2015. at 21:52. Reason: Skraćivanje quotanja
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 19:57   #156
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Zar zbilja misliš da su sredstva jeftina i kada ti majstor uzme 300 kuna za servisiranje klime misliš kako te dere i bogati se na tvojim leđima
2litre 205kn , imam dvije litre za 3-4klime, kako kad, a servis naplatim 200kn, naravno čiščenje kompresorom uključeno,,pa pitaju jel može za 150kn,,,, NEMOŽE
__________________
Lega lega

Zadnje uređivanje Majstor : 14.04.2015. at 21:52. Reason: Skraćivanje quotanja
miroslaw1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 20:27   #157
Quote:
miroslaw1984 kaže: Pogledaj post
2litre 205kn , imam dvije litre za 3-4klime, kako kad, a servis naplatim 200kn, naravno čiščenje kompresorom uključeno,,pa pitaju jel može za 150kn,,,, NEMOŽE
Bolje da pita "jel može badava" - jer znate to moj susjed tu dve ulice dalje radi za 50 kuna - koje spike
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 20:53   #158
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Bolje da pita "jel može badava" - jer znate to moj susjed tu dve ulice dalje radi za 50 kuna - koje spike
Ima kod nas u OS i takvih genijalaca, opere filtere i to je servis i košta 100kn, pa kad ja kažem 200 onda je to deračina itd
__________________
Lega lega
miroslaw1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 13:54   #159
U drugoj godini rada klime, eto majstora na redovni (obavezni tada, garancija...) servis/čišćenje. Oprali filtere, pošpricali isparaivač, provjerili plin , cca 250 kn prije nekoliko godina. Drugi dan iz klime smrdi ko kuga, nemoš bit u prostoriji. Prije "servisa" ništa. E sad slijede mudrovanja da bi zapravo trebalo skidati unutarnju jedinicu, natapati je u posebnoj kadi sa posebnom otopinom, a to ne pokriva jamstvo itd itd....

Sojedobno je tu bilo priče o skidanju unutarnjeg ventilatora, čišćenju kadice za odvoz kondenzata itd...
Daje li iko jamstvo na takav servis , tj čiščenje ? Meni osobno nije problem dati neki adekvatan novac ali onda očekujem i kvalitetnu uslugu a ne da baš svakih mjesec dana zovem radi toga što se klima usmrdila
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 16:01   #160
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
U drugoj godini rada klime, eto majstora na redovni (obavezni tada, garancija...) servis/čišćenje. Oprali filtere, pošpricali isparaivač, provjerili plin , cca 250 kn prije nekoliko godina.
Evo o ovome govorim majstori špricaju sa kojekakvim jeftinim sranjima samo da mu ostane više u đepu

Ako prije servisa nije ništa smrdilo onda ti ostaje samo svađa sa majstorima da vrate klimu u prvobitno stanje (da ne smrdi iz nje)

I to napravi pod hitno i ne pali klimu jer tko zna sa čim su špricali (da nije sanitar ili nekakva kiselina) jer ako je nekakvo slično agresivno sranje postat čete plučni bolesnici

Zadnje uređivanje Majstor : 14.04.2015. at 21:50. Reason: Skraćivanje quotanja
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.